Velikonoce v Ulici


Fanclub Ulice má pro vás opět něco nového a zajímavého. Po speciálu Ulice na Telce, kde jsme si porovnávali postavy, které jsou v Ulici od samého začátku chystáme další speciál, ten nese název Velikonoce v Ulici.

Již podle názvu je jasné, co vás v tomto speciálu čeká. Připomeneme si totiž mimo jiné i všechny velikonoční speciály, které byly natočeny.

https://image.tn.nova.cz/media/images/365x205/Mar2010/612305.jpg https://image.tn.nova.cz/media/images///365x205/Jun2007//10983-web-e2e7c2.jpg Obrázek “https://image.tn.nova.cz/media/images///365x205/Apr2009//28186-web-36d501.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

 


Velikonoce v Ulici - 8. sezóna - rok 2013

Náš speciál věnovaný Velikonocům v Ulici se dostal do svého závěru. Společně jsme si připomněli velikonoční díly ze všech jednotlivých sezón (1. až 7. sezóna). Zbývá už jen poslední, tedy osmá sezóna, ta je aktuální právě teď. Proto si tedy připomeneme úplně nejnovější velikonoční epizodu, která se vysílala teprve dnes, kdo tedy již viděl, tak si jí moc dobře pamatuju, kdo ještě neviděl, tak určitě doporučuju.

Velikonoce nám letos vyšly na pondělí 1. dubna a rozhodně to nebyl žádný apríl. I když počasí venku si s námi hodně hraje a vypadá jako velký apríl. Tvůrci Ulice připravili epizodu s číslem 2376, opět to není žádný speciál, ale Velikonoce zde hrají velkou roli, dokonce mnohem větší než v loňském roce. Tak si s námi tuto epizodu pojďte trochu připomenout.

Letošní Velikonoce v Ulici se točí především kolem Franty, Borise a Viki, ale také kolem Simony, Jiřího, Lumíra a Hložánka. Vše začíná tím, kdy místostarosta Hložánek přichází na koledu k Lumírovi, respektive k paní Nyklové. Rád by ovšem vyšupal ještě nějakou ženu, Lumíra napadne Simona. Ale netuší, že už přichází pozdě, Simona přijímá koledníky jen dopoledne, tak jak to má být, ti co přicházejí odpoledne už vyhání. Nejvíce to odnese právě Lumír, naštvaná Simona se totiž rozhodne, že další opozdilce už trochu zkropí a je připravena koledníky polít vodou, ovšem netuší, že za dveřmi je starosta. Nakonec vše dopadne dobře a Lumír pozve Simonu na večeři. To Franta slaví Velikonoce s Viki, ale také s Borisem, ten dostane nápad, aby si svátky trochu zpříjemnili vodkou. Jak to ovšem dopadne už je všem jasné, všichni tři se opijí a není jim příliš dobře.

Pokud jste dnešní díl nestihli sledovat v televizi, tak máte samozřejmě jako vždy šanci podívat se na svůj oblíbený seriál v archivu TV Nova na adrese voyo.cz. To platí pouze pro uživatele, kteří mají aktivní předplatné. Ostatním musí jako vždy stačit náš popis a fotky. A to je vše, společně jsme si připomněli všechny velikonoční díly.

 


Velikonoce v Ulici - 7. sezóna - rok 2012

Dostali jsme se již k sedmému článku v našem velikonočním speciálu, kde si připomináme, jak se slavili v Ulici Velikonoce v jednotlivých sezónách. Již jsme si připomněli šest sezón a teď je na řadě sezóna sedmá, tedy rok 2012. Ten možná máte v paměti ještě všichni, protože to bylo teprve před rokem.

Velikonoce jsme v tomto roce slavili 9. dubna a jako každý rok, tak i v tomto roce na Velikonoční pondělí nedostala Ulice žádnou přestávku a mohli jsme si tak vychutnat další sváteční díl s ozančením č. 2171. Kdo se ovšem těšil na další speciální díl, jako bývala na Velikonoce zvykem, měl smůlu. Připraven byl klasický díl, kde se téma Velikonoce jen mírně objevilo.

Velikonoce se mírně projevili jen u Seidlových, kam Martu Seidlovou přišli vyšlehat koledníci, Mikiho spolužáci. Tím Marta zjistila, že Miki není s nimi na chatě, jak všem tvrdil. Marta je tedy pořádně vynervovaná, má o Mikiho strach, zvlášť když se mu nemůže ani dovolat. Miki je ovšem s Míšou. To u Hejlových si Velikonoce představovali jinak. Ale mají zde nemocného Cyrila, kterému není vůbec dobře. Velikonoce se jinak u nikoho jiného výrazně neprojevili. Každý měl jiné starosti, a to především Matěj, který se zamiloval do neznámé krásky (Kristýny), rozhodl se udělat vše, aby jí našel. Proto se odhodlal a nejvyšší komín v Praze vyvěsil plachtu s jeho webovkami. Díky tomu se o něm aspoň mluvilo ve zprávách a do Ulice se tak "dostala" i Lucie Borhyová.

I přesto, že nás nečekal žádný velikonoční speciál, tak kdo má zájem, tak si tuto epizodu může přehrát v archivu TV Nova na voyo.cz, ovšem platí to jen pro ty, kteří mají aktivní předplatné. Ostatním jako vždy musí stačit náš krátký popis a přiložené fotky. Náš speciál je skoro u konce, ale abychom tady měli kompletní Velikonoční díly Ulice, tak si musíme připomenout i ten nejnovější, který nás teprve čeká. Ten si tady připomeneme na Velikonoční pondělí večer.

 


Velikonoce v Ulici - 6. sezóna - rok 2011

Šestý článek v našem velikonočním speciálu mapuje Velikonoce v Ulici v šesté sezóně. Připomenout jste si s námi mohli již pět velikonočních dílů, teď se podíváme na ten šestý. V roce 2011 se tvůrci opět rozhodli pro speciální díl plný exkluzivních hostů, a tak se konala velká rocková svatba.

Velikonoce v tomto roce byly 24. dubna a jak už bývá zvykem, tak samozřejmě přímo na velikonoční pondělí se vysílala i Ulice, takže jsme si speciální, velikonoční díl mohli vychutnat přesně tak jak to má být. Název toho dílu byl "Vypečené Velikonoce" a číselně byl tento díl označen jako 1981. díl.

Den D je tady, Pepan s Blaženou se rozhodli, že se konečně vezmou a protože Pepan je rocker tělem i duší, tak uspořádal velkou rockovou svatbu, na které poznal snad všechny (tedy kromě svých rodičů, na které tak trochu zapomně). Chybět nemohla ani kapela Masáci, pro kterou Pepan v té době psal texty, a tak jsme mohli v Ulici vidět speciální hosty jako byl Dalibor Gondík, Vilém Čok, Václav Noid Bárta, Kamil Střihavka a další. Vše probíralo přesně podle plánu, až do doby, kdy začala Blažena rodit, svatba tak musela být zrušena a jelo se do porodnice. Ale aby oddávající Lumír nepřišel zkrátka, tak oddal jiný pár, doslova z minuty na minutu se rozhodl Ondra Kraus, že si vezme Báru, ta i když nechtěla, nakonec souhlasila. V hospodě u Henryho se tak místo Blaženy a Pepana vzali Ondra a Bára. U prvního páru vše dopadlo dobře, narodila se jim krásná dcera Jiřinka.

Jako vždy závěrem připominám těm, kteří mají aktivní předplatné na voyo.cz, tak si celou tuto speciální epizodu můžou pustit a rockovou svatbu si tak připomenout. Ostatním, kteří si už na tento dl nepamatují musí pro připomenutí stačit náš krátký popis a několik přiložených fotek. Sledujte nás určitě i nadále, příště si připomeneme velikonoční díl z minulého roku. Po dlouhé době nás nečekal žádný speciál, ale Velikonoce se v Ulici samozřejmě také odehrály.

 


Velikonoce v Ulici - 5. sezóna - rok 2010

Postupujeme dále v našem velikonočním speciálu, společně jsme si již mohli připomenout čtyři velikonoční díly, z toho jeden (ten minulý) byl opravdu velký speciál. A protože se speciální velikonoční díl líbil, tak se tvůrci rozhodli, že i v dalším roce připraví pro své věrné diváky jeden velký speciál, ten se tedy vysílal na Velikonoce v roku 2010, tedy v páté sezóně. Jak jsme tyto netradiční Velikonoce slavili?

Tento rok bylo velikonoční pondělí 5. dubna a jako každý jiné pondělí, tak i tentokrát se klasicky vysílal další díl Ulice, číselné označení měl 1701, 1702. Tento díl byl opravdu speciální, mohli jsme poznat plno nových epizodních postav, ale jinak se děj celého dílu točil okolo tří námi velmi známých postav.

Vše to začalo nápadem paní Nyklové vypravit se do lázní, kde chtěla najít milenku svého zesnulého manžela Stárka. A tak se rozhodla, že na Veliknoce si udělá výlet, doprovodit jí nemohl nikdo jiný než její nejlepší kamarádka Růža Habartová. K nim se pak přímo v lázních přidala Libuška Šmídová, která zde zrovna náhodně byla také. Mohli jsme tak opět sledovat vtipné momenty tří zdivočelých důchodkyň. Při hledání Mileny (tak se měla jmenovat milena pana Stárka) na jednu Milenu opravdu narazili a doslova jí srazili k zemi. Ukázalo se ovšem, že to je jiná Milena, která se rozhodla při pátrání té pravé Mileny svým novým kamarádkám pomoc. Ale nedopadlo to příliš dobře, paní Nyklová musela nakonec vše vysvětlovat i policii a byla asi ráda, když se z hootelu Růžový sen vrátila v pořádku zpět do Prahy.

Závěr patří opět našemu připomenutí pro ty, kteří mají aktivní předplatné na voyo.cz. Vy si celý tento speciální díl můžete připomenout hezky celý. Ostatním opět musí stačit jen náš krátký popis a také přiložené fotografie. Příště se podíváme na další Velikonoce v Ulici a tentokrát se slavila jedna velká rocková svatba.

 


Velikonoce v Ulici - 4. sezóna - rok 2009

Představujeme vám již čtvrtý článek v našem velkém velikonočním speciálu, ve kterém si připomináme velikonoční epizody Ulice. Dnes se zastavujeme u čtvrté sezóny, tedy v roce 2009, jako všechny roky před tím, tak i letos se slavili v Ulici Velikonoce, ale tentokrát hodně netradičně. Na diváky totiž čekal jeden velký speciální díl, který byl plný zajímavých hostů. Pamatujete si to?

V roce 2009 se Velikonoce slavily v pondělí 13. dubna. Tvůrci Ulice si pro své věrné diváky připravili opravdu velmi speciální díl, ten měl označení čísel 1281, 1282, ale samotný díl měl i svůj vlastní název a to Velké finále, mimochodem tento název se objevil i ve znělce, která byla pro tento díl mírně upravena (viz. foto, kdy na ceduli Ulice letí fotbalový míč). Už je vám určitě jasné, že celý díl byl věnovaný fotbalu.

Fotbal v Ulici byl v tomto roce na hlavním místě už několik měsíců předem, kdy vybraní obyvatelé Ulice trénovali na blížící se zápas, FC Hospoda měla skvělého trenéra v podobě pana Peška a zdravotníka kapitána Bařinku. Mimochodem funkce jednotlivců byly ve velikonočním díle nadepsány i přímo v ději (viz. druhá fotka s Peškem a Bařinkou). Na velikonoční pondělí se konál velký zápas, ve kterém hráli proti sobě mužstvo FC Hospoda a mužstvo z TV Nova. Do toho prvního týmu patřil také Matěj, Ben, Henry, Richard, Olda či fanoušek Pepan. Mezi fanoušky se pak objevili i další obyvatelé Ulice a Milan Šteindler jako velký fanouš. V tomto díle se objevilo také spoustu hvězd, např. Vladimír Šmicer, Václav Titelbach, Ray Koranteng, Pavel Svoboda a spousta dalších. Byl to prostě neuvěřitelný díl, na který si určtěi mnozí z vás ještě teď vzpomenou.


A pokud si již nevzpomínáte a chcete si tento díl připomenout celý, tak se na něj můžete podívat na voyo.cz, ovšem to platí jen pro ty, kteří mají aktivní předplatné. Ostatním opět musí stačit jen náš krátký popis a také několik přiložených fotografií. Nezapomeňte nás sledovat i nadále, příště se podíváme na Velikonoce roku 2010, to měla Ulice také svůj speciál.

 


Velikonoce v Ulici - 3. sezóna - rok 2008

Už se nám to blíží, za necelý týden jsou tady Velikonoce, spousta z vás se na ně už určitě připravuje, my jsme na ně také už připraveni. S námi si totiž můžete připomenout všechny velikonoční díly Ulice, už jsme si společně připomněli Velikonoce v roce 2006 a 2007. Logicky se tedy dnes podiváme na další rok a to je rok 2008, jak se v tomto roce velikonoční svátky slavily?

Velikonoční pondělí v roce 2008 vyšlo na březen, konkrétně pak na 24. března. Tento den se stejně jako v jiném všedním dni vysílal i seriál Ulice, od půl sedmé večer jsme mohli sledovat epizody s číslem 823, 824. Ač se zdálo být vše normální, tak tento díl byl speciální, byl totiž velikonoční a v Ulici se hrály šipky. Proto byl celý díl pojmenovaný na Velikonoční šipkařský turnaj.

Celý šipkařský turnaj měl v režii Pepan, který vše vymyslel a připravil. Také se na to hodně těšil. V hospodě u Henryho se sešla řada obyvatel Ulice, kteří se do turnaje samozřejmě zapojili, nechyběli Farští i s Jakubem a Tamarou, samozřejmě sám Pepan se Simonou a do hospody zavítal i nastávající manžel Vilmy Nyklové pan Stárek, ti přišli samozřejmě za dobrovodu Lumíra. Všichni se náramně bavili a celý turnaj si užívali. Hrálo se také o ceny, hlavní cenu věnovala Simona, byl to vlastnoruční velikonoční beránek, kterého nikdo neviděl, protože jako překvapení byl schovaný. Vítězem se stal tým pana Stárka a tak dostal beránka, ale bez hlavy, tu totiž stihnul "sežrat" Pepan. Od Simony to samozřejmě potom pěkně schytal. Druhou hlavní cenou byl prsten od zajíčka Sandry. Tak takhle se v Ulici slavily Velikonoce v roce 2008.

 
Opět připomínám těm, kteří mají aktivní předplatné na voyo.cz, tak si celou epizodu můžou pustit a připomenout si jí tak víc než ostatním, kterým musí stačit krátký popis a přiložené fotky (u kterých se opět omlouváme za sníženou kvalitu). Pokud nás budete sledovat i nadále, tak příště se podíváme na "uliční" Velikonoce v roku 2009.

 


Velikonoce v Ulici - 2. sezóna - rok 2007

Druhé vydání našeho velikonočního speciálu je tady. Minule jsme si připomněli vůbec první Velikonoce v Ulici, logicky si tedy v dnešním článku představíme druhé Velikonoce, které prožívali společně obyvatelé seriálové Ulice. Jak se tyto Velikonoce slavily? Ve velkém. Pojďte si s námi připomenout Velikonoce z druhé sezóny, tedy z roku 2007.

Také v tomto roce byly Velikonoce v pondělí. :) Datum 9. dubna a čísla epizod 416 a 417. Celá tato epizoda byla velice speciální, obyvatelé Ulice totiž společně slavily Maxivelikonoce a právě takhle se jmenovala i celá velikonoční epizoda, vše bylo opravdu maxi a především se celý díl točil okolo jednoho beránka, tedy možná lépe řečeno maxiberénka.

Tomáš Jordán se totiž rozhodl, že Velikonoce obzvláštní a upeče maxiberánka, pomáhali mu samozřejmě i jeho děti Matěj a Tereza, společně s Tesaříkem a se Štěpánem. Bára byla naštěstí na služební cestě. Ještě před pečením nastalo několik problémů, například kde se nechá tolik těsta vykynout? Problém se vyřešil a těsto kynulo u Jordánových ve vaně, ale nastal další problém, maxiberan se totiž nevleze do trouby a tak se nakonec do pečení musel zapojit celý dům. V troubě u pana Peška se pekly nohy beránka, u Farských zadek, další část u Marka Stránského a tělo s hlavou přímo u Jordánových. Další problém byla Bára, která se vracela ze služebky do bytu, kde se pekl maxiberan a ve vaně bylo ještě zbytek těsta a Bára zrovna tak toužila po vaně, Štěpán v její posteli tomu už pak jen nasadil korunu, naštvaná Bára všechny vyhodila ven. Naštěstí pak vše dopadlo dobře a maxiberánka dokonce přímo Bára dokončila společně s Jitkou.

 
Ti, kteří mají předplatné na voyo si opět můžou tuto epizodu připomenout celou. Ostatním muselo pro připomoenutí stačit naše krátká písemná rekapitulace a opět je pod tímto článkem přiloženo pár fotek. V dalším vydání našeho speciálu se podíváme na další Velikonoce v Ulici, tentokrát nás čeká rok 2008.

 

 


Velikonoce v Ulici - 1. sezóna - rok 2006

V našem novém speciálu se zaměříme na velikonoční díly Ulice, natočilo se dokonce i několik speciálních dílů. Dnes se podíváme hned na ty první Velikonoce v Ulici, tedy ty, které se slavily v první sezóně, kdy se seriál Ulice začal vysílat. Řeč je tedy o roku 2006, pojďte si přečíst jak se Velikonoce v tomto roku slavily.

Velikonoce v roce 2006 byly 17. dubna, samozřejmě v pondělí. :) A protože Ulice se vysílá každý všední den, ať je svátek nebo pátek, tak i na na velikonoční pondělí jsme nepřišli o příběhy našich oblíbených postav. První Velikonoce v Ulici se točily kolem Lenky Drápalové, název epizody byl také "Lenčiny hororové Velikonoce" a pro ní to byl opravdu horor.

Vše probíhalo v klidu pro všechny obyvatele, Bára s Jitkou se rozhodly, že vypečou své manžele a rozhodly se vydat na malý výlet mimo domov. Paní profesorka Hejlová každorečně všem nalže, že odjíždí do Vatikánu a není tedy doma, nechce být totiž rušena. Lenka přijímá ve svém bytě koledníky, vše se ovšem zavrtne, až k ní dorazí parta jejich studentů, kteří jí polijí vodou a to Lenku naštva a už nikomu neotevírá. Bohužel se jí podaří uvíznout v koupelně, když jí vypadne klika. Na pomoc volá Miriam, ta jí přichází v ustrojení na pomoc, ale přidá se k ní i její syn Jarda a také Tomáš s Oldou. Lenka od nich samozřejmě dostane výprask, tomu nakonec neuniknou i Bára s Jitkou, když se večer objeví u Lenky, kde jsou pánové schovaní. Všichni společně si nakonec udělají menší mejdan u Lenky.Pokud máte přeplatné na voyo, tak se na celou epizodu můžete podívat. Ostatním musí pro připomenutí stačit jen náš krátký popis a také přiložené fotky (které nejsou ve velké kvalitě, za což se omlouváme). Příště se podíváme na další Velikonoční díl a to z roku 2007.