Seriál Ulice opět pomohl dobré věci

26.11.2009 18:06

Kuba>

Obrázek “https://www.aids-pomoc.cz/images/pozadi_blok_index.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Každý všední den od 18:30, to je čas, kdy k TV Nova usedá skoro jeden a půl miliónů Čechů a pravidelně se dívá na nekonečný seriál Ulice. Tento seriál baví spoustu diváků, ale za pět let, co se seriál vysílá jsme již několikrát mohli zaregistrovat, jak seriál Ulice pomáhá. Buď pomáhají přímo herci ze seriálu na různých nadačních projektech a sbírkách nebo se do pomáhání potřebným zapojí celý tým, například když tvůrci zorganizovali charitativní, módní přehlídku Ulice.

Ovšem Ulice nepomáhá jen mimo seriál. Ulice totiž pomáhá i přes televizní obrazovky. Například když se v květnu objevoval v Ulici stalking v hlavní roli s Kukačkou a Jitkou Farskou, tak toto téma vyvolalo velké ohlasy. Nejen, že se na tyto díly dívalo rekordní počet diváků, ale mnozí diváci se díky těmto dílům rozhodli, že se se svým podobným příběhem již nebudou trápit sami. Na Bílý kruh bezpečí chodilo velké množství dopisů, e-mailů a telefonátů. Každý měl podobný problém jako Jitka Farská. Bílý kruh bezpečí spolu se seriálem Ulice tak mohl pomoc dalším lidem. Navíc od 1. ledna 2010 se stalking stane trestným činem, rozhodli o tom poslanci ČR.

A Ulice nepomáhala jen obětem stalkingu, ale dalším potřebným lidem. Když se v seriálu již dříve začala objevovat Zuzana Hrubá, která je HIV pozitivní, tak toto téma vyvolalo opět velké reakce u diváků. Spousta mladých žen se díky seriálu totiž nechalo anonymně testovat na HIV infekci. Dříve se více nechali testovat muži, nyní jsou počty podobné a do Domu světla, který provozuje Česká společnost AIDS chodí stále více lidí, aby se mohli nechat testovat na HIV infekci.

"Pokaždé, když se v seriálu Ulice objevila zmínka o tomto děvčeti či o Domu světla, zareagoval na to národ tak, že se přišli lidé testovat. Hlavně dívky," prozradil pro Lidové noviny ředitel pražského Domu světla Miroslav Hlavat a dále pokračuje: "Teprve ve chvíli, kdy se lidé identifikují s postavou, která je HIV pozitivní, uvědomí si, že se tato nemoc může týkat i jich samotných." Pro tvůrce Ulice jsou tyto zprávy velmi pozitivní a všichni jsou rádi, že seriál Ulice nejen baví, ale také pomáhá.

Zpět