Ulice - jaro 2011

"OBRÁZEK NENÍ K DISPOZICI"


Nové postavy v seriálu Ulice:

"OBRÁZEK NENÍ K DISPOZICI" Iveta Nová – Kateřina Hrachovcová

Žena počínajícího středního věku, která je právě v rozvodovém řízení s manželem, bývalým spolužákem, se kterým se během bezdětného manželství odcizili. Vystudovala uměleckou průmyslovku a pracuje jako grafička ve středně velkém grafickém a DTP studiu. Mohla by pracovat i méně, ale práce ji baví. Od dětství má ráda sport, a tak i když nepotřebuje hubnout, začne chodit do fitka. Ne právě šťastné životní období, kterým právě prochází, bere s nadhledem. Takové věci se prostě stávají, je třeba se porozhlédnout, co zajímavého život nabízí.


Kdo je Kateřina Hrachovcová?

Kateřina Hrachovcová se narodila v roce 1974 a vyrůstala v Praze. Studovala na pražské konzervatoři (hudebně dramatický obor). Hostovala v divadlech Jiřího Wolkera, ABC a v divadle J. K. Tyla, kde účinkovala po dobu pěti let.
Do podvědomí diváků se zapsala především rolí Simony v úspěšném českém seriálu Život na zámku (1995). Zahrála si také v seriálu Náměstíčko (2003). Kateřina Hrachovcová uváděla spolu s Alešem Ulmem pořad Věšák a v pozdější době moderovala s Vítkem Havlišem pořad Snídaně s Novou vysílaný na TV Nova.
Kateřina je už pár let provadaná za zvěrolékaře Herčíka, od něhož také převzala jméno.

(životopis herečky: www.osobnosti.cz)


Další nové postavy, které se budou na jaře více objevovat jsou již známé postavy a to...

Pavla Rambousková - Petra Hřebíčková
Blažena Konopásková - Petra Špalková
Amálie Seidlová - Dana SyslováCo nás čeká v Ulici na jaře?

https://image.tn.nova.cz/media/images///365x205/Dec2010//709652.jpgLiškovi

Postupem doby se ukazuje, že vzájemné okouzlení nemusí nutně stačit ke spokojenému vztahu. Bedřichovi závazky Lucii nejdou příliš pod nos a tak František neváhá dávat najevo svoji nespokojenost s tím, jak se věci mají.V tomto období to Bedřich Liška nebude mít lehké. Anča se vyrovnala s tím, že její život neprobíhá přesně tak, jak se představovala, a zvolna začíná nacházet směr sama pro sebe. Je stále pečlivou matkou a hospodyní, ale to jí nebrání najít prostor i pro sebe a své zájmy. Stává se z ní samostatná, silná a nezávislá žena. Představitelka Aničky Liškové Ljuba Krbová k tomu říká: „Jsem ráda, že Anča našla pevnou půdu pod nohama a uvědomuje si, že není jen matka a manželka, ale především žena.“

https://image.tn.nova.cz/media/images///365x205/Sep2010//677800.jpgSimona

Prošla velkým vývojem. Stále má srdce na dlani a stále je upřímná a bezprostřední jako dřív, ale už si uvědomuje, co je pro ni dobré a co ne. Přátelství s otcem a synem Kreuzerovými jí ukázalo, že existují i jiné hodnoty než to, že je Pepan „fešák“. A tak je načase zbavit se přítěže a zařídit si život jinak a lépe. Nebude to ale jednoduché a celý proces bude provázet řada komických příhod. Polidštit Pepana a nasměrovat ho k tomu, aby se postavil na vlastní nohy nebude jen tak. Pavla Tomicová alias Simona Pavlicová: „S Pepanem si ještě užiju, ale to on se mnou taky. A bude to legrace.“

https://image.tn.nova.cz/media/images///440xX/Jan2011//715143.jpgJordánoví-Krausovi

Sotva se nová rodina sžila, objevují se problémy zvenčí. Bára zjišťuje, že to, co má na Ondřejovi ráda, jeho pevnost v postojích a zanícenost pro kauzy, které ve svých článcích řeší a odhaluje, je zároveň to, co přináší celé rodině komplikace. Ondřejovy novinářské aktivity nejdou pod nos lidem, kterých se jeho odhalení týkají, a snaží se jej proto zdiskreditovat, což má negativní dopad na život všech členů rodiny. Budou muset hodně držet při sobě, aby všechno ustáli. Podaří se jim to? Tereza brodská, která hraje Báru Jordánovou k tomu říká: „Nebudeme to mít lehké, ale jsem mor ráda, že nám scénáristé připravili tak dramatické děje. Rozhodně bude co hrát.“

https://image.tn.nova.cz/media/images///600x338/May2010//625009.jpgLumír Nykl

Dosáhl toto, co si přál. Je starostou a váženým občanem. Jeho spokojenost však kalí, že Světlana v něm vidí stále stejného Lumíra, jakým byl vždycky. Lumír má za to, že by si zasloužil trochu obdivu. Vlastně hodně obdivu. Není proto divu, že když mu ho doma nedostává, vděčně přijme obdiv odjinud. Atraktivní učitelka angličtiny Pavla má pro něj jenom slova chvály a zdá se, že na rozdíl od Světlany chápe, jak velký muž Lumír je, a tak se velmi rychle získá jeho náklonnost. Jenže i když to Lumír zatím netuší, Pavla chce mnohem víc, a tak ho čeká nejedna perná chvíle mezi dvěma ženami. A své k tomu řekne jistě i jeho matka, Vilma Nyklové. Lumír Nykl v podání Václava Svobody říká: „Lumír je samozřejmě sekáč, ale sám jsem zvědava, jak tohle zvládne.“

https://image.tn.nova.cz/media/images///440xX/Jan2011//711347.jpgIngrid Ševčenko

Nepřestává myslet na svého muže Vasila. Ignoruje nebezpečí, které jí hrozí. Prostě musí zjistit, co se s ním stalo. Když tohoto vzrušujícího a nebezpečného muže potkala, zcela propadli jeden druhému. Jejich bouřlivá láska byla završena manželským slibem. Dlouho si ale svého štěstí neužili. Vasilův nebezpečný život mimo zákon si vybral svou daň a zoufalá Ingrid se stala vdovou. I když... Je možné, že Vasil stále žije? Kde? Jak? Ingrid se vydává po Vasilových stopách a to, co jí čeká, bude dost nebezpečné. Podaří se jí najít a případně zachránit milovaného muže? Vymanit se z područí mafie jistě nebude lehké.


Dušan Klein se vrací do Ulice

https://nd01.jxs.cz/926/740/a466985215_5968828_o2.jpgDušan Klein se vrací k režírování Ulice

K režírování Ulice se po několika letech vrací režisér Dušan Klein, naposledy režíroval v druhé sezóně, pak už ne. Dušan Klein byl také jeden ze zakladatelů Ulice a vůbec prvním režisérem, pak podle plánu předal žezlo dalším svým kolegům a v režii se s nimi střídal. Pak se delší dobu věnoval jiným projektům a k režii Ulice se vrátil asi v polovině druhé sezóny, kdy opět ujal režie několika dílů, od roku 2007 se k režii Ulice nevrátil.
Nyní se tedy k seriálu vrací opět po čtyřech letech, mezi tím stihl natočit několik televizních filmů a také jeden seriál (Cukrárna), natočil také dva kinofilmy a to Svatba na bitevním poli a nejnověji také film Rodinka, který právě běží v kinech a je to pokračování legendárního českého seriálu. Mezi nejslavnější filmy Dušana Kleina patří určitě pět dílů Básníků. Epizody v režii Dušana Kleina by se měli vysílat na jaře tohoto roku.