Včera zemřela legendární herečka Milena Dvorská

23.12.2009 10:24

Kuba>

Obrázek “https://img.blesk.cz/img/1/gallery/267237_milena-dvorska.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Filmový a divadelní svět ztrácí další významnou herečku. Včera ve svém bytě zemřela herečka Milena Dvorská, jedna z nejznámějších filmových princezen. Milena Dvorská měla 71 let a zemřela včera, tedy v úterý 22. prosince 2009, o úmrtí informovala rodina Mileny Dvorské, ti letos budou prožívat nejsmutnější Vánoce. Plakat může i český národ, každoročně si na Vánoce totiž připomínáme Milenu Dvorskou v legendární pohádce Byl jednou jeden král.

V této české pohádce si po boku Jana Wericha zahrála Milena Dvorská princeznu Marušku, v době natáčení bylo herečce teprve patnáct let a tato role ji pomohla prosadit se i v dalších filmech a v divadlech, nezapomenutelná byla také ve filmu Anděl na horách. Milena Dvorská po úspěchu ve filmu Byl jednou jeden král se přihlásila na DAMU, tu také úspěšně dokončila a stala se herečkou, hrála celý život, v divadle i ve filmech, dokonce i v seriálech.

Mezi seriály, ve kterých si zahrála patří například Třicet případů majora Zemana, seríál Leiště nebo seriál Ulice, kde si zahrála maminku Tomáše Jordána. Nějaký čas se tedy i v Ulici objevovala a právě díky paní Jordánové se v Ulici natáčela jedna z nejzajímavějších scén - Výměna manželek. Scénáristé totiž právě Mileně Dvorské napsali do scénáře, že ona v podání paní Jordénové přihlásí svého syna a jeho rodiny do reality show Výměny Manželek.

Milena Dvorská bude všem moc chybět, byla to vynikající herečka. O Vánocích si ji můžete připomenout v již zmiňovaných filmech. V pohádce Byl jednou jeden král na první svátek vánoční (25.12.) v 17:05 na Primě. A ve filmu Anděl na horách v sobotu 26.12. ve 14:15 rovněž na TV Prima. Pokud si tedy chcete připomenout nejznámější role Mileny Dvorské, tak se určitě dívejte.

Zpět