Převzít cenu za Rudolfa byla rozkoš, říká oceněná Hana Maciuchová

19.04.2009 16:03

Kuba

Děkovná řeč Hany Maciuchové byla dokonalá.

Hana Maciuchová si pro cenu TýTý musela jít hned dvakrát. Poprvé zastupovala seriálového kolegu Rudolfa Hrušínského, který uspěl v mužské kategorii, podruhé dostala "zrcátko" ona sama. Její děkovná řeč pak byla v zákulisí hodnocena jako jeden z nejlepších výkonů večera.

Váš projev působil jako geniální herecká etuda. Člověk by skoro řekl, že jste ho měla připravený...
Jak by se na něco takového mohl člověk připravit? Počítat s něčím, a pak "vybouchnout", to musí být hodně nepříjemná záležitost. Už proto v mém případě o žádné přípravě skutečně nemůže být řeč.

Skutečně jste ocenění nečekala? Vyhrála jste už podruhé za sebou.
Samozřejmě že když je člověk nominovaný, určitý otazník v hlavě má. A je to příjemný otazník. Ale přesně jak jsem to řekla na pódiu: když jsem si představila ten zástup kolegyň, které byly nominované se mnou, řekla jsem si, že tohle je opravdu hra vabank. Nepředvídatelná hra vabank. A teď jsem "jen" ráda, že to vyšlo.

Pro cenu jste šla hned dvakrát, jednou za svého hereckého kolegu Rudolfa Hrušínského. Co jste si užila víc?
Samozřejmě že víc jsem si to vychutnala za sebe. Je skvělé vědět, že o mně diváci vědí a že je moje role stále zajímá. A já jen doufám, že je zajímají i další dobré party, které hraji. Ale na druhou stranu musím říct, že za Rudolfa to byla rozkoš, protože já mu tu cenu hrozně přála. Ono je totiž pro mě hodně důležité, že je mým hereckým partnerem právě on. Umí být neskutečně inspirativní. Což pochopitelně platí i pro ostatní kolegy - plac v Ulici prostě skvěle funguje a ceny jsou toho důkazem.

Jak dlouho to tak podle vás může vydržet?
Nemám vůbec ponětí. Dokud bude fungovat scenáristická platforma, dokud lidé, kteří pro nás píšou, budou ten životaběh dobře sbírat a zachycovat tak, abychom o něm mohli hrát, pak nám snad diváci zůstanou věrni.

TýTý 2008 - Michaela Badinková a Hana Maciuchová Iveta Bartošová, Jiřina Jirásková, Hana Maciuchová a Karel Voříšek

Velkou část večera jste doprovázela Jiřinu Jiráskovou. Co byste jí k ceně popřála?
Hlavně hodně zdraví. Talent má, je to naše rozkošné tělíčko, ale hrozně bych jí přála zdraví, potřebuje ho.

Autor:Tereza Spáčilová

idnes.cz

Zpět