Archiv článků... červenec 2014

13.12.2014 12:59

Představitel Jardy Hejla, herec Martin Hofmann se oženil

https://www.vipstory.cz/content/images/53d61f107b39a.jpg

Jarda Hejl z Ulice je šťastně ženat už více jak rok (oženil se loni v červnu) a společně se svou ženou Lenkou vychovávají dvě krásné děti. To Jardův představitel, herec Martin Hofmann se do toho rozhodl praštit až letos, skoro přesně rok po Jardovi. Martin se totiž oženil letos v červnu a až do dnešního dne se mu podařilo veselku utajit.

Martin se totiž se svou ženou rozhodli vzít se bez médií, což rozhodně schvalujeme, proč by na vlastní svatbě měli "očumovat" novináři. Svatba se podařila utajit i přesto, že na ní bylo skoro 200 hostů. Martin kromě nové ženy vyženil i dítě, se svou partnerkou budou vychovávat její dítě. My samozřejmě šťastným novomanželům gratulujeme.

Admin Kuba / 30.7. 2014 /
foto: Archiv TV Nova


Gympl se rozdělil do ostatních seriálů TV Nova

Na české poměry vysílají naše televize až moc "dlouhotrvajících" seriálů, tzv. nekonečných. Jen TV Nova má aktuálně tři takové seriály. K tomu samozřejmě stále vznikají nové řady dalších seriálů. A bohužel český herecký rybníček není tak velký, proto se často stává, že herci jdou z jednoho seriálu do druhého. To se stane i teď na podzim.

Jen do Ulice přichází Hana Holišová, která byla řadu let hlavní hvězdou Velmi křehkých vztahů, Matouše Rumla jsme pak mohli vidět v Comebacku a vlastně pořád můžeme, protože Comeback je tak populární, že se stále reprízuje. A pak tady byl ještě jeden seriál, Gympl s (r)učením omezeným, ten skončil na konci minulého roku, se seriálem tak skončila i řada herců "na dlažbě." Dlouho ovšem bez práce nebyli, velká část z nich nastupuje do nováckých seriálů nyní na podzim.

Václav Kopta i Tomáš Měcháček hráli v Gymplu a nyní míří do Ulice. Podobně na tom je i Dana Batulková (známá také z Comebacku) a Karel Heřmánek ml., také je proslavil Gympl a od podzimu se stanou tváří seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. A aby toho nebylo málo, tak i Doktoři z Počátků si "vytáhnou" jednoho herce z Gymplu, a to Davida Gránského, který v Doktorech bude hrát zdravotní sestru, tedy zdravotního bratra. Pokud jste tyto herce měli rádi v Gymplu, tak se na ně nyní můžete těšit v dalších seriálech.

Admin Kuba / 29.7. 2014 /
foto: Archiv TV Nova


Herecké posily Ulice, znáte je všechny dobře?

Minimálně šest nových postav zavítá do desáté sezóny. K nim samozřejmě i Martin Maléř, kterého jsme mohli poznat už na konci deváté sezóny. Nové postavy už alespoň trochu známe, ale jak to máte s herci, kteří nováčky budou hrát? Znáte je všechny dobře? Pokud ne, tak my vám je představíme.

Hana Holišová (Veronika Maléřová)

Hana Holišová se narodila 6. srpna 1980 v Brně do rodiny dirigenta Evžena Holiše a sólistky Hany Horké. Vystudovala Střední pedagogickou školu v Boskovicích a poté absolvovala studium činoherního herectví na brněnské JAMU. Po skončení studia se tři roky věnovala činohře a muzikálu. Jejím debutem byla role Kathy Seldenové v muzikálu Zpívání v dešti v Mahenově divadle v Brně. V roce 2002 se objevila ve filmu Braj v roli Adély. V letech 2006 – 2009 ztvárnila Annu Peškovou v seriálu TV Prima Rodinná pouta (poté Velmi křehké vztahy). V roce 2008 si zahrála ve filmu Anglické jahody a v roce 2009 v povídce Novoroční projev z cyklu 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem.

Anna Kadeřávková (Rozina Maléřová)

Anička Kadeřávková není v hereckém světě žádným nováčkem. Herectví se totiž věnuje už delší dobu. Hraje především v divadle (např. v La Fabrice ve hře Pěna dní. Neznámou pro ní ovšem není ani filmové ani televizní prostředí. Jednu z hlavních rolí si totiž zahrála v televizní povídce Družička z cyklu České televize Škoda lásky. Anička momentálně kromě Ulice natáčí i rodinný film z vesnického prostředí Andílek na nervy, do kterého jí obsadil režisér Juraj Šajmovič. Anna si zde zahraje i po boku Adama Mišíka, se kterým se zná ze škole, z pražské konzervatoře, kterou studuje.

Marek Salvet (Filip Maléř)

Nová dětská posila seriálu Ulice, Marek Salvet také rozhodně není žádným nováčkem v hereckém světě. I když zkušenosti sbírá zatím především v divadle, za to ovšem hned ve velkém. Má totiž jednu z hlavních rolí ve hře Babička, kterou uvádí Divadlo Na Fidlovačce.  Do svého životopisu si nyní Marek bude moc přidat i Ulici.

Tomáš Měcháček (Jakub Valchář)

Tomáš Měcháček se narodil v 22. prosince v Ústí nad Labem. Maturitní zkoušku složil na ústeckém gymnáziu. Poté byl přijat na DAMU, kde vystudoval alternativní a loutkové herectví. V roce 1999 založil "hnutí mysli pro divadelní výzkum - MATAPA". Od roku 2001 je členem mezinárodní divadelní skupiny N. I. E. Od roku 2008 kočuje s komediální show "History of Czechs in 68 Minutes" a s představením pro děti "Sešli se tři a stalo se". Objevil se ve filmech Zlatá princezna, Takový slušný člověk, Poslední prázdniny či Protektor. Popularitu mu přinesl seriál Gympl, stand-up comedy Na stojáka či pořad Vylomeniny s Martinem Dejdarem. Populární je i reklama na jednu nejmenovanou banku, ve které Tomáš hraje hlavní roli.

Václav Kopta (Rudolf Hložánek)

Narodil se 21. června v Praze, ve které žije dodnes. Jeho otcem je uznávaný textař Pavel Kopta a ženou herečka divadla Pod Palmovkou Simona Vrbická, se kterou vychovává dvě dcery. Seznámili se na Pražské statní konzervatoři, kde oba studovali. V té době také přišla největší filmová nabídka, kterou student druhého ročníku nemohl nepřijmout a tak se Václav v sedmnácti letech objevil v dnes již kultovním filmu Sněženky a machři v roli Radka Převrátila po boku Michala Suchánka a Jana Antonína Duchoslava. Poté se Václav objevoval spíše v menších filmových či seriálových rolí. V posledních letech jsme ho ovšem mohli opět více vidět, např. v pořadu Mr. Gs. V pokračování "Sněženek" či v seriálu Gympl. Hlavní roli má také v připravovaném sitcomu Kancl.

Matouš Ruml (David Kučera)

Matouš se narodil 4. října v Praze. Když mu bylo šest let, přivedla ho maminka společně s jeho o dva roky starším, hyperaktivním bratrem do Dětského divadelního studia při Praze 5 (tehdy divadlo Labyrint, dnes Švandovo divadlo). Tam ho herectví tak nadchlo, že u něho zůstal. Brzy začal hrát dětské role i ve „velkém“ divadle, např. v představeních Job nebo Trojánky, ve kterém jeho babičku hrála Věra Galatíková. V Dětském divadelním studiu zůstal do svých šestnácti let, kdy se hlásil na pražskou konzervatoř. Jelikož ho nepřijali, šel studovat obor Provoz a ekonomika na Střední průmyslovou školu dopravní. Po roce zkusil opět konzervatoř, tentokrát již úspěšně. Během studia hostoval v několika divadlech (např. Divadlo ABC, Stavovské divadlo, Klicperovo divadlo v Hradci Králové), natáčel v televizi (např. pohádka Tajemství lesní země, seriál Letiště) a moderoval pořad pro děti Hřiště 7. V součastné době hostuje v Divadle Na prádle a ve Švandově divadle, v roce 2008, kdy úspěšně ukončil konzervatoř, nastoupil angažmá v Městském divadle v Mladé Boleslavi. Nejvíce ho zatím proslavil sitcom Comeback. V roce 2007 se oženil, s manželkou Terezou již mají syna. Mimo divadlo si rád zahraje tenis nebo upeče dort.

Admin Kuba / 28.7. 2014 /
foto: Archiv TV Nova


Nové posily Ulice budou i Tomáš Měcháček či Václav Kopta

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images//750x750/Jul2014/1671696.jpg?d41d

Na podzim nás čeká doslova smršť nových postav. Jak už od nás moc dobře víte, tak na podzim se budeme moc seznámit s úplně novou rodinou. V sobotu jsme vám prozradili i to, že do Ulice nastupuje "Lexa z Comebacku", tedy jeho představil, herec Matouš Ruml. S někteýrmi se teď můžete seznámit a nejen to. S nimi do Ulice přichází ještě další dvě posily.

Rudolf Hložánek (Václav Kopta)
Rudolf Hložánek je starším bratrem radního Antonína (Miroslav Hanuš). Přestože vás podoba těch dvou ihned praští do očí, povahově jsou každý jiný.  Zatímco z Antonína se stal úspěšný komunální politik, který lehce proplouvá životem díky své morálně flexibilní povaze, s Rudolfem se život příliš nemazlil. Utrpěl pracovní úraz, jehož následky si nese dodnes. Když zachraňoval kolegu, který dostal mezi kolejemi infarkt, vlak mu poranil páteř a pánev. Od té doby chodí o berlích. Je vdovec, sám vychoval dnes už dospělého syna. Přestože je pohybově omezený, nechybí mu chuť do života ani smysl pro humor. Je dobrosrdečný, veselý a velice zručný.  Oproti bratru Antonínovi je klidnější, ale nemá rád, když ho někdo lituje. To se pak dokáže pořádně rozčílit.
Seriál Ulice: Desátá sezona Ulice je tu! - 39
 
Veronika Maléřová (Hana Holišová)
Veronika Maléřová žije s manželem Martinem (Tomáš Dastlík) a dětmi Filipem a Rozinou na Moravě. V regionu, kde bydlí, ale není snadné najít práci, a tak pracuje jen Martin. Maléřovi si proto nežijí nad poměry. I přes to jsou spokojení a mají harmonické manželství, v němž je Martin hlavou rodiny a Veronika krkem, který tou hlavou otáčí. Veronika je rázná, racionální. V porovnání s Martinem se snadněji rozčílí, ale zpětně dokáže uznat svou chybu. Rodina je jí nade vše. Proto se o ni stará s láskou a vytváří teplo domova. Jejím největším snem je jet s rodinou k moři, což se jí zatím z finančních důvodů nepodařilo. Mezi její koníčky patří vaření, zahrada a výroba bylinkových čajů a olejů.
Seriál Ulice: Desátá sezona Ulice je tu! - 27
 
David Kučera (Matouš Ruml)
David Kučera je učitelem fyziky a zeměpisu na gymnáziu, na kterém nastoupí na praxi Tereza Jordánová (Patricie Solaříková).  Studenti ho mají rádi. Má u nich přirozenou autoritu, o které Tereza, jež s učením teprve začíná, zatím jen sní. Davida jeho profese baví. Nejšťastnější je, když se mu podaří studenty zaujmout něčím, co jeho samého nadchne. David je přátelský, milý a oblíbený. Má ale jeden zlozvyk, kterým svého kolegu a parťáka ze školy Otu Puklického (Filip Rajmont) přivádí k šílenství – neustále řeší nějaké hlavolamy, skládačky a rébusy. 
Seriál Ulice: Desátá sezona Ulice je tu! - 33
 
Jakub Valchář (Tomáš Měcháček)
Jakub Valchář je hercem na volné noze. Divadlo miluje nade vše, ale aby se uživil, občas přijme i menší roli v televizi, muzikálu nebo kývne na nabídku účinkovat v reklamě. A když je nouze, nebrání se ani práci za barem. Je velmi nadaný, má nadprůměrné hudební vzdělání, dobře zpívá i tancuje. Žije tak trochu bohémským životem, miluje volnost a svobodu. Je spontánní, otevřený a srdečný. Rád své okolí baví vyprávěním zábavných historek. Navíc si dokáže udělat legraci i sám ze sebe.
Seriál Ulice: Desátá sezona Ulice je tu! - 32

Zdroj: Tiskové materiály TV Nova

Admin Kuba / 28.7. 2014 /
foto: Archiv TV Nova


Vše prozrazeno! Co přinese desátá sezóna seriálu Ulice?

¨https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images//750x750/Jul2014/1671689.jpg?d41d

TV Nova na dnešní tiskové konferenci prozradila veškeré novinky z nadcházející podzimní sezóny. Výjimku samozřejmě neudělala ani u Ulice a přinesla nám tak kompletní novinky z tohoto seriálu. Co vše nás v nové sezóně čeká? Bude toho opravdu hodně, seznamte se s příběhy...

Miriam Hejlová a Peter Kadlec: Láska kvete v každém věku

Miriam Hejlová a major Peter Kadlec (Hana Maciuchová a Emil Horváth ml.)  se seznámili za dramatických okolností. Zpočátku to na přátelství mezi nimi rozhodně nevypadalo. Kadlec totiž v rámci vyšetřování smrti Kláry Peškové zatkl nevinného syna Miriam Hejlové Jardu (Martin Hofmann). Po vyřešení případu se Miriam a Peter začali sbližovat. Stali se z nich dobří přátelé a Miriam dokonce zjistila, že ji Peter zajímá víc, než si sama připouští. Tím se však ocitla ve složité životní situaci. Najednou musí volit mezi srdcem a rozumem. Bude si muset ujasnit, zda je vůbec schopna navázat blízký vztah s někým, kdo podstatně zasáhl do života jejích blízkých včetně Vlasty Peška (Rudolf Hrušínský), a odpovědět si na otázku, jak by jejich případný vztah přijalo okolí, především Jarda.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images//750x750/Jul2014/1671675.jpg?d41d

Ivana Drápalová a Henry Rettig: Zločin a trest
Ivana Drápalová (Vilma Cibulková) se musela díky složité povaze i minulosti od příchodu do Ulice o své místo prát. Právě ve chvíli, kdy se jí podařilo znovu si vybudovat vztah s dcerou Lenkou (Michaela Badinková) a začlenit se rodiny Hejlových, se její život zhroutiljako domeček z karet. Po přiznání , že má na svědomí smrt Kláry Peškové, musela Ivana o důvěru dcery i její rodiny znovu bojovat. Brzy ji čeká soud, při kterém by mělo být rozhodnuto o výši trestu. Ivana má právem obavy, co rozsudek udělá s jejími už tak křehkými vztahy s Lenkou, Hejlovými a také s přítelem Henrym (Daniel Brown), který při ní až dosud věrně stál. Jak rozhodnutí soudu změní Ivaně život?
https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images//750x750/Jul2014/1671690.jpg?d41d
 
Tereza Jordánová: Trampoty začínající učitelky
Tereza Jordánová (Patricie Solaříková) se vrací zpět na gymnázium, kde před mnoha lety studovala, tentokrát v roli začínající učitelky češtiny. Jejím velkým vzorem a rádkyní bude profesorka Miriam Hejlová. Kromě ní jí budou oporou také mladí kolegové Ota Puklický (Filip Rajmont) a David Kučera (Matouš Ruml). Na půdě školy se Tereza bude setkávat i se svým tátou (Petr Vacek), učitelem biologie. Kromě trampot se studenty bude Tereza řešit také vztahy. Nejenže se vrátí její bývalý přítel Vojta Kalich (Petr Buchta), ale jsou tu ještě David s Otou a možná i někdo další. Po letech samoty najednou nebude mít Tereza o pánskou společnost nouzi.
https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images//750x750/Jul2014/1671694.jpg?d41d
 
Simona Pavlicová: Nový muž na obzoru
Věčná optimistka Simona (Pavla Tomicová) má na chlapy tak trochu smůlu. Od rozvodu s Pepanem se kromě kamarádů Lumíra Nykla (Václav Svoboda) a Jiřího Kreuzera (Otakar Brousek ml.) v jejím životě žádný muž zatím neobjevil. To se ale brzy změní. Kolem Simony se začnou motathned dva muži najednou, bratři Antonín a Rudolf Hložánkovi (Miroslav Hanuš a Václav Kopta). Odpověď na otázku, jakým způsobem jí ti dva zasáhnou do života a jestli Simona konečně najde toho pravého, přinesou nové díly Ulice, v nichž díky Simonině osobitému přístupu k životu nebudou chybět komické situace.
https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images//750x750/Jul2014/1671668.jpg?d41d
 
Lumír a Světlana Nyklovi: Stará láska nerezaví
Od rozvodu Světlany a Lumíra (Tereza Bebarová a Václav Svoboda) uplynulo několik let. Jejich cesty se však nikdy definitivně nerozešly. A to ani přesto, že Lumír se od té doby už málem dvakrát oženil a Světlana odjela se svým partnerem Pavlem Millerem (Jan Teplý ml.) na nějaký čas do Moskvy. Po návratu se ona i Pavel stali nedílnou součástí Lumírova pracovního života. Pomáhají mu vést předvolební kampaň. Teď to ale vypadá na další Světlanin odchod, tentokrát do Bruselu, kde už jí i sobě Pavel zajistil práci. Dokáže Světlana odejít z místa, kde se cítí být doma a které má tak ráda? A jak by se s jejím případným odchodem vyrovnal Lumír, který ji potřebuje možná víc, než si sám připouští?
https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images//750x750/Jul2014/1671685.jpg?d41d
 
Liškovi: Rodina znovu pohromadě?
Ema (Anna-Marie Valentová) i Liškovi (Ljuba Krbová a Adrian Jastraban) se v minulosti museli vyrovnat s tím, že Ema byla svěřena do péče biologické matky (Vanda Hybnerová). Před prázdninami přišla další rána. Evin manžel Miloš Knobloch (Jiří Štrébl) dostal nabídku dobře placené práce v zahraničí. Aby měl rodinu nablízku, rozhodl, že se všichni přestěhují na Šumavu. A tak si Ema bude muset zvykat na život v nové rodině i v novém prostředí, jež je na hony vzdálené tomu, které znala. I Liškovi se budou učit žít bez Emy. A nebude to pro ně lehké. Ale díky tomu, že budou muset řešit pubertu nevlastního syna Franty (Matyáš Valenta) a také péči o stárnoucí Růžu Habartovou (Zdena Hadrbolcová), nebude u nich o humorné situace nouze.
https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images//750x750/Jul2014/1671683.jpg?d41d
 
Libuška Nekonečná a Libor Seidl: Ustojí jejich vztah všechny zkoušky?
Libor s Libuškou (Martin Pechlát a Zuzana Vejvodová) si byli v nejtěžších chvílích vždy oporou. V poslední době se ale začínají projevovat rozdíly v povaze i v názorech na výchovu dospívajících synů. Libor je konzervativnější, Libuška má zase ráda svobodu. Navíc jim do života začíná výrazně zasahovat Libuščin bývalý manžel Eliáš (Martin Myšička), jenž vycítil svou šanci. Jeho cílem není nic jiného než Libušku a Libora rozeštvat. Čeho všeho bude schopen, aby svého cíle dosáhl? Ustojí vztah Libora a Libušky všechny nástrahy a životní zkoušky?
https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images//750x750/Jul2014/1671693.jpg?d41d
Farští:  V nemoci i ve zdraví

Monika Farská (Anna Fixová) vážně onemocní. O Coolnu se proto budou muset postarat její rodiče Olda a Jitka (Ilona Svobodová a Ondřej Pavelka). Jenže ti už spolu nějakou dobu nežijí. Navíc má každý svou práci, a tak to pro ně nebude jednoduché. Budou nuceni spolu mnohem více komunikovat, což nebude po chuti Oldově mladé přítelkyni Petře (Jitka Nerudová). Moničina nemoc sice přinese Farským mnoho nepříjemných situací, zároveň ale přivede zpět do Ulice Máru (Kryštof Rímský), který před prázdninami odjel pracovat na loď, aby mohl splatit dluhy z minulosti. Na jak dlouho se Mára vrací? A jak to nyní s Monikou mají?

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images//750x750/Jul2014/1671680.jpg?d41d

Zdroj: Tiskové materiály TV Nova

Admin Kuba / 28.7. 2014 /
foto: Archiv TV Nova


Máme se na co těšit, do Ulice míří Lexa z Comebacku

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10391869_175106500846_2220844_n.jpg?oh=0a2b45296e1e4da548576e6635fc3946&oe=543CC852&__gda__=1413006755_e82e238dbda176bde5c6bc6823a651b1

Zdá se, že v nové sezóně Ulice nás čeká přísun spoustu nových postav. Kromě úplně nové rodiny totiž Ulice přivítá i další nové postavy. A díky tomu můžeme v Ulici poznat řadu nových hereckých posil a u některých si tvůrci vybrali opravdu dobře. Do seriálu tak míří sympaťák Matouš Ruml, kterého nejvíce proslavila role Lexy v Comebacku.

Matouš by nyní mohl vystoupit ze stínu své nejslavnější role, v Ulici totiž bude mít zcela odlišnou roly. Ovšem koho si zahraje, je zatím velké tajemství. Ale už brzy se dozvíme podrobné informace o nových postavách, takže náš web určitě sledujte i nadále a o nic nepřijdete.

Admin Kuba / 26.7. 2014 /
foto: Archiv TV Nova


Novou posilou Ulice bude i sympatická Anna Kadeřávková

Začátek desáté sezóny se už blíží, proto na povrch vyplouvají další a další zajímavosti o nové sezóně. Jak už určitě moc dobře víte, tak na podzim do Ulice zavítá úplně nová rodina a konečně známe už všechny členy. Tedy Ulice zatím nechává své fanoušky tipovat, jestli uhádnete, kdo se ukrývá pod novým hereckým obsazením. Ovšem už víme, že Martina Maléře hraje Tomáš Dastlík, toho jsme nakonec poznali i přímo v Ulici, když se objevil již na konci deváté sezóny.

Martin ale nebude sám, s ním do Ulice přijede i jeho syn Filip v podání Marka Salveta, jeho dcera a také manželka Veronika, kterou bude hrát sympatická Hana Holišová. Je tedy na čase představit si ještě patnáctiletou dceru Martina a Veroniky. Tu si zahraje herečka Anička Kadeřávková, která není v hereckém světě žádným nováčkem, má za sebou třeba hlavní roli v cyklu Škoda lásky. Nové postavy zatím vypadají velmi sympaticky, těšit se na ně můžeme už na podzim.

Admin Kuba / 23.7. 2014 /
foto: Archiv TV Nova


Jarda Hejl se stal největším sympaťákem deváté sezóny

U vás diváků nejvíce boduje Jarda Hejla. Alespoň jste tak rozhodli v tradiční letní anketě o největšího sympaťáka Ulice v dané sezóně. Tuto minisoutěž pořádá každým rokem oficiální web seriálu Ulice (ulice.nova.cz). A jako každý rok, tak i tentokrát to byl velmi silný boj, i když v samotném finále už tolik ne.

Jarda Hejl se tedy opět stal největším sympaťákem Ulice, jeho vítězství není poprvé, naposledy vyhrál před dvěma roky, loni ho z trůnu sesadil Mára, který letos skončil na druhém místě. V anketě, ve které hlasovalo skoro sedm tisíc návštěvníků webu ulice.nova.cz, získal Jarda více jak 54% hlasů, což je tedy více jak polovina všech hlasů.

Vítězství Jardy je tedy jednooznačné, na druhém místě skončil již zmiňovaný Mára a třetí místo získal Lumír Nykl. Samozřejmě všem moc gratulujeme. A následující týdny budou patřit ženám. Po největším sympaťákovi si totiž sami zvolíte i největší sympaťačku deváté sezóny Ulice. Tak šup na web ulice.nova.cz, kde hlasování probíhá.

Admin Kuba / 20.7. 2014 /
foto: Archiv TV Nova


Zemřel Václav Sloup, hrobník Barták z Ulice

Smutná zpráva obletěla dnes Českou republiku. Zemřel herec Václav Sloup. Tohoto skvělého herce si můžou pamatovat i diváci seriálu Ulice. Právě role v Ulici byla totiž jeho jednou z posledních. V seriálu si zahrál hrobníka Bartáka, který měl nejblíž k Vilmě Nyklové. Václav Sloup se ovšem rozhodl, že zanechá veškerou práci a odejde do "důchodu". Tvůrci seriálu nechali tedy hrobníka Bartáka zemřít už před lety.

Herec Václav Sloup zemřel v sobotu 19. července 2014, tuto smutnou zprávu přinesla jeho rodina. Herec se dožil krásného věku, zemřel ve svých 78 letech. Kromě Ulice jsme ho mohli vidět i v dalších nezapomenutelných rolí. Zahrál si např. ve filmech Na pytlácké stezce či Za trnkovým keřem, znát ho můžeme i z legendárních Chalupářů. Na svém kontě má ovšem role v desítkách filmů, seriálech i divadelních hrách..

Václav Sloup už žádnou roly dostane. Sbohem pane Sloupe, budete nám chybět.

 

Admin Kuba / 20.7. 2014 /
foto: Archiv TV Nova


Zlatá muška opět na scéně, připomeňte si tento speciál

V rámci TOP dílů Ulice jste na Nova Plus mohli vidět i letní speciál ke čtvrté sezóně, tento film se jmenuje Velká trojka. Ovšem není to jediný letní speciál, tzv. pilotní film k určité sezóně. Ještě dříve totiž přilétla Zlatá muška, která byla součástí třetí sezóny a právě tuto sezónu tento film zahájil.

Zlatá muška je velmi známý film, dodnes je tento film reprízovaný v televizi a diváci na něj stále vzpomínají. Nyní si ho můžete celý připomenout, a to zcela zdarma. Možnost máte na videoarchivu Nova Plus, kde je tento film v rámci TOP dílů Ulice. Tak se určitě podívejte a připomeňte si letní dobrodružství Miriam a Vlastimila.

Na film Velká trojka se můžete podívat zde

Admin Kuba / 18.7. 2014 /
foto: Archiv TV Nova


Do Ulice nastupuje také herečka Hana Holišová

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t1.0-9/10556539_10152165251098344_294057330020437718_n.jpg

Už od nás moc dobře víte, že v desáté sezóně se objeví spoustu nových postav, dokonce poznáme úplně novou rodinu. Martina Maléře už známe, Jardův spolužák se objevil v Ulici už na konci deváté sezóny. V desáté sezóny se objeví i jeho manželka Veronika a také jejich děti. Filipa jsme si představili minule. Teď je na řadě Veronika.

Veroniku poznáme už na podzim, kdy se přestěhuje do Prahy se svou rodinou. A kdo si Veroniku zahraje? Bude to sympatická herečka Hana Holišová, která není v seriálovém světě žádnou neznámou. Několik let byla totiž hlavní hvězdou seriálu Velmi křehké vztahy. Jinak se více věnuje divadlu. Po letech opět vzala nabídku na seriál a my jí tak budeme moc vidět v Ulici.

Admin Kuba / 18.7. 2014 /
foto: Archiv TV Nova


Ulice v TOP 15 nejsledovanějších pořadů pololetí

https://www.fanclub-ulice.cz/fotogalerie/277/velke/1601263.jpg

Seriál Ulice patří i po devíti letech stále k nejsledovanějším pořadům TV Nova, dokonce se její sledovanost prakticky nemění, což se o jiných dlouhotrvajících pořadech či seriálech říct nedá, u nich většinou sledovanost po letech klesá. Ulice to tak nemá a tak se může stále těšit z vysoké sledovanosti, která se pohybuje okolo 1,2 miliónů diváků.

Nyní byl sestaven žebříček 15 nejsledovanějších pořadů prvního pololetí roku 2014 (od 1.1. do 30.6.). Žádným překvapením tedy určitě není fakt, že také Ulice se v tomto žebříčku nachází. Obsadila 12. místo, což si možná můžete říct, že to není moc. Ovšem Ulice (kromě hokeje) je jediným pořadům v tabulce, který není vysílání v hlavním vysílacím čase, tedy po 20 hodině, kdy je sledovanost zpravidla větší než v podvečer.

A který díl se do tabulky probojoval. Možná ani tento fakt nebude žádným překvapením. Nejsledovanější díl Ulice v prvním pololetí roku 2014 se totiž stal díl z 15. ledna, ve kterém zemřela Klára Peškové. Ne náhodou je tedy tento díl označován jako top díl sezóny. Za zmínku určitě stojí i to, že tento díl se stal nejsledovanějším dílem z celé deváté sezóny. Jen pro připomenutí, tenkrát si ho pustilo přesně 1 592 000 v kategorii 15+. Což je opravdu skvělé číslo.

Admin Kuba / 16.7. 2014 /
foto: Archiv TV Nova


Velká trojka z Ulice je opět tady, připomeňte si jí

První sezóny Ulice začínaly vždy letním speciálem, tzv. pilotním dílem. Takový letní speciál jsme mohli vidět hned před první sezónou, kdy jsme se seznámili se všemi hrdiny seriálu Ulice. Druhá sezóna přinesla letní lásku mezi Petrem a Bárou. Nejoblíbenějším letním speciál byla pak určitě Zlatá muška před třetí sezónou. Zlatá muška se dodnes velmi často reprízuje a posledním speciálem byla Velká trojka před čtvrtou sezónou. Pak byly bohužel tyto speciály zrušeny.

Zlatá muška je tedy určitě nejznámější kvůli častým reprízám v televizi, ale diváci mají rádi i krásný, letní příběh nazvaný Velká trojka. Ten se ovšem tak často nereprízuje. Nyní máte ovšem šanci si toto letní dobrodružství na hradě Český Šternberk připomenout. Nova Plus totiž tento díl přináší celý týden ke shlédnutí, a to zcela zdarma. Během léta se pak můžete těšit i na Zlatou mušku.

Na film Velká trojka se můžete podívat zde

Admin Kuba / 11.7. 2014 /
foto: Archiv TV Nova


Novou posilou seriálu Ulice bude i Marek Salvet

Jubilejní desátá sezóna sebou přinese příběhy stávajících postav, do děje ovšem vstoupí i postavy, které jsme delší čas neviděli a příběhy se kolem nich netočili. Ovšem, do děje vstoupí i úplně nové postavy. Nakonec každá sezóna přináší řadu nových postav, desátá sezóna tedy nebude výjimkou.

Jak už jsme vás v červnu informovali, tak do Ulice přijde úplně nová rodina. Tu bude tvořit Martin Maléř jako tatínek, kterého jsme mohli poznat už na konci deváté sezóny. S ním se do Ulice přestěhuje i jeho žena Veronika a také dvě jeho děti. Patnáctiletá Rozinka a dvanáctiletý Filip.

A právě Filipa můžete vidět na naší fotografii. Tvůrci Ulice sice nechtějí prozradit všechno hned, ale my už víme, že Filipa si zahraje mladý herec Marek Salvet. A rozhodně nejde o žádného nováčka, Marek je totiž především divadelní herec, jehož "domovinou" je Divadlo Na Fidlovačce. Už brzy tak Marka budete moc poznat i přímo v Ulici, těšte se.

Admin Kuba / 11.7. 2014 /
foto: Archiv TV Nova


Desátá sezóna Ulice odstartuje už 18. srpna

Dnes jste s námi mohli zauvažovat nad tím, kdy asi po prázdninách odstartují nové díly Ulice, tedy díly jubilejní desáté sezóny. Nyní přichází jasná odpověď na otázku, kdy tedy Ulice odstartuje. Pro někoho možná velké překvapení, protože jste sami ve svých typech na facebooku většinou typovali jiné datum, ale překvapivě Ulice odstartuje dříve, než bychom čekali.

Na první díl desáté sezóny se totiž můžeme těšit už v pondělí 18. srpna. Čeká nás tak nejkratší letní přestávka v dějinách Ulice. Vždy totiž nová sezóna startovala až příchodem září nebo na konci srpna. Letos poprvé se nový díl objeví už skoro na začátku druhé poloviny srpna, tedy o dva týdny dříve, než je běžné. Máme se tedy na co těšit už během prázdnin.

Admin Kuba / 9.7. 2014 /
foto: Archiv TV Nova


Kdy začne nová sezóna Ulice, v září nebo ještě v srpnu?

Závěr Ulice byl sice teprve nedávno, ale věrní fanoušci Ulice už se nemůžou dočkat nových dílů, které odstartují po prázdninách. Řada z vás se také často ptá, kdy vůbec nové díly uvidíme v televizi. Léto vám přijde moc dlouhé a už byste prostě rádi sledovali svůj oblíbený seriál. Ale kdy vlastně Ulice odstartuje?

Zatím je začátek desáté sezóny Ulice tajný, můžeme jen spekulovat. Logicky by v úvahu přicházel den - pondělí 1. září. Je to první školní den a Ulice v těchto dnech startuje běžně. Ale máme tady malé "ale". Známe totiž ukázky na nové díly, které nám můžou spoustu věcí napovědět. Např. to, že v ukázce se z dovolené vracejí Liškovi, kdyby tyto scény byly z prvního dílu po prázdninách, tak by to asi nebylo 1. září, kdy je první školní den a Franta s Emou by měli jít do školy, navíc Ema do nové školy.

Vypadá to tedy, že Ulice odstartuje dříve, v úvahu tak připadá pondělí 25. srpna. Jenže je tady ještě jedno malé "ale". Zapomenout totiž nesmíme na soud o malého Adámka. Ten se dle Liborových slov bude konat 18. srpna a my tento soud uvidíme (je vidět také v ukázkách), kdyby to tak ovšem bylo, tak by to znamenalo, že Ulice odstartuje už 18. srpna. Zde se ovšem může stát, že uvidíme až druhé stání soudu nebo bude soud odročen. Kdy tedy odstartuje Ulice? Bude to už 18.8., 25.8. nebo až 1.9.? To se teprve dozvíme během prázdnin, tak nás určitě sledujte, své typy pak můžete psát na náš facebook.

Admin Kuba / 9.7. 2014 /
foto: Archiv TV Nova; koláž Fanclubu Ulice


V červnu přibylo hercům na facebooku spousta fanoušků

Další měsíc máme za sebou, tak se můžeme podívat i na to, jak si herci z Ulice vedou na svých fanouškovských stránkách. Připomínáme, že všechny stránky jsou opravdu jen fanouškovské, spravovány našim fanclubem, nejedná se o oficiální stránky. Tedy kromě stránek Patricie Solaříkové, ta s námi na těchto stránkách sama spolupracuje. Tak, jak si kdo vede a kolik má kdo fanoušků?

 1. místo - Matyáš Valenta - 5 097 fanoušků (v květnu 1. místo)
 2. místo - Václav Matějovský - 1 934 fanoušků (v květnu 2. místo)
 3. místo - Patricie Solaříková - 956 fanoušků (v květnu 3. místo)
 4. místo - Aneta Krejčíková - 800 fanoušků (v květnu 5. místo)
 5. místo - Jakub Štáfek - 751 fanoušků (v květnu 6. místo)
 6. místo - Rudolf Hrušinský - 749 fanoušků (v květnu 4. místo)
 7. místo - Martin Hofmann - 636 fanoušků (v květnu 7. místo)
 8. místo - Hana Maciuchová - 580 fanoušků (v květnu 9. místo)
 9. místo - Vanda Hybnerová - 567 fanoušků (v květnu 8. místo)
 10. místo - Šárka Vaculíková - 529 fanoušků (v květnu 11. místo)
 11. místo - Hana Igonda Ševčíková - 500 fanoušků (v květnu 10. místo)
 12. místo - Michaela Badinková - 470 fanoušků (v květnu 16. místo)
 13. místo - Kryštof Rímský - 459 fanoušků (v květnu 12. místo)
 14. místo - Václav Svoboda - 413 fanoušků (v květnu 14. místo)
 15. místo - Ljuba Krbová - 404 fanoušků (v květnu 13. místo)
 16. místo - Zuzana Vejvodová - 387 fanoušků (v květnu 18. místo)
 17. místo - Anna Fixová - 382 fanoušků (v květnu 15. místo)
 18. místo - Vilma Cibulková - 380 fanoušků (v květnu 17. místo)
 19. místo - Tereza Bebarová - 290 fanoušků (v květnu 19. místo)
 20. místo - Daniel Brown - 163 fanoušků (v květnu 21. místo)
 21. místo - Kateřina Janečková - 161 fanoušků (v květnu 20. místo)

Nejvíce fanoušků opě získal Matyáš Valenta, jehož počet fanoušků už přesáhl 5 000. Skvěle si v tomto měsíci vedla i třeba Michaela Badinková, která se v naší tabulce dostala ze 16. na 12. místo. Jsme tedy rádi, že se vám naše fanouškovské stránky líbí a pokud některého svého oblíbeného herce ještě nemáte mezi oblíbenými, tak si ho určitě přidejte.

Admin Kuba / 1.7. 2014 /
foto: koláž Fanclubu Ulic
e; Archiv TV Nova; facebook.com


Tisková zpráva: Ulice stále nejoblíbenějším denním seriálem

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1098034_604468396264445_16531251_n.jpg

Nejsledovanější denní seriál Ulice v pátek uzavřel svou devátou řadu a vstoupil do letní vysílací pauzy. Svou oblíbenost u diváků v průběhu let neztrácí, na obrazovkách ho průměrně vyhledávalo 39,22 % televizního publika ve skupině 15-54. V deváté sezóně seriálu nebyla nouze o dramata, ani o radostné a emotivní okamžiky.

Ulice je ještě populárnější mezi televizními divačkami, v každý všední podvečer ji na televizi Nova sledovalo 46,44 % žen u obrazovek ve věku od 15 do 54 let. Nejoblíbenější je seriál ve skupině mladých, Ulici ladilo 47,49 % žen u televizí v CS 15-24 let. „Ulice má díky kvalitnímu hereckému obsazení a pestrým dějovým linkám co nabídnout divákům napříč všemi věkovými skupinami,“ říká Alexandra Ruzek, ředitelka programu skupiny Nova.

Nejsilnějším okamžikem deváté sezony denního seriálu Ulice byla bezesporu tragická smrt Kláry Peškové (Hana Igonda Ševčíková). Události před i po její smrti totiž ovlivnily nejen život Klářiny rodiny, ale také vztahy mezi všemi obyvateli Ulice. Během dlouhého vyšetřování byli z její smrti podezřelí téměř všichni nájemníci Peškova domu. Kýžený klid v Ulici přineslo po několika měsících až dramatické přiznání Ivany Drápalové (Vilma Cibulková). „Po prvomájové svatbě Evy a Miloše, které v seriálu představují Vanda Hybnerová a Jiří Štrébl, se o krásný závěr se postaral Vlastimil Pešek v podání Rudolfa Hrušínského ml., který se na stará kolena konečně rozhoupal a vzal si Amálii, jejíž představitelkou je Dana Syslová,“ doplňuje Alexandra Ruzek.

Diváci to teď budou muset bez své denní dávky seriálových příběhů chvíli vydržet, ve všední večery jim budou po dobu prázdnin dělat společnost díly Pojišťovny štěstí. K premiérovým epizodám desáté řady se nejdříve dostanou předplatitelé videotéky VOYO. „Desátá sezona ukáže, jak se bude rozvíjet vztah Miriam s charismatickým majorem Kadlecem a kromě několika nových postav se objeví také známé tváře, které jsme dlouho neviděli,“ láká diváky ředitelka programu skupiny Nova.

Zdroj: Tisková zpráva TV Nova

Admin Kuba / 1.7. 2014 /
foto: Archiv TV Nova

Zpět