Hrihorij Lisečko


Seriál Ulice opustila jedna z dlouhodobých postav a to Hrihorij Lisečko. V Ulici byl od samého začátku, tedy už od 4. září roku 2005 a je to neuvěřitelné, ale přesně na den sedm let po té, co jsme ho poprvé poznali, Ulici opouští. Stalo se tak 4. září 2012, respektive v noci ze 4. na 5.9. Bohužel Hrihorij opouští Ulici tím nejtragičtějším způsobem. Zemřel při požáru.
Hrihorij byl vždy dobře naladěný, až na malé výjimky, kdy měl své problémy. Sršel vtipem, kdekoliv se objevil, tam bylo o zábavu postaráno. Byl hudebně nadaný, několikrát jsme ho mohli poznat jako zpěváka, který se sám doprovází na kytaru. V Ulici se objevoval několik let, ovšem ne v kuse sedm let. Měl totiž více jak roční přestávku, kdy odjel do Ameriky na farmu Henryho.
Hrihorij byl na začátku v Ulici úplně sám, opustil svou rodnou zem a vydal se do České republice, kde chtěl začít úplně nový život, najít si práci a založit si rodinu. První pracovní příležitost mu nabídl pan Václav Král, který Hrihorije zaměstnal ve své firmě Království hraček a k tomu mu nabídl i ubytování přímo ve firmě. Po čase si Hrihorij splnil sen, když se mu do Česka podařila dostat i svou sestru Světlanu.
Náš dobře známý Hrihorij během působní v Ulici vystřídal několik povolání. Nejdříve jak jsem již zmínil pracoval ve firmě na výrobu hraček. Po té předváděl své kuchařské umění v hospodě u Henryho, ten mu po čase také nabídl, aby odjel pracovat na jeho farmu do Ameriky a to v době, kdy Hrihorij měl osobní problémy se Zuzanou. Po svém návratu z Ameriky začal pracovat v pekárně Nyklových a v posledních měsících pomáhal Bedřichovi Liškovi v jeho dílně.
A byla to právě dílna Bedřicha Lišky, která se Hrihorijovi stala osudnou. Po návratu z oslavy u Lumíra měl Hrihorij něco málo popité a se zapálenou cigaretou šel do dílny k Bedřichovi. Tam bohužel tragicky zemřel při následném požáru. Hrihorij nikdy na tebe nezapomeneme...
Jak prožil Hrihorij svých několik let v Ulici si můžete připomenout v naší videoprezentaci. Fotky z této prezentace pak také najdete ve fotogalerii.
Naše vzpominkové video se dostalo také na oficiální stránky seriálu Ulice (ulice.nova.cz), podívat se na něj můžete zde a na internetový magazín pro ženy doma.cz, video najdete zde.