Archiv článků... srpen 2013

03.01.2014 13:30

Pavla Tomicová na roztrhání: Dva seriály a jeden pořad

Herečka Pavla Tomicová je vynikající herečka. Většina diváků jí má zaškatulkováno jako komičku a není divu. V televizi a ve filmech dostává většinou pouze komické role, ať už jde o Rafťáky, Snowboarďáky, Ulici či nově Gyml. Na divadelních prknech má ovšem daleko větší nabídky. Zvládne zahrát jak komickou roli, tak také dramatickou. Ne jednou byla za svůj talent v divadle oceněna.

Letošní podzim bude pro Pavlu Tomicovou ovšem velmi náročný. Září ve "svém" divadle v Hradci Králové, hraje v Ulici, kde jí čeká spousta zajímavých příběhů a nově dostala roli i v seriálu Gympl, kde hraje uklízečku, která mluví do všeho a všem. Jenže to není všechno, Pavla Tomicová se asi rozhodla, že chce vyzkoušet i trochu jinou profesy. Proto se rozhodla přijmout nabídku od TV Barrandov.

Ta do podzimní sezóny připravuje pořad "Chce to nápad", půjde o kutilský magazín, který bude radit divákům jak na zahrádce, tak v kuchyni či domácí lékárničce. Jedná se tedy o pořad podobný již zavedeným pořadů jako jsou Rady ptáka Loskutáka či Receptář prima nápadů. A novým pořadem na Barrandově bude provázet Pavla Tomicová, bude dobrou rádkyní v kutilství? O tom se budeme moc poprvé přesvědčit už v sobotu 14. září v 11 hodin a pak vždy každou sobotu.

Admin Kuba / 29.8. 2013 /
foto: Archiv TV Nova/logo TV Barrandov


Liškovi bez Emy, u Hejlových tornádo! Ulice bude plná zvratů

Seriál Ulice: Ulice bude plná zvratů

Co se bude dít v deváté sezoně v Ulici? Kreativní producentka seriálu Silvia Klasová na chatu přiznala, že prozradila více, než chtěla. A máme se opravdu na co těšit! Liškovi přijdou o Emu, nahluchlá Nyklová bude dělat zmatky, Mára řešit exekuci, Hejlovi čelit tornádu v podobě Lenčiny matky a Lumír zakládat rodinu.

Kdo si myslel, že Ulice začne ztrácet s přibývajícími roky dech, ten se šeredně mýlil. Devátá sezona seriálu bude hodně nabitá a plná zvratů. Podle toho, co na svém chatu prozradila kreativní producentka Ulice Silvia Klasová, to vypadá, že se seriálovými hrdiny se určitě nudit nebudeme. A taky bude více humoru!

Seriál Ulice: Exkluzivně z deváté sezony Ulice - 34
(Foto: TV Nova)
 
Lumír a jeho harém aneb starosti starosty

Že by se Lumír konečně dočkal potomka? Všechno tomu nasvědčuje. „Miládku bych chvilkovou náhradou za Světlanu rozhodně nenazývala. Touží po tom samém jako Lumír – mít děti a šťastnou rodinu. A Lumír by si šťastnou rodinu konečně zasloužil,“ myslí si producentka. Na jiném místě nás zase ujistila, že i v deváté sezoně přibude do Ulice další miminko. Že by? A jak do toho všeho zapadá návrat Světlany a nedoslýchavá Nyklová? Lumír si asi se svým harémem, do kterého patří i největší kámoška Nyklové Růža a Miladina teta Urbanová pořádně užije.

Seriál Ulice: Exkluzivně z deváté sezony Ulice - 15
(Foto: TV Nova)
 
Klára panuje, Adriana flámuje?

K velkým změnám dojde i u Vlastimila Peška a dotknou se vlastně všech nájemníků v jeho domě. „Klára přebírá správcovství v tátově baráku a spoustu věcí bude vidět úplně jinak než Pešek. Oba dva však spojuje starost o Adrianu, která se pořád nedokáže – nebo spíš nechce – zařadit do běžného života, najít si normální práci, postavit se na vlastní nohy. Svým chováním jim nadělá ještě hodně vrásek.“ Ovšem všeho do času: „Buďte si jisti, že Pešek není vůči svým blízkým slepý (i když se to možná leckdy tak jeví) a ve svém baráku i ve své rodině si umí zjednat pořádek.“

Seriál Ulice: Exkluzivně z deváté sezony Ulice - 18
(Foto: TV Nova)
 
Liškovi bez Emy, Toužimská s přítelem

Perné chvilky čekají Liškovy i Emu. Po letech, kdy si na sebe zvykli a považují se za rodinu, Liškovi o Emu přijdou. A kdyby jen to. „Ema bude svěřena do péče své biologické matky Evy Toužimské. Navíc si Eva našla nového přítele Miloše, který s ní a Emou bude bydlet, takže život všech – i Liškových, kteří si budou muset zvykat na novou situaci – se změní.“ Jak moc? A jaký Evin Miloš bude? „Tenhle typ postavy jsme dosud v Ulic neměli,“ prozradila producentka.

Seriál Ulice: Exkluzivně z deváté sezony Ulice - 12
(Foto: TV Nova)
 
Mára, Monika, Michal, Romana – spolu, nebo bez sebe?

Co bude s touhle čtyřkou, o níž mají všichni jasno kromě nich samotných? „Máru čekají v nové sezoně velké potíže a možná právě i díky nim si Monika uvědomí, co ztratila. Otázkou je, co na to Mára,“ naznačila producentka. A později šla ještě dál: „Mára se po prázdninách vrátil ke svým „kámoškám“ a zdá se, že z Moniky je vyléčený. Navíc mu za pár dní začnou úplně jiné starosti – bude mu hrozit exekuce. Uznáte, že v takové situaci nebude chtít řešit případné další milostné kotrmelce s Monikou.“ Že by Monika nakonec ostrouhala? Nebo bude s Michalem? Anebo i jí začnou co nevidět úplně jiné starosti? Zajímavé to bude asi i u Romany. „Mezi Romanou a Michalem je chemie, jaká se hned tak nevidí. Jen je otázka, jestli do toho Romana půjde. Je komplikovaná povaha, párkrát se spálila, takže je hodně opatrná, a navíc víte, co se dělo kolem Moniky a Michala před pár měsíci...“ Takže kdo komu v tomhle propletenci nakonec poleze do zelí?

Seriál Ulice: Exkluzivně z deváté sezony Ulice - 43
(Foto: TV Nova)
 
Gábina si s Hynkem asi ještě užije

Ideální partner? Mnozí za něj považují Hynka. Ale nenechte se mýlit. Tenhle sympaťák občas umí život svým blízkým hodně znepříjemnit. „Kromě toho, že Hynek bral Gábinu spíš jako někoho, kdo jenom poskytuje servis jemu a Šímovi, dával jí zabrat i v souvislosti s výběrem školy a odmítal pochopit, že má taky právo splnit si sen o své budoucnosti.“ A své postoje Hynek zřejmě hned tak nezmění. „Gábinu čeká boj na všech frontách. Bude muset zvládat školu, domácnost, Šimonka i novou práci. A Hynek jí rozhodně nebude vycházet vstříc – naopak...“ poodhalila dění u téhle rodinky Silvia Klasová.

Seriál Ulice: Exkluzivně z deváté sezony Ulice - 38
(Foto: TV Nova)
 
Tornádo u Hejlových

Novomanželé Lenka a Jarda si po náročném a hektickém jaru asi moc nevydechnou ani na podzim. A zase v tom bude ženská! „Do rodiny Hejlových vtrhne jako tornádo Lenčina matka, kterou hraje Vilma Cibulková. Všichni budou mít co dělat, aby tenhle příval energie ve zdraví ustáli,“ naznačila na chatu producentka. A pokud mluvila o všech, měla na mysli i Jardovu matku Miriam. Jak si čerstvý ženáč Jarda s tolika ženskými poradí?

Seriál Ulice: Exkluzivně z deváté sezony Ulice - 32
(Foto: TV Nova)
 
S kým se zasmějeme?
„Můžu prozradit, že Libora a Libušku čeká sestěhování, takže teď budou řešit sžívání dvou rozdílných rodin i svých synů – a vy se díky tomu můžete těšit na mnohé úsměvné situace,“ slibuje producentka Ulice. Na jiném místě naznačila, že Miki s Míšou se zřejmě začnou kvůli průšviháři Borisovi zamykat. Ale veselo prý bude i s Eddiem, Lumírem a Miládkou nebo Nyklovou a Růžou.
 
Nezapomeňte! Ulice se vrací na obrazovky TV Nova už v pondělí 2. září v 18:30!

Zdroj: Oficiální web Ulice (ulice.nova.cz)

Admin Kuba / 29.8. 2013 /
foto: Archiv TV Nova


Podívejte se na nově upravenou znělku Ulice

Ulice už v pondělí odstartuje svou devátou sezónu. Opět nás čekají zajímavé příběhy i nové postavy. Každý seriál musí mít také svou úvodní znělku, Ulice není samozřejmě výjimkou. Ta už má svou třetí verzy, z nich dvě se každý rok jen upravují. První si určitě pamatujete (vidět jí můžete i u epizod vysílané v Telce), připomenout si jí můžete zde. Druhé verze už byla podobná té dnešní, hlavní postavy se procházejí po "ulici" a ostatní se "promítají" na domech, které slouží jako plátno. Pro každou sezónu se pak jen měnily postavy na domech. Připomeňte si jednu z těchto znělek zde.

Třetí verze je tedy podobné té druhé a opět se každou sezónu mění jen hlavní postavy, promítané na domech. A které postavy tentokrát uvidíte každý všední den ve znělce? Nechybí tam Libuška s Liborem, Boris s Mikim, Hejlovi, Gábina s Hynkem a Šimonkem, Liškovi i s Evou Toužímskou, Farští i Míra, Zuzana s Maxem, Lumír s mamuškou a Simona, Matěj s Bětkou, Klára s Adrianou a také Vlastimil s Amálkou.

To jsou tedy hlavní postavy, některé se už ve znělce objevují pravidelně. Pokud jste ještě nově upravenou znělkou neviděli, pokud tedy nemáte přístup na voyo, tak si znělku můžete vychutnat u nás. Nabízíme možnost podívat se na fotky ze znělky a také si můžete celou znělku pustit na videu.

Admin Kuba / 27.8. 2013 /
foto: Archiv TV Nova


Další Ulice na voyo: Hurikán Ivana přichází

TV Nova tento týden oficiálně spustila své podzimní schéma. Začali znovu Doktoři z Počátků, Gympl i PanMáma. Dnes odstartuje Ordinace v růžové zahradě 2 a Víkend. V pátek přijde na řadu Výměna manželek. A už za šest dní čeká návrat na obrazovku také Ulici, ta odstartuje už v pondělí 2. září, ovšem kdo má předplatné na voyo.cz, tak si nové díly může vychutnávat už teď. Od dnešního dne je další nový díl.

Ten nese číslovku 2443 a je to v pořadí již osmý nový díl deváté sezóny. Co nás v něm čeká? Do Ulice přijde hurikán, který ponese název Ivana. Ale nebojte, žádné neštěstí nás nečeká. Ten hurikán je nová postava Ivana Drápalová, která do Ulice vtrhne jako hurikán. Máme se rozhodně na co těšit, Ivana začne hned úřadovat u Lenky v kuchyni, Jarda po kocovině je nadšený, ale co Lenka? Ta je v šoku. Podívejte se už teď na tento díl nebo si počkejte do září.

přehrát celou epizodu

Admin Kuba / 27.8. 2013 /
foto: Archiv TV Nova


Ulice má své dva nové sympaťáky, kdo je pro vás nej?

Jako už v několika předcházejících letech, tak i letos volila Ulice své největší sympaťáky. Tato soutěž probíhá na oficiálním webu Ulice (ulice.nova.cz), vždy v letních měsících. Během července se volí největší sympaťák, tedy muž a v srpnu se pak hledá největší sympaťačka, tedy žena. O svých vítězích rozhodují jen hlasy fanoušků, kteří sami rozhodnout, kdo je pro ně ten nej z Ulice. A jak to všechno letos dopadlo?

Už v červenci se největším sympaťákem stal Mára, z toho jde pěkně vidět, jak se charakter postavy mění. Na začátku byl Mára (Kraken) spíše negativní postava a jak se pěkně vypracoval a stal se z něj nejlepší postava. Jen pro zajímavost, loni se největším sympaťákem stal Jarda Hejl a předloni Vlastimil Pešek. U žen to bylo jednoznačné a své prvenství si obhájila opět Simona Pavlicová.

Ta patří mezi největší sympaťačky už třetí rok, protože tuto anketu vyhrála už potřetí. My samozřejmě oběma výhercům gratulujeme. A na závěr malé pozvání. Nejen pro tyto dva sympaťáky budete moc hlasovat i přímo u nás na webu, a to už v září při soutěži Nej postava 5. Těšíme se.

Admin Kuba / 26.8. 2013 /
foto: Archiv TV Nova


V září přilétne Zlatá muška, premiérová Ulice i její reprízy

https://nd06.jxs.cz/546/119/4a5f643910_93407480_o2.png?1370521731

Září se už blíží a tím tedy pomalu končí letošní letní prázdniny. Myslím si, že každý by řekl, že prázdniny opět utekly jako voda. Ovšem konec práhdnin má jedno velké pozitivum. Vrátí se Ulice, ta se letos na obrazovkách TV Nova poprvé objeví první školní den, tedy 2. září. A čas? Ten se nemění, tedy opět každý všední den o půl sedmé večer. Bát se nemusí ani diváci, kteří Ulici ve večerních hodinách nestíhají.

Chodíte večer do práce a Ulici nevidíte? V tom případě se můžete podívat na svůj oblíbený seriál až druhý den ráno. Pokračovat totiž budou i ranní reprízy, které byly vždy kolem deváté hodiny, hned po skončení Snídaně s Novou. To se nezmění ani letos, proto Ulice bude pokračovat i v ranních hodinách. Ale co hned v to první pondělí 2.9., když před tím Ulice nebyla, a tak nebude mít co reprízovat. To přilétne Zlatá muška.

Ano je to tak, jeden z nejoblíbenějších dílů Ulice je opět zde. Je to vlastně nejvíce reprízovaný díl a není se čemu divit. Na prázdninové dobrodružství Miriam a Vlastimila se vždy každý rád podívá znovu. Jen pro připomenutí, Zlatá muška je úvodní (pilotní) film třetí sezóny Ulice, který byl odvysílán před startem Ulice v neděli večer a trhl rekord. Tenkrát se na tento díl dívalo neuvěřitelných 1 845 000 diváků. Pokud se chcete podívat znovu, tak si do diáře zapište den 2.9. 2013 a čas 8:40, hned po skončení Snídaně s Novou. Od úterý v tomto čase pak uvidíte reprízy Ulice z předešlého dne.

A co Ordinace?

Řada diváků si čekání na Ulici letos v létě možná krátila tím, že se každý všední den dívala na reprízy úplně prvních dílů Ordinace v růžové zahradě. Ale ty se logicky neodvysílali všechny, co se tedy stane se "starou" Ordinací? Kdo se dál bude chtít dívat, tak má možnost, Ordinace se jen přesune do jiného času. Od pondělí 2. září jí na obrazovkách TV Nova uvidíte už v 15:25, a to samozřejmě každé všední odpoledne.

Admin Kuba / 23.8. 2013 /
foto: Archiv TV Nova


Další díl Ulice na voyo: Simona kolabuje, co se stalo?

TV Nova zpřístupnila na svém videoarchivu další díly svých oblíbených seriálů, které budou pokračovat na podzim. Mezi nimi je tedy i Ulice, která má na voyo nejvíce dílů v předpremiéře. V tento okamžik se můžete podívat už na prvních sedm dílů. Pravděpodobně budou přidány ještě tři a k vidění tak bude Ulice na dva týdny dopředu. V nejnovějších epizodě přidané na voyo dojde k nečekaným situacím.

Simonu vyhazují z bytu, ta se hroutí a v práci zkolabuje. Neví co bude dál, nechce odcházet z místa, které má ráda. Ale Klára to řekla jasně, musí se vystěhovat. A co na to pan Pešek? Toho má Klára tak omotaného kolem prstu, že i když se mu to nelíbí, tak souhlasí se vším, co jeho dcera vymyslí. Pokud nechcete čekat do září, tak se na tento velice zajímavý díl můžete podívat třeba hned teď. Stačí mít přeplatné na voyo.

přehrát celou epizodu

Admin Kuba / 22.8. 2013 /
foto: Archiv TV Nova


Ulice má nového kreativního producenta, ano či ne? - aktualizace -

Seriál Ulice: Chat s kreativní producentkou Ulice Silvií Klasovou

Tvůrci Ulice dnes zveřejnil datum dalšího pravidelného online chatu s kreativním producentem Ulice, který se bude konat příští středu 28.8. 2013 od 19:30 na oficiálním webu Ulice, tedy ulice.nova.cz. Tuto pěknou tradici chat s producentem seriálu zahájil před lety dnes již bývalý šéfproducent Michal Reitler. V této tradici pokračoval i jeho nástupce, kreativní producent Matěj Podzimek. Nyní s touto tradicí pokračuje další kreativní producent.

Respektive kreativní producentka. Aniž by tato zpráva byla jakkoliv potvrzena a oficiálně oznámena, tak Ulice pravděpodobně vyměnila kreativního producenta. Tuto funkci měl již zmíněný Matěj Podzimek, který je stále pod touto funkcí uveden v podzimních dílech Ulice, které se totiž natáčeli ještě před prázdninami.

A kdo je novou producentkou? Stala se jí Silvia Klasová, která není v Ulici rozhodně žádný nováčkem. Tato půvobná Slovenka působila (působí) v Ulici jako šéfautorka seriálu. Mimochodem, stejnou funkci měl na starosti i Matěj Podzimek, než získal funkci kreativního producenta. Co se stala s Matějem Podzimkem budeme zjišťovat. Zeptat se můžete i přímo Silvii Klasové na chatu.

- aktualizace -

Matěj Podzimek, který doposud vykonával funkci kreativního producenta v Ulici neskončil. K tomuto tématu se vyjádřili přímo zástupci Ulice na facebooku: "Pan Podzimek stále na Ulici dohlíží jako hlavní supervizor. Na postu kreativního producenta je tedy někdo jiný, kvalita seriálu se ovšem nemění," bylo prozrazeno na oficiálním facebooku Ulice. Manžel Kristýny Podzimkové (Thea), tedy v Ulici i nadále zůstává.

https://fanclub-ulice.wbs.cz/matej_podzimek.jpg

Admin Kuba / 21.8. 2013 /
foto: Archiv TV Nova


Ateliéry Ulice, kde jsou a jak se k nim dostanete?

https://fanclub-ulice.wbs.cz/DSCN1594.JPG

Kde se nacházejí ateliéry Ulice, zajímá opravdu spoustu diváků. Je to jedno z hlavních témat v různých diskuzí o Ulici. Spousta diváků už měli možnost nahlédnout přímo do ateliérů, a to díky natáčení, které pravidelně produkce seriálu pořádá, ale také díky dnu otevřených dveří, které na své narozeniny pořádala TV Nova. Byl takový zájem, že den otevřených dveří bude Nova opakovat. A začíná právě Ulici, kde budete mít možnost podívat se už 28.8., stačí se k tomu jen přihlásit. A to přímo zde. Vybrat si pak můžete i čas, který se vám nejvíce hodí.

Jenže teď by vás možná zajímalo, kde vůbec ty ateliéry jsou a jak se tam dostanete. Pokud vás to zajímá, tak určitě čtěte dál, vše se od nás dozvíte. TV Nova má pro svůj denní seriál postavené kulisy v hostivařských ateliérech, kde v jednom z největších ateliérů točí skoro všechny scény v bytech, obchodech atd. Hned vedle má pak postaveno populární náměstíčko s kulisy okolních domů. A jen pro zajímavost, v areálu hostivařských ateliérů se točí i Ordinace, Gympl či Doktoři z Počátků. Nova tedy ateliéry využívá pro všechny své seriály.

Přesná adresa místa, kde "sídlí Ulice" je: U továren 33, Praha Hostivař. Na následujícím obrázku se můžete podívat z ptačího pohledu, jak to v ateliérech vypadá. Na obrázku můžete vidět zmíněné náměstíčko a hned vedle (označení A) jsou velké ateliéry, ve kterém jsou postaveny kulisy všech bytů, které v Ulici můžeme vidět.

Na dalším obrázku se můžete podívat, jak vypadají kulisy přímo z vašeho pohledu. Tento pohled nabízí mapy googlu v rámci aplikace Google Street View, což určitě uživatelům internetu příliš představovat nemusíme. Určitě si řada z vás pomocí této služby vyhledali již svůj domeček. Tedy pokud ho už google má ve své databázi. Ulici už má, tak se na to můžeme přímo podívat.

Jak se do Ulice dostanu?

A teď odpověď na otázku, která vás určitě také hodně zajímá. Jak se vlastně k ateliérům dostanu. My se vám to trochu pokusíme vysvětlit, vybrat si můžete dopravní prostředek, kterým máte k ateliérům namířeno. Jen připomínám, že jsme úmyslně vybrali možnosti spíše pro "mimopražské", kteří přijedou do Prahy a nejedou tedy k ateliérům třeba z centra města.

Do Prahy přijedu autobusem:

Jedete-li do Prahy autobusem, tak pravděpodobně bude cíl vaši cesty autobusové nádraží Praha-Florenc. Od tohoto nádraží je to k hostivařským ateliérům asi kolem 10 km, což určitě nikdo nebudete chtít jít pěšky. Vyberete si tedy veřejnou dopravu, která vás tam dopraví několika způsoby. Dáváte-li přednost pouze autobusům, tak není problém, i když autobusem cesta k ateliérům je nejdelší, proto je určitě lepší kombinace metra a autobusu.

1. možnost - Od autobusového nádraží půjdete asi 250 m pěšky k autobusového zastávce Florenc a nastoupíte do autobusu číslo 175 směr Sídliště Petrovice. Vy ovšem vystoupíte po cca 26 minutách na zastávce Skalka. Tam si vyhledáte přesnou zastávku, od které pojede spoj č. 111. Do tohoto autobusu nastoupíte a pojedete směr Koloděje. Vystoupíte ovšem po asi 10 minutách na zastávce Továrny Hostivař. A jste na místě, pak stačí jít kousíček pěšky a jste přímo před hlavní bránou "Ulice." Cesta vám zabere asi 50 minut.

2. možnost - Mnohem kratší, i když trochu více přestupů, je cesta kombinace metrem a autobusem. Na Florenci půjdete do metra (trasa C) a pojedete směr Háje. Vystoupíte ovšem v zastávce Muzeum - C, kam přestoupíte na trasu A a pojedete směr Skalka, což je poslední stanice, kde i vystoupíte. Pak jenom vyběhnete na již známý autobus (č. 111) z první možnost, kde ze zastávky Skalky pojedete na zastávku Továrny Hostivař. A je to, cesta by vám měla zabrat asi 39 minut.

Vybrali jsme vám tyto dvě možnosti. Kombinaci metra a autobusu se pak dají vyhledat ještě minimálně další dvě možnosti. Ovšem ty co jsme vybrali my, jsou asi nejlepší. Komu nevadí metro, tak určitě nejlepší je druhá možnost. Kdo by raději cestovat jen autobusem, tak si může vybrat první možnost.

Do Prahy přijedu vlakem:

Jedete do Prahy vlakem? Tak pak samozřejmě hodně záleží na tom, kde vůbec vystoupíte. Jedno vlakové nádraží se např. nachází i v Hostivaři. My jsme vybrali to nejhlavnější, což je samozřejmě Hlavní nádraží v Praze. Opět jsme vybrali dvě možnost

1. možnost - Z hlavního nádraží půjdete asi půl kilometru pěšky na metro (trasu A). Metrem pojedete směr Depo Hostivař, vystoupíte ovšem již ve stanici Skalka. Odtud pak půjdete na již známý autobus z předchozích možností. Tedy na č. autobusu 111, kterým pojedete na zastávku Továrny Hostivař. Cesta vám zabere kolem 35 minut.

2. možnost - Tato možnost je trochu procházková. Z vlakového nádraží můžete jít pěšky na tramvajovou zastávku, která je vzdálený necelý 1 km. Tam nastoupíte na tramvaj č. 26 a pojedete na konečnou zastávku Nádraží Hostivař. Pak se budete muset vydat opět pěšky asi 1 km přímo k ateliérům Ulice. Protože musíte jít z části pěšky, tak vám cesta zabere kolem hodiny. Pro rychlejší i méně.

Do Prahy přijedu autem:

Vybrat vám možnosti jak se nejlépe dostat k ateliérům autem je velice těžké, protože samozřejmě nevíme, jakým směrem do Prahy přijedete. Doporučujeme tedy přímo na mapách google.cz vyhledat si trasu od vašeho bydliště až po ulici U Továren 33, Praha Hostivař. Hned vedle ateliérů je parkoviště, takže byste se neměli bát, že nebudete mít kde zaparkovat.

A to je vše. Jsme rádi, pokud jste dočetli tento dlouhý článek až sem. Na závěr dvě malá upozornění. Já (autor tohoto článku) nejsem z Prahy, neznám všechny hlavní a nejlepší cesty k ateliérům. K sepsání tohoto článku mi pomáhal internet. Možná tedy někteří znáte daleko lepší trasy a spojení, pokud ano, můžete nám své nápady napsat na facebook. Ti, co v ateliérech ještě nebyli a chystají se tam, budou za rady určitě rádi. A druhé upozornění. Pokud se chystáte navštívit ateliéry jen tak, tak vás musíme upozornit, že pravděpodobně si celou Ulici budete moc prohlédnout jen od hlavní brány. Dovnitř se totiž jen tak nedostanete, pokud nejste přihlášení na zmiňovaná natáčení či dny otevřených dveří. Kdo na den otevřených dveří pojede, tak přejeme šťastnou cestu a můžete nám dát vědět vaše zážitky a připojit i fotky, budeme za to rádi.

Admin Kuba / 21.8. 2013 /
foto: fanclub Ulice / mapy google.cz

U Továren 33, Praha-Hostivař
U Továren 33, Praha-Hostivař

Šestý díl nové sezóny můžete už najít na voyo

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/q71/s720x720/45263_604468459597772_1060881384_n.jpg

Dva týdny, přesně za takovou dobu odstartuje na obrazovkách TV Nova pravidelný a oblíbený seriál Ulice, který se opět jako vždy bude vysílat každý všední podvečer. Pro velké fanoušky má ovšem Nova skvělou zprávu. První díly oblíbené Ulice postupně přidává na svůj placený videoarchiv voyo.cz. V tento okamžik zde najdete již prvních šest dílů. Právě ten šestý byl přidán dnes.

A na co se můžeme těšit v šestém dílů? Nejzajímavější příběh se odehraje v hospodě, kde se sejdou všichni obyvatelé domů pana Peška a nová správkyně domu. Tedy Klára Pešková, která si bude chtít se všemi nájemníky promluvit. Jak to vše dopadne budeme moc sledovat už v září v Ulici. Tedy kromě nedočkavců s předplatném na voyo, ti se můžou podívat třeba hned teď.

přehrát celou epizodu

Admin Kuba / 19.8. 2013 /
foto: Archiv TV Nova


Další díl Ulice na voyo a nyní i další seriály TV Nova

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/q71/s720x720/936517_604469426264342_99977770_n.jpg

Jestli už se nemůžete dočkat, až znovu usednete k obrazovkám a budete sledovat příběhy vašich oblíbených hrdinů, ale nechce se vám tak dlouho čekat, tak pro vás máme jako vždy dobrou zprávu. Na voyo.cz najdete už teď prvních pět dílů Ulice, tedy díly z celého prvního týdne vysílaní.

Těšit se můžete nejen na Lumíra s Miládkou, ale i Libušku s Liborem, Mikiho, Kláru s Adrianou a spoustu dalších. A pro milovníky seriálů máme ještě jednu dobrou zprávu. Po Ulici už začala TV Nova přidávat na voyo i další seriály. Podívat se tak můžete už na první díl Ordinace v růžové zahradě 2 i Gymplu. Více na voyo.cz.

přehrát celou epizodu

Admin Kuba / 14.8. 2013 /
foto: Archiv TV Nova


Babyboom Ulice pokračuje: Porodila Eva Kodešová

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Aug2013/1542303.jpg?d41d

Minulý týden jsme vás informovali o tom, že herečka Jana Bernášková, která zářila v prvních sezónách Ulice porodila chlapečka. Svým způsobem se tak Ulice dočkala dalšího miminka, i když Jana už několik let v tomto seriálu nehraje. Ovšem dnes přišla další krásná zpráva. Už 2. srpna totiž porodila také chlapečka herečka Eva Kodešová, kterou můžeme znát z Ulice jako Karolínu Kynclovou.

Radostnou zprávou se pochlubila oficiálnímu webu Ulice (ulice.nova.cz) sama herečka. „Už jedenáct dní patřím mezi nejšťastnější ženy pod sluncem. Narodil se mi chlapeček Vítek!!! Od porodu se buď směju, nebo brečím. Nic mezi tím. Směju se, když už potřetí během půl hodiny Vítka přebaluji. A brečím, že má krásné oči, nebo že už nebude nikdy takhle maličký, jako je dneska. Mateřství si nesmírně užívám!“ prozradila Eva Kodešová.

Vítek, který při porodu vážil 3,2 kg a měřil 52 cm je zdravý a naprosto v pořádku. Za celý fanclub Ulice se přidáváme ke gratulantům a rovněž přejeme mnoho štěstí Vitkovi i Evě a těšíme se na Evu někdy příště v Ulici.

Admin Kuba / 14.8. 2013 /
foto: Archiv TV Nova


Čtvrtý díl deváté sezóny a s ním první akční scéna

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1044218_10151557735329164_1701163503_n.jpg

TV Nova dává nové díly Ulice na svůj videoarchiv voyo.cz jak na běžícím páse. V tento okamžik se můžete podívat již na první čtyři díly deváté sezóny Ulice. Dnes večer byl nasazen na voyo.cz díl s číslem 2439. Zájemci, kteří mají zaplacené předplatné se tak již můžou podívat na tento díl, který bude opět zajímavý.

Čeká nás v něm jedna malá akční scéna. Libor totiž zajede na hájenku za Igorem a Karolínou kvůli Adámkovi. Jenže Igor se domluvit nechce, vše vyvrcholí tím, že Igor pošle na Libora svého psa, který Libora napadne. Pokud máte tedy předplatné a nechce se vám čekat na září, tak se můžete podívat už teď.

přehrát celou epizodu

Admin Kuba / 12.8. 2013 /
foto: Archiv TV Nova


Rudolf Hrušinský je novou hvězdou reklamy

Reklama... známe je všichni, jsou důležitou součástí našeho dne, i když většina z nás je přímo v lásce nemusí. Zvlášť, když se díváte na svůj oblíbený pořad či seriál a napínavý příběh přeruší reklama. Není divu, že tvůrci reklam se snaží udělat reklamy zábavné a originální, aby diváky zaujali. V posledních letech je na to expert mobilní operátor T-mobile, který už delší dobu sází ve svých reklamách na Vojtu Kotka, Lukáše Pavláska či Jakuba Kohája. Legendárního Zadara snad zná každý.

Letní reklamy T-mobilu jsou ve skautském motivu, hlavní roli mají opět Vojta Kotek a Lukáš Pavlásek. Jakub Kohák zmizel. Teď se objevil někdo jiný a není to nikdo jiný než skvělý Rudolf Hrušinský. T-mobile dnes spustil novou várku svých reklam, ve které se objevuje už i Rudolf Hrušinský, který si zahrál Starého Vlčáka. V příběhu vypráví dětem-skautům příběh, ale usne, přetrhne se mu nit a začne vyprávět jiný příběh. No však podívejte se sami.

Admin Kuba / 12.8. 2013 /
foto: reprofoto youtube.com


Sígři ve výslužbě točili jeden záběr také v naší Ulici

TV Nova přes léto vysílá nový pořad nazvaný Sígři ve výslužbě. V tomto pořadu vystupuje v hlavní roli herečka Eva Holubová a parta důchodců, kteří rozhodně i ve svém věku nehodlají sedět doma v křesle v pantovlích a číst noviny. Ve městě dělají pořádné vylomeniny a nachytávají ostatní lidi. Vše je reálné a točí se na skrytou kameru, jenže? Jeden záběr se točil i v pronajatých ateliérech v Ulici, byla to ještě realita?

To dokazuje sedmý díl tohoto pořadu, kde si jedna z fanynek Ulice všimla salónu Swing, tedy kadeřnického salónů z Ulice. Na tuto skutečnost pak upozornila v Uliční armádě na facebooku a my jí za typ děkujeme. Z kadeřnického salónu se ovšem spíše udělal salón lásky, ve kterém mají důchodci jízdu zdarma.

Pořad Sígři ve výslužbě tedy asi nebude tak úplně všechno pravdivé a něco je možná i nahrané. Za zmínku určitě také stojí i to, že pořad se vysílá teď v létě, ale některé záběry musely být natočené už před rokem, protože už rok není v Ulici salón Swing, ale Bomton a vyměnil šedou barvu za žlutohnědou.

Admin Kuba / 11.8. 2013 /
foto: reprofoto voyo.cz


Jana Bernášková z Ulice porodila chlapečka

Půvobná herečka, která v prvních sezónách zazářila v seriálu Ulice jako kadeřnice Bety ve čtvrtek večer porodila chlapečka. Herečka, kterou právě Ulice proslavila se v posledních letech objevovala také v seriálu Vyprávěj, kde se seznámila se svým dnes již manželem Rudolfem Merknerem, který byl scénárista seriálů. Jana Bernášková porodila ve čtvrtek 8.8. 2013 v osm hodin večer.

S radostnou novinkou se pochlubil sám tatínek. „Včera v 8 hodin večer se nám narodil syn Theodor. Vše proběhlo bez komplikací, maminka i Theo jsou v pořádku,“ prozradil Rudolf Merkner serveru super.cz. Malý Theo vážil po porodu 3,10 kg a měřil 50 cm a narodil se skoro přesně v termínu, ten totiž měla herečka dnes.

Na bratříčka se doma těší také Justýnka (6 let), která je dcerou Jany Bernáškové z předchozího vztahu s režisérem Davidem Drábkem. Justýnka se narodila během natáčení Ulice v domě, kdy v ní ještě její maminka hrála, Justýnka se pak objevila i přímo před kamerou, kde si zahrála právě dceru seriálové Bety. Fanclub Ulice šťastným rodičům gratuluje a přejeme hodně štěstí.

Admin Kuba / 10.8. 2013 /
foto: super.cz


Chcete se podívat na třetí díl Ulice? Máte možnost!

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q71/s720x720/1004487_604469136264371_1526623509_n.jpg

Pokud se už teď nemůžete dočkat září, až začne nová sezóna Ulice a chtěli by jste už teď vědět, co nás čeká v nové sezóně, tak máte skvělou možnost. Stačí se podívat na videoarchiv TV Nova, který se jmenuje voyo.cz a tam najdete už rovnou první tři díly nové sezóny Ulice.

Ve třetí epizodě se naplno rozjede Klára Pešková, která začne řešit věci kolem domu svého otce. Jak to vše dopadne budeme moc sledovat celý podzim, protože správcovství v domě bude jedním z hlavních témat. Vy se už můžete podívat na díl, kde se toto téma začne řešit. Stačí k tomu mít samozřejmě předplatné na voyo.cz.

přehrát celou epizodu

Admin Kuba / 8.8. 2013 /
foto: Archiv TV Nova


Další díl z deváté sezóny najdete již na voyo.cz

TV Nova dnes přidala na svůj videoarchiv voyo.cz další díl oblíbeného seriálu Ulice. V předstihu skoro měsíc dopředu se tak můžete podívat už na dva nové díly. Jde o epizody číslo 2436 (tento díl se na voyo objevil už minulý týden) a 2437, tento díl se na voyo objevil právě dnes.

Samozřejmě stále platí to, že přístup k těmto dílům mají pouze předplatitelé, kteří mají zaplaceno měsíční předplatné voyo.cz. Ti co ovšem stále předplatné nemají, tak si voyo můžete vyzkoušet na sedm dní zdarma. V rámci těchto dní pak můžete sledovat i Ulici.

přehrát celou epizodu

Admin Kuba / 6.8. 2013 /
foto: Archiv TV Nova


Také seriál Ulice má již své vlastní promofotky

TV Nova se letos na jaře rozhodla, že nafotí ke svým seriálům výjimečné promofotky. Inspiraci si vzala především z amerických seriálů, u kterých jsou podobné promofotky běžnou praxí. Nova nám tedy na jaře představila promo nejdříve ke Gymplu, pak k Ordinaci a později k Doktorům z Počátků. Nezaměpomněla také na svou hlavní zpravodajsoku relaci, Televizní noviny. Jediný pořad vlastní tvorby, které podobné fotky neměl, byla Ulice. To už je ovšem minulostí.

Většina z vás si už určitě včera všimla nových fotek k deváté sezóně Ulice. Mezi nimi byly i dvě krásné promofotky, na kterých jsou hlavní hrdinové Ulice. Jedna fotka byla vyfocena přímo na náměstíčku Ulice, druhá pak v hospodě u Henryho (viz. úvodní foto). Ulice už tak není pozadu a má také svoje fotky. Na závěr se můžete podívat i na promofotky z ostatních seriálů a pořadů TV Nova.

Ordinace v růžové zahradě 2

Ordinace v růžové zahradě - 18

Gympl s (r)učením omezeným

Gympl - 16

Doktoři z Počátků

Doktoři z Počátků: Promo foto 1

Televizní Noviny

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/600x338/Aug2013/1537500.jpg?d41d

PanMáma

Podzim 2013: PanMáma - 1

Admin Kuba / 2.8. 2013 /
foto: Archiv TV Nova


Tak to je šok! Nová Ulice už nyní na voyo.cz

Tak tohle opravdu nikdo nečekal. TV Nova po dnešní tiskové konferenci přinesla svým divákům velké překvapení. Vůbec první díl nové, v pořadí již deváté sezóny Ulice zveřejnila už teď na svém videoarchivu voyo.cz. Tam už dnes najdete nový díl. Samozřejmě stále platí to, že voyo je přístupné pouze pro registrované návštěníky, kteří mají zaplacené předplatné. Ovšem vyzkoušet si můžete voyo i na 7 dní zdarma.

Nový díl samozřejmě přinese i nově upravenou znělku, ve které se v projekci na domech objeví postavy, které tam v minulé sezóně nebyli. Řeč je např. o Kláře či Adrianě nebo Evě Toužímské. Kdo máte přístup na voyo, tak se o tom můžete přesvědčit sami.

přehrát celou epizodu

Admin Kuba / 1.8. 2013 /
foto: Archiv TV Nova


TV Nova bude na podzim plná známých uličníků

Jak už od nás moc dobře víte, tak TV Nova dnes představila své podzimní schéma. Zatím jsme si prozradili všechny novinky, které se týkají Ulice. Teď se pojďme společně podíváme na další pořady a to především ty, ve kterých budeme moc vidět naše známé uličníky. A rozhodně jich nebude málo.

Gympl (s)učením omezeným - Pavla Tomicová

Na obrazovky TV Nova se vrací oblíbený rodinný seriál Gympl, ten opět zaujme své místo v pondělí a ve středu večer. Kromě starých známých postav přijdou na scénu i nové. Mezi nimi bude i oblíbená Pavla Tomicová, kterou známe z Ulice jako Simonu (a nebojte z Ulice kvůli tomu rozhodně nezmizí). A koho si zde Pavla zahraje? Bude hrát novou školní úklizečku Bohunku Štambachovou, která ráda mluví do všeho a všem. V rukávu má desítky lidových mouder a díky své prořízlé puse se často dostane do nesnází. Bohunka se velmi ráda vzdělává, doslova prahne po vědomostech. Čte řadu naučných časopisů a knížek. Bohunka se připojí k již známé dvojici - školník a hospodář.

Gympl (s)učením omezeným - Pavel Nový

V gymplu se objeví také další nová postava, tu bude hrát herec Pavel Nový, kterého známe z Ulice jako profesora Kalinu. V současné době se ovšem již v Ulici moc neobjevuje. A jaká bude jeho postava v Gymplu? Havrda se na senior gymplu seznámí s Miluší, Olinou a Mášou a zapadne do jejich dámského klubu. Dokonce mezi ním a jednou z dam přeskočí jiskra. Havrda je vdovec, dlouhá léta se živil jako zedník, sám si postavil chatu s terasou u řeky. Má rad fotbal a zajímá se o modelářství vláčků. Kromě těchto postav se v Gymplu představí i nové posily v podání Táni Kuchařové či Tomáše Měcháčka.

PanMáma - Vandy Hybnerová, Zdena Hadrbolcová a další

Velkou a vlastně jedinou novinkou programového schématu TV Nova bude nový sitcom PanMáma, který chce navázet na úspěch Comebacku a Heleny, jestli se mu to podaří, to uvidíme na podzim. O čem nový sitcom bude? O jedné velké rodině, kde hlavou rodinu je máma Jarmila (v podání Milana Šteindlera), která má pět dětí a o celé této rodině bude celý seriál. Kromě Milana Šteindlera budou mít hlavní role také Jakub Žáček, Martin Sobotka, Roman Štabrňák, Rostislav Novák a také Vanda Hybnerová, kterou známe z Ulice jako Evu Toužímskou (a nebojte se, z Ulice nezmizí). Vanda si v novém sitcomu zahraje Káču, jedinou dceru Jarmily. Těžištěm jejího života je psychologie, kterou studuje a aplikuje na své rodině. Neustále s někým randí, ale štěstí na muže rozhodně nemá. Jedno neúspěšné manželství už má totiž za sebou. Ve vedlejších rolí se představí z Ulice známá Zdena Hadrbolcová (v Ulici jako Růža), která si zahraje sousedku této svérázné rodině, dále také Filip Rajmont (Otík Puklický), který bude hrát pátého syna Jarmily a další známovou posilou z Ulice bude Berenika Kohoutová (ta v Ulici hrála Markétu). No vypadá to na zajímavý sitcom.

Kromě těchto seriálů a sitcomu se na Novu samozřejmě vrací i Ordinace v růžové zahradě 2, která se po prázdninách vrací na své místo, tedy na úterý a čtvrtek. Doktoři z Počátků dělají Nově radost, proto ho nechají i na podzim. Jen se přestěhuje na neděli, aby uvolnil místo Ordinaci. Na páteční večer je pak připravena další řady reality show Výměna manželek. Bude toho tedy hodně a vy se máte na co těšit.

Zdroj: Tiskové materiály TV Nova

Admin Kuba / 1.8. 2013 /
foto: Archiv TV Nova


Nová sezóna přivede dvě nové postavy a jeden návrat

Seriál Ulice: Miloš Knobloch

Nová sezóny bez nových postav? To snad ani nejde a nikdo si to nedokáže představit. Proto i deváté sezóna sebou přinese několik nových postav. O té jedné už vlastně víme skoro všechno, je to Ivana Drápalová, kterou bude hrát Vilma Cibulková. Tvůrci Ulice ji prozradila už před několika měsíci. Ale přijde ještě jedna nová postava, a to partner Evy Toužímské. Kromě toho nás čeká také jeden návrat. Pojďte si blíže představit dvě nové postavy.

Ivana Drápalová (55 let)
 
Dítě měla brzo a vlastně ho ani nechtěla. Lenčina otce si vzala, protože otěhotněla, ale po celou dobu manželství byla nešťastná. Když byla Lenka v pubertě, Ivana se rozvedla, ještě dost mladá na to, aby mohla začít znovu. Zamilovala se a odešla za jiným mužem na Slovensko. Lenka ji za to odsoudila a odmítla se s ní dál stýkat. Ivanu to nikdy nepřestalo mrzet, ale taky se nechtěla vnucovat…
Ivana je veselá žena, zvyklá žít lehce nad poměry. Jiskřivá jako šampaňské, vtipná, dbá o svůj vzhled. Je to ten typ babiček, jež chtějí vypadat lépe než jejich dcery. Vyhledává společnost mladších, s nimi cítí, že (to) žije. Mluví rychle, hodně a ráda. Pořád se řeší a je tím trochu únavná. Ráda „kávičkuje“ nebo si dá víno – však ony povinnosti počkají…

Navzdory všem svým špatným vlastnostem je Ivana člověkem, který ze všeho nejvíc touží napravit, co zničil: vztah s dcerou. To však není jediný důvod, proč se jednoho dne objeví v Lenčiných dveřích…

Seriál Ulice: Lenka se svou mámou Ivanou

Ivanu Drápalovou si zahraje herečka Vilma Cibulková

Narodila se: 26. března 1963 v Ostrově nad Ohří

V roce 1980 absolvovala Střední pedagogickou školu v Karlových Varech a začala studovat na pražské DAMU. Ještě během studia DAMU hostovala v Národním divadle v Praze. Po absolutoriu v roce 1985 hostovala v Divadle na Zábradlí, od srpna 1985 byla elévkou ND. Od října roku 1985 do března roku 1991 byla členkou činohry Národního divadla v Praze. V letech 2004 až 2006 byla členkou souboru Divadla na Vinohradech, posléze byla členkou Divadla pod Palmovkou, kde působí jako host dodnes.

Řadu rolí vytvořila rovněž ve filmu a v televizi, kde pravidelně působí.

Miloš Knobloch (48 let)

Nový partner Evy Toužimské pracuje jako zedník u velké stavební firmy. Evu zaujal na první pohled tím, že je to opravdu chlap, žádný flákač. Navíc mluví sice příjemným hlasem, ale sebevědomě a rázně.
Miloš se narodil na Šumavě, dětství strávil na vesnici. Byl už od útlého dětství veden k práci - pomáhat na zahradě i při údržbě domu se pro něj stalo samozřejmostí. Rád o svém dětství plném povinností vypráví. Dokazuje na tom, že Ema je líná a rozmazlená. Zároveň z domácího modelu svých rodičů převzal vizi své budoucí rodiny. On je živitel, hlava rodiny. Bude do úmoru dřít, aby ji zabezpečil, ovšem za to vyžaduje uklizený dům, teplou večeři a klid. Zároveň očekává, že jeho názor bude brán jako nejdůležitější, v podstatě nepřipouští diskuzi, zejména s Emou. Děti mají poslouchat, potřebují řád. A Miloš jim ho dopřeje.
S Evou to Miloš umí. Pochválí jí jídlo, bez řečí spraví tekoucí kohoutek v koupelně, sám dokáže přestěhovat skříň. Je rázný, poctivý, používá selský rozum. Není rozcitlivělý, voňavý romantik, který ženu zahrne poezií a květinami. Přitom jí ale dokáže dát najevo, že ji má rád a kdyby jí chtěl někdo něco udělat, dá mu co proto. Eva se s ním cítí bezpečně...

Seriál Ulice: Miloš Knobloch

Miloše Knoblocha si zahraje herec Jiří Štrébl

Narodil se 11. listopadu 1958 v Praze

Přestože herectví nikdy nestudoval, svobodné prostředí divadla mu naprosto uhranulo. Věnuje se i jeho fotografování. Teprve v poslední době se mu dostává zadostiučinění a stává se jako herec známým. Exceluje především v Divadle Komedie v monodramatu Hrdinové jako my, které režírovala Kamila Polívková a kde fascinuje v roli vyšinutého estébáka. Jeho tvář bude v současnosti divákům známa také například ze Špačkova filmu Pouta (2009) nebo Jařabova Hlava – ruce – srdce (2010), či z televizních seriálů Motel Anathema, Šípková Růženka, Redakce, Kriminálka Anděl.

Už jeho rodiče měli umělecké sklony a Jiří sám od mládí hrál v pražském amatérském souboru Na Zatlance. Na žádnou střední školu však nesměl kvůli „buržoaznímu“ původu rodičů. Vyučil se tedy prodavačem – a jako dělnický kádr mohl pak studovat nejen na střední, ale dokonce na Vysoké škole ekonomické. Dostalo se mu na tehdejší dobu fantastické nabídky na exkluzívní a výnosné zaměstnání, dal však přednost divadlu. Ve dvaceti letech vyhrál konkurs pro A studio Rubín, kde ztvárnil např. titulní roli Krysaře.
 

Velký návrat Světlany Nyklové (32 let)

Když před osmi lety přišla Světlana do Ulice, nebyla šťastná. Přistěhovala se, aby si splnila své touhy. A to se jí podařilo – navzdory manželu Lumírovi, který ji chtěl mít uvázanou u plotny. Stala se z ní cílevědomá žena s vlastním životem i názorem. Lumír to bohužel neustál a přišel o ni. Světlana se s ním rozvedla a dala se dohromady s lobbistou Pavlem Millerem. Spolu se odstěhovali do Moskvy, kde oba dostali práci. Teď se vrací, otázka ovšem je, na jak dlouho. A taky, zda je Světlana konečně šťastná…

Seriál Ulice: Světlaně na Lumírovi stále záleží

Světlanu Nyklovou moc dobře známe v podání Terezy Bebarové

Narodila se 8. července 1975 v Bohumíně

Odmalička ráda účinkovala ve školních besídkách, a tak nebylo těžké uhodnout, jaké povolání si vybere.

Již během studií na ostravské konzervatoři si zahrála v Divadle Petra Bezruče a v Divadle loutek. Následovalo první angažmá v divadle Aréna, jež bylo komorní scénou ostravského Divadla hudby, a posléze v Národním divadle moravskoslezském.

Odtud odešla s přítelem do Prahy, kde jí po čase hvězdou kariéru nastartovaly až dvě výjimečné role - Funny v muzikálu Funny Girl, jenž má na repertoáru pražské Divadlo Na Fidlovačce, a Ukrajinka Světlana v nekonečném seriálu Ulice. V roce 2006 dokonce získala za obě role ocenění - Cenu Thálie za Funny a Televizní objev roku za Světlanu. Další ocenění, Cenu Františka Filipovského, obdržela za dabing Angeliny Jolie ve filmu Sedmý hřích.

Před kamerou se poprvé objevila až v roce 1996 ve filmu Konto separato, následovaly role například ve snímcích Politik a herečka, Stará láska nerezaví a Hypnóza či v seriálech Zdivočelá země, Strážce duší a Ulice. V současné době účinkuje v několika představeních své domovské scény - pražského Divadla Na Fidlovačce.

Zdroj: Tiskové materiály TV Nova

Admin Kuba / 1.8. 2013 /
foto: Archiv TV Nova


Nové příběhy Ulice? Bude toho opravdu hodně...

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/750x750/Aug2013/1537534.jpg?d41d

A je to tady, TV Nova dnes oficiálně představila svůj podzim. I přesto, že toho na tiskové konferenci moc řečeno nebylo, tak jsou venku všechny důležité informace. V Ulici se toho bude dít opravdu hodně, no přesvědčte se sami, jaké hlavní příběhy nás na podzim čekají.

Monika a Mára

Moničino vzplanutí k Michalovi skončilo fiaskem a ona si pomalu začíná uvědomovat, že si měla víc vážit toho, co pro ni bylo tak samozřejmé – Máry. Na tohoto sympaťáka však mezitím dolehnou jiné starosti související s jeho minulostí. A překvapivě se budou týkat i Moniky…

Seriál Ulice: Jak to bude s Monikou, Márou, Michalem a Romanou?
 
Jarda a Lenka Hejlovi

Novomanželé Jarda a Lenka si po mnoha strastech opět užívají jeden druhého, když jim do domácnosti vtrhne vichřice v podobě Lenčiny matky Ivany a obrátí jejich život vzhůru nohama. Jak se dcera vyrovná s matkou, kterou mnoho let neviděla? A jak si s ní budou rozumět Jarda a obě Miriam? Ivana navíc možná nebude jediným novým členem rodiny...

Seriál Ulice: Lenka se svou mámou Ivanou
 
Vlastimil Pešek

Vlastimil Pešek odchází do důchodu a správu svého činžáku předává nevyzpytatelné dceři Kláře. Ta začíná úřadovat prakticky okamžitě – v rámci modernizace domu zvyšuje nájmy a hned několika nájemníkům vyhrožuje vystěhováním. Peškovi se to nelíbí a teskní po bývalé přítelkyni Amálce. I jí se stýská…

Devátá sezona Ulice - 8
 
Anna a Bedřich Liškovi

Po společných prázdninách s Liškovými hrozí, že Ema bude soudně svěřena do péče biologické matky Evy Toužimské. Tím pádem by si musela zvyknout na nový život nejen s ní, ale hlavně s jejím novým partnerem Milošem – člověkem, který k ní nemá žádný vztah. Jak se s tou možností vyrovná ona a její pravá rodina – pěstouni Anča a Bedřich?

Devátá sezona Ulice - 2
 
Libor a Libuška

Částečně zvýšený nájem, ale především vzájemný cit přivedou Libora a Libušku k myšlence sestěhování se do jednoho bytu. Společný pokoj by pak sdíleli jejich dospívající synové Miki a Boris. Třetí dítě – malého Adama – ale jeho matka od Libora odstřihne. Jestli se Libor domůže spravedlnosti a uvidí někdy Adama, to začíná být nejisté.

Libor a Libuška
 
Lumír Nykl

Lumír má novou partnerku, vedoucí pokladní Miladu, s níž se rozhodne sdílet společnou domácnost. S vidinou svatby a dítěte začíná Milada Lumírovi „zkracovat řemen“. Nechá si to Lumír líbit? Tím spíš, že do Ulice se vrací jeho exmanželka Světlana, žena, se kterou Lumír prožil krásné časy. Lumírovi připraví nejednu horkou chvilku i jeho máma – informační středisko Ulice Vilma Nyklová totiž začne nedoslýchat.

Devátá sezona Ulice - 4
 
Gábina Pumrová

Gábina se vzdala své lásky k Vaškovi, aby udržela rodinu. Teď se pokusí najít práci a změnit školu. Ale bude pro to mít její partner Hynek pochopení? A spokojí se Vašek s rolí kamaráda? Jedno ví Gábina jistě. Nejdůležitějším mužem jejího života je její syn Šimon. To on musí být za všech okolností šťastný.

Seriál Ulice: Jak šel čas s Gábinou Pumrovou - 3

Zdroj: Tiskové materiály TV Nova

Admin Kuba / 1.8. 2013 /
foto: Archiv TV Nova


Veronika Žilková se dnes v Ulici vystřídá s Terezou Brodskou

Pokud sledujete pravidelně seriál Ulice vysílaný na stanici Telka, tak se dnes večer můžete těšit na velmi kuriózní díl. Poprvé v historii českých seriálů se totiž vymění dvě herečka ve stejné postavě a aby to diváky nemátlo, tak výměnu provedou přímo v ději seriálu. Ano, tohle se opravdu stalo v začátcích Ulice, konkrétně pak v únoru roku 2006. Výměna proběhla v epizodě s číslem 114. Kdo si na tyto díly již nepamatuje, tak si je může připomenout právě v Telce.

A proč vůbec došlo k této výměně? Tereza Brodská měla vážné zdravotní problémy a musela na operaci s páteří, která si vyžádala také následné několikatýdenní rehabilitace. Ale Ulice musela běžet dál a v té době byla postava Báry Jordánové velmi důležitá. Tvůrci se tedy rozhodli pro velkou zajímavost, prostě vymění herečky. Báru Jordánovou si tak na několik týdnů místo Terezy Brodské zahrála Veronika Žilková.

Výměna proběhla přímo v ději, kdy ráno přijde nová Bára do bytu, prohodí pár vět s původní Bárou, která následně odejde a nechá vše na nové Báře. Tvůrci Ulice účelně nehledali herečku, která by byla podobná Tereze Brodské, proto se také vybrala blonďatá Veronika Žilková. Ať to bylo jakkoliv, diváci tuto změnu nepřijali zrovna dobře a spíše ji označovali za velmi trapnou. Něco podobného se v dějinách českého seriálu stalo poprvé.

Sledujte Ulici v Telce dnes v 17:40 a 22:30.

Admin Kuba / 1.8. 2013 /
foto: Archiv TV Nova

Zpět