Archiv článků... srpen 2011

09.09.2011 15:48

Sedmá sezóna Ulice se blíží: Už za pět dní

Obrázek “https://nd05.jxs.cz/452/638/41802e21bb_79332607_u.png?1314477730” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Ještě než vypukne přesně za pět dní nová, v pořadí již sedmá sezóna seriálu Ulice, tak si v těchto speciálních článcích trochu shrnujeme co nás vlastně už na podzim v Ulici čeká, bude toho totiž opravdu hodně, to už můžete poznat z ukázek, které jsou již nasazeny ve vysílání TV Nova, v dnešním článku si něco řekneme o dalším velkém příběhu, který nás na podzim čeká.

Tento příběh byl už nakousnut v minulé sezóně a týká se rodiny Seidlových, kteří do Ulice přišli s jedním velkým tajemstvím, to jsme nakonec zjistili, Libor svou ženu podváděl se sestřičkou z nemocnice, aby svoje manželství zachránil, tak se odstěhovali a Libor si zařídil soukromou praxi. To ještě netušil, že se už brzy se ukáže, že jeho bývalá milenka Karolína čeká dítě a to přímo s Liborem. V nové sezóně tento příběh bude pokračovat, asi bude velmi zajímavé sledovat co na to všechno řekne Marta.

A rozhodně si nenechte ujít hned první díl nové sezóny, protože v tomto díle vtrhne do Liborovi ordinace Igor - přítel od Karolíny a vrazí Liborovi pořádnou ránu pěstí. A to si rozhodně nemůžete nechat ujít, takže nezapomeňte, nová sezóna Ulice už v pondělí 5. září a to v tradičním čase, tedy v 18:30.

Nově nás najdete také na facebooku, jsme tam jako Fanclub Ulice
Podívejte se na exkluzivní video-ochutnávky z nových dílů Ulice
Pošlete přání seriálu Ulice do jeho sedmé sezóny
Už ve čtvrtek 1. září bude na online chat šéfproducent Ulice Michal Reitler

Admin Kuba / 31.8. 2011 /
foto: vlastní prezentace

Sedmá sezóna Ulice se blíží: Už za šest dní

Obrázek “https://nd05.jxs.cz/910/889/972d607be7_79332608_u.png?1314477731” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.V pondělí 5. září to vypukne, co? No přeci nová, již sedmá sezóna seriálu Ulice, opět budeme každý všední den sedět u televizních obrazovek a hltat nové příběhy našich oblíbených hrdinů i příběhy nových postav. V našem speciálu o sedmé sezóně se dozvíte spoustu zajímavostí z nové sezóny, v těchto článcích si každý den tak trochu shrneme vše důležité co nás čeká, protože toho bude opravdu hodně, tak ať jste připraveni.

Zajímavý příběh budou prožívat Tereza s Vojtou, na konci šesté sezóny jsme se s nimi rozloučili v době, kdy Tereza Vojtu podvedla se svým profesorem Peterkou, Vojta to neunesl a od Terezy odešel, ale na jak dlouho, bylo to napořád nebo si chtěl dát jen pauzu? To se dozvíme už na začátku v sedmé sezóně, rozhodně se nemusíte bát, že by jste během léta o něco přišli, protože Tereza se s Vojtou celé léto míjeli a vlastně se neviděli.

Vojta s Terezou se po jeho odjezdu na Kavkaz poprvé uvidí už v prvním díle nové sezóny, takže budeme moc sledovat jaké bude jejich shledání po prázdninách. Oba to nebudou mít lehké, už také víme, že Vojta brzy skončí na vozíčku a to kvůli přepadení, při kterém bude Vojta surově napaden. Tato situace určitě pořádně zamíchá kartami u Terezy i o Vojty. Tak určitě sledujte novou sezónu Ulice už od pondělí 5. září.
 

Podívejte se na exkluzivní video-ochutnávky z nových dílů Ulice
Pošlete přání seriálu Ulice do jeho sedmé sezóny
Už ve čtvrtek 1. září bude na online chat šéfproducent Ulice Michal Reitler

Admin Kuba / 30.8. 2011 /
foto: vlastní prezentace

Poznejte zblízka Roberta Jaškówa, ptát se můžete i vy

https://image.tn.nova.cz/media/images/600x338/Apr2011/745710.jpg?d41dUž minulý týden jsme vás informovali o nové rubrice pořadu Volejte novu, která se jmenuje ZBLÍZKA, v každém vydání Volejte novu budeme moc poznat jednu osobnost TV Nova zblízka, nahlédneme do její soukromí a daná osobnost nám odpoví i na otázky, které pošlou sami diváci, v minulém vydání jsme tak mohli poznat zblízka Kristýnu Podzimkovou, která v Ulici hraje Theu, tento týden zblízka poznáme dalšího uličníka.

A to konkrétně herce Roberta Jaškówa, kterého z Ulice můžeme znát jako mafiána Vasila, potkávat ho budeme opět na podzim v sedmé sezóně a rozhodně se máme na co těšit. Ale to není vše, Robert Jašków bude na Nově na podzim vystupovat hlavně v seriálu Expozitura, kde má jednu z hlavních rolí, ale protože stále patří i do Ulice, tak mu můžete psát otázky, které se týkají klidně Ulice.

Pokud se tedy chcete Roberta na cokoliv zeptat, tak se určitě ptejte, Robert vybere pár těch nejlepších otázek a na ně odpoví přímo v reportáži. Své otázky můžete posílat na email volejtenovu@nova.cz, do předmětu napište Robert Jašków, psát můžete i pomocí formuláře, který najdete na volejtenovu.nova.cz, ale pozor! Ptát se můžete pouze do středy, protože ve středu bude probíhat natáčení s Robertem.
 

Admin Kuba / 23.8. 2011 /
foto: Archiv TV Nova

Sedmá sezóna Ulice se blíží: Už za sedm dní

Obrázek “https://nd05.jxs.cz/598/536/e04e4df68f_79332609_u.png?1314477732” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Do začátku sedmé sezóny seriálu Ulice zbývá už jen jeden týden, přesně za sedm dní se v 18:30 na obrazovce TV Nova objeví známá - opět trochu upravená znělka našeho oblíbeného seriálu a po dvou měsících budeme moc opět sledovat osudy našich hrdinů. Ještě než Ulice odstartuje, tak si v několik článcích po celý týden shrneme co nás vlastně všechno na podzim v Ulici čeká a už podle ukázek, které jste mohli vidět toho bude opravdu hodně.

Začátek sedmé sezóny nebude moc veselý pro Simonu Pavlicovou, ta sice prožila krásné léto s Jiřím Kreuzerem, když absolvovali cestu kolem světa, ovšem po návratu domů si osud pro Simonu nachystal nepříjemnou situaci. Simoně totiž zemře tatínek - pan Bláha, kterého jsme mohli poprvé poznat na Vánoce v roku 2009. Františka Bláhu si zahrál herec Jinřich Kajn. Simona to tedy nebude mít lehké, v poslední době se jí moc nedaří, nejdříve několik pokusů stát se matkou a teď další rána. Ovšem Simona je velká optimistka a věříme tedy, že vše zvládne.

Rozhodně se nemusíme bát, že bychom přišli o pověstný humor Simony, i když na několik nepříjemných situací, které jí osud přichystal bude stále perlit svými hláškami a její smích opět rozesměje nejednu domácnost. Tak nezapomeňte, sedmá sezóna Ulice startuje už pondělí 5. září přesně v 18:30.

Podívejte se na exkluzivní video-ochutnávky z nových dílů Ulice
Pošlete přání seriálu Ulice do jeho sedmé sezóny
Už ve čtvrtek 1. září bude na online chat šéfproducent Ulice Michal Reitler

Admin Kuba / 29.8. 2011 /
foto: vlastní prezentace

 


Než začne Ulice podívejte se na české filmy

https://viaweb.cz.imag3box.com/_files/gallery/f7/6b/4244-1.jpgV pondělí skončila turecká telenovela Tisíc a jedna noc, TV Nova se po skončení této telenovely rozhodla vysílat krimi seriál Odložené případy a reprízy povídek z cyklu To nevymyslíš. Už od tohoto pondělí ovšem mění program a Odložené případy i To nevymyslíš se ruší, místo těchto pořadů bude Nova vysílat staré české filmy a připravit se tak budete moc na začátek seriálu Ulice, protože české filmy poběží v čase, kdy od 5. září bude opět Ulice.

Fanoušci krimi seriálu Odložené případy nezoufejte, o tento seriál nepřijdete, pokračování seriálu bude od 5. září a vysílat se bude vždy před seriálem Ulice. Povídky z cyklu To nevymyslíš odpadá bez náhrady. A na jaké české filmy se můžete těšit už od tohoto pondělí? Celkem TV Nova odvysílá pět českých filmů (od pondělí do pátku) a to vždy po skončení Odpoledních televizních noviny.

V pondělí se můžete těšit na film Copak je to za vojáka, kde si hlavní roli zahrál Jiří Langmajer, mimochodem v tomto filmu si můžete připomenout také Tomáše Valíka (Richarda Zajíčka z Ulice). Na úterý je připraven film Discopříběh a na středu jeho pokračování v hlavní roli s Rudolfem Hrušinským nejml. Z Ulice v tomto filmu můžete zahlédnout např. Pavla Nového (Kalina), Jarku Obermaierovou (Nyklová), Janu Krausovou (Hádková) či Ljubu Krbovou (Anička).

Ve čtvrtek nás čeká první školní den a tak TV Nova nasazuje do vysílá film tak trochu i ze školního prostředí a to Dívka na koštěti s legendární Saxanou Petrou Černockou. Z našich Uličníků zde potkáte třeba Jarku Obermaierovou (Nyklová). A na pátek je připraven film Vrchni, prchni s Josefem Abrhámem, zde potkáte z Ulice např. Václava Mareše (děda Liška). V příštím týdnu se také můžete podívat ještě na jeden český film a to na Marečku, podejte mi pero (pondělí ve 20 hodin), tak se bavte při sledování českých filmů a těšte se na Ulici už od 5. září.

Admin Kuba / 27.8. 2011 /
foto: internet

 


Rozhodnuto: Libuška v Ulici těhotná nebude

Obrázek “https://i.idnes.cz/11/083/cl5/ZAR3d509a_Z_Ulice2011_08_20069.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Jak už jsme vás mezi prvními před časem informali, tak herečka Zuzana Vejvodová je těhotná, otázkou ovšem bylo jestli se těhotenství odrazí i přímo v ději seriálu Ulice a jestli tedy bude těhotná i Libuška Nekonečná. Už teď víme, že těhotná nebude. Těhotenství herečky přišlo v hodně nevhodnou dobu, protože pro Libušku byl napsán příběh domácího násilí a jedná se o jeden z největších příběhů sedmé sezóny.

Tvůrci Ulice se rozhodli, že nebudou narychlo měnit scénář. V zákulisí Ulice vznikne situace, které v její historii nemá obdoby, všechny důležité scény se totiž natočí s velkým předstihem a tak herci, kterých se tento příběh týká budou na place nepřetržitě tři týdny a vše se musí stihnout natočit do konce září a jen tak pro zajímavost, jedná se o scény které původně měli být natáčeny od září až do konce ledna roku 2012, všichni tedy musí vynaložit velké úsilí, aby se vše stihlo předtočit.

Některé scény rozhodně nebudou vůbec jednoduché, pro těhotnou Zuzanu Vejvodovou nebudou ty nejbrutálnější scény procházkou růžovou zahradou, ale Zuzana je velká herečka a vše tedy určitě zvládne na výbornou. Oba herci tedy Zuzana Vejvodová a Martin Myšička v roli Eliáše absolvovali před natáčením diskuze s odborníky v organizaci Bílý kruh bezpečí, se kterou Ulice již spolupracovala v době, kdy se natáčel příběh stalkingu, kterého se zúčastnila Ilona Svobodová alias Jitka Farská.

Admin Kuba / 23.8. 2011 /
foto: Archiv TV NovaTelevizní upoutávky na novou sezónu Ulice

Obrázek “https://image.tn.nova.cz/media/images/365x205/Aug2011/787535.jpg?d41d” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Přesně za dva týdny vtrhne na obrazovky TV Nova již sedmá sezóna seriálu Ulice, tvůrci slibují spoustu dramatických příběhů okořeněných zábavnými scénami v podání například Simony, Pepana či Otíka. Rozhodně se máme na co těšit, jsou připraveny zajímavé příběhy našich starých známých postav i nově příchozích. První díl sedmé sezóny seriálu Ulice odstartuje v pondělí 5. září v 18:30 na Nově.

A jako každé dobré dílo TV Nova se musí i Ulice propagovat a k tomu budou sloužit nové upoutávky na Ulici, které se během léta natočili v hostivařských ateliérech a budou nasazeny do vysílání TV Nova a poutat tedy budou na novou sezónu Ulice. Celkem byly takových upoutávek natočeny čtyři, každá upoutávka symbolizuje jeden hlavní příběh, na který se budeme moc těšit už na začátku sezóny.

První upoutávka se týká Vojty a Terezy, jejich vztah se na konci sezóny otřásl v základech a nikdo ještě netuší, jestli spolu Tereza s Vojtou zůstanou, vše zkomplikuje zranění, při kterém Vojta skončí na vozíčku. Druhý hlavní příběh a upoutávka na něj je na příběh Míše Krausové, ta se v minulé sezóně sblížila s novým spolužákem, který vyznává styl emo, Míšu to velmi zaujala a začala se velmi povahově měnit a změny v jejím životě budou i na podzim, velké starosti s ní bude mít její otec Ondra Kraus.

Třetí upoutávka poutá na příběh kolem doktora Libora Seidla. V minulé sezóně jsme zjistili, že Libor měl milenku Karolínu, která porodila dítě a jak se ukázala, tak dítě je Libora. V září bude tento příběh pokračovat, pravdu se dozví i Liborova žena Marta. Poslední upoutávka patří rodině Liškových. V minulé sezóně se Bedřich rozešel s Lucií a začíná zjišťovat, že nejlíp mu bylo po boku Aničky, ale jeho místo vedle Aničky už není volné.

Na všechny upoutávky se můžete podívat v našem speciálu věnované sedmé sezóně Ulice, více zde

Admin Kuba / 22.8. 2011 /
foto: Archiv TV Nova

Léto hvězd Ulice: S Martou na Berounku

Obrázek “https://nd05.jxs.cz/458/257/3dd131e6da_79106792_u.jpg?1313918304” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Léto je v plném proudu, ale už se pomalu blíží ke svému konci, to znamená, že už brzy se opět vydáme do školy a někteří se po dovolených vrací do práce. Pojďme se naposledy vydat na dovolenou s herci z Ulice v našem letním speciálu "Léto hvězd Ulice", dnes vychází poslední osmé číslo, po dobu osmi týdnech jsme se vydali na dovolenou s osmi s herci a dnes zůstaneme doma v České republice s herečkou Petrou Jungmanovou alias Martou Seidlovou.

Herečka tráví léto hlavně se svými dětmi, na které přes rok nemá tolik času, proto se na léto vždy s nimi těší. Na léto si naplánovala spoustu výletu, tradiční stanování a hlavně dovolenou na chatě, která se nachází v krásné přírodě na Berounce. Samozřejmě vám nemůžeme prozradit přímo místo, kde se chata herečky nachází, proto se podíváme trochu blíž na samotnou řeku Berounku.

Obrázek “https://www.kanoezloukovice.cz/images/berounka_001.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Berounka je jedna z českých řek, významný tok v západní části republiky (Plzeňský a Středočský kraj) a levobřežní přítok Vltavy. Prameny zdrojnic se nacházejí v pohořích Českých les a Šumava. Berounka protéká Plzeňskou kotlinou a následně přírodním parkem Horní Berounku. V Berounské kotlině dále přijímá zprava řeku Litavsku. Pod městem Beroun v Českém krasu vytváří Berounku se vápencích Karlštejnské vrchoviny kaňon se sklaními stěnami.
V okolí řeky se nacházejí také několik památek, navštívit zde můžete například několik hradů a to třeba Hrad Libštejn, Hrad Krakov či Hrad Týřov


A to už je opravdu vše. Věřím, že se vám náš letní speciál "Léto hvězd Ulice" líbil a možná jste se někteří inspirovali kam se vydat na dovolenou či na výlet. Všech osm speciálů si můžete připomenout, najdete je nejen v sekci Novinky, ale i v rubrice Pohodové léto, kde všechny speciály najdete pěkně pohromadě. Přeji všem pěkný zbytek léta.

Admin Kuba / 21.8. 2011 /
foto: internet

Ptejte se Kristýny Podzimkové a poznejte jí zblízka

https://image.tn.nova.cz/media/images/365x205/Jul2011/778464.jpg?d41dNa obrazovkách TV Nova se minulý týden po letní přestávce opět objevil pořad Volejte novu a přinesl sebou spoustu novinek a vychytávek. Jednou z nich je například to, že do pořadu nemusíte jen volat, jak to bylo doposud, ale ptát se můžete i pomocí internetu a to buď na facebooku TV Nova nebo na nových webových stránkách samotného pořadu Volejte novu, pokud se tedy i vy chcete na cokoliv zeptat, tak navštivte volejtenovu.nova.cz, tam najdete více informací.

Ovšem to není vše, tvůrci pořadu přišli také s novou rubrikou, kterou nazvali ZBLÍZKA, každý týden v ní představí jednu hvězdu, kterou známe z obrazovek Novy a ta nám sama představí svůj běžný pracovní den a kromě toho odpoví i na několik otázek, které jim pošlou sami diváci a do toho se tedy můžete zapojit i vy, v rubrice ZBLÍZKA už jsme více poznali Lucii Borhyovou a dnes Danu Morávkovou a příští přijde na řadu jedna z uličnic.

Konkrétně pak Kristýna Podzimková, kterou můžete znát jako Theu Nekonečnou, ta se nám v příštím vydání Volejte novu trochu více představí a odpoví na vaše otázky, takže pokud se jí chcete na cokoliv zeptat, tak se ptejte, otázky můžete psát buď na email volejtenovu@nova.cz a do předmětu napište Kristýna Podzimková nebo pište pomocí formuláře,který najdete na volejtenovu.nova.cz. Tak se určitě ptejte a příští sobotu se dívejte na Volejte novu, otázky můžete psát celý týden.

Admin Kuba / 20.8. 2011 /
foto: Archiv TV NovaTK: Ulice vyrazila za potenciálními kolegy na filmový a herecký tábor


Obrázek “https://image.tn.nova.cz/media/images/365x205/Aug2011/788003.jpg?d41d” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Oblíbené tváře Ulice Jana Birgusová, Kristýna Podzimková a Adrian Jastraban spolu s režisérkou Magdou Pivoňkovou zasvětily táborníky Letního filmového a hereckého tábora Zity Kabátové do světa filmu a Ulice.

Přestože je léto, herci z Ulice nezahálí. Jana Birgusová, kterou znáte jako Lídu Farskou, Kristýna Podzimková neboli uliční Thea Nekonečná a Adrian Jastraban, jenž hraje Bedřicha Lišku, strávili spolu s režisérkou Magdou Pivoňkovou včerejší den na letním filmovém a hereckém táboře ve Stříbře.

Mladí filmoví a divadelní nadšenci a možná časem i budoucí herečtí kolegové populárních „uličníků“ byli návštěvou z hereckého světa naprosto uneseni. Nejrůznější dotazy se sypaly na hlavy herců i režisérky hned po jejich příjezdu a nebraly konce.

Táborníci chtěli vědět úplně všechno. Zajímalo je například, jak se kdo k herectví dostal, jak se jim učí texty, jaká scéna v Ulici pro ně byla nejtěžší nebo jaké má kdo tajné fígle na zvládnutí trémy. Ti odvážnější se návštěvy z Ulice také zeptali, jak se točí milostné scény. A byli hodně překvapení jejich odpověďmi.

Poté se trojice herců stala na chvíli součástí táborového hereckého týmu a střihla si malou roličku ve filmovém počinu, který během pobytu na táboře děti samy natáčí.

Na závěr společně zapózovali fotografovi, rozdali svým fanouškům podpisy a vydali se zpět do Prahy užívat si zasloužené prázdniny.

ulice.nova.czAdmin Kuba / 19.8. 2011 /
foto: Archiv TV Nova

Tereze Nekudové se narodilo miminko

https://image.tn.nova.cz/media/images/365x205/Sep2008/26513-web-18ed1a.jpg?d41dZdá se, že prostředí seriálu Ulice přeje ženám, kteří chtějí otěhotnět. Několika herečká, které hrají nebo hráli v Ulici se již narodila miminka, včera jsme vás informovali, že poprvé se maminkou stane také Zuzana Vejvodová (Libuška Nekonečná) a dnes vyšla najevo zpráva, že již před týdnem své první dítě porodila herečka a zpěvačka Tereza Nekudová, která v Ulici hrála rovněž zpěvačku a přítelkyni Kamila Bařinky Sašu Třešňákovou.

Tereza porodila už před týdnem, konkrétně pak 10. srpna a to v porodnici v Brandýse nad Labem, šťastní rodiče dali svému prvorozenému dítěti jméno František, ten po narození měřil 51 centimetrů a vážil 3,5 kg. František dostal příjmení po tatínkovi a to Krčmář. Mamince samozřejmě moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí v osobním i pracovním životě.

Připravujeme článek, ve kterém si budete moc přečíst o všech dětech herců z Ulice, která se narodila během vysílání seriálu.

Admin Kuba / 17.8. 2011 /
foto: Archiv TV Nova

Aktuálně: Zuzana Vejvodová je těhotná

https://image.tn.nova.cz/media/images/365x205/Jul2009/529237.jpg?d41dHerečka Zuzana Vejvodová, kterou můžeme znát ze seriálu Ulice jako Libušku Nekonečnou je těhotná. Sama to prozradila pro server super.cz "Miminko jsme si velice s přítelem přáli, je plánované. Je to pro nás radostná událost a prožíváme moc krásné období," prozradila herečka. Otcem dítěte je herec Pavel Nečas, kterého také můžeme znát z Ulice, kde hrál postavu barmana Vráti, momentálně hraje v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.

Zuzana je ve čtvrtém měsíci těhotenství, zatím netuší jestli to bude holčička nebo chlapeček, ale jak sama prozradila určitě si to nechají říct. Pro tvůrce nekonečných seriálů je těhotenství hereček velký obtíž, narychlo se musí přepisovat scénář. Zatím naposledy se scénář přepisoval kvůli Míše Badinkové alias Lenky Drápalové, ovšem v Ulici jsou všichni vstřícní a když herečka otěhotní, tak se z toho naopak všichni těší.

A jaké je vyjádření z Ulice? "Budeme se snažit vyjít Zuzaně Vejvodové maximálně vstříc a natáčení seriálu jejímu stavu samozřejmě přizpůsobíme," řekla serveru super.cz mluvčí Ulice Lucie Juráčková. My jenom připomínáme, že Zuzanu Vejvodovou na podzim čeká v Ulici velmi dramatický příběh, dotkne se jí téma domácího násilí. Jak si poradí scénáristé s jejím těhotenství se teprve uvidí.

https://image.tn.nova.cz/media/images/600x338/Jul2011/777870.jpg?d41d

Admin Kuba / 16.8. 2011 /
foto: Archiv TV Nova

Léto hvězd Ulice: S Vojtou do Slovinska

Obrázek “https://nd05.jxs.cz/726/100/192ca5a675_78901718_u.jpg?1313335193” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.I když to podle počasí stále moc nevypadá, tak léto je v plném proudu a už jsme v polovině srpna, opět to rychle uteklo a jde to poznat i podle našeho letního speciálu "Léto hvězd Ulice", dnes totiž vychází již sedmé číslo, které je předposlední, už nás teda čeká jen jedno číslo. Ovšem zůstaneme u toho sedmého, opět se vydáme do zahraničí a kam? Bavit se dnes budeme o Slovinsku, kam se vydává herec Petr Buchta alias Vojta Kalich.

Mladý herec Petr Buchta toho měl na léto naplánováno hodně, proto tedy věřím, že toho také hodně stihnul nebo mu možná ještě něco zbývá, třeba zrovna to Slovinsko. Kromě Slovinska měl Petr v létě ještě výlet do Francie a také chtěl zůstat v České republice, konkrétně se pak chtěl podívat do Rýmařova. Jak už jsem ovšem naznačil, my se trochu zaměříme na Slovinsko, tak si pojďme o této republice něco říct.

Slovinsko je středoevropský alpský stát. Samostatné Slovinsko vzniklo roku 1991 jako jeden z nástupnických států Jugoslávie. Jeho sousedy jsou Rakousko, Maďarsko, Chorvatsko a Itálie.
Slovinsko je nádhernou zemí se spoustu neobjevených krás, vhodné pro všechny romantické duše a hlavně ty, kteří se chtějí příjemně a dosyta užít svoji zaslouženou dovolenou. Slovinsko můžeme více než kteroukoliv jinou zemi označit jako "termální ráj". Neuvěřitelné množství termálních pramenů se nachází především na severovýchodně země, kde nalezneme spoustu lázní. Jako letoviska jsou využívány hlavně Isola a Portorož. Cestou k moři si můžete udělat malou přestávku v Lipici, kde dodnes chovají pýchu Slovinska, známé bílé lipicány.


Pokud tedy stále přemýšlíte kam se vydat na dovolenou nebo už možná plánujete dovolenou na příští rok, tak vás možná tato malá ochutnávka zaujala. My v našem letním speciálu "Léto hvězd Ulice" budeme pokračovat i v dalším týdnu, kdy jak jsem už prozradil se vydáme na cesty naposledy a protože bude poslední číslo, tak zůstaneme hezky doma a přiblížíme si část naší krásné země a to s herečkou Petrou Jungmanovou neboli Martou Seidlovou.

Admin Kuba / 14.8. 2011 /
foto: internet

Nova Cinema opět bude vysílat seriál Ulice

Obrázek “https://www.mediashow.cz/pic/2008-06-07_serial_ulice.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Fanoušci seriálu Ulice těšte se. Start našeho oblíbeného seriálu se blíží a těšit se na něj můžeme už za dva týdny, tedy zatím jen na reprízy. Stejně jako přes celý rok, tak od září bude sesterský kanál TV Nova Nova Cinema vysílat reprízy úspěšného seriálu Ulice a navazovat bude tam, kde před prázdninami skončila. To je určitě dobrá zpráva pro ty, kteří jsou přes doma, můžete si tak opět připomenout starší díly Ulice.

Nova Cinema bude pokračovat v reprízách Ulice už od úterý 23. srpna, vysílací čas se nemění a zůstává stejný jako před prázdninami, tedy od úterý do pátku mezi 12-13 hodinou. Vysílací čas je kvůli jiným pořadům nepravidelný, proto si Ulici vždy musíte najít, první díl po prázdninách vysílaný 23.8. začíná ve 12:40 a vysílat se bude díl, který měl na Nově premiéru 20. listopadu 2006.

V epizodě nazvané Rozlučka s Henrym se budeme loučit na rozlučkovém večírku v hospodě u Henryho, sám Henry totiž na čas odlétá do Texasu. Na přípravu rozlučky se zapojili skoro všichni obyvatelé a hlavně Olda Farský, který se bude po odjezdu Henryho starat o hospodu. Tak pokud si chcete připomenout starší díly Ulice, tak nezapomeňte od 23.8. od úterý do pátku kolem poledne na Nova Cinema a nové díly Ulice už od 5.9. každý všední den na Nově.

Admin Kuba / 9.8. 2011 /
foto: Archiv TV NovaSimona Pavlicová je největší sympaťačkou Ulice

https://image.tn.nova.cz/media/images/365x205/Apr2008/23991-web-d383f5.jpg?d41dNa oficiálním webu seriálu Ulice ulice.nova.cz probíhala skoro celý červenec anketa o největší sympaťačku šesté sezóny Ulice. Soutěž byla rozdělena do několika základních kol a velkého finále, v každém kole jste mohli hlasovat pomocí ankety a vybrat tak kandidátky, které se dostanou do finále, tam se nakonec probojovalo osm žen, které se vyskytovali v šesté sezóně Ulice, protože soutěž byla zaměřena na šestou sezónu.

A kdo se stal vítězem? Nejvíce hlasů získala Simona Pavlicová, která tak předběhla všechny ostatní dámy a převážně Terezu Jordánovou, u které obliba diváků klesla, protože Tereza vyhrála stejnou soutěž loni i předloni a letos skončila až na třetím místě. První tedy byla Simona a druhá Thea Nekonečná, třetí Tereza, čtvrtá Amálka Seidlová, pátá Lenka, šestá Míša Krausová a na sedmém a osmém místě skončili Bára a Světlana, které získali stejný počet hlasů.

Simoně samozřejmě gratulujeme, není to její první podobné vítězství, před rokem a půl se stala nejlepší postavou v soutěži Nej postava 3, kterou pořádal náš web. Pokud vás soutěž o největší sympaťačku zaujala, tak určitě navštivte web ulice.nova.cz kde právě probíhá její druhá část, v srpnu se totiž hledá největší sympaťák Ulice a už tento týden probíhá první základní kolo.
 

Admin Kuba / 8.8. 2011 /
foto: Archiv TV Nova

Léto hvězd Ulice: S Blaženkou do Řecka

Obrázek “https://nd05.jxs.cz/721/309/b775e135eb_78547033_u.jpg?1312463482” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Přehoupli jsme se do dalšího letního měsice a to znamená, že do konce prázdnin zbývá už jen jeden měsíc a pak se většina z nás opět vydá do škol a také začne Ulice. V našem letním speciálu "Léto hvězd Ulice" se vydáme poznávat další krásy světa. Minule se jsme se podívali k moři, konkrétně do Chorvatska a v tomto šestém vydání se opět vydáváme k moři a opět do země, kterou je velmi navštěvovaná i Čechy, řeč je o Řecku a tam se vydáme s Blaženkou, tedy s herečkou Petrou Špalkovou.

Herečka Petra Špalková se rozhodla, že letošní léto bude mít čistě jen odpočinkové, práci skoro úplně vynechává a užívá si volna. Kromě zmíněného řecka, kam se vydává společně s manželem a zájezd dostali jako vánoční dárek pojede také do Chorvaska, kam by ráda vzala svého dvouletého syna Lojzíka. Zbytek léte bude Petra trávit na chalupě a na Slapech na hasbótu. Vypadá to tedy, že Petra bude mít opravdu krásné léto, pojďme si něco málo říct o zmíněném Řecku.

https://www.zajezdy.cz/img/imgz/l11/7/34a.jpgŘecko je země ležící v jižní Evropě na jihu Balkánského poloostrova a na Korintském poloostrově. Žije zde přes 11 miliónů obyvatel na rozloze 131 000 km2. Nejvyšším bodem Řecka je hora Olymp se svojí výškou 2 919 m. n. m. Hlavním městem jsou Athény. Jako měna se zde používají eura. Mořská voda je zde čistá a průzračná. Řecko je státem, který je tvořen ve své jižní části velkým množstvím menších i větších ostrovů. Na těchto ostrovech najdete jak pláže přeplněmé lidmi, tak i prázdné klidné pláže. Většinou jsou písečné. Athény jsou hlavním městem Řecka a i kolébkou světové kultury. Na jedné straně města uvidíte paneláky a průmyslová centra, o malý kousek dále spatříte historickou dominantu města, kterou tvoří kopec Akropolis se svojí antickou Akropolí Parthenon.

To bylo něco málo o krásné zemi Řecku, kam se letos na dovolenou vydává herečka Petra Špalková (Blaženka Konopásková) společně s manželem. A náš letní speciál "Léto hvězd Ulice" bude pokračovat i příští týden a na koho se zaměříme? Bude to mladý herec Petr Buchta, který hraje Vojtu Kalicha a Petr si toho na léto naplánoval hodně, my se zaměříme na jednu zemi, kam se vydá, tak nás určitě sledujte i nadále.

Admin Kuba / 4.8. 2011 /
foto: internet

Berenika Kohoutová: Nová posila Ulice!?!

Obrázek “https://image.tn.nova.cz/media/images/600x338/Oct2008/432741.jpg?d41d” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Bulvár začíná spekulovat nad dalšími posilami seriálu Ulice. V jednom z dnešních článku o Berenice Kohoutové uvedel bulvární deník super.cz informaci, že by herečka měla být novou posilou Ulice už od září. Ovšem co je na této zprávě pravdy? Může to být pravda, ale také nemusí. Přeci jen známe bulvár. Pokud to je pravda, tak by určitě v Ulici neměla být od září (možná od září bude natáčet), protože jinak by ji TV Nova představila v tiskových materiálech k Ulici a to neudělala.

Ovšem možná na tom i něco pravdy bude. Pokud si vzpomeneme na online chat se šéfproducentem Ulice Michalem Reitlerem, tak ten na začátek sedmé sezóny sliboval tři nové postavy, oficiálně byla představena jen jedna (Martin Havránek v podání Filipa Blažka). Michal Reitler na chatu ale prozradil, že pohledný muž, který se objeví v životě Simony a Jiřího (řeč tehdy byla o Martinovi Havránkovi) přijde i z dcerou, tu by teoreticky Berenika mohla hrát.

Jak to všechno bude se určitě brzy dozvíme, takže nás i nadále sledujte a dozvíte se víc. A na závěr ještě připomínám, že pokud vám herečka Berenika Kohoutová někoho připomíná, tak Berenika hrála hlavní postavu v cyklu Soukromé pasti - Tatínkova holčička, který TV Nova tuto neděli reprízovala.

Admin Kuba / 2.8. 2011 /
foto: Archiv TV NovaNa podzim na Nově Expozitura i s Vasilem

Obrázek “https://nd05.jxs.cz/982/961/ec8489ffb7_78473714_o2.jpg?1312276061” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Na včerejší tiskové konferenci TV Nova prozradila nejen to, že na podzim se vrátí seriálové stálice jako je Ulice, Ordinaci či Comeback. Svou premiéru bude mít na podzim zcela nový krimi seriál Expozitura, tento seriál je natočený už dva roky a čekal na vhodnou dobu, kdy se dá do vysílání, jedná se o jeden z nejnákladnějších projektů TV Nova, který se točil několik měsíců, má 16 dílů a diváci ho uvidí na Nově už tento podzim.

A důvod proč se o tomto seriálu zmiňují zrovna na našem webu je jasný. Jednu z hlavních rolí v tomto seriálu má jeden z uličníků a to Vasil Ševčenko, tedy herec Robert Jašków, který zde ztvárnil vyšetřovatele Dana Chládka. Robert tuto roli vzal během jedné vteřiny, vůbec nepřemýšlel, protože takovou roli může získat jen jednou v životě, jedná se opravdu o unikátní seriál, který v ČR nemá obdoby, jeho námět byl dokonce prodán do Ameriky a klidně by se Expozitura mohla rovnat americkým krimi seriálům.

Kvůli seriálu musel Robert Jašków projít i různými tréninky, několik týdnů dřel na své fyzičce, prošel kurzy sebeobrany, kung-fu či boxu. Na tento seriál plný akčních scén se budeme moc těšit už od září, jak to našemu seriálovému Vasilovi slušelo v Expozituře se můžete podívat v přiložené fotogalerii.Admin Kuba / 2.8. 2011 /
foto: Archiv TV NovaSedmá sezóna Ulice odstartuje 5. září

Obrázek “https://nd05.jxs.cz/931/813/48131199d0_78446884_o2.jpg?1312206090” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Start nové sezóny se už blíží, máme za sebou měsíc bez Ulice, ovšem před sebou ještě jeden měsíc. Jak už to tak bývá a školáci mi to určitě potvrdí, tak srpen uteče vždy jako voda. Takže nová sezóna Ulice tu bude co nevidět. Díky nám už víte to co nás v nové sezóně čeká, znáte i novou postavu, ale ještě si přeci jen řekneme pár zajímavostí.

Hlavní témata nové sezóny, ty jsou jasná, už jsme je vám představily. Příběhy se zaměří převážně na staré známé tváře, budeme tak moc sledovat příběhy u rodiny Liškových, budeme prožívat starosti i radosti u Simony, velké problémy budou mít s Míšou Ondra a Bára a sledovat budeme moc i to, jak se vyvíjí situace kolem doktora Seidla. Kromě jedné nové postavy nás čekají návraty v podobě Miriam Hejlové a celé její rodiny.

Velkým překvapením ovšem bude určitě i to, že Vojta Kalich bude na vozíčku, jestli to bude jen na nějaký čas nebo si bude muset na invalidní vozíček zvykat uvidíme až na podzim. A co vlastně stane? Při jedné scéně Vojtu napadnou, bude velmi zmlácen a skončí na vozíčku.

Zajímavé bude sledovat i stěhování. Jak už víte, tak během podzimu se odstěhují do svého domu rodina Krausových a tak zůstane jeden byt v Peškově domě volný. Nastěhují se tam pravděpodobně Farští, protože jak bylo prozrazeno na dnešní tiskovce, tak Farští by se měli nastěhovat zpět do Peškova domu. Stěhování čeká i na Lumíra Nykla, ten by měl dostat větší byt.

O hodně větší prostor dostane v nové sezóně Eliáš. Ten se natrvalo nastěhoval do Prahy, ale tady se mu moc dařit nebude, hlavně tedy co se týče práce, bude mít velké problémy a starosti, bohužel svou zlost si bude vybíjet na Libušce a v Ulici se tak otevře jedno z dalších témat a to je domácí násilí. Po letech bude Ulice opět spolupracovat s BKB (Bílý kruh bezpečí), naposledy s touto organizací Ulice spolupracovala, když se v Ulici objevilo téma stalking.  Představitel Eliáše Martin Myšička prozradil v rozhovoru, že aby se více vžil do role navštívil právě zmiňovanou organizaci BKB a seznámil se tak přímo s problematikou domácího násilí.

Není tedy pochyb, že Ulice bude opět nabytá zajímavými příběhy, na které se můžeme už od 5. září těšit každý všední den v tradiční čas 18:30. Rozhodně sledujte náš web i nadále, protože i během srpna vás budeme pravidelně informovat o sedmé sezóně a budeme s vámi i během celé této sezóny.

Admin Kuba / 1.8. 2011 /
foto: Archiv TV NovaZajímavost 7. sezóny: Proměna Míši Krausové

Obrázek “https://image.tn.nova.cz/media/images/365x205/Oct2010/686290.jpg?d41d” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Už to bude skoro rok a půl co se v seriálu Ulice objevuje mladá herečka Helena Němcová, která hraje Míšu Krausovou. Nikdy s ní nebyli velké problémy, vždy působila jako bezproblémová, hodná dívka, prostě pravý opak její sestry Jany. Ovšem to mění, už na konci šesté sezóny jsme mohli pozorovat, jak se Míša více kamarádi s emospolužákem Alexem a začíná se pomalu měnit, alespoň povahově.

To bude také pokračovat i v nové sedmé sezóně, hlavně na začátku sezóny, kdy rodina Krausová budou mít s Míšou opravdu velké starosti, sám Ondra bude pociťovat, jestli ve své výchově neudělal chybu. Míša bude v sedmé sezóně působit jako úplně jiný člověk a to nejen povahově, ale i vzhledově, maskérky a kostymérky se na Míše hodně vyřádili a to tak, že by možná někdo i nepoznal. na fotkách pod článkem se můžete podívat jak vypadala Míša v minulých sezónách a jak bude vystupovat v sedmé sezóně.

Obrázek “https://nd05.jxs.cz/402/657/be7ff179c9_78444897_o2.jpg?1312202574” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.      Obrázek “https://nd05.jxs.cz/373/803/1017ba5c8a_78443089_v1.jpg?1312199820” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

                                (Míša Krausová - 5. a 6. sezóna)                                                         (Míša Krausová - 7. sezóna)

Admin Kuba / 1.8. 2011 /
foto: Archiv TV Nova

 Představujeme novou postavu: Martin Havránek

Obrázek “https://nd05.jxs.cz/386/132/b1fabcdba6_78441389_o2.jpg?1312197536” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Dovedete si představit, že by začala nová sezóna Ulice a nepřišla ani jedna nová postava? Já už tedy moc ne a v Ulici si to samozřejmě také nedovedou představit, proto i letos nám nabídnou nové postavy. Letos to budou spíše staronové postavy, vrátí se Miriam, Lenka, Cyril a Jarda, který se už v jednom díle objevil v červnu. Během podzimu pak přijdou další "menší" postavy, ovšem jednu si představíme už dnes.

Martin Havránek (38 let)
Martin se s Jiřím seznámil na podnikovém večírku Jiřího firmy. Je to typický extrovert, velmi živý, sympatický a společenský člověk, který má schopnost velice rychle si získat pozornost a přízeň okolí. Přestože je to gay, nepůsobí nijak zženštile ani "vykrouceně". Je poněkud prchlivý a dovede se velice rychle a ostře vypořádat s případným protivníkem. Drží takto i ochrannou ruku na Jiřím.

Martina si zahraje herec Filip Blažek
Stejně jako Martin Havránek tak i jeho představil Filip Blažek má 38 let, v roce 1992 absolvoval pražskou konzervatoř. První angažmá získal v mosteckém divadle. Působil také v divadle ABC a hostoval i v jiných divadlech - Stavovské divadlo, spolek Kašpar, muzikál Donaha! či v diavdle na Vinohradech. Vidět jsme ho mohli i v několika seriálech jako jsou Poslední sezóna, Letiště, Velmi křehké vztahy, Pojišťovna štěstí či Přešlapy. Velmi se proslavil v pohádce Nesmrtelná teta, zahrál si také ve filmech Pusinky, Duše jako kaviár či Anděslká tvář a v několika dalších pohádkách.

Tak taková bude nová postava sedmé sezóny Ulice, na kterou se budeme moc těšit už na podzim, jak asi Martin zamíchá kartami u Kreuzerových a u Simony? Určitě sledujte sedmou sezónu, máme se na co těšit.

Admin Kuba / 1.8. 2011 /
foto: Archiv TV NovaSedmá sezóna Ulice? Plná zajímavých příběhů

https://ulice--serial.webnode.cz/_files/200000000-9c9b49d953/silvestrovsk%C3%A1%20ulice.jpgTV Nova dnes na své tiskové konferenci prozradila své trháky na podzimní schéma. Své místo samozřejmě stále má seriál Ulice, který vstupuje již do své sedmé sezóny, tam nás čeká mnoho zajímavých příběhů, nové postavy, návraty a také odchody. Tiskovou konferenci jsme sledovali a mezi prvníma vám přinášíme zajímavé informace o Ulici.

Co nás čeká v další sezóně Ulice
Je už letitou tradicí, že v nové sezóně nás čeká velké množství zajímavých dějů, ať už humorných, dramatických nebo dojemných. Nebude tomu jinak ani letos, například:

Překážky v LÁSCE
Na konci minulé sezóny jsme sledovali vážný problém mezi Terezou a Vojtou. Je zřejmé, jak to oba trápí, a tak se můžeme těšit či strachovat, jak to s nimi dopadne. Zvládnou krizi svého vztahu? A jak do situace zasáhne její původce, přitažlivý asistent Petr Peterka?

Když chcete svou RODINU zpět!
Anička se definitivně vyrovnala s krachem svého manželství. Vztah s Pavlem Tesaříkem probíhá klidně a úspěšně, Bedřich zastává v rodině svoji roli otce, děti mají Aničku rády, a tak by vše mělo probíhat pohodově. Ale bude to tak opravdu? Neobjeví se nějaké komplikace?

Nevěra a MANŽELSTVÍ
Libor Seidl se svou rodinou přišel na začátku minulé sezóny začít nový život. Jak se mu to podařilo, či spíš nedařilo, jsme mohli celý rok sledovat. Objevil se důvod, proč rodina začíná znovu a jinde, Liborova bývalá milenka Karolína. A taky už víme, že otcem Karolínina dítěte je Libor Seidl. Dozví se to i on? Jak na to zareaguje? A co na to asi řekne Marta? U Seidlů bude nejspíš dost rušno.

RODIČE A DĚTI
V rodině Ondřeje Krause to konečně vypadalo na dlouhodobě slunečno. Konala se svatba, děti se sžily, chystá se nové bydlení. Co si ještě víc přát? Snad jen aby už dcery byly venku z puberty. Na poněkud průraznou Janu už jsme zvyklí, ale zdá se, že drápky začíná vystrkovat „hodná“ Míša.  Pro Ondřeje jako otce to bude jistě oříšek. Zvládne problémy své dcery? A zvládne je Míša?

DOMÁCÍ NÁSILÍ
Libuška s Boriskem a Eliášem prožili opravdu rodinné prázdniny. Eliáš má velkolepé plány, Boris si s tátou rozumí a Libuška je šťastná. Eliáš zkrátka drží věci pevně v rukou. Otázka je, jestli je nedrží až příliš pevně. Zdá se, že Libuščino okolí její nadšení z Eliáše nesdílí. Kdo má asi pravdu?  A jak dlouho zvládne svobodomyslná a trošku lehkomyslná Libuška Eliášův pevný režim?

MATKY A DCERY
Simona se vrací z cesty kolem světa, kterou podnikla s Jiřím Kreuzerem po nezdařených pokusech stát se rodiči, a není to šťastný návrat. Simona je velká optimistka a pozitivní člověk, ale osud si pro ni nachystal pár nelehkých situací. Doufejme, že je všechny zvládne se svým pověstným humorem. A kdoví, možná i to dítě se objeví...

zdroj: tiskové materiály TV Nova

Určitě sledujte náš speciál o sedmé sezóně. Ještě během dneška vám představíme jednu novou postavu seriálu Ulice, těšit se můžete i na fotky a rozhovory s herci, tak buďte s námi.

Admin Kuba / 1.8. 2011 /
foto: Archiv TV Nova

Zpět