Den dětí s Ulicí

02.06.2009 21:55

Kuba

Televize Nova letos poprvé uspořádala exkurzi pro děti z různých škol po celé České republice. Důvod? Děti měli přeci včera svůj den, byl Mezinárodní den dětí a proto se TV Nova rozhodla pro tuto krásnou exkurzi. 90 žáků z různých škol se tak podívalo do míst, do kterých se jen tak nepodívají, vše měli samozřejmě i z výkladem "průvodce" který jim představil místa, kde se točí pořady a seriály TV Nova.

Hned první zastávka 90 žáků a učitelé vedla do Hostivařských ateliérů, kde jak moc dobře všichni víme se natáčí seriál Ulice, ale také Ordinace v růžové zahradě 2. Děti se nejdříve podívali do velké "ulice" měli štěstí, protože v době, kdy probíhala exkurze byla zrovna natáčecí pauza, takže děti si vše důkladně mohli projít a nafotit. Děti navštívili nejen velkou "papírovou" ulice, ale také ateliéry, kde se nachází všechny byty a další prostory jako hospoda a tak dál.

Po prohlídce "ulicí" následovalo vyšetření. Ne nebojte se, žádné dítě nebylo nemocné, jen si celá "banda" oskočila podívat se do ateliéru seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, které se nachází rovněž v pražské Hostivaři. V ateliérech Ordinace se zrovna natáčelo, takže děti se mohli podívat i na to, jak se takový seriál jako Ordinace natáčí, pro všechny to byl určitě velký zážitek, na který jen tak nezapomenou.

Ale děti nestrávili celý den jen v Hostivaři, za zmíňku rozhodně stojí také návštěva velkého, moderního zpravodajského newsroomu, kde se dětem samozřejmě také moc líbilo. Všech 90 dětí, tak strávilo krásné dopoledne a krásný den dětí s TV Nova. Věříme, že TV Nova v této tradici bude i nadále pokračovat a i na příští rok si naplánuje další podobné exkurze pro děti.

Zpět