Archiv článků... srpen 2012

07.12.2012 23:22


Vstupte do školního roku společně s TV NovaVšichni školou povinní mají před sebou poslední víkend prázdnin. Už za dva dny tisíce školáků usednou do lavic, někdo jde do škole poprvé, někdo zná školu už jako svoje boty. Poslední prázdinový víkend bohužel podle předpovědi počasí školákům moc pěkné počasí přát nebude, spíše naopak, víkend má být škaredý a propršený. A proto všichni a především školáci víkend můžou trávit ve společnosti TV Nova, ta ve své nabídce tento víkend nabízí právě několik filmů pro školáky.

Sobotní den bude na Nově ve znamení českých filmů. Po poledni, přesně 12:25 se můžete bavit u klasiky Ecce homo Homolka a věřte tomu, že rodina Homolkových vás zaručeně pobaví. Odpoledne pak TV Nova nejen pro školáky nabídne asi nejznámější český film ze školního prostředí a to je Bota jménem Melirech od režiséra Zdeňka Trošky. Film můžete sledovat od 16:15 a hned po tomto filmu nikam nepřepínejte a letní prázdniny můžete ukončit s filmem Léto s kovbojem od 17:30.

Večerní megafilm bude patřit také školákům a vůbec všem dětem, ale i rodičům. Pobaví vás animovaný Shrek a to ve svém posledním filmů "Shrek: konec a zvonec" TV Nova tento film uvádí v premiéře, takže pokud jste ho neviděli v kině, tak máte možnost se dívat v televizi. A také nedělní den bude patřit školákům.

Dopoledne od 11:45 se můžete podívat na další školní film, kterým je Metráček. A podvečerní čas můžete trávit u krásné pohádky Jak se budí princezny. Večer pak bude ve znamení úplné školy. Své brány totiž poprvé otevře nový seriál Gyml s (r)učením omezeným v hlavní roli s Libuškou Šafránkovou či Karlem Heřmánkem. Milý školáci, pokud jste si tedy vybrali z víkendového programu TV Nova, tak se při sledování dobře bavte a v pondělí vykročte tou správnou nohou.

Admin Kuba / 31.8. 2012 /
foto: Archiv TV NovaCo přinesl chat s producentem Matějem Podzimkem?

https://imgres.tn.cz/media/images/600x338/Apr2012/972753.jpg?d41dVčera večer se konal online chat s kreativním producentem Ulice Matějem Podzimkem. Tyto chaty vždy mají velkou účast, protože diváky zajímá co je čeká v oblíbeném seriálu. Producenti vždy něco málo poodhalí co nás vlastně čeká a tak i Matěj Podzimek prozradil něco málo nového. Pojďme si to společně všechno shrnout. Vybral jsem z celého chatu to nejzajímavější.

Jedna z dobrých zpráv bude návrat Světlany. Ta v minulé sezóně Ulici opustila, protože její představitelka Tereza Bebarová porodila miminko. V osmé sezóně se vrací a dle slov pana producenta to bude mnohem dříve, že bychom čekali. Podobně na tom jsou i Miki s Míšou, kteří se také vrátí daleko dříve. Návrat po delší době do Ulice by měli mít i Gábina s Hynkem, kteří se spolu s v seriálu neukázali už hodně dlouho. Kvůli rozvodu s Libuškou uvidíme opět i Eliáše, jeho návrat určitě nebude příliš pozitivní.

Spousta diváků zajímala výměna hereček u postav Adriany a Kláry. Kreativní producent odpověděl takto: "Na Adrianu s Klárou se ptá mnoho z vás. Jedná se o postavy, jež jsme několik let neviděli. Herečky, které je hrály dříve, mezitím logicky dostaly nové příležitosti, případně se začaly věnovat jiné profesi. Nechtěli jsme, aby na tuto skutečnost doplatil dlouhá léta připravovaný příběh pana Peška, do něhož jeho dcera a vnučka určitě patří. Proto jsme přistoupili k naprosto výjimečnému kroku „přeobsazení“. A můžu vás ujistit, že Hana Igonda Ševčíková i Šárka Vaculíková hrají Kláru s Adrianou bravurně – máte se na co těšit," prozradil Matěj Podzimek.

Možná bude v Ulici i další svatba, pokud k ní teda odejde, rozhodně tomu bude předcházet dlouho očekávaná žádost o ruku. Ovšem o kom je řeč producent neprozradil. Některé nové postavy již byly odhaleny dříve (otec Bětky, Adriana s Klárou), ale poznáme také matku Jirky Hložánka nebo novou postavu, která se objeví v příběhu u Liškových, bude to další osudová žena v této rodině. Čeká nás také spousta návratů, podle slov pana producenta se vrátí oblíbené i nenáviděné postavy a to také, u kterých bychom to už možná nečekali.

Ulice bude také stále plná lásky, kterou si budou užívat třeba Matěj s Bětkou. Svou první lásku bude prožívat i Franta a romantický příběh čeká Zuzanu Hrubou. A jak prozradil Matěj Podzimek, tak lásku zasáhne i ty, u kterých bychom to vůbec nečekali. Dobrou zprávou je vánoční díl. Letos po roční pauze totiž opět uvidíme Ulici i přímo na Štědrý den, tedy v pondělí 24.12. a máme se na co těšit: "Už nyní vám můžu slíbit malé vánoční zázraky i návrat postavy, kterou byste v Ulici už rozhodně nečekali," prozradil kreativní producent. Kdo budou tou postavou, která se vrátí do Ulice na Vánoce? Na to si budeme muset ještě počkat.

A na závěr ještě jedná dobrá zpráva, která se netýká přímo Ulice, ale spíše našeho webu. Kreativní producent Matěj Podzimek sleduje náš fanclub: "Stránky fanclubu Ulice pravidelně sleduji, jsou mnohdy inspirativní," řekl o nás na chatu Matěj Podzimek. A my vám milý pane producente samozřejmě děkujeme a pokud třeba čtete i tento článek, tak vás na dálku zdravíme. :))

Admin Kuba / 30.8. 2012 /
foto: Archiv TV NovaSeznamte se s nově upravenou znělkou UliceKaždý seriál má svou úvodní znělku a protože Ulice patří mezi nejlepší seriály, tak samozřejmě i ona musí mít svou znělku. Vidět jsme mohli již tři verze znělek, dvě z nich pak každou sezónu jen mírně upravý a to tak, že vymění tváře na "domech" které slouží jako takové velké plátno. Na nich se pak objevují vždy ti, kteří jsou pro danou sezónu dá se říct nejdůležitější.

Ve znělce pro osmou sezónu tak můžeme najít třeba Simonu s Markétou, Libušku s Boriskem, rodiny Hejlových, Liškových, Seidlových či Farských. Chybět nesmí i Lumír s mamuškou, Vlastimil s Amálkou a mlaďoši, tedy Matěj s Bětkou či Štěpán s Theou. Ve znělce se objevuje také Zuzana s Maxem a to je určitě pro spoustu diváků překvapení. Protože tuto dvojici by určitě málokdo čekal spolu, ale je to tak.

Pokud jste nově upravenou znělku ještě neviděli nebo jste si jí nestihli pořádně prohlédnout, tak šanci máte u nás. Prohlédnout si můžete fotky, na kterých najdete již zmíněné postavy a nebo se podívat přímo na video, kde je celá úvodní znělka krásně vidět.
Admin Kuba / 28.8. 2012 /
foto: reprofoto z voyo.czUž dnes startuje již osmá sezóna seriálu Ulice

Volejte Novu - Příběhy ULiceDva měsíce utekly jako voda a už dnes večer, tedy v pondělí 27. srpna znovu usedneme k obrazovkách TV Nova a od půl sedmé do půl osmé večer budeme moc sledovat příběhy našich "sousedů" z Ulice. Naše oblíbené postavy budou dále vyvíjet příběhy, které v Ulici prožívají. Těšit se budeme moc ovšem i na nové příběhy a také na nové postavy či postavy, které se do seriálu vrací po několika letech.

Miriam Hejlová se po prázdninách vrací do škole, zde jí čeká nový příběh, pomáhá studentovi v jeho nelehké životní situaci a jde o studenta, který jí před časem hodně ublížil. To Vlastimil Pešek se rozhodl znovu navázat kontakt se svou rodinou, sblíží se po letech opět se svou dcerou a hlavně vnučkou? Libuška Neumannová se přes prázdniny léčí v protialkoholní léčebně, jaký bude její návrat do všedního života? Dva patnáctiletí puberťáci, takový byly dvojčata Jordánový když jsme je poznali poprvé, teď jsou dospělý lidé a každý řeší své starosti. Anička s Bedřichem se pokusí vrátit jejich život do starých kolejí, bohužel jim k tomu domůže tragédie u Bedřicha v dílně.

Nejen tyto osudy našich oblíbených postav budeme moc v nové sezóně sledovat. Čekají nás další zajímavé, vtipní, ale i dramatické příběhy, o které i v naší Ulici není nouze. Seznámíme se i s novými postavami a těšit se budeme moc i na nové prostředí či nově upravené. Především kadeřnictví projde velkou změnou. Tak sledujte svůj oblíbený seriál od 27.8. každý všední den na Nově.

Admin Kuba / 27.8. 2012 /
foto: Archiv TV Nova

 


Než začne Ulice: Exkluzivní ukázky v předpremiéře

Exkluzivně v předpremiéře: Nečekané Kateřinino přiznáníZbývá poslední den, než se na obrazovkách TV Nova objeví náš oblíbený seriál Ulice. Už zítra o půl sedmé večer budeme sledovat znovu osudy našich oblíbených známých postav, ale také těch nově příchozích i těch, kteří se do Ulice po letech vrací. Během léta si na oficiálním webu Ulice ulice.nova.cz můžete vychutnávat exkluzivní předpremiéry, což jsou ukázky z nových dílů. Věřím, že většina z vás již všechny ukázky viděla, kdo ovšem ne, tak si je s námi můžete připomenout.

Exkluzivně v předpremiéře: Matěj v šoku v AdrianyExkluzivně v předpremiéře: Matěj v šoku z Adriany

Exkluzivně v předpremiéře: Bětčin otec vyhrožuje MatějoviExkluzivně v předpremiéře: Bětčin otec vyhrožuje Matějovi
Exkluzivně v předpremiéře: Nečekané Kateřinino přiznáníExkluzivně v předpremiéře: Nečekané Kateřinino přiznání
Exkluzivně v předpremiéře: Anča zlodějkou?!Exkluzivně v předpremiéře: Anča zlodějkou?!
Exkluzivně v předpremiéře: Miki, má problémyExkluzivně v předpremiéře: Miki má problémy
Exkluzivně v předpremiéře: Jiskření mezi Matějem a BětkouExkluzivně v předpremiéře: Jiskření mezi Matějem a Bětkou
Exkluzivně v předpremiéře: Lída je těhotná!?Exkluzivně v předpremiéře: Lída je těhotná!?
Exkluzivně v předpremiéře: Jak to má Vlastimil se svou rodinou?Exkluzivně v předpremiéře: Jak to má Vlastimil se svou rodinou?
Exkluzivně v předpremiéře: Válečná porada Jirky s WeberemExkluzivně v předpremiéře: Válečná porada Jirky s Weberem
Exkluzivně v předpremiéře: Vojto, myslíš to vážně?Exkluzivně v předpremiéře: Vojto, myslíš to vážně?
Exkluzivně v předpremiéře: Poprvé za LibuškouExkluzivně v předpremiéře: Poprvé za Libuškou
Exkluzivně v předpremiéře: Co je mezi Monikou a Márou?Exkluzivně v předpremiéře: Co je mezi Monikou a Márou?
Exkluzivně v předpremiéře: Miriam vyruší Jardu s Lenkou v nejlepšímExkluzivně v předpremiéře: Miriam vyruší Jardu s Lenkou v nejlepším

Admin Kuba / 26.8. 2012 /
foto: Archiv TV Nova

Která znělka je ta nejlepší? Vy jste rozhodli...

Obrázek “https://nd05.jxs.cz/406/031/f5a0aad494_79620975_v2.jpg?1315235495” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Na začátku července jsme vyhlásili anketu o nejlepší úvodní znělku seriálu Ulice. A vy jste až do dnešního dne mohli hlasovat a vybrat tedy podle vás tu nejlepší znělku. Na výběr jsme vám dali ze tří znělek, ta první se používala v prvních dvou sezónou, druhá znělka se používala od druhé do páté sezóny a od šesté sezóny se používá třetí znělka, která je ovšem velmi podobná té druhé.

A jak to dopadlo? Podle vás nejlepší znělka seriálu Ulice byla ta vůbec první, používaná v prvních dvou sezónou. V naší anketě získala 143 hlasů (z celkových 284 hlasů), v procentech to pak bylo 50% hlasů, přesně půlka hlasujících se tedy rozhodla pro tuto znělku.Na druhém místě skončila znělka třetí, používaná od šesté sezóny. Tato znělka od vás získala 117 hlasů (z celkových 284 hlasů), i to je krásné číslo, v procentech to pak bylo 41% a to je hodně.


Na krásném třetím místě se pak umístila druhá znělka, která je opravdu velmi podobná té třetí, ale právě ta třetí je lepší, proto tato znělka od vás dostala jen 24 hlasů (z celkových 284 hlasů), v procentech to bylo jen 8%.

 
Admin Kuba / 24.8. 2012 /
foto: reprofoto z voyo.czTřetí nový díl seriálu Ulice, co nás v něm čeká?

Kateřina a Max přichází - 4Už se to blíží, zbývá posledních pár dní než odstartuje nová již osmá sezóna Ulice, od pondělí 27.8. se s ní budeme na obrazovkách TV Nova setkávat opět každý všední den o půl sedmé večer. Na první tři nové díly se můžete podívat již teď. V tomto článku najdete odkaz i obsah co vás v tomto novém díle, který v televizi uvidíte ve středu 29.8. uvidíte

POZOR! Následující text obsahuje informace z nového dílu, kdo nechce přijít o překvápko, ať dál nečte

Jitka si tentokrát vůbec nebude vědět rady s narozeninovým dárkem pro Lídu. Z Oldy bude marně páčit nějaký nápad. Toho bude momentálně daleko více zajímat jejich dovolená. Hodiny strávené na internetu se vyplatí. Olda jim najde něco přímo na tělo. Teď už bude zbývat jediné. Aby se Jitka co nejrychleji domluvila s Ingrid na svém volnu. Jenže to nebude tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo. Ingrid dnes navíc holky překvapí něčím, co by od ní ani v nejmenším nečekaly... Čím Ingrid holky dostane? Jak se jí vůbec daří? A jak to dopadne s dovolenou Oldy a Jitky?

Lenka bude ráno hodně přešlá kvůli včerejší hádce s Jardou. Posteskne si Miriam, že něco podobného už zažila v Mnichově. Tehdy Jardovi ustoupila. Ustoupí pro klid v rodině i nyní? A jak bude jejich spor vnímat samotný Jarda? Lenka ale nebude sama, kdo bude zvažovat, jak dál. Také Miriam bude přemýšlet, zda přijmout Boženčinu výzvu... Jak se Miriam rozhodne? A jak Lenka? Co na to Jarda? Čím Lenku překvapí? A čím ona jeho zaskočí?

Vilmu Nyklovou dnes pořádně namíchne oranžová dodávka, která zaparkuje těsně před pekařstvím. Jakmile ale z auta vystoupí Kateřina Nekonečná, bude Nyklová jako mílius. A hned začne s Růžou probírat, proč asi paní Kateřina přijela. Navíc s nějakým štramákem, kterého ani jedna z nich nebude znát. Co to znamená? Obě by se rády dozvěděly víc, jenže která z nich má na informace z první ruky větší nárok? Šéfka Vilma to rozhodne za Růžu a s úsměvem na rtech půjde paní Kateřinu přivítat. Zároveň se neopomene zeptat na novinky u Nekonečných... S kým to Kateřina přijela? A proč se v lastně vrátila? A co jí bude dělat po příjezdu největší starost?

přehrát celou epizodu


Admin Kuba / 23.8. 2012 /
foto: Archiv TV Nova

Nejen náš web dnes slaví narozeniny, kdo ještě?

https://img.fdb.cz/galerie/n/n8561990e38cc34ae8f38938ade53e2cc.jpgNáš web dnes slaví své páté narozeniny, ale nejsme jediný kdo dnes slaví, kromě určitě tisíců lidí v celé republice dnes slaví i některé známé nebo možná trochu méně známé tváře. Tak například dnes má narozeniny fotbalista Jan Holenda, ale i hráč minigolfu Miroslav Komeda. Dnes slaví i herec Roman Šťarňák, kterého diváci mohou znát z filmu Panic je na nic (viz. úvodní obrázek). Mezi další oslavence se dnes řadí i výtvarnice Emma Srncová či hudební skladatel Zdeněk Bartošík. Oslavenců mezi známými osobnostmi je samozřejmě více, toto bylo jen několik málo vybraných.

Za zmínku určitě stojí oslavenci zítřejší, tedy ti, kteří se narodili 23.8., už to sice není dnešní datum, ale narozeniny slaví pro vás více známé osobnosti a to Štěpán Benoni (Štěpán Stránský), Nikola Říhová (Pepina Nekonečná) či Libuše Švornová (paní Popelková). My samozřejmě všem gratulujeme.

Na závěr ještě trochu z jiného soudku. Narozeniny by dnes oslavil herec Miloš Kopecký a právě dnes by mu bylo už 90 let. Před devíti lety 22.8. srpna zemřel český režisér slavného Pana Tau Jindřich Polák a ve stejný den, ale roku 1891 zemřel básník Jan Neruda. A ještě malá zajímavost, 22.8. roku 1785 Josef II. zrušil v Uhersku nevolnictví. Tak to bylo několik málo událostí, který se týkají dnešního pro nás narozeninového dne.

Admin Kuba / 22.8. 2012 /
foto: BioscopPředstavujeme slovenský denní seriál Panelák

https://imgupload.sk/images/n/2/n2hqhzs9tf3x62vbbqmo.jpgJeště než uplynu posledních pár dní do začátku osmé sezóny seriálu Ulice, tak se pojďme podívat k našim slovenským sousedům. Také tam mají svůj oblíbený denní seriál, tedy stejný typ seriálu jako je naše česká Ulice. Dokonce v obou seriálech je i trocha podobnosti. Slovenský seriál Panelák si v tomto seriálu trochu představíme, ale věřím, že spousta z vás tento seriál zná a já vím, že náš web navštěvují i lidé ze Slovenska a ti "svůj" seriál znají určitě.

Panelák je české Ulici podobný v tom, že hlavní děj v seriálu se odehrává v určité části, u nás je to přímo ulice a v Paneláku samozřejmě již podle názvu je jasné, že to je panelák, ve kterém žijí hlavní postavy celého seriálu. Děj se kromě bytů hlavních postav odehrává i v baru, který je také přímo v paneláku, ale i na dalších místech jako je třeba nemocnice.

Seriál Panelák na podzim čeká již desátá série. To ovšem neznamená, že se seriál vysílá již deset let, Panelák je tam rozdělený na série. Jedna série je od září do prosince a druhá od února do června. Poprvé se Panelák na obrazovkách objevil 18. února 2008 a seriál na Slovensku vysílá televize Joj. Mezi herce, kteří v tomto seriálu hrají patří např. Viki Ráková, Juraj Slezáček, Alexander Bárta, Božidara Turzonovová, Vladimír Kobielsky, Hana Gregorová, Diana Mórová a spousta dalších. Pokud i vy patříte mezi diváky Paneláku, tak si tento seriál na obrazovkách Jojky nenechte ujít i na podzim.

Admin Kuba / 21.8. 2012 /
foto: Archiv TV Joj

 


Adrian Jastraban má dceru, fanclub Ulice gratuluje

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/365x205/Jul2012/1161567.jpg?d41dUlice se rozrůstá o další miminko a v letošním roce je to opravdu baby boom. Letos již porodila např. Zuzana Vejvodová, Magdaléna Ištoková či Tereza Bebarová. A dnes se k těmto ženám přidala i partnerka herce Adriana Jastrabana alias seriálového Bedřicha Lišky, ten se dnes pochlupil krásnou zprávou, že se mu narodila dcera Alice.

Štaštný tatínek se pochlubil samozřejmě i míry, malá Alička váží 3,86 kg a měří 51 cm, narodila se dnes, tedy v pondělí 20.8. 2012 přesně ve 14:31, maminka i miminko jsou v pořádku a šťastný tatínek Adrian Jastraban je na své holky určitě právem pyšný.

Za celý fanclub Ulice rodičům samozřejmě gratulujeme, nejen jim ale i miminku přejeme hodně štěstí, zdraví a spokojenosti. Ať jste celá rodina šťastná, tak jak si sami přejete.

Admin Kuba / 20.8. 2012 /
foto: Archiv TV Nova

Jarda a Simona jsou největší sympaťáci UliceKaždým rokem, vždy přes léto hledá oficiální web seriálu Ulice (ulice.nova.cz) největšího sympaťáka a sympaťačku uplynulé sezóny. Letošní léto samozřejmě nebylo výjimkou a tak během července jsme mohli hlasovat a vybírat největšího sympaťáka a teď v srpnu dostali prostor zase ženy a hledala se největší sympaťačka.

Největším sympaťákem sedmé sezóny se stal Jarda Hejl, jen pro zajímavost, loni tuto anketu vyhrál Vastimil Pešek. Dařilo se také Matějovi Jordánovi, který skončil na druhém místě a Lumírovi Nyklovi, ten skončil na třetím místě. Čtvrté místo si odnesl Miki Seidl a páté místo Vlastimil Pešek. Další pánové z finálové devítky měli stejný počet hlasů, takže jejich pořadí není určené a byli to Cyril, Vojta, Štěpán a Richard.

A jak dopadli naše "uličnice"? Své loňské prvenství i letos obhájila Simona Pavlicová, která prostě patří navrchol a rozhodně si to zaslouží. Na druhém místě skončila Thea Nekonečná, na třetím Míša Krausová, bramborové čtvrté místo získala Miriam Hejlová. Kateřina Nekonečná a Světlana Nyklová měli stejný počet hlasů a rozdělují si tak páté a šesté místo. Stejný počet hlasů a místo sedm až devět mají Tereza, Libuška a Amálka. Všem gratulujeme.

Admin Kuba / 20.8. 2012 /
foto: Archiv TV Nova

 


Druhý poprázdninový díl... Co v něm uvidíme?

Jarda a LenkaUž za deset dní odstartuje osmá sezóna seriálu Ulice, opět se každý všední den prostřednictvím TV Nova budeme scházet o půl sedmé večer u obrazovek a sledovat osudy našich oblíbených postav. Co nás v čeká v prvním díle už víme, připomeňte si to zde. Už teď ale víme i to, co nás čeká ve druhém poprázdninovém díle.

POZOR! Následující text obsahuje informace z nového dílu, kdo nechce přijít o překvápko, ať dál nečte

Libor, Amálie a Vlastimil si již zvykli na společné snídaně. Tentokrát však bude nálada trochu váznout kvůli Vlastimilovu včerejšímu výbuchu v ordinaci. Amálie svým neomylným šestým smyslem vycítí, že by měla nechat chlapy o samotě. Odchod od stolu elegantně svede na Máňu a její venčení. Libor se panu Peškovi omluví za to, jak ho naštval. Vlastimil se na oplátku omluví jemu. Nemohl tušit, že se o Kláře nerad baví. Zároveň se mu svěří, k čemu díky Amálii včera dospěl. A protože si s tím nebude vědět rady, Libor mu hned pohotově nabídne pomoc... Jakou? Bude účinná? Co pana Peška zaskočí? A c o dnes udělá obrovskou radost Liborovi? Z čeho však bude mít obavy?

Lenka s Mirinkou dnes vyprovodí Miriam do školy. Kdyby to bylo jen na Lence, hned by se do školy vrátila. Jenže s Jardou se domluvili, že ještě rok bude s malou doma. To ovšem netuší, jaké překvapení si pro ni Boženka Puklická přichystá. A další bude mít i pro Miriam. Ta jen zalapá po dechu, až se dozví, co si na ni Boženka vymyslela... Čím ředitelka Puklická Miriam tak zaskočí? A čím dostane Lenku? A proč bude dnes doma u Hejlových dusno?

Lídiny narozeniny se blíží. Monika si proto pozve sestru do Coolny, aby z ní vypáčila, jaký dárek by si přála. Jinak se bude muset spokojit s psychologickým slovníkem. Rozzářená Lída se jí svěří, že ten největší dárek si prostě nadělí sama. Jaký? Jen co ho Monice prozradí, málem jí vypadnou oči z důlků. Sestřino nadšení s ní rozhodně sdílet nebude. Spíš si dá pořádného panáka... Proč? Čím ji Lída tak vykolejí? Jak to bude vidět Mára? A čím Olda dnes překvapí Jitku?

A v rámci zpoplatněné služby voyo.cz se na druhý poprázdninové díl můžete podívat už teď. Tento díl v televizi uvidíme v úterý 28.8. 2012, kdo už to nemůže vydržet a má zaplacenou službu voyo.cz nebo o tom uvažuje, tak se můžete dívat.

přehrát celou epizodu

Admin Kuba / 16.8. 2012 /
foto: Archiv TV NovaDrama v Ulici: Hana Maciuchová byla v nebezpečí

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/365x205/Sep2008/26598-web-68fc31.jpg?d41dPořádné drama bylo tento týden na natáčení seriálu Ulice. Populární herečku Hanu Maciuchovou totiž přímo na natáčení oblíbeného seriálu píchla vosa, na tom by nebylo nic tak strašného, ale herečka je alergická na štípnutí vosy a chvilku po štípnutí se dostavala nepříjemná, silná alergická reakce.

Vše naštěstí trvalo jen chvilku, ale i přesto se muselo přerušit natáčení „Kvůli silné alergické reakci po štípnutí vosou musela paní Maciuchová dokonce pozastavit natáčení nových dílů Ulice, nyní už je ale v pořádku,“ prozradil zdroj ze zákulisí Ulice pro server Super.cz. Sama herečka se k celé situaci odmítla vyjadřovat. V tuto chvíli je již vše v pořádku a natáčení dalších dílů je v plném proudu.

Alergická reakce po bodnutí vosy/včely
Reakce je většinou jen místní (bolestivost, otok, zarudnutí a svědčení) a trvá několik hodin. Pokud je ale pacient alergický na hmyzí jed, může dojít i k závažné celkové reakci až anafylaktickému šoku. Příznky závažné reakce jsou svědění a kopřivka na větší ploše těla, otok v hrdle a zbytnění jazyka, dušnost, celková nevolnost, křeče v břiše, zvracení, průjem. Při nejzávažnějších reakcích dochází k rychlému poklesu tlaku, rozvoji šoku a ztrátě vědomí. Zvláště nebezpečné je bodnutí do jazyka nebo hltanu při spolknutí vosy. To pak dokonce může dojít k neprůchodnosti dýchacích cest.

Admin Kuba / 17.8. 2012 /
foto: Archiv TV Nova

Grilování s Vodouchem a Rudolfem HrušinskýmJako každý letní páteční podvečer, tak i dnes se ke svému grilu postaví kuchař Ivan Vodochodský a připraví zajímavé grilované pochutiny, které si pak sami budete moc udělat i vy na své zahrádce u grilu. A jako v každém díle, tak i dnes si Ivan pozval zajímavé hosty, kteří mu budou v grilování pomáhat. Dnešním tématem Grilování s Vodouchem jsou ryby a to už se logicky nabízí kdo bude mezi pozvanými hosty.

Ano je to Rudolf Hrušinský, jeden z nejznámějších českých rybářů, který svůj koníček zdědil po svém otci a tak nemůže v tomto díle chybět, spolu s ním přijde další rybář a to Richard Tesařík, dnes to tedy bude hlavně pánská jízda. A co nám pánové připraví za pokrmy?

Těšit se můžeme například na kapra na pivu, pstruha se špenátem, zajímavě připraveného uzeného lososa a další dobroty. Připravovat se bude i dezert: francouzský toust s jablky a rebarborou. Rozhodně se máme na co těšit, pokud i vás zajímá jak se tyto dobroty budou připravovat, tak sledujte dnešní Grilování s Vodouchem už dnes v 17:30 na TV Nova.

Admin Kuba / 17.8. 2012 /
foto: Archiv TV NovaDo Ulice se vrací další postava: Max Nekonečný

Seriál Ulice: Filip Richtermoc jako Max NekonečnýOsmá sezóna bude plná návratů. Jak už víme, tak do Ulice se po letech vrací Adriana Pešková se svou mámou Klárou. I když tyto dvě postavy jsou trochu považované za nové, protože je budou hrát nové herečky. Rozhodně, ale Adriana s Klárou nejsou jediné, kdo se po letech do Ulice vrací, na podzim se můžeme těšit na další návrat oblíbené, pro někoho možná neoblíbené postavy a tou je Max Nekonečný.

Max se v Ulici moc neohřál, vidět jsme ho mohli jen v několika dílech, takže ne všichni si na něj možná pamatují. Max je nejstarším dítětem Borise Nekonečného st., v Ulici jsme ho poprvé mohli vidět na konci května roku 2009. Max je velice vtipný a šarmantní muž, se svým otcem se nikdy moc nevídal, nepatří tedy mezi ostatní cirkusové děti Borise. Jeho matka nechtěla, aby se živil podobně jako jeho otec a tak vystudoval obchodní akademii a stal se uměleckým agentem. Stále se tedy pohybuje v prostředí, o kterém snil. Byl to právě Max, který pro rodinu Nekonečných sjednal jejich zatím poslední turné po Francii.

Nyní se Max Nekonečný po letech opět vrací do Ulice a rozhodně to nebude jen krátká návštěva, při které by pozdravil své sestry Libušku a Theu a zase by odjel. Max se v Ulici ohřeje trochu déle, pro osmou sezónu bude mít svůj vlastní příběh a vídat ho budeme převážně okolo jedné známé postavy, která je v Ulici již osmým rokem. Určitě se tedy máme na co těšit, na závěr připomínám, že Maxe hraje herec Filip Richtermoc.

Admin Kuba / 16.8. 2012 /
foto: Archiv TV NovaFenomén "televizní seriál" slaví osmdesátinyTelevizní seriál je v dnešní době opravdu velký fenomén. K seriálům každý den v Česku po světě usedá miliony diváků a stále vznikají nové a nové seriály ať už to jsou ty, které už od začátku mají určený počet dílů nebo ty, které jsou dlouhotrvající, tzv. nekonečné seriály a nikdo dopředu neví kdy skončí. Málokdo tuší, že na obecně televizní seriál se díváme již neuvěřitelných osmdesát let.

Právě dnes, tedy 15. srpna, ale v roku 1932 vznikl vůbec první televizní seriál na světě. Vysílal se na americké CBS a jmenoval se The World Wide Revies, na obrazovce tento seriál vydržel čtyři měsíce, byl označován jako hudební drama, děj se odehrával v čínské Šanghaji. Seriál měl velmi nízké náklady, všechny scény byly jen nakreslené. A jestli jste zvyklý na velmi dobrý a kvalitní obraz, tak to by se vám tento seriál asi moc nelíbil. Kvalita obrazu byla totiž velmi nízká.
 
World Wide Revies je tedy označován za prvním seriálem na světě, na začátku 40. let se začali objevovat další a další seriály a ze seriálu se stával fenomén. A víte jaký je nejdéle vysílaný seriál? V Guinnessově knize rekordů je zapsána americká telenovela Guiding Light, v Česku známá jako U nás ve Springfildu, seriál se vysílal od roku 1952 až do roku 2009 a vzniklo 18 262 dílů (Ulice má tedy do tohoto seriálu ještě daleko :) ).

Za zmínku určitě stojí i naše seriály. Vůbec prvním československým seriálem byl seriál Rodina Bláhova z roku 1959, o dva roky později pak vznikl seriál Tři chlapi v chalupě. Od té doby pak vznikala spousta dalších seriálů. Český divák v té době znal jen naše seriály, ty ze zahraničí se k nám dostali až po revoluci, mezi ty nejznámější seriály, které český divák po roce 1989 mohl sledovat jsou např. Dallas, MASH, Dynastie či Star Trek.

A jak je to dnes? V posledních letech u nás vznikají seriály jako na běžícím páse, televize se předhánějí kdo přijde se zajímavějším námětem a velkou oblibu si získali "nekonečné" seriály. Vůbec prvním takovým seriálem u nás byl seriál Rodinná pouta, který vznikl v roku 2004 a vysílal se do roku 2009 (později pod názvem Velmi křehké vztahy). Ale nejdéle vysílaný český seriál je Ulice, ten se vysílá již sedm let a vzniklo již 2 225 dílů (další se začnou vysílat na konci srpna). Druhým nejdéle vysílaným seriálem je pak Ordinace v růžové zahradě 2.

Pokud jsou fanoušci českých seriálů, tak se máte určitě na podzim na co těšit, čeká nás velká nálož seriálů, každá televize (ČT, Nova i Prima Family) bude vysílat minimálně dva svoje vlastní seriály.

Admin Kuba / 14.8. 2012 /
foto: internet
Čerpáno z... Marketing a Media

Boleslavskou knihovnu navštíví dramaturgyně Ulice

Spisovatelka Petra SoukupováPokud jste z Mladé Boleslavy nebo z okolí, tak pro vás mám jenou zajímavou pozvánku a to konkrétně do místní, městské knihovny, která již teď má připravený program na podzimní měsíce. Knihovna slibuje tradiční čtení pro nejmenší děti, angličtinu pro seniory či různé vernisáže. Hned na začátek září přijala pozvání do knihovny spisovatelka Petra Soukupová, která v současné době je i jednou z dramaturgyň seriálu Ulice.

Spisovatelka v knihovně bude mít i své autorské čtení, protože Petra Soukupová napsala již několik knížek. Pokud se tedy chcete o této spisovatelce dozvědět něco více nebo si třeba i poslechnout ukázky z její knihy, tak neváhejte a navštivte mladoboleslavskou knihovnu v úterý 4.9. 2012 v 18 hodin. Určitě se máte na co těšit.

Petra Soukupová
Narozena 1982, vystudovala scenáristiku a dramaturgii na FAMU. V současnosti pracuje jako jeden z dramaturgů seriálu Ulice.
Za svůj prozaický debut K moři získala Cenu Jiřího Ortena, byla nominována na Cenu Josefa Škvoreckého a cenu Magnesia Litera. Za scénář k povídce Na krátko získala třetí místo v soutěži Cena Sazky za nerealizovaný scénář a ukončila jím studium na FAMU.
Její druhá kniha, triptych povídek Zmizet, byla rovněž nominována na Cenu Josefa Škvoreckého, v roce 2010 získala v rámci cen Magnesia Litera hlavní ocenění — Kniha roku.
(zdroj životopisu: www.petra-soukupova.cz)

Admin Kuba / 14.8. 2012 /
foto: Archiv spisovatelkyCo nás čeká v prvním poprázdninovém dílu Ulice?

Aničku Franta nemile překvapí - 4Za dva týdny přesně o půl sedmé večer se na obrazovkách TV Nova objeví naše známá znělka, která bude znamenat jediné - vrací se Ulice, ano je to tak, už v pondělí 27.8. nás čeká první poprázdninový díl Ulice a pokud vás už teď zajímá co v tomto díle uvidíte, tak čtěte dál.

POZOR! Následující text obsahuje informace z nového dílu, kdo nechce přijít o překvápko, ať dál nečte

Poslední prázdninové pondělí bude jako vymalované. Obloha bez mráčku, pan Pešek výborně naladěný, Máňa na procházce navýsost spokojená. Zatímco čerstvým lívancům od Henryho Vlastimil hravě odolá, jeho výbornému točenému nikoliv. Nejdříve si ale bude chtít vyřídit kontrolu u doktora, na kterou ho Libor Seidl pozval. Ta bude probíhat celkem hladce až do okamžiku, kdy se ho Libor zeptá na Kláru Peškovou uvedenou jako kontaktní osoba v jeho zdravotní kartě. V tu chvíli bude zle... Co se Libor dozví od rozjetého pana Peška? A co později od Amálie? Dá Vlastimil i tentokrát na Amáliiny rady?

Jarda bude v jednom kole hned od rána. Jeho nový šéf ho pořádně prohání od nevidím do nevidím. Jarda si tak své rodiny příliš neužije a bohužel ani ona jeho. Lenka si jen nerada zvyká, že doma se musí o vše postarat sama. I o takovou mužskou činnost, jako je třeba koupě, smontování a přidělání poličky na stěnu... Jak si Lenka poradí? S čím se svěří Miriam? Čím Miriam překvapí svého syna? A proč si bude Lenka dělat o Jardu starosti?

Liškovi už budou doma z prázdninové dovolené. Anča by se moc ráda podívala na fotky, které tam pořídili. Frantovo odmlouvání, že jsou přece v počítači, nezabere. Chtě nechtě se děti budou muset vypravit do fotolabu a nechat fotografie vyvolat. Jenže Anče to stejně nedá a do Frantova notebooku se podívá. Jenže místo snímků z prázdnin ji tam bude čekat pořádné překvapení. Film pro dospělé... Jak Anča na tenhle objev zareaguje? A jak Bedřich? Kde se takový film ve Frantově počítači vzal? Co jim k tomu přistižený Franta řekne?

Admin Kuba / 13.8. 2012 /
foto: Archiv TV Nova

První díl osmé sezóny Ulice už teď na voyo.cz

První díl sezony je tady! - 2Kdy na obrazovkách TV Nova startuje osmá sezóna Ulice už určitě všichni moc dobře víte nebo ne? Pokud ne, tak vám to připomenu, na první díl po prázdninách se můžete dívat už v pondělí 27. srpna 2012 v 18:25 na obrazovkách TV Nova. Je-li mezi vámi někdo, kdo dva týdny na nový díl nevydrží čekat, tak mám dobrou zprávu. Na první díl nové sezóny se můžete podívat třeba hned teď.

Jak je to možné? Tuto možnost nabízí videopertoál televize Nova VOYO, který přes rok nabízí sledování v předpremiéře vždy jeden díl Ulice o den dříve než je v televizi. Pro velké fandy Ulice je tato možnost tentokrát v prozovu o dva týdny dříve a právě o tuto dobu dříve se můžete podívat na první díl Ulice.

Ovšem nic není zadarmo. Pokud tedy nevydržíte a chcete se na první díl Ulice podívat už teď, tak si můžete předplatit službu voyo.cz na jeden měsíc. Cena je 189,- a kromě sledování Ulice si můžete pustit i různé seriály, filmy či sport a to vše bez reklam. Chcete-li to využít, tak neváhejte a šup na voyo.cz

  přehrát celou epizodu

Admin Kuba / 13.8. 2012 /
foto: Archiv TV NovaTaké v osmé sezóně budou reprízy v ranních hodináchJeště dva týdny a konečně se dočkáme naši oblíbené Ulice, která poprvé po prázdninách se na obrazovkách TV Nova objeví již v pondělí 27. srpna o půl sedmé večer. Nova tak pro své fanoušky připravila opravdu velké překvapení, protože každý návrat Ulice čekal spíše až od 3. září (loni se začínalo dokonce až 5. září). Věrní fanoušci Ulice jsou určitě rádi.

A je tu ještě jedna dobrá zpráva, ta se týká těch, kteří ať už z jakéhokoliv důvodu nemůžou sledovanost Ulici v pravidelný čas o půl sedmé večer. Pro ty už v minulé sezóně TV Nova připravila reprízu Ulice vždy v ranních hodinách a to den po odvysílání večerní premiéry. Pokud jste byli zvyklý sledovat takhle Ulice i ráno, tak se máte na co těšit, reprízy Ulice budou pokračovat i v nové sezóně.

Poprvé se takhle Ulice bude vysílat v úterý 28. srpna, tedy ten po odvysílání premiérového dílu Ulice. Nemění i čas vysílání, ranní opakování Ulice můžete sledovat vždy kolem devátého hodiny po skončení Snídaně s Novou. Věřím, že mnohé z vás i tato zpráva potěšila.

Admin Kuba / 13.8. 2012 /
foto: Archiv TV Nova

Bývalý producent Ulice připravuje nový pořad pro ČT

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/365x205/Jul2007/11909-web-083a8a.jpg?d41dVěrným fanouškům Ulice určitě nemusíme Michala Reitlera představovat, ale přeci jen pro ty, kteří nevědí kdo to je. Michal Reitler skoro sedm let působil jako šéfproducent seriálu Ulice, v zákulisí seriálu tedy patřil mezi nejdůležitější lidi. Letos v únoru se rozhodl, že Ulici opustí a přijal nabídku generálního ředitele ČT Petra Dvořáka, který mimochodem působil na stejné funkci i na Nově. Michal Reitler se tedy od března stal šéfem tvůrčí producentské skupiny hrané a zábavné tvorby (kreativní producent).

A právě pod jeho vedením nyní vzniká první pořad, který se na obrazovkách ČT1 bude objevovat od září, jedná se o soutěžní pořad Můžeme dál?, který bude moderovat Miluše Bittnerová a Tomáš Měcháček. Zajímavostí je, že tento pořad se bude vysílat každý všední den od 18:30 - 18:55, setká se tak s první části Ulice. Michal Reitler má nejen zkušenosti se seriály, ale právě i s pořady, na ČT již totiž jako producent působil, stál za projekty jako je Cestománie či Sama doma. Na stejné pozici "vládnul" i na Primě a to s pořady Sauna, Carusoshow či Nikdo není dokonalý).

Podle zákulisních informací by Michal Reitler mohl pro ČT připravovat i denní seriál typu Ulice, tyto informace však dosud nebyly oficiálně potvrzeny, ale Česká televize by o denní seriál měla zájem, tak uvidíme jak se celá situace vyvine. My samozřejmě Michalovi přejeme hodně štěstí, ať se mu s novým pořadem daří.

Admin Kuba / 9.8. 2012 /
foto: Archiv TV NovaNávrat Ulice po prázdninách? Už od 27. srpnaKaždým rokem začíná nová sezóna Ulice vždy po skončení prázdnin a první díl se vysílá v první školní týden. Letos tento den vychází na pondělí 3.9., kdy se školáci vrací do lavic a snad každý předpokládá, že v tento den usedneme o půl sedmé večer ke svému oblíbenému seriálu. Ale není tomu tak. Zapište si do svých diářů tento den - pondělí 27. srpna 2012, to je ten správný den, kdy se k nám vrací naše oblíbená Ulice.

Čas vysílání se samozřejmě nemění, takže k obrazovkách TV Nova nezapomeňte usednou o půl sedmé večer, to uslyšíme naši známou znělku (jako každý rok mírně upravenou) a začne nový díl seriálu Ulice. Pokud tedy jste velcí fanoušci Ulice, tak si na den 27.8. 2012 nic neplánujte.

To samozřejmě platí o celém týdnu, protože jak je známo, tak TV Nova vysílá Ulice od pondělí do pátku a pokud jste fanoušci i jiných seriálu TV Nova, tak vás určitě potěší i návrat Ordinace v růžové zahradě 2, ta se po prázdninách začne vysílat o den později než Ulice, tedy v úterý 28.8. 2012 a v neděli 2.9. 2012 startuje nový seriál ze školního prostředí Gympl. Máme se tedy na co těšit.

Admin Kuba / 9.8. 2012 /
foto: Archiv TV NovaPřipomeňte si s námi... Titulní píseň k Ulici

https://media.super.cz/images/top_foto1/42103.jpg?20120709115411V červenci jste s námi mohli zavzpomínat při krásné písničce Srpnový sníh, který byla speciálně složena pro jeden z dílů seriálu Ulice. Připomeňte si písničku tady. A dnes si připomeneme další písničku, která už je starší, není příliš známá, ale za to je krásná a na první poslech se vám určitě bude líbit. Řeč je o písničce nazvané "Ulice", kterou pro seriál Ulice nazpívala zlatá slavice a vynikající zpěvačka Lucie Bílá.

Písnička "Ulice" má za sebou spoustu zajímavostí. U titulních písní k seriálům bývá zvykem, že píseň seriál provází buď na začátku každého dílu nebo na konci, u Ulice tomu tak není a stejnojmenná píseň nikdy u tohoto seriálu nezazněla, ani nemohla, protože písnička byla složena až půl roku po té, co se seriál vysílal. Světu Lucie Bílá představila svou novou píseň na předávání cen Anno v lednu roku 2006 a to bylo také naposledy, co jsme písničku veřejně mohli slyšet.

Písnička byla totiž složena díky úspěchu samotného seriálu, kterému se velmi dařilo a vedení TV Nova se tedy rozhodlo pro složení písně, hudbu složil skladatel Petr Malásek, který má na svědomí i melodii z úvodní znělky Ulice a celou scénickou hudbu k seriálu. Text pak napsala Lucie Paulová, která v Ulici zastávala funkci šéfautorky, nyní vede tým autorů v Ordinaci a nově i v Gymplu. I přesto, že tato krásná písnička se přestávala používat, tak na internetu je stále úspěšná. Tak si ji s námi připomeňte v našem videu, kde píseň doprovází prezentaci fotek z Ulice.

Poslechněte si písničku Ulice přímo zde

Admin Kuba / 4.8. 2012 /
foto: Archiv TV Nova

Zpět