Připomeňte si herce z Ulice ve starších filmech

17.10.2009 14:14

Kuba>

obrazek

Seriál Ulice se může pochlubit tím, že má svém "rajónu" spoustu známých a velice oblíbených herců, kteří mají za sebou velké herecké zkušenosti a některé herce si tedy můžete připomenout i v jiných filmech či seriálech než je Ulice. Jedním filmem je například série filmů o básnících, tyto filmy mají společné nejen některé herce, ale také režiséra, který byl rovněž režisérem Ulice. První film o básnících Jak svět přichází o básníky si můžete připomenout již dnes odpoledne na TV Nova.

Básníci mají celkem pět filmů, ten první se jmenuje Jak svět přichází o básníky z roku 1981 a TV Nova tento film odvysílá dnes v 15:25 hodin. Druhý film nese název Jak básníci přicházejí o iluze (rok 1984), tento film Nova uvede o týden později. Třetím pokračováním je film Jak básníkům chutná život z roku 1987, ten si můžeme připomenout za 14 dní. Čtvrtým pokračováním je film s názvem Konec básníků v Čechách (rok 1993) a zatím posledním filmem je Jak básníci neztrácejí naději.

Pod všechny filmy se podepsal jeden režisér a to Dušan Klein, který se stal vůbec prvním režisérem seriálu Ulice a patřil také k těm, kdo vybíral některé herce do Ulice, proto tedy vybral i některé herce právě s básníků. Jedním z nich byl třeba Pavel Kříž, který v básnících hraje hlavní roli, v Ulici si zahrál Petra Boháče. Již dnes si v básnících můžete připomenout také Zdenu Hadrbolcovou (Růža Habartová). V prvním díle básníků ještě ne, ale v dalších dvou dílech se také objevil Václav Svoboda (Lumír Nykl). Ve čtvrtém a pátém díle (tyto díly Nova zatím vysílat nebude) se zase objevila Tereza Brodská (Bára Jordánová) a v pátém díle Michaela Badinková (Lenka Drápalová).

Jak tedy můžete vidět, herců z Ulice si v tomto velice oblíbeném filmu o básnících zahrálo spoustu. Václav Svoboda dokonce v dnešním Volejte novu na svou roli moraváka Venoše vzpomínal a to samozřejmě v dobrém. Od té doby totiž na něj každý volal: klíííd, touto hláškou se totiž hodně proslavil, dnes už ho, ale zase všichni přirovnávají k Lumírovi Nyklovi a na Venoše si vzpomene málokdo. My si na něj můžeme vzpomenout už za týden v sobotu. Tak se určitě dívejte na všechny díly básníků, všechny filmy patří k nejoblíbenějším filmům u nás a režisér Dušan Klein je vynikající herec, který vždy natočí jen dobrý a kvalitní film či seriál.

Jak svět přichází o básníky - 17.10. 2009 - 15:25 - TV Nova
Jak básníci přicházejí o iluze - 24.10. 2009 - 15:15 - TV Nova
Jak básníkům chutná život - 31.10. 2009 - 15:05 - TV Nova

Zpět