Narozeniny dnes slaví Alena Vránová

30.07.2009 15:55

Kuba

Obrázek “https://img.osobnosti.cz/foto/alena-vranova/N161436-c9672.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Dnes slaví své krásné 77. narozeniny herečka, ale také dabérka Alena Vránová. Je skvělou divadelní, ale i filmovou herečku. Ráda a dobře také dabuje, loni dokonce získala cenu za nejlepší dabérku. Diváci ji zbožňují a to již desítky let, zamilovali si ji jako krásnou princeznu Krasomilu z pohádky Pyšná princezna a diváci ji milují i po tolika letech, například v seriálu Ulice coby Marii Královou.

Herečka Alena Vránová slaví úspěchy nejen v dabingu, ale také na divadelních prknech, v roce 1997 dokonce získala cenu Thálie. Divadlo miluje, na prkna, která znamenají svět se postavila už jako malé dítě. V děství měla sen - chtěla se stát učitelkou, nakonec se, ale rozhodla pro DAMU a rozhodně udělala dobře, je málo českých hereček, které diváci milují z těch nejstarších až po ty nejnovější filmy. Mezi takové herečky kromě paní Vránové patří také Hana Maciuchová a další, ale takových hereček je opravdu málo.

Alena Vránová má za sebou několik desítek divadelních rolí, velký seznam má také televizních rolí, poprvé se ve filmu objevila už jako 16-letá dívka a to v pohádce O ševci Matoušovi (rok 1948), diváci si ji však nejvíce zamilovali v pohádce Pyšná princezna (rok 1952). Na konec má ale další skvělé filmy, jako například Dovolená s Andělám, Causa Králík, Já už budu hodný dědečku!, Byl jednou jeden dům, Chalupáři a v posledních letech např. Vratné lahve, Náves, Andělská tvář a také seriál Ulice, kde stvárňuje hodnou a milou paní Královou.

Zatím posledním filmem, který paní Vránová natočila je film z roku 2007 Kdo hledá, najde. Na další filmy, ve kterých si tato skvělá herečka zahrála se můžete podívat již teď v sekci Ulice a film. Na závěr ještě připominímá, že na Alena Vránovou se opět můžeme těšit v seriálu Ulice a to již brzy, jako Marie Králová by se měla objevit v páté sezóně, aspoň na pár dílů. Za celý web přeji paní Vránové všechno nejlepší k narozeninám.

Zpět