Lubomír Lipský: Ostatní mi závidí

28.05.2009 21:52

Kuba

Lubomír Lipský

PRAHA - O Lubomíra Lipského se perou nejen filmové štáby, ale i divadelní. Jinak si nelze vysvětlit, že herecký dědeček má tolik práce, kterou mu mohou jeho podstatně mladší kolegové z branže jen tiše závidět.
 
 

Lipský se do nových filmových projektů pouští s plnou vervou. "Chystám se na druhý díl snímku Bobule, což bude má stá role. Začnu natáčet patnáctého června a hned koncem toho samého měsíce se vrhnu na snímek Nodame. Je to japonská produkce a část snímku se natáčí v Praze, budu v něm hrát s Naďou Konvalinkovou," přiznal Lipský, který k tomu stačí hrát v seriálu TV Nova Ulice.

Tím ale výčet práce hereckého dědečka nekončí. K vidění je totiž na prknech divadla ABC a byl osloven Janem Hrušinským, který v Divadle Na Jezerce připravuje hru Charleyova teta. "Práce na můj věk mám až příliš. Teď ještě navíc ve na zlínském festivalu dostanu cenu za tvůrčí přínos ve filmové tvorbě pro děti a mládež, takže se skutečně nenudím," podotkl Lipský s tím, že se často setkává s větou: Pane Lipský, závidím vám tolik životní vitality.

I přesto měl herec začátkem roku problémy se srdcem a od lékařů dostal doporučení na pobyt v poděbradských lázních. "Hodně jsem si to užil, nabral síly a už se těším zpět do práce," nechal se slyšet herec, když opouštěl brány Poděbrad. Někdo by si v ten moment pomyslel, že Lipský ve svých 86 letech snad svá slova nemůže myslet vážně. Jak je vidět, může. 

Autor: Rudolf Šindelář

lidovky.cz

Zpět