Velká trojka, Zlatá muška... pamatujete?

09.08.2009 21:30

Kuba

Velká trojka, Zlatá muška... o čem to vlastně píšu? Pokud vám tyto názvy nic neříkají, tak nejste velcími fanoušky Ulice. Velká trojka nebo třeba Zlatá muška to jsou názvy "uličních" filmů. Tedy pilotní díly k dané sezóně. Určitě si tyto speciální filmy, které byly vysílané ve speciální den a ve speciální hodinu pamatujete. V neděli 4. září 2005 ve 20:00 se vysílal úvodní film, tedy pilotní díl k seriálu Ulice, tento díl byl také delší než ostatní. O rok později 1. září 2006 se vysílal pilotní díl ke druhé sezóně, ovšem nevím přesně jak se tento film jmenoval, na webu Ulice je to prostě díl číslo 215, ale byl to speciální film, který se převážně odehrával na jedné letní chatě a hlavní roli hráli Pavel Kříž a Tereza Brodská.

Pak přiišla třetí sezóna a v neděli 2. září 2007 se od 20 hodin na Nově vysílal speciální film Zlatá muška, ve kterém si hlavní roli zahráli Hana Maciuchová a Rudolf Hrušinský a děj se odehrával převážně na společné cestě na soutěž Zlatá muška, byla velice zajímavá letní komedie s naší oblíbenou dvojicí. A nakonec se vysílal pilotní film ke čtvrté sezóně, který jsme v premiéře mohli vidět 31. srpna 2008, tedy skoro před rokem. Film se jmenoval Velká trojka a měl úspěch, lidem se tato převážně letní, dětská komedie líbila. Film byl dokonce letos promítán na dětském filmovém festivalu.

Nyní se, ale blíží pátá sezóna a spousta z vás se již těší na další filmový speciál, tedy pilotní díl páté sezóny. Ovšem takové díváky musím zklamat. Již jsem se o tom několikrát zmiňoval, ale opakování je matka moudrosti, takže to opakuji znovu. Letos, tedy k páté sezóně se pilotní film vysílat nebude, protože nebyl žádný natočen. Je to rozhodně škoda, protože to bylo vždy takové přivítání "uliční" sezóny. A námětů na takový film by bylo určitě hodně, ovšem tvůrci se rozhodli, že se více zaměření na pátou sezónu, kterou už od samého začátku slibuje velké příběhy a emoce, ale také štěstí a legrační příhody. Zkrátka, taková Ulice, která nás baví a každý si v ní najde to své. Ulice letos začíná již 31. srpna 2009 od 18:30 samozřejmě na Nově.

Pokud si chcete zavzpomínat a podívat se na úvodní film ke druhé sezóně s Terezou Brodskou a Pavlem Křížem, tak klikněte zde. Bohužel, úvodní film k první sezóně v internetovém archivu TV Nova není, stejně tak i Zlatá muška, která se v arhivu také nenáchází, aspoň jsem ji nikde nenašel, ale na Velkou trojku se podívat můžete a to stačí když kliknete zde. V tomto filmu si můžete připomenout všechny dětské hvězdy Ulice, které v seriálu hráli do čtvrté sezóny, nebo můžete zavzpomínat na skvělého herce Václava Mareše jako dědu Lišku.

Zpět