Sledujte dnes večer na Nově film Rafťáci

20.06.2009 14:32

Kuba

Obrázek “https://image.tn.nova.cz/media/epg/2aad52654443a6978a577e880deb6e2b.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

TV Nova pro své diváky připravila na dnešní večer skvělou letní komedii režiséra Karla Janáka, který natočil takové filmy jako Snowboarďáci nebo Rafťáci a právě tento druhý film dnes večer vysílá TV Nova. V hlavních rolích se představí Vojta Kotek a Jirka Mádl, v dalších rolích se můžete těšit na Veroniku Freimanová, Bořivoje Navrátila, Milana Šteindlera (který si v Ulici zahrál jednu epizodní roli) nebo na Pavlu Tomicovou, kterou z Ulice znáte jako Simonu. Ve filmu si také zahrál Matyáš Valenta (v Ulici jako František).

Tento film se odehrává na vodě, už podle názvu je jasné, že hlavní roli ve filmu hrají rafty, na které se vydají Dany (Vojta Kotek) a Filip (Jiří Mádl), celý příběh se odehrává na vodě a kolem ní. Dany na vodě potká také své rodiče a mladšího bratra (Matyáš Valenta). Oba kluci se chtějí zamilovat, tedy hlavně Filip a pomáhá mu v tom Dany, ale nic se nedaří a Filip a dostane naporučeno od své matky (Pavla Tomicová), že musí na prázdniny odjet na statek ke strejdovy. Filip tam, ale neodjede a odjíždí s Danym na vodu, kde zažívají velké dobrodružství s dívčím vodáckým kurzem.

O zábavu je v tomto filmu rozhodně postaráno, o zábavu se starají duo Kotek a Mádl, ale i "uliční" Matyáš Valenta, který je v seriálu trochu neposedný, skvělou roli ve filmu dostala i seriálová Simona herečka Pavla Tomicová i s ní totiž bude o zábavu ve filmu postaráno, její role jsou vždy velice odvážné a takové "zvláštní" i v Ulici je takový velký ďábel. Tak se určitě dívejte již dnes večer, tedy v sobotu 20.6. 2009 ve 20 hodin na TV Nova.

Rozhovor s Matyášem Valentou, který poskytl v roce 2005, tedy ještě před natáčením Ulice:

Jaké je to být Vojtův mladší brácha?
Skvělý. I když já mu ve filmu dost škodím a lezu na nervy. Ale mimo natáčení jsme si rozuměli. Třeba jsme mezi záběry spolu chytali ryby, ale rušili nás jeho fanoušci.

Je to tvůj první film?

Není. Hraju od 4 let. Mám natočeno 21 reklam, hrál jsem v německém a irském filmu, v seriálu Redakce, ve dvou filmech pro Českou televizi. Od ledna mě čeká natáčení seriálu Ulice na Nově. Tam budu hrát Františka, syna Bedřicha Lišky.

Co tě na natáčení nejvíce bavilo a na co naopak nerad vzpomínáš?

Na Rafťácích mě asi nejvíc bavila taková akční scéna s hasičským autem, kde spustím vodní dělo. Musel jsem to zvládnout sám a na první dobrou. Nešlo to opakovat. A vůbec mě nebavilo, když jsem za trest musel umývat autobus. A taky scéna s Jirkovou babičkou, jak mi dává rybí tuk byla děsivá.

Mohl bys nám popsat jeden natáčecí den? Jak to všechno probíhalo?

Každý den vypadal trochu jinak, protože se kvůli fanynkám dost často měnilo místo natáčení.Takže třeba jedna scéna, kterou ve filmu uvidíte, se točila třeba na třech místech. Ale stejný je vždycky nástup, kostymérna, maskérna, plac a po skončení zase kostymérna. Při natáčení se vlastně pořád na něco čeká, pak se záběry opakují dokola, takže to moc velká zábava není. Ale v pauzách jsem pozoroval kaskadéry, potápěče, bavil se s holkama, které hrajou vodačky, s Jirkou a Vojtou, hrál si se psem jednohoho herce a tak. Moc mé to baví.

Vycházel si dobře s Vojtou a Jirkem?

Vycházeli jsme spolu skvéle. Oba jsou moc fajn. Vojta je klidnější a takový rozumnější. Jirka je blázen jako já. Byli namě hrozně hodný a byla s nimi legrace.

Zpět