Kuřecí prsní řízky v marinádě podle Václava Svobody

21.06.2009 14:23

Kuba

I herci ze seriálu Ulice umí vařit, dokonce asi před rokem vyšla "uliční" kuchařka, kde jste mohli najít spoustu receptů podle některých postav z Ulice. Další důkaz, že herci z Ulice umí vařit je ten, že jedna herečka z Ulice má svůj vlastní pořad o vaření a to Tescoma s chutí, tento pořad uvádí Markéta Hrubešová, dva její recepty se dokonce objevily v tisku, můžete si je přečíst v sekci Z tisku. A máme tady dalšího herce, který výborně vaří a to Václava Svobodu.

Ten se jako mistř kuchař ukázal včera, tedy v sobotu 20. června v pořadu Babicovy dobroty, tento pořad moderuje výborný kuchař Jirka Babica a každý týden si zve různé hosty, nejdříve odjede on sám za nimi a pak pozve svého hosta k sobě do studia, kde spolu uvaří nějaký pokrm. Ovšem nejdříve vaří host většinou u sebe svůj pokrm a včera se Babicovy dobroty dostaly do Ulice. Václav Svoboda totiž vařil přímo v hostivařských ateliérech, v místech kde je pekárna, udělalo se tam provizorní kuchyňský stůl a mohlo se vařit.

A s jakým kulinářským kouskem se Vašek Svoboda (Lumír Nykl) pochlubil? Není to tak dávno, jak držel dietu kvůli sázce, sázku vyhrál, protože zhubl neuvěřitelných 16 kg. Jak sám říká, chtělo to jen správnou stravu a pohyb. Proto v pořadu uvařil něco dietního, co ho naučil jeho trenér, s Jirkou Babicou tak vařili kuřecí prsní řízky v marinádě, k tomu také udělali skvělý zeleninový sálát. Podle vzhledu vypadalo jídlo opravdu báječně, kluci si pak jídlo snědli přímo v prodejně pekařství. Pod článkem najdete recept. Jak Václav Svoboda pomáhal Jirkovi Babicovi ve studiu se pak můžete podívat v archivu na www.nova.cz.

Kuřecí prsní řízky v marinádě podle Václava Svobody:

Potřebujeme:

1 kg kuřecích řízků
4 vejce
4 lžičky solamylu
4 lžičky obyčejné hořčice
1 lžička soli
1 lžička pepře
2 lžičky worcesteru
2 lžičky sojové omáčky
4 stroužky česneku

Postup:

Maso nakrájíme na plátky a lehce poklepeme dlaní. Připravíme si směs z ingrediencí na marinádu a kuřecí prsa do ní naložíme. Necháme je den uležet v lednici. Poté můžeme sázet na pánev, případně
na gril. Podáváme s rýží.

Zpět