Hlasujte v anketě TýTý 2009 pro... Hanu Maciuchovou

22.03.2010 22:01

Kuba>

https://www.dama.cz/kultura/hvezdy/tyty2008-12.jpg

Herečka Hana Maciuchová je nominovaná v anketě TýTý 2009. O tom vám určitě nemusím říkat, protože již týden můžete pro paní Maciuchovou hlasovat a věřím, že tak také děláte. V tomto článku si Hanu Maciuchovou trochu připomeneme, i když i to bych nemusel, protože tuto slavnou herečku moc dobře znáte, ale kdyby možná o ní nevíte všechno, proto se toho v tomto článku dozvíte hodně, tak si článek určitě přečtěte až do konce.

Kdo je Hana Maciuchová?

Herecký talent zdědila po rodičích, kteří byli vášnivými divadelníky. Odmalička ráda zpívala, tancovala i recitovala, a tak jí tatínek v jejích čtrnácti letech nabídl roli družičky v Jiráskově Lucerně, kterou právě zkoušel olomoucký divadelní spolek Mrštík v tamním divadle. Na gymnáziu ještě zvažovala studium medicíny či angličtiny, ale herectví přeci jen zvítězilo.

Již během studií na pražské DAMU začala hrát v Divadle Za branou, kde získala i své první profesionální angažmá.

V roce 1971 se stala členkou Divadla na Vinohradech, na jehož scéně ji můžeme vidět dodnes. Představila se zde v celé řadě výjimečných rolí, mimo jiné v představeních Zločin a trest, Obchodník s deštěm, Cyrano z Bergeracu, Mistr a Markétka, Oldřich a Božena, Zdravý nemocný, Křehká rovnováha, Trojhvězdí, Dáma od Maxima, Kdo se bojí Virginie Woolfové, Pokorný Felix, Mezi úterým a pátkem či Ideální manžel.

Byla rovněž například Gertrudou v tragédii Hamlet uváděné na Pražském hradě v rámci Letních shakespearovských slavností. V současné době hostuje také v Divadle Radka Brzobohatého v představení Chvilková slabost a pro Léto hereckých osobností Studia Dva nastudovala Judi Garlandovou v dramatu Na konci duhy, které se hraje ve Švandově divadle v Praze i v divadlech po celé republice.

Vedle divadelních rolí ztvárnila i několik desítek rolí televizních a filmových. Proslavily ji zejména role v pohádkách a v seriálech Žena za pultem či Nemocnice na kraji města. Hrála také v Chalupářích, Dynastii Nováků, Synech a dcerách Jakuba Skláře, Nemocnici na kraji města po dvaceti letech či v Příkopech, v bezpočtu televizních inscenací, mimo jiné v Kořisti, Španělích v Praze, Ještě není pozdě nebo v Záskoku za Sissi, i ve filmech, například v Hodině pravdy, Rukojmí v Bella Vista, Hře o královnu, Lucii, postrachu ulice, Prázdninách pod psa, Poločase štěstí, Člověku prosti zkáze, Samotářích, Únosu domů aj.

Často spolupracuje i s dabingovými studii a s rozhlasem. Byla například ideální představitelkou Šeherezád v Příbězích tisíce a jedné noci. Její četby jsou natolik působivé, že již dvakrát obdržela cenu za nejpopulárnější herecký výkon na vlnách Českého rozhlasu. V letech 1994-2004 předávala své zkušenosti studentům herectví na Státní konzervatoři v Praze.

Ve volném čase ráda cestuje nebo pobývá na své chalupě, kde se stará o velkou zahradu. Zajímá se také o východní filozofie, především o buddhismus.

Video:

Fotogalerie fotek Hany Maciuchové na osobnosti.cz

Fotogalerie fotek Hany Maciuchové na fdb.cz

Chaty s Hanou Maciuchovou na webu ulice.nova.cz:

Chat s Hanou Maciuchoovu z 12. února 2010

Chat s Hanou Maciuchovou ze 14. dubna 2009

Chat s Hanou Maciuchovou ze 26. září 2008

Chat s Hanou Maciuchovou ze 28. března 2008

Seznam filmů s Hanou Maciuchovou

Hlasujte pro Hanu Maciuchovou v anketě TýTÝ 2009:

(Cena SMS je 9 Kč vč. DPH. BAUER MEDIA v.o.s., Viktora Huga 6, 150 00 Praha 5. Kontakt: sms@bauermedia.cz nebo infolinka: +420 257 32 32 51). Do jedné SMS vyberte pouze 1 osobnost nebo 1 pořad. Počet zaslaných SMS z jednoho telefonního čísla je 30. SMS posílejte bez diakritiky.

Zpět