Cyril Hejl


Dne 1.6. 2012 se s námi navždy rozloučil Cyril Hejl, který podlehl zákeřné rakovině. Osudový muž Miriam Hejlové se v Ulici objevoval od 18.1. 2010 až po 1.6. 2012, mezi tím měl ovšem asi roční přestávku, kdy na čas z Ulice zmizela i Miriam.
Cyril byl velmi charismatický, inteligentní muž, se kterým pánové rádi zašli na panáka a ženy na skleničku. Léta pracoval jako dopisovatel a hlavně fotograf geografického, cestovatelského, přírodovědného a etnologického magazínu. Díky svému povolání, který měl zároveň jako koníček procestoval celý svět. Jeho práce byla také důvodem proč před lety opustil svou ženu Miriam a malého syna Jardu. Léta o něm nikdo neslyšel a Miriam to tak i vyhovovalo, nechala již o svém muži slyšet.
Vše se, ale změnilo na podzim roku 2009, kdy se Miriam chtěla znovu vdát (za Vlastimila Peška), jenže k tomu aby se vdala se nejdříve potřebovala rozvést. Vše mělo proběhnout jen papírově a manželé se vůbec neměli sejít. Osud tomu chtěl jinak a Cyril se objevil v Ulici. Zemřela mu maminka, oporou mu byla právě Miriam, se kterou se nakonec rozvedl, stihl se sblížit i se svým synem Jardou, který tak konečně našel svého otce. I přesto, že si k Miriam opět hledat cestu, nechtěl jí vstát v cestě a tak znovu zmizel, ale nevěděl, že zmizela i Miriam.
V loňském roce se opět vrátil do Ulice, velmi překvapený, že u Vlastimila nenašel Miriam. Důvod návratu byl velmi smutný, Cyril je nemocný, má rakovinu. Nechtěl, aby se o jeho nemoci někdo dozvěděl, vše prasklo a rodina se o něj začala starat včele s Miriam, se kterou si byli opět blíž.
Cyril před tím než zemře si chtěl splnit ještě poslední přání - sblížit se s Miriam (splnilo se mu), aby celá rodina byla pohromadě (splnilo se mu), znovu se oženit s Miriam (splnilo se), vidět polární zář (tento sen už nevyšel, ale polární zář si díky Jardovi mohl připomenout aspoň v počítači) a posledním Cyrilovým přáním bylo uspořádat výstavu v Praze. Za jeho života se mu toto přání již nepodařilo splnit, ale naštěstí má kolem sebe skvělou rodinu a přátelé, kteří mu jeho přání splní.
Charismatického Cyrila si snad zamilovali všichni. Bohužel 1.6. podlehl své nemoci. Cyrile, všem budete chybět a nikdy na vás nezapomeneme...
Jak jsme poznali Cyrila Hejla v Ulici si můžete připomenout ve videoprezentaci, fotky z této prezentace si můžete prohlédout také v naší galerii.

Záznamy z chatu s Cyrilem Hejlem (Dušanem Jamrichem)
Obrázek “https://web.nova.cz/Nova/data/301727/__extra_7367-Cyril-s.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. záznam chatu z 13.2. 2012 najdete zde
Obrázek “https://web.nova.cz/Nova/data/299646/__extra_5935-cyril3-s.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. záznam chatu z 5.3. 2010 najdete zde

Články o Cyrilovi z ulice.nova.cz
Připomenout si můžete i některé články z oficiálního webu seriálu Ulice ulice.nova.cz ve kterých se psalo o Cyrilovi, v některých článcích pak můžete najít i videa.