Rekapitulace epizod 1779,1780 (28.5. 2010)

21.06.2010 16:41

Kuba>

Z důvodu velkého zaneprázdnění a školních povinností Petra je tato rekapitulace použita z oficiálního webu Ulice ulice.nova.cz>

Obrázek “https://image.tn.nova.cz/media/images///365x205/May2010//633581.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Vlastimil na tom nebyl dobře ani psychicky, ani fyzicky. Dny plné stresu a špatné životosprávy mu daly zabrat. A to natolik, že si o jeho zdraví začala hned po ránu dělat starosti dokonce i Lenka. Stala se totiž svědkem Vlastimilovy náhlé slabosti na chodbě jejich domu. Miriam čekal poslední den v roli profesorky gymnázia.

Užaslým kolegyním Miriam přiznala, že utíká před setkáváním s Vlastou, aby se vzájemně tolik netrýznili. Pan Pešek se naopak propadal do sebelítosti. Boženka Puklická mu ale s rázností sobě vlastní předvedla, jak se má člověk s těžkou situací vyrovnat. Vlastimil nakonec neodolal a přišel se s Miriam rozloučit, jak se na pravého gentlemana sluší a patří. Pomohl jí se zavazadly k autobusu, starostlivě daroval polštářek na podepření hlavy a na rozloučenou věnoval i její snubní prsýnek. Odjezd Miriam se dotkl jich obou. Miriam ale nejela do světa za Cyrilem, jak se nešťastný pan Pešek domníval. Z autobusu vystoupila v jiném českém městě, kde na ni již čekal nový kolega z nové školy.

Tereziny talentovky

Těžko říct, zda dnešní talentové zkoušky znamenaly víc stresu a trémy pro Terezu, nebo pro Báru. Tereza samozřejmě nedokázala nemyslet na to, jak budoucí studium na vysoké škole a přijímací řízení na školu změnily její vztah s Vojtou. V poslední době se nevychýlil zrovna romantickým směrem a na změnu kurzu to bohužel nevypadalo ani nyní. Vojta měl vlastně dělat talentové zkoušky na tělocvik ve stejnou dobu jako Tereza na výtvarnou výchovu. Bára s Ondrou mezitím začínali plánovat praktickou stránku stěhování rodiny Krausových do Prahy. Ukázalo se, že je naděje na přijetí obou holek na školu, kterou právě opustili Tereza s Matějem. Jediný problém byla asi Míša, která dala všem najevo, že se jí z Brna v žádném případě nechce.

Vyzvědačka Nyklová

Růža s Nyklovou toho u kafíčka pokaždé hodně proberou. Dnes například Jitčino zranění. Růža vymýšlela různé teorie.

Napadlo ji třeba, že Jitka jela s Kukačkou skutečně na rande a Olda je přistihl. Podle ní se prostě mohlo stát cokoliv. Nyklová si zašla pro čerstvé informace do kadeřnictví. Jenže holky jí daly jasně najevo, že na této adrese s drby příliš nepochodí. Rozladěné Nyklové nezvedl náladu ani podomní prodejce se svým speciálním zbožím. Až když ho začala chválit jedna ze zákaznic, Nyklová s Růžou se domluvily, že v pekařství uspořádají prezentaci.

ulice.nova.cz

Zpět