Dnes proběhlo poslední rozloučení s hercem Václavem Marešem

03.06.2009 21:54

Kuba

Obrázek “https://img.blesk.cz/img/1/gallery/346398_mares-pohreb.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

V sobotu 30. května 2009 dopoledne zemřel skvělý herec Václav Mareš, neboli dědeček Dalibor Liška ze seriálu Ulice. Podlehl boji s rakovinou, na našem webu jsme vás již o tom informovali. Dnes se konalo poslední rozloučení s tímto skvělým hercem. Sbohem mu přišli dát rodina, přátelé, kolegové z divadla a také ze seriálu Ulice, ale přišli také obyčejní lidé, kteří herece milovali.

Před polednem se všichni začali scházet v pražském strašnickém krematoriu, kde se smuteční obřad konal. V pravé poledne pak celý obřad začal, přišla rodina, kolegové a diváci, většina z nich se neubránila slzám. Ze seriálu Ulice se přišli rozloučit například Šárka Ullrichová, Adrian Jastraban, Zdena Hadrbolcová, Ljuba Krbová, Bořivoj Navrátil, Ilona Svobodová a další. Rozloučit se přišel také štáb, který seriál natáčí. Ze všech kolegů smrt herce nesla nejhůře Šárka Ullrihová, která celý pohřeb probrečla.

Smuteční řeči se ujal hercům dlouholetý kolega Karel Hábl.
„Znali jsem s Vaškem padesát let, nemohl jsem vdově tuto službu odmítnout, i když mi smutek svazuje hlas.“ řekl pro blesk.cz Karel Hábl. S Václavem Marešem spolu studovali DAMU a také společně točili film Dvanáct. Na obřadu nechyběli další kolegové jako Pavel Trávníček, David Prachař, Linda Rybová, Uršula Kluková a mnozí další.

Smrt Václava Mareše zasáhla také mnoho diváků, kteří herce milovali. Byl to opravdu skvělý herec a těžko se půjde na něj zapomenout. Diváci Ulice můžou herci naposledy vidět v Ulici 1. září, kdy se s námi rozloučí i jako Dalibor Liška, tedy poslední filmová role herce Václava Mareše.

Pokud se chcete podívat jak to na pohřbu vypadalo, tak se určitě podívejte na videa,  které natočili redaktoři blesk.cz. Všechna videa najdete zde. Na stejné stránce se pak můžete také podívat na fotografie z pohřbu, které jsem umístil i do naší fotogalerie, takže se můžete podívat i tam. Na video z pohřbu se také můžete podívat na serveru tn.cz video najdete zde. V článku se pak také můžete podívat na video natočené s kolegy Václava Mareše, jak na něj budou vzpomínat. Ke článku jsou také fotografie.

Zpět