Film Velká trojka se promítal na dětském filmovém festivalu

17.10.2009 14:57
Kuba>

Televizní film Velká trojka, který se stal pilotním filmem ke čtvrté sezóně seriálu Ulice má velké úspěchy. Po své televizní premiéře 31. srpna 2008 slavil tento film velký úspěch a to samozřejmě hlavně u dětí, protože právě pro ně je tento film určen, v tomto filmu se také objevilo spoustu dětských herců, jako například Matyáš Valenta (František Hrubý), Anna Valentová (Ema Toužímská), Josef Navrátil (Mirek Toužímský), Nikola Hronová (Anežka Boháčová) a další.

Málokdo po odvysílání tohoto filmu v televizi věřil, že o Velké trojce se ještě uslyší. A slyšelo se, dokonce i vidělo a to 3. června tohoto roku, kdy se film Velká trojka dostal na filmový festival do Zlína, kde byla projekce tohoto filmu a také autogramiáda hlavních hrdinů, bohužel projekce se již nemohl zúčastnit herec Václav Mareš, který si ve filmu zahrál jednu z hlavních rolí, herec totiž na konci května zemřel. Ve Zlíně film slavil také úspěchy, sál byl do posledního místa zaplněn a při autogramiádě byly velké fronty na podpisy herců.

A podobný úspěch slavila Velká trojka i tento týden, přesněji ve středu 14. října 2009. V těchto dnech totiž v Ostrově probíhal 41. ročník dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana. A právě film Velká trojka se tohoto festivalu zúčastnila, opět nejdříve byla projekce, kde byl sál samozřejmě celý zaplněn a po projekci následovala stejně jako ve Zlíně autogramiáda herců z tohoto filmu a mezi diváky byl film velice oblíbený. Ovšem, film si žádnou cenu neodnesl, jen připomínám, že Velká trojka bojovala v kategorii Televizní tvorba. I tak menší úspěch na festivalu byl. Cenu si totiž odnesl režisér Kryštof Hanzlík, ovšem ne za film Velká trojka, ale za film Tajemství dešťového pokladu.

Pokud se i vám líbil film Velká trojka, který byl natočen jako pilotní film ke čtvrté sezóně Ulice, zároveň je to zatím poslední pilotní film, protože k páté sezóně žádný natočený nebyl, tak se na tento film můžeme podívat a to třeba hned. Film je totiž k dispozici k přehrání ve videoarchivu TV Nova a to na adrese nova.cz, takže pokud se chcete podívat na tento dětský film, tak určitě klikněte zde, film se vám začne automaticky přehrávat

Ulice: Velká trojka

Režie: Kryštof Hanzlík
Scénář: Kryšot Hanzlík, Petr Kulísek
Hrají: Jiří Lábus, Nikola Hronová, Matyáš Valenta, Anna Marie Valentová, Daniela Kolářová, Václav Mareše, Kateřina Lojdová,...
Délka: 76 minu

Chcete-li prožít pravé letní dobrodružství, těžko budete hledat lepší kulisu než tajemné chodby nádvoří a sklepení starého zámku. Půvab našeho letního příběhu ovšem tkví v tom, že nebyl nijak složitě a promyšleně organizován dospělými, tak jak to na letních táborech pro děti bývá. Pobyt dětí z dětského domova na hradě Šternberku bude zásluhou pana Lišky zaměřen spíše umělecky. Děti a jejich vychovatelé se totiž chystají nazkoušet historickou hru přímo v dobových kulisách. Nám dobře známí průšviháři Mirek s Frantou však nechtěně vyslechnou rozhovor, který výlet do přírody změní v nefalšované drama. Čtveřice dětských detektivů, kterou kromě dvou zmíněných výtečníků dotváří Anežka Boháčová a samozřejmě malá Emilka, má plné ruce práce, aby skloubila své účinkování na jevišti s řešením zločinu, do něhož se zaplete místní kastelán Pilous v podání Jiřího Lábuse.

Zpět