Ulice na Telce

Proměna postav z Ulice během osmi let (7. část)

Tereza Jordánová

Jedna z dalších výrazných velkých proměn proběhla u Terezy, to poznáme už na první pohled František, Matěj, Gábina a Terka jsou tedy určitě jedni z těch, kteří za osm let prošli velkou proměnou. Představitelka Terezy mladá herečka Patricie Solařákovou žije se svou postavou už osmým rokem. Na začátku Ulice byla Tereza obyčejnou holkou, která řeší starosti jako každá druhá pubertální holka, jestli je dost hezká, aby se mohla líbit třídním krasavcům, jestli má dobré oblečení atd. Puberta s Terkou "mlátila" opravdu ve velkém. Dnes je z Terezy mladá dáma, vysokoškolačka, pro kterou je škola na prvním místě. My samozřejmě i Tereze přejeme hodně štěstí.

Lída Farská

Když jsme na začátku první sezóny poznali Lídu, tak to byla tuctová holka, která měla nějaké to kilo navíc. Mimochodem její představitelka Jana Birgusová odmítla pokyny pana režísera Kleina, že jí budou na natáčení vycpávat, prý by to nebylo příliš věrohodné, tak raději přibrala sama. Lída byla zapálená fotografka, její otec jí vyčítal, že je tlustá, na narozeniny jí koupil rotoped, aby mohla cvičit a začal jí nutit chodit do fitka. Své si Lída prodělala, kdy odjela na farmu, velmi se tehdy změnila. Dnes je Lída úplně jiná i vzhledově. Těší se na první dítě, které už brzy přijde na svět. Takže držíme Lídě palce.

Olda Farský

Posledním členem rodiny Farských je Olda. Pamatujete si na jeho začátku v Ulici? Podnikatel vlastnící fitko a velký záletník, který nenechal žádnou sukni na pokoji. Jeho žena Jitka mu avantýry dloho trpěla, až jednou pohár trpělivosti přetekl a opustila. Dnes už je všechno zase jinak, Olda žiije šťastný a spokojený život se svou ženou Jitkou, má dvě dospělé dcery a opět vlastní fitko. Dalo by se říct, že se Oldovi daří, tak snad to tak vydrží i nadále.

 


Proměna postav z Ulice během osmi let (6. část)

Miriam Hejlová

Miriam Hejlová a její představitelka Hana Macuchová patří mezi nejvýraznější osoby v Ulici. A není se čemu divit, však paní Maciuchová za svou roli získává řadu diváckých oceenění. Mezi Uličníky je již osmý rok, ale mezi tím měla delší pauzu. Když se podíváte na obě naše fotky, tak skoro neuvidíte rozdíl a to je mezi fotkami rozdíl osm let. Paní Maciuchová prostě i ve svých letech vypadá neuvěřitelně půvabně, řešit tedy vzhledovou proměnu nemá smysl. Miriam se nám trochu změnila povahově, na začátku to byla přísná, ale spravedlivá profesorka, která peskovala svého dospělého syna i své studenty. Stala se z ní jedna z nejoblíbenějších profesorek na škole, která vždy ráda svým studentům pomůže a taky je z ní babička. My si jen můžeme přát, aby s námi Miriam v Ulici byla ještě hodně dlouho.

Lumír Nykl

Ne příliš poctivý podnikatel byl na začátku Ulice Lumír Nykl, své podnikatelské čachry zkoušel kde se dalo a dokázal jít klidně i přes mrtvoly. Takový byl Lumír před osmi lety, dnes je z něj starosta, který je u svých voličů velmi oblíbený. Během osmi let se stihnul oženit i rozvést. Jeho představitel Václav Svoboda nám trochu zestárnul, ale pořád vypadá dobře. Přibylo trochu víc slušivé šediny, možná i nějaké to kilo navíc, ale pořád je v Ulici jako vtipem sršící Lumír Nykl a takhle ho mají všichni rádi.

Vilma Nyklová

Největší drbna v Ulici Vilma Nyklová prostě nikam nemůže zmizet, je jí všude plno a tak jí v Ulici vidíme už osmým rokem. U obyvatel Ulice není příliš oblíbená, aby také byla, když každého dokáže pořádně prodrbat se svými kamarádkami. Za osm let paní Nyklové-Stárkové zemřeli dva manželé, z malé večerky přešla do většího pekařství, kde má své království. Drbe pořád stejně, možná i víc. Její představitelka Jaroslava Obermaierová za osm let prošla jen menší proměnou, má trochu jiný účes, který jí určitě sluší. Tak hodně nových drbů přejeme paní Nyklové.

 


Proměna postav z Ulice během osmi let (5. část)

Anička Lišková

Na začátku první sezóny jsme mohli poznat několik zaměstnanců Království hraček, mezi nimi byla i ne příliš nápadná Anička Málková. Byla sama a žila si svůj život, občas někomu něco záviděla a neměla v lásce Bedřicha Lišku, kterého se trochu bála, kvůli jeho minulosti. Z nenápadné šedé myšky se stala vdaná a cílevědomá paní. Toho, koho neměla v oblibě, si vzala a stala se z ní paní Lišková. Teď žije svůj život s velkou rodinou a bojuje o svou "dceru", kterou má v pěstounské péči. Anička se nám za osm let hodně změnila, především tedy po povahové stránce, ale i na vzhledu udělalo osm let hodně. Naštěstí Ljuba Krbová vůbec nestárne a stále vypadá velmi dobře.

Henry Rettig

Oblíbený hospodský Henry vydržel s přestávkou v Ulici osm let. Každý ho má rád a každý moc rád chodil k němu do hospody na pivo. Henry se nám ovšem za posledních osm let moc nezměnil, je to výrazná postava, která ovšem vždy byla upozaděna a nikdy neměl svůj větší příběh a tak jsme znali Henryho pouze z jeho hospody, až na malou výjimku, kdy si vyjel s panem Peškem na ryby. Henry je tak po povahové stránce pořád stejný, osm let po vzhledové stránce na něm trochu také zapůsobili, ale opět dámy mi dají určitě za pravdu, že herec Daniel Brown je stále pohledný a charizmatický muž.

Zuzana Hrubá

Jednu z velkých a výrazných proměn jsme rozhodně zaznamenali u Zuzany Hrubé. Za osm let se trochu změnila vzhledově, především o sebe daleko více dbá. Velkou proměnou prošla její povaha, pamatujete si ještě na Zuzanu z první sezóny? Byla to fe´tačka, která sháněla drogy kde mohla, vychovávala malého syna a sotva se držela na nohou. Scénáristé její příběh posunuli úplně jiným směrem a dnes je ze Zuzany krásná, mladá dáma, která má svou práci, přátelé, občas svého syna a čerstvě je zamilovaná do Maxe. My přejeme Zuzce hodně štěstí.

 


Proměna postav z Ulice během osmi let (4. část)

Bedřich Liška

Vzpomínáte si na Bedřicha v první sezoně? Nastoupil do Ulice hned v prvním týdnu vysílání, zrovna se vrátil z vězení, neměl práce ani bydlení. Pomocnou ruku mu podal pan Král, který ho zaměstnal v Království hraček a pomocí Báry Jordánové získal i bydlení na ubytovně, kde žil společně s Hrihorijem. Ostatní zaměstnanci ho nepřivítali z láskou, Anička s Růžou se ho báli. Dnes je Bedřich šťastný s Aničkou jako se svou ženou, vychovávají dvě děti a Bedřich spoluvlastní truhlářskou firmu. Změn tedy prodělal Bedřich během osmi let několik. Trochu se změnil i vzhledově.

Gábina Pumrová

Po Matějovi či Františkovi rozhodně i Gábina prodělala za osm let velkou proměnu. Poznali jsme jí studentsku gymnázia, která byla obletována kluky, typická rozmazlená barbína, která byla na nože s Terkou Jordánovou. Její život se za osm let radikálně změnil. Gábinu jsme jeden čas moc nevýdali, protože její příběh nebyl aktuální. Dnes opět vystupuje v Ulici jako jedna z důležitých postav, vychovává tříletého syna, žije s partnerem Hynkem, studuju vysokošou školu s Terkou jsou nejlepší kamarádky. Z mladé "nány" se stala dospělá žena.

Jarda Hejl

Mezi Jardou vlevo (rok 2005) a vpravo (rok 2013) není příliš velký vzhledový rozdíl. I když samozřejmě osm let je osm let a ty zanechají své na každém. Trochu nám tedy Jarda zestárnul, ale dámy mi určitě dají za pravdu, že stále vypadá dobře. Co se u Jardy velmi změnilo je osobní život a pracovní život. Poznali jsme ho jako jednoho z dělníků v Království hraček, kterého doma "péruje" maminka Miriam. Dnes je z Jardy úspěšný podnikatel, otec malé dcerky Mirinky a chystá svatbu se svou partnerkou Lenkou. Proměna za osm let tedy po této stránce opravdu velká.

 


Proměna postav z Ulice během osmi let (3. část)

Růža Habartová

Růženka Habartová patří mezi postavy, které se také objevily v prvních dílech Ulice a stále se tam objevují. Růženka ovšem měla mezi tím delší pauzu a to když odjela za synem do Austrálie, kde nějaký čas žila. Proměna Růženky není tak velká, možná by se ovšem dalo říct, že její představitelka Zdena Hadrbolcová vypadá snad ještě líp než před osmi lety a na svůj věk je stále velmi vitální. Povaha Růženky se příliš taky nezměnila, stále patří mezi největší drbny, která si nenechá nic ujít. Takže se svou kamarádkou Vilmou budou určitě i nadále vesele drbat.

Matěj Jordán

Jedna z nejvýraznějších proměn je určitě u Matěje Jordána. Ten je v Ulici od samého začátku a to bez žádné pauzy. Poznali jsme ho jako patnáctiletý ucho, který prožíval svou první lásku i starosti běžného středoškoláka, puberta s ním rozhodně velmi mlátila. Výrazná změna je i vzhledová, to můžete sami posoudit na přiložených fotkách. Dnes je z Matěje dospělý, mladý muž, studuje vysokou školu a žije samostatně se svou přítelkyní. Matěj, stejně jako jeho představitel Jakub Štáfek velmi vyrostl, stal se z něj muž na pravém místě, který vždy rád pomůže všem svým kamarádům, kteří jsou v nouzi.

Jitka Farská

Jitka Farská a tedy i její představitelka Ilona Svobodová i po osmi letech vypadá stále báječně. Osm let jde na Jitce trochu vidět, změna je hlavně co se účesu týče a vlasy vždy na člověku udělají změnu velkou. Jitka se ovšem změnila velmi povahově, už to není matka dvou dospívajících dcer, která neustále trpí úlety svého manžela a pracuje jako manikérka v kadeřnictví. Z Jitky se stala dáma, která miluje svého muže, pomáhá svým dcerám a stala se z ní šéfová celého kadeřnictví. Taká je Jitka po osmi letech.

 


Proměna postav z Ulice během osmi let (2. část)

Monika Farská

Také Monika Farská je v Ulici od samého začátku a žádnou velkou přestávku nikdy neměla, až na výjimky, kdy se třeba zrovna o její postavě nemělo co točit. Monika se za osm let velmi změnila, samozřejmě trochu vzhledově, ale hlavně povahově. Moniku jsme poznali jako studentku gymnázia maturitního ročníku, trochu namyšlená a rozmazlená holka, která příliš neposlouchala svoje rodiče a později flákala školu kvůli práci v televizi. Balila Tomáše Savku, to se jí nakonec povedlo. A Monika dnes? Krásná, mladá dáma, která vlastní svůj podnik a zdá se, že i v osobním životě se jí po boku Máry snad konečně bude dařit.

Štěpán Stránský

Štěpán byl spolužákem Monika, potkat jsme ho mohli poprvé v průběhu první sezóny a objevuje se zde dodnes, ovšem s přestávkami, Štěpán často jezdil do zahraničí a tak měl vždy pauzu. Oproti první sezóny se ovšem změnil výrazně, velmi proměnil svůj vzhled, to udělali především vlasy. Dlouhé vlasy z první sezóny si později ostříhal, ale opět si je nechal narůst a až v minulé sezóny se opět ostříhal na krátku. Velmi dospěl i povahově, stal se z něj ambiciózní mladý muž, pro kterého je práce velmi důležitá a vždy se snaží získat vše co chce. Co dokazuje i v partnerském životě. Štěpána už pravděpodovně moc výdat nebudeme, získal práci ve Francii, kde se přestěhuje, třeba ho uvidíme zase časem.

Světlana Nyklová

Další velmi výrazná proměna nastala u Světlany. V první sezóně jsme jí poznali jako nenápadnout, zakřiknutou šedou myšku, která přijela do Česka z Ukrajiny. Nebyla ničím příliš výrazná, po boku Lumíra Nykla se pomalu měnila. Teď je z ní krásná dáma na úrovni, která dbá o svůj vzhled a práci. Na začátku pracovala kde mohla, teď získala prestižní práci v Moskvě. My držíme palce, aby se Světlaně dařilo tak jako doposud.

 


Proměna postav z Ulice během osmi let (1. část)

František Hrubý

František se v Ulici objevuje již osmým rokem, když jeho představitel Matyáš Valenta do seriálu nastupoval, měl devět let, letos v létě oslaví již 17. narozeniny. Na Františkovi jde proměna vidět nejvíce snad ze všech postav a není se čemu divit, na dětech je vždy nejvíce poznat, jak ten čas letí. Z malého prcka, který žil se svou mámou feťačkou, vyrostl zamilovaný puberťák, který chodí na gympl i se svou láskou Viki (viz. foto vpravo). Franta si toho za svůj život užil až až, teď mu přeje štěstí a my držíme palce, aby mu vydrželo.

Lenka Drápalová

Lenka byla ústřední postavou celé Ulice, objevila se již v úvodním díle a vystupuje zde již osmým rokem, kromě přestávky, kdy její představitelka Míša Badinková trávila šťastné chvíle se svou narozenou dcerou. Lenka se nám velmi změnila, ale stále je její krása očarující. Do Ulice přijela Lenka zapomenout, zemřel jí snoubenec, pronásledovala jí jeho máma a Lenka byla na mizině. Sehnala si ovšem byt, práci na gymnázium a začala žít nový život. Ten starý jí ještě trochu pronásledoval a to když se v Ulici objevila máma od jejího snoubence paní Popelková. Teď je Lenka šťastná, se svým přítelem Jardou mají krásnou dceru Mirinku a chystají svatbu. Vyjde jim ovšem všechno podle plánu? My držíme palce.

Vlastimil Pešek

Oblíbený pan domácí Pešek, jeho dům hraje v Ulici hlavní úlohu a tak je jasné, že Vlastimil musí být v seriálu od samého začátku a jako jedna z mála postav neměl nikdy ani delší přestávku. Herec Rudolf Hrušinský má velké štěstí, vůbec totiž nestárne. Když se podíváte na fotku vlevo, která je z roku 2005 a vpravo (z roku 2013), tak nevidíte skoro žádný rozdíl, má to prostě někdo štěstí vypadat stále dobře. Co se u Vlasty změnilo je ovšem povaha, ze začátku to byl "nerudný dědek", který vychovával vnučku Adrianu a na nájemníky byl jako pes. To se postupem času měnilo. Dnes žije oblíbený Vlastimil se svou partnerkou Amálkou a znovu objevil svou rodinu, dceru Kláru a vnučku Adrianu. Snad se bude oblíbenému Vlastíkovi dařit i nadále dobře.

 

Zdroj fotek: Archiv TV Nova