Když jeden muž hraje a zároveň režíruje

21.04.2009 22:15

Kuba

https://mm.denik.cz/63/3c/noc_blaznu_denik_clanek_solo.jpg

Občas se tato situace u filmu stane. Proč by režisér nemohl být herec a naopak. Někdy se tedy stane, že si ve filmu třeba jen malou roli zahraje muž, který stejný film režíruje. A protože Ulice je velice oblíbený a zároveň takový speciální seriál, tak takovou situaci můžete vidět i v Ulici. A je také úplně možné, že ani nevíte, kdo vlastně je vaše oblíbená postava. Myslíte si, že se v Ulici objevuje teprve pár dílů, ale on už u Ulice je čtyři roky. Ale nikdy jste ho nemohli vidět.

Seriál Ulice má několik režisérů, asi sedm. Jeden z nich se jmenuje Juraj Deák a Ulici točí již čtyři roky a stále se střídá se svými kolegy. Odrežiséroval si i jeden pilotní díl k sezóně. A to pilotní film ke třetí sezóně seriálu Ulice, film se jmenoval Zlatá muška, jistě si na něj pamatujete. Ale i takový režisér jako je pan Deák si potřebuje někdy vyzkoušet jaké to vlastně je, hrát v seriálu. Proto přijal nabídku tvůrců Ulice a v seriálu si zahrál. Jak můžete vidět na fotce, tak tento skvělý režisér v Ulici hraje Ondřeje Sochůrka, zvaného Sochora.

V podstatě na tom není nic zvláštního, režisér na chvíli odešel od své profese a zkusil si zahrát a být tak pod vedením někoho jiného. Ale nastala také situace, o které jsem se zmínil v úvodu tohoto článku. Když muž hraje a zároveň režíruje. Díly, které nyní můžete vidět v televizi totiž režíroval Juraj Deák, ale pokud se díváte na každý díl, tak můžete vidět, že včera i dnes se Sochor v daném díle objevil. A právě včerejší a dnešní díl Juraj Deák režíroval. Režiséři se střídaji tak po čtyřech nebo po pěti dílech. Pan Deák si tedy řekne akce a už je na place, aby mohl zahrát Sochora.

Tak se určitě dívejte i na další díly, které bude reřírovat nejen Juraj Deák, ale i jeho kolegové. Ještě připomenu, že filmy, které pan Deák režíroval a ve kterých si zahrál si můžete přečíst v sekci Ulice a film. Na ulice.nova.cz si také můžete přečíst výpis z chatu, na kterém se Juraj Deák objevil.

Zpět