Seriál Ulice u slovenských diváků nemá moc velké úspěchy

11.02.2010 17:32

Kuba>

Obrázek “https://static.markiza.sk/a501/image/file/5/0247/18RA0Hup.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Jeden z velmi populárních seriálu v České republice, seriál Ulice se již nějakou dobu vysílá také u našich sousedů na Slovensku, tam ovšem Ulice neslaví takové velké úspěchy jako u nás v Česku. Seriál Ulice před dvěmi lety vysílala slovenská TV Markíza (sesterská televize TV Nova), na Slovensku Ulice běžela každý všední den v podvečer, ovšem o letních prázdninách. Ulice tedy neměla žádné úspěchy a Markíza se rozhodla, že od září dále s Ulicí pokračovat nebude.

Loni v srpnu vznikla nová slovenská televize TV Doma, která patří pod křídla TV Markíza (stejně jako u nás např. Nova Cinema). V programové nabídce od zaří se psalo, že Ulice bude na TV Doma vládnout každý všední den v 18:00 a pak ještě dvakrát jako repríza v brzkých ranních hodinách a kolem poledne. Po půl roce vysílání seriálu Ulice na slovenské TV Doma se programoví šéfové televize rozhodli, že Ulici z vysílání stáhnout, aspoň co se týče podvečerního času.

Seriál Ulice v podvečer kazil TV Doma sledovanost, diváci se vždy dodívali na telenovelu a na Ulici již přepínali, nemělo tedy smysl nadále Ulici vysílat, z programu však zcela nezmizí, své místo bude mít stále každý všední den kolem poledne, kdy se dříve vysílali pouze reprízy z večera, nyní se v poledne budou vysílat premiérové, slovenské díly. V 18:00 místo Ulice se bude vysílat známá telenovela "Tůžba tela" která v roce 2006 patřila mezi tři nejúspěšnější telenovely.

Otázkou ovšem stále zůstává, proč se Ulici na Slovensku nedaří, vždyť u nás je tak populární a stále více populárnější. Důvod může být docela jasný. Seriál Ulice točí český tým pro českého diváka a Češi mají jiný styl co se týče televizní tvorby. Málo, který současný český seriál měl na Slovensku úspěch a zase naopak. České televize zkoušeli vysílat i současné slovenské seriály, ovšem nedařilo se. Na Slovensku se snad dařilo pouze českému seriálu Pojišťovna štěstí. Můžeme být rádi, že aspoň u nás si Ulice vede stále skvěle.

Zpět