Včera oslavil narozeniny herec Rudolf Hrušinský

06.10.2009 17:27

Kuba

https://www.tvrevue.cz/04_322.jpg

Krásné 63. narozeniny oslavil včera, tedy v pondělí 5. října 2009 vynikající herec Rudolf Hrušinský mladší. Rudolf Hrušinský patří ke slavné rodině Hrušinských, jeho otec taktéž Rudolf Hrušinský byl vynikající herec, který si zahrál v desítkách filmů (nejslavnější byla snad role dobrého vojáka Švejka). Do hereckého života se zapojil i bratr Rudolfa Hrušinského ml. Jan Hrušinský a rovněž syn Rudolfa, který se také jmenuje Rudolf Hrušinský. Rodina Hrušinských je tedy velká herecká rodina.

A to vynikají herecká rodina, všichni herci jsou velice oblíbené, v posledních letech je to právě Rudolf Hrušinský ml., který patří v posledních letech mezi nejlepší a nejoblíbenější herce u nás. Hodně tomu samozřejmě pomáhá role Vlastimila Peška, kterou Rudolf Hrušinský již pátý rok hraje a to skvěle, pan Pešek také patří mezi nejoblíbenější postavy a za svou roli pan Hrušinský letos získal cenu TýTý v kategorii Herec roku, stejnou roli pak získala jeho seriálová partnerka Hana Maciuchová (Miriam Hejlová), která vyhrála v kategroii Herečka roku.

Co řekl Rudolf Hrušinský když získal cenu TýTý 2008 pro TV Revue? "Hodně mě potěšilo, jako by asi potěšilo každého. Nejvíc se mi na tom ale líbí, že se nejedná o cenu nějaké odborné poroty. Touhle cestou bych proto chtěl všem divákům, kteří mi poslali svůj hlas, ještě jednou moc poděkovat. Těší mě, jak si seriál Ulice a moji postavu oblíbili. Dostal jsem potom i spoustu krásných dopisů, což je až s podivem, protože když jsem se díval do novin, všude jen řešili, jestli Ivetě Bartošové koukala bradavka nebo ne, a to ostatní včetně výsledků bylo zmiňováno jen velmi okrajově. (směje se) A protože jsem se slavnostního večera nemohl zúčastnit, cenu mi předala Hana Maciuchová až dodatečně, v ateliéru v Hostivaři na natáčení."

A jak už jsem prozradil, tak Rudolf Hrušinský oslavil narozeniny, narodil se 5. října roku 1946, včera tak oslavil krásné 63. narozeniny, ke kterým mu náš web moc gratuluje a přejeme hodně štěstí, zdraví a hlavně další dobrých rolí a také hereckých zážitků nejen v Ulici, ale také v divadle, kterému se pan Hrušinský věnuje s velkou láskou. Jeho nejznámější filmové role jsou Postřižiny, Rozpuštěný a vypuštěný, Vesničko má středisková, Dobří hulubi se vracejí, Cirkus Humberto, Knoflikáři a samozřejmě seriál Ulice. Panu Hrušinskému ještě jednou přejeme všechno nejlepší k narozeninám a těšíme se, až se jeho postava pana Peška vrátí zpět do Ulice.

Zpět