Poslední vzpomínka na "dědu Lišku" v Ulici

02.09.2009 16:16

Kuba

https://image.tn.nova.cz/media/images/750x750/May2009/513347.jpg

Je to již více jak tři měsíce co nás navždy opustil skvělý herec pan Václav Mareš, který si věrné díváky získal také v seriálu Ulice, kde hrál obětavého a hodného dědečka pana Lišku. Dalibora Lišku si diváci zamilovali hlavně, když nastoupil do dětského domova, děti ho měli rádi, byl to pro ně takový "kouzelný" dědeček. Nejen v Ulici, ale v dalších desítkách filmů i seriálů přímo exceloval. Tvůrci seriálu Ulice se rozhodli, že mu věnují pár minut jako vzpomínku v seriálu Ulice.

A tak jsme včera mohli shlédnout malou vzpomínku na pana Mareše v Ulici, tvůrci to do děje zahráli opravdu moc pěkně, Bedřich (syn pana Lišky) večer usínal a přitom měl sen, který byl zároveň vzpomínkou na pane Mareše, který si zároveň ve včerejším dílu zahrál, tento díl natáčel krátce před svou smrtí a šlo na něm poznat, že trpí vážnou chorobou, boj s rakovinou nakonec 30. května 2009 prohrál. Všichni na něho budeme vzpomínat jen v dobrém a všem nám bude moc chybět.

Otázkou stále zůstává, jak to tvůrci do děje zahrají teď, je jasné, že děda Lišku se v Ulici již nikdy neobjeví, jak to teda bude dál? Zemře i v seriálu? Nebo tam bude "hrát" i nadále, ale bude se o něm pouze mluvit? Variant je několik, pravděpodobně o něm stále budou mluvit, ale časem i v Ulici zemře jako pan Liška. Málokdo by si to přál, ale bohužel, jiné řešení ani neexistuje. Aby nastoupil jiný herec, to by ani samotní diváci nechtěli. Podívejte znovu na celou vzpomínku na pana Mareše, který by včera oslavil své 69. narozeniny.

Zpět