Zemřel herec Václav Mareš

30.05.2009 22:02

Kuba

Obrázek “https://image.tn.nova.cz/media/images///440xX/May2009//513348.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Herecká scéna ztrácí skvělého herce pana Václava Mareše. Zároveň i seriál Ulice ztrácí jednu z velice oblíbených postav, s panem Marešem odchází i dědeček Dalibor Liška. Po dlouhé těžké nemoci zemřel pan Mareš dnes dopoledne ve věku 68 let. Herec podlehl boji s rakovinou. Minulý rok lékaři herci našli rakovinový nádor a loni v září mu operovali zúžený jícen. Vše vypadalo dobře, ale pak mu lékaři v krku našli nádor.

Po náročných chemoterapiích, které pan Mareš musel absolovat velice trpěl, měl bolesti, ale boj s tak těžkou nemocí nevzdával, dokonce se nevzdal ani své profese, stále hrál v divadle i v seriálu Ulice. Po několika měsících ho nemoc podlehla a dnes v sobou 30. května 2009 v poledne zemřel.

Hercem byl celý život, již na základní škole vystupoval s místními ochodníky. Po maturitě se přihlásil na pražskou DAMU a stal se profesionálním hercem. V prvním filmu se objevil již v roku 1961, byl to film Spadle s měsíci. Od té doby se objevil ve skoro stovce filmů a seriálů. Za sebou má také něklik devadelních rolí. Nejznámější filmy jsou například Bota jménem Melichar, Smrt talentovaného ševce, Byl jednou jeden polda a další. Diváci si ho v poslední době oblíbili především jako dědečka pana Lišku z Ulice.

Za všechny diváky mu velice děkuji za krásné role a to nejen v seriálu Ulice. Věřím, že v hereckém nebi se bude mít lépe než zde. Budete nám všem chybět pane Mareši, hlavně jako děda Liška z Ulice. Upřímnou soustrast všem pozůstalým skvělého a legendárního herce pana Václava Mareše.

Zpět