Herec Stanislav Zindulka z Ulice namlouval povídky

12.01.2010 17:45

Kuba>

https://img.blesk.cz/img/1/article/343101_stanislav-zindulka.jpg

Ke 120. výročí narození legendárního spisovatele Karla Čapka připravilo vydavatelství Popron Music malý dárek. 20. ledna 2010 totiž vychází 2CD z nahrávkou Povídky z jedné a z druhé kapsy. Nádherná čeština, laskvaé vypravěčství a trochu "provorepublikové" atmosféry, to můžeme očekávat od CD. Povídky namlouvali tři velice známí a vynikající herci. Ladislav Mrkvička, Josef Somr a Stanislav Zindulka, kterého diváci můžou znát i jako podnikatele Stárka ze seriálu Ulice.

Sám pan Zindulka k nahrávce dodal: "Čapek patří mezi mé nejoblíbenější autory. Velice si ho vážím, tak jsem se trochu bál, abych takový krásný text nepokazil. Moc jsem se ale na namlouvání těšil, jsou to krásné povídky. Je v nich mnoho hezké člověčiny a ohromné pochopení pro lidskou dušičku," líčil Zindulka pro web volny.cz. Já ještě doplniňuji, že Stanislav Zindulka namluvil povídky Poslední soud a Povídka starého krminálníka. Ostatní povídky si rozdělili Ladislav Mrkvička a Josef Somr.

Karel Čapek se narodil 9. ledna 1890, v sobotu to tedy bylo přesně 120 let od narození spisovatele. Tohle významné výročí si připomíná také Divadlo na Vynohradech, kde Čapek působil jako dramaturg. Divadelní návštěvníci se můžou těšit na Čapkovi divadlení hry, v rámci tohoto výročí divadlo také připomene život Karla Čapka na veřejné výstavě. Pokud si tedy poslechnout krásnou nahrávku Povídek z jedné a z druhé kapsy, tak si 2CD můžete koupit od 20. ledna 2010.

Zpět