Ulice na Telce


 

Seznamte se s díly, které vysílá Telka:

 


Ulice na Telce (135. díl) - pátek 30.8. 201 (17:45; 22:55); pondělí 2.9. 2013 (7:40)

Lízátka pro Jitku - Olda Farský převezme od dealera Pražáka zázvorová lízátka, žvýkačky se mu bohužel sehnat nepodařilo. Vzápětí pak Pražáka legitimují policisté a později přijdou i za Oldou a vyptávají se ho na vše ohledně Pražáka a zázvorových lízátek. Protože Olda nechal občanku doma musí mu ji přinést Jitka, při čemž policistům dokáže, že Olda opravdu kupoval lízátka pro ni. Policisté tedy situaci uzavřou, ale dvě lízátka si berou na s sebou na rozbor.

Monika Farská má snahu se Viktoru Vernerovi omluvit za průšvih s viagrou. Ten o to však nestojí a trvá na tom, že s Monikou skončil.

Lenka s Královou předaly stavebnici z kostiček dětem v dětském domově. Stavebnice slaví úspěch, je o ní velký zájem a tak je třeba v krátkém termínu vyrobit ještě další série. Na pomoc si tedy pozvou Bedřicha Lišku a Jardu Hejla a v pokoji Lenky Drápalové všichni usilovně pracují na barvení kostiček. Po práci jsou v Lenčině malém pokojíku cítit výpary z barev. Lenka však nechce kvůli zimě větrat. Navíc se jí, když už jsou všichni pryč, podaří rozlít ředidlo, což si ale vůbec nevšimne.


Ulice na Telce (134. díl) - čtvrtek 29.8. 2013 (17:45; 22:25); pátek 30.8. 2013 (7:40)

Deník Čisté - Králové se nepodaří vrátit ráno deník zpět, protože Čistá už na recepci dávno je. Králová se tedy rozhodne, že vše o deníku řekne Královi. Ten je zprávou šokován. Navíc tvrdí, že spousta věcí je tam smyšlených a nepravdivých. Nakonec se Králová přizná i Čisté, která už se po deníku shání, že ho vzala ona, četla ho a část přečetla i Královi. Čisté je trapně nicméně se Králové přizná, že se mezi ní a Králem stala jen jedna jediná věc - na služební cestě před 30 lety. Nikdy nic víc nebylo. Králová má paradoxně strach, že po tom všem bude chtít Čistá z firmy odejít.

Olda Farský chce stůj co stůj sehnat zázvorové žvýkačky pro Jitku, po kterých by přestala mít těhotenské nevolnosti. Dan mu doporučí dealera Pražáka a tak mu Olda zavolá a žvýkačky u něj objedná.


Ulice na Telce (133. díl) - středa 28.8. 2013 (17:45; 22:40); čtvrtek 29.8. 2013 (7:50)

Boháčova prohra - Boháč přesvědčuje Báru Jordánovou, aby společně koupili Královu firmu. Ta do tohoto podniku vůbec jít nechce, nicméně Boháčovi řekne, že si to musí rozmyslet. Ten však její odpověď bere jako kladnou a tak Královi sdělí, že se spolu s Bárou dohodli a detaily dořeší dnes večer u Jordánů při večeři, kam je Král také zván. Jenže Boháč se ještě před večeří pořádně opije, což pochopitelně vidí i Král. Tím o Boháčovi ztratí veškeré kladné iluze a Bára Jordánová mu navíc potvrdí, že stejně koupi firmy s Boháčem napůl nikdy neplánovala.

Na schůzce Žensenu předčítá Králová Lence a Báře z deníku Čisté. Lenka poradí Králové, aby kousek z toho přečetla také Královi. To také Králová udělá. Jenže Král, aniž by tušil oč se jedná, na předčítaný obsah nijak nereaguje, pouze utrousí cosi o braku. Později se Král mimochodem zmíní, že se Zdena Čistá vrací dřív z dovolené a tak bude v práci již nazítří ráno. Králové dojde, že nebude mít již příležitost deník na recepci vrátit.


Ulice na Telce (132. díl) - úterý 27.8. 2013 (17:40; 22:35); středa 28.8. 2013 (7:50)

Modrá pilulka - Monika Farská dá Viktoru Vernorovi viagru zabalenou do papírku od bonbónu s tím, že jde o energetický bonbón. Viktor si ho však nesní ihned, naopak ho dá, v domnění, že jde o bonbón, plačícímu chlapečkovi, který upadl před školou. Rozčilená maminka chlapečka si později dojde za Viktorem do kabinetu, kde je i Hejlová a stěžuje si. Viktor oběma dámám vysvětlí, že bonbón dostal od studentek, tudíž neměl zdání, že jde o viagru. Situace se tedy uklidní a Viktor Moniku potrestá tím, že jí viagru vrátí a doprovodí to ponižujícím a trapným kázáním před celou třídou. Monika se však nevzdává a pomstí se Viktorovi tím, že mu dá nastrouhanou viagru při obědě do pití. Kvůli účinkům musí Viktor zrušit hodinu tělocviku a Moniku si pak pozve k sobě do kabinetu, kde jí, velice rozzloben, vynadá tak, že je z toho Monika úplně rozpláče.

Králová bude po dobu dovolené Zdeny Čisté vypomáhat na recepci ve firmě. Při úklidu šanonů najde Králová deník Čisté, který je nazván „Můj život s Králem". Neodolá a deník si začne číst.

Boháč vyslechl telefonický hovor Steinové a Krále o možném spojení obou firem. To ho motivuje k tomu, aby si pospíšil a požádal Krále o prodej firmy právě jemu. Jenže Král trvá na své původní podmínce - firmu prodá, ale pouze napůl jemu a Báře Jordánové.


Ulice na Telce (131. díl) - pondělí 26.8. 2013 (17:45; 22:40); úterý 27.8. 2013 (7:50)

Betyina proměna - Bety se v kadeřnictví chová sebevědomě a nafoukaně od té doby, co chodí s Rossbergem. Odmítá obsloužit zákaznice, ze kterých nejsou vysoké provize. Na společné večeři Bety s Rossbergem a Digi s Honzou se zase chová velmi nadřazeně Rossberg, dává Digi s Honzou najevo jejich „obyčejnost" a nakonec se opije tak, že uráží i Bety.

Na Viktora Vernera nezabral Moničin nový účes a tak přistoupí k silnější variantě, jak Viktora sbalit. Hodlá mu podstrčit modrou pilulku viagru.

Boháč se vrací po dovolené do práce. Přizná se Královi, že byl v protialkoholní léčebně. Král si cení jeho snahy něco se sebou udělat a dá mu ve firmě ještě šanci.


Ulice na Telce (130. díl) - pátek 24.8. 201 (17:50; 23:10); pondělí 27.8. 2013 (7:50)

Bety: noc s Rossbergem - Jitce Farské je jasné, že veškeré Oldovo snažení má na svědomí Monika a tak oba dost šokuje, když si pro ně vymyslí nový seznam, tentokráte s mnohem náročnějšími úkoly.

Monika Farská vyndala z popelnice portrét Viktora Vernara, který tam chvilku před tím vzteky vhodila Lenka Drápalová. Monika ho vezme do školy ukázat kamarádkám a všechny se pak shodnou, že když to Viktorovi s Lenkou nefunguje, zkusí Viktora sbalit ony.

Bety pozvala Rossberga k sobě domů, aby s ním strávila romantický večer. Jenomže Rossbergovi jde vyloženě jen o sex. Navíc nemůže s Bety jít ani zítra nakupovat oblečení, jak jí slíbil a tak jí nechá jen peníze a odchází. Bety se cítí poníženě.

Olda Farský se potkává s Ingrid a říká jí, že si je naprosto jistý, že spolu nic neměli. On totiž v opilosti není sexu vůbec schopen a tak je mu jasné, že si to Ingrid vše jen vymyslela, aby zničila jeho vztah s Jitkou. Jejich rozhovor vyslechla i Monika, která se tak s Oldou nakonec usmíří a odpustí mu.


Ulice na Telce (129. díl) - čtvrtek 23.8. 2013 (17:45; 22:35); pátek 24.8. 2013 (7:50)

Nová Bářina firma - Bedřich Liška vyrobil ve firmě z nepotřebných zbytků dřeva kostičky pro Báru Jordánovou. Krále to velmi rozčílí a Báře vynadá, že rozjíždí vlastní projekt v jeho dílně a za jeho zády. Navíc se mu přizná jeho žena Marie, že v projektu s Bárou je angažovaná také. Ženy se společně ještě s Lenkou Drápalovou chystají založit vlastní firmu na výrobu kostiček s názvem Žensen.

Bety přišla pozdě do práce, navíc nevyspalá a evidentně po flámu s Rossbergem. K ostatním v kadeřnictví se chová, k překvapení všech, hodně arogantně.

Jitka Farská náhodou najde v gauči zastrčený seznam úkolů od Moniky, který tam v rychlosti před Jitkou schoval Olda.

Tomášova matka si neodpustí a podá si Báru Jordánovou za smsku, kterou předevčírem psala Bára Lence. V ní Bára Lenku prosí, aby jí přišla před tchýní vysvobodit. Bára je z toho dost v šoku. Ale později, plná elánu z nového pracovního plánu s kostičkami šokuje ona tchýni omluvou a nabídkou na příměří.


Ulice na Telce (128. díl) - středa 21.8. 2013 (17:45; 22:35); čtvrtek 22.8. 2013 (7:50)

Nyklův pohřeb - Lumír Nykl a Nyklová se chystají na pohřeb Nykla. Nyklová však odmítá zavřít bufet a tak si domluví záskok s Ingrid. Ta pomoc Nyklové slíbí, ale není vůbec nadšena. Uvítá proto Lumírův návrh na malou lest proti Nyklové. Ingrid se dle plánu Lumíra ve smluvenou dobu do bufetu nedostaví. Místo toho ale přijde Světlana a protože má Nyklová s Lumírem nejvyšší čas odejít na pohřeb, nezbude Nyklové nic jiného, než se smířit s tím, že za ní v bufetu zaskočí právě Světlana.

Monika Farská připravila pro Oldu seznam úkolů, které musí pro Jitku udělat a přísně ho při jejich plnění kontroluje. Jitka je z náhlé a nezvyklé pozornosti svého muže trochu rozpačitá.

Báru Jordánovou zaujaly nabarvené zbylé parketky z podlahy u Lenky Drápalové. Ty se dají skládat do různých obrazců jako kostičky a tak Báru napadne, že by jich mohla nechat vyrobit víc a dát je jako sponzorský dar dětskému domovu. O svém nápadu Bára řekne Lence a Marii Králové.


Ulice na Telce (127. díl) - úterý 20.8. 2013 (17:45; 22:30); středa 21.8. 2013 (7:50)

Seznámení s Františkem - Bedřich Liška se radí se svým otcem, zda má vůbec cenu za Zuzanou znovu chodit. Otec ho přesvědčí, že to cenu má a tak se Bedřich opět vydá do bytu Zuzany. Za dveřmi se ohlásí zase pouze František a tak si s ním Bedřich přes dveře dlouho povídá. Po nějaké době je přeruší Zuzana, která se ale teď nechce s Bedřichem vidět. Bedřich jí tedy nechá svou adresu a doufá, že se za ním sama brzo zastaví.

Nyklová nutně potřebuje pomocnou sílu v bufetu. Lumír Nykl jí nabídne, že by tam mohla vypomáhat Světlana, jenže to Nyklová rezolutně odmítne, protože nemá Světlanu ráda.

Bára Jordánová má na návštěvě tchýni. Její přítomnost už jí nebaví a tak napíše sms Lence Drápalové, aby jí přišla „vysvobodit" s nějakou naléhavou výmluvou. Když pak Bára s Lenkou odejdou, přečte si tchýně Bářinu sms adresovanou Lence.


Ulice na Telce (126. díl) - pondělí 19.8. 2013 (17:45; 22:50); úterý 20.8. 2013 (7:50)

Lumír chce sex - Po pátečním trapasu Lenka Viktora úplně ignoruje. Nepříjemnou situaci chce urychlit a tak najde Viktorovi nové bydlení .Viktor se tedy stěhuje pryč.

Lumír Nykl dělá na Světlanu stále větší nátlaky ohledně sexu. Světlana mu odolává, protože slíbila bratrovi, že s nikým před svatbou spát nebude. Když je ale situace s Lumírem už tak neúnosná, že začne být i agresivní, dojde Světlana za bratrem Hrihorijem a přemluví ho k tomu, aby jí dal požehnání, že se může s Lumírem Nyklem milovat, i když nejsou sezdáni.

Bedřich Liška navštívil Zuzanu. Ta se ale nechá zapírat synem Františkem. Bedřich slyšel její divně znějící hlas a tak alespoň mezi dveřmi podá Františkovi autíčko, které pro něho vyrobil a odchází.


Ulice na Telce (125. díl) - pátek 16.8. 201 (17:45; 23:10); pondělí 19.8. 2013 (7:50)

Lenčino vzplanutí - Lumír Nykl chce stále, i po smrti otce, uplatnit restituční právo na Králův dům. Nyklová mu to ale zakáže, protože si to Nykl nepřál.

Bára vyčte Tomášově matce, že mu sehnala nevýhodnou a směšně placenou práci. Ukazuje jí smlouvu, kterou Tomáš podepsal. Tomášova matka však později zjistí, že odměna patnáct set korun je za jeden posouzený projekt, nikoliv za celou práci. Je jasné, že si Bára špatně přečetla smlouvu a naprosto se tak před Tomášem i jeho matkou znemožnila.

Lence Drápalové nevyšel model, kterého si objednala pro kreslení lidské figury a tak za něj, ne příliš nadšeně, zaskočí Viktor Verner. Lenku výkresy žáků nadchnou a tak se s Viktorem domluví, že ho doma nakreslí i ona. Večer je pak při kreslení velmi intimní atmosféra, které Lenka podlehne a Viktora políbí. Viktor však její city neopětuje, protože Lenku nemiluje a ani se do ní zamilovat nedokáže. Lence je hodně trapně a tak Viktor raději odejde.


Ulice na Telce (124. díl) - čtvrtek 15.8. 2013 (17:40; 22:25); pátek 16.8. 2013 (7:50)

Nyklova smrt - Nykl vrátil i Růže Habartové z firmy šperky z pokladu, které patřily její matce. Jeho syn Lumír na něho později naléhá, aby uplatnily restituční právo na Králův dům. Nykl je ale zásadně proti, neboť dal Královi své slovo, že si jeho dům nebude nárokovat. Lumír se s otcem pohádá natolik, že Nykla opět chytne srdeční slabost. Tentokrát tak silná, že ho musí odvést sanitka. Později se Nyklovi telefonicky dovídají, že Nykl v nemocnici zemřel.

Tomáš Jordán musí v nové práci prostudovat spoustu dokumentů v krátkém čase. Bára na něho vyzvídá kolik za práci dostane zaplaceno. Tomáš jí tedy ukáže smlouvu, ze které Bára vyčte, že Tomášova odměna za celou práci činí pouhých patnáct set korun. To Báře připadá dost málo, do Tomáše i jeho matky, která mu práci sehnala si rýpne a manželé nakonec skončí v hádce.


Ulice na Telce (123. díl) - středa 14.8. 2013 (17:45; 22:45); čtvrtek 15.8. 2013 (7:50)

Olda a Jitka: usmíření - Jitka Farská se na popud Moniky schází s Oldou na večeři v hospodě. Nejprve je na Oldu nepříjemná, ale když se jí Olda omluví a ujistí ji, že o ni i dítě stojí, odpustí mu a usmíří se. Monika se však mezitím od Ingrid dověděla, že se s ní Olda vyspal. Monika to Oldovi řekne a pohrozí mu, že pokud nebude vzorný otec a manžel dozví se to i Jitka.

Z deníku, který Nykl nalezl u pokladu je jasné, že jeho otec nebyl kolaborant, jak si všichni v ulici mysleli. Uzná to i stará paní Sklenářová, které Nykl přinese peníze z pokladu patřící jejím rodičům.

Tomáši Jordánovi volá Karel Stránský, známý jeho matky, který pro něj sháněl vhodnou práci a oznámí mu, že dostal místo člena grantové komise Ministerstva životního prostředí.


Ulice na Telce (122. díl) - úterý 13.8. 2013 (17:45; 22:45); středa 14.8. 2013 (7:50)

Našla se Zuzana! - Bezdomovec Joska se nakonec staví ve firmě a nechá pro Bedřicha Zuzaninu adresu u Anči. Ta však Bedřichovi o adrese nic neřekne a společně s Hrihorijem se vydají za Zuzanou sami, trochu ji obhlídnout. Otevře jim však jen František, Zuzanin syn s tím, že máma není doma. Anča s Hrihorijem se nakonec Bedřichovi přiznají.

Po rozhovoru s Oldou Monice Farské dojde, že Ingrid opět intrikovala a namluvila Oldovi nesmysly o Jitčině špatném zdravotním stavu. Pochopí, že kvůli tomu Olda odmítal, aby si Jitka dítě nechala. Monika se rozhodne situaci řešit a pozve rodiče na večeři. Doufá, že si to oba vysvětlí a vše bude zase v pořádku.

Královi a Nyklovi se podaří otevřít krabici, kterou nalezli ve zdi firmy. Je v ní několik obálek s cennostmi, seznam jmen a také deník Nyklova otce. Ze zápisu v seznamu je jasné, že Nyklův otec schovával lidem cennosti a po válce jim je poctivě vrátil. Několika lidem už však nic vrátit nestihl, protože ho zavraždili.


Ulice na Telce (121. díl) - pondělí 12.8. 2013 (17:45; 22:30); úterý 13.8. 2013 (7:50)

Nález pokladu - Král s Nyklem probourali zeď ve firmě a našli jakýsi balík. Ale protože Nykla opět přepadla srdeční nevolnost, domluvili se oba pánové, že balík rozbalí až následující den.

Jitka Farská oznamuje Monice, že se rozhodla na potrat nejít a dítě si nechat. Monika se proto ze všech sil snaží přesvědčit jí, aby se udobřila s Oldou. Jenže Jitka odmítá a tak to Monika zkusí alespoň přes Báru Jordánovou. Ta přislíbí, že Jitce domluví.

Bezdomovec Joska se v hospodě shání po Bedřichu Liškovi, protože pro něj má adresu Zuzany, kterou mu pomáhal najít. Jenže v hospodě je pouze Hrihorij, který aniž by tušil, že Joska Zuzaninu adresu vypátral, mu dá jasně najevo, aby nechal Bedřicha na pokoji a nepletl se mu do života. A tak se Joska už více neangažuje a o adrese nic neřekne.


Ulice na Telce (120. díl) - pátek 2.8. 201 (17:45; 23:10); pondělí 12.8. 2013 (7:50)

Boháč v zajetí alkoholu - Boháč dorazí pozdě a navíc v kocovině na důležitou obchodní schůzku s Johanou Steinnovou ve firmě. K jeho smůle ho Steinnová uvidí, jak se posilňuje alkoholem. Z jednání sejde, Steinnová se naštve a odjede. Král dá Boháčovi dovolenou a jednáním se Steinnovou pověří Zdenu Čistou.

Král se schází s Nyklem v hospodě. Nykl mu vysvětluje, že se potřebuje dostat do jejich domu hlavně pro dokumenty, které prokáží, že jeho otec nebyl za války kolaborant. O šperky a ostatní cennosti Nyklovi vůbec nejde. Král nakonec přistoupí na dohodu, že Nykla do svého domu pustí, aby mohl hledat to, co potřebuje.

Bedřich Liška se při hledání Zuzany setkává s bezdomovcem Joskou. Ten bohužel Zuzanu nezná, nicméně Bedřichovi přislíbí pomoc při jejím hledání. Nejdřív ale musí zajít na panáka a tak dobrák Bedřich tedy Josku pozve do hospody. Jenže po té se ho už jen těžko zbavuje a tak Joska skončí pěkně v teple u Bedřich a Hrihorije na ubytovně.


Ulice na Telce (119. díl) - čtvrtek 8.8. 2013 (17:40; 22:30); pátek 9.8. 2013 (7:50)

Zakázka pro kadeřnictví - Bety strávila s Rossbergem bujarou noc na jakémsi večírku. Druhý den pak přinese Rossberg Michalovi smlouvu, již připravenou k podpisu a navíc s velmi výhodnými podmínkami. Rossberg trvá jen na tom, že do kampaně se spolu s Michalem aktivně zapojí Bety a ne Digi, se kterou původně počítal Michal. Michal souhlasí a smlouvu podepíše.

Nykl požádá Královou, aby mu domluvila schůzku s jejím manželem. Potřebuje s ním nutně mluvit ohledně pokladu ve firmě.

Na schůzce ve firmě se Boháč znovu, tentokrát před Králem, omluví Báře Jordánové za lež s byznys plánem.

Večer se Boháč dovídá od manželky Evy, že s Anežkou nakonec nepřijedou jak plánovaly. Je z toho velmi nešťastný, na Anežku se moc těšil a tak sáhne po lahvi a začne utápět svůj žal v alkoholu.


Ulice na Telce (118. díl) - středa 7.8. 2013 (17:45; 22:35); čtvrtek 8.8. 2013 (7:50)

Martin Rossberg - Na obchodní schůzce se Tomáš Jordán seznámí s matčiným známým. Tomu se Tomášův pracovní profil velice zamlouvá a tak přislíbí, že udělá maximum, aby pro Tomáše našel vhodné pracovní místo. Tomáš je nadšen, avšak Bára, která je na schůzce také přítomna, zatím nevidí důvod k radosti, protože se nejedná o konkrétní nabídku. Bářin postoj vyvolá mezi ní a Tomášem hádku.

Bety vezme záskok za Michala a ostříhá jednoho zákazníka. Netušíc, že jde o zástupce reklamní agentury Rossberga, od kterého chtějí dostat zakázku, se společně s Digi před ním o té důležité zakázce baví. Zmiňují také úklid, který kvůli tomu u nich v salónu proběhl. Dělají si z toho legraci, jenže humor je přejde brzy po té, když zjistí, že zákazník, kterého Bety stříhá je onen Rossberg. Ten bere celou situaci opravdu s humorem, takže zakázka, jak se obě dívky domnívaly, ohrožena není. Navíc je jasné, že se Bety Rossbergovi líbí, protože ji pozve na večeři.

Boháč se nejprve přizná Královi, že byznys plán pro firmu psala Bára Jordánová a ne on a pak se jde sám Báře omluvit. Ta se s ním ale o tom už nehodlá bavit.


Ulice na Telce (117. díl) - úterý 6.8. 2013 (17:45; 22:45); středa 7.8. 2013 (7:50)

Neoblomná Jitka - Olda Farský se ráno v posilovně probouzí vedle Ingrid, která mu namluví, že se spolu vyspali. Protože si Olda kvůli alkoholu vůbec nic nepamatuje, uvěří Ingrid její lež. Později se Olda rozhodne jít domů a přemluvit Jitku, aby ho vzala zpátky. Jenže Jitka má zamčené dveře od bytu a tak Olda zůstane na chodbě a pokorně Jitku odprošuje a naléhá, aby na potrat nechodila, že on už bude vzorný manžel a otec. Jitka je však tvrdá, Oldu do bytu, ani na naléhání Moniky, nevpustí a tak Olda odchází.

Matka Tomáše Jordána domluvila společnou pracovní schůzku s jejím známým, který může Tomášovi pomoci s hledáním práce.

V kadeřnictví se chystají na návštěvu zástupce reklamní agentury Rossberga. Ten hledá vhodný salón, kde se bude upravovat a tvořit image politikům v předvolební kampani. Michal proto nařídí generální úklid celého salónu.


Ulice na Telce (116. díl) - pondělí 5.8. 2013 (17:45; 22:30); úterý 6.8. 2013 (7:50)

Ingrid balí Oldu - Olda Farský se došel zeptat Jitčina gynekologa na její zdraví. Doktor mu potvrdil, že je Jitka naprosto v pořádku a Oldovi tak dojde, že si historku o Jitčiných problémech Ingrid úplně vymyslela. Když po ní chce Olda vysvětlení, přesvědčí ho Ingrid, aby to řešili u skleničky. Ingrid se tak podaří Oldu opít a vloudit se k němu do jeho provizorní postele v posilovně.

V kadeřnictví se Bedřich Liška potkává se ženou, která je podle redaktorky Zejdové pravá Zuzana. Bedřich ale vyvrací, že by šlo o jeho Zuzanu, kterou hledá. Všem tak dojde, že je žena obelhala, ale než stačí jakkoliv zareagovat, je podvodnice dávno pryč.

Tomáši Jordánovi se jeho nová práce - podomní obchodování s vitamínovými doplňky vůbec nedaří. Jeho matka mu nabízí pomoc sehnat lukrativnější zaměstnání, protože má spoustu kontaktů na dobrých místech.


Ulice na Telce (115. díl) - pátek 2.8. 201 (17:40; 23:10); pondělí 5.8. 2013 (7:50)

Lídin odjezd - Děti Jordánovy sbírají po domech v ulici starý nepotřebný hliník a prodávají ho do sběrných surovin. Snaží se tak vydělat si na vysněný lyžák a docela se jim to daří. Jejich otec Tomáš přinesl domů pár stovek korun z prodeje pilulek a matka Bára dostala velmi slušně placenou zakázku na zpracování daňového přiznání pro jednu firmu. Děti mají radost, že na lyžák se přeci jen pojede.

Olda Farský přespává v posilovně po té, co se doma s Jitkou nepohodl. Jeho kolega Dan mu radí, aby si zašel za Jitčiným doktorem a na její zdravotní stav se ho zeptal sám a nevěřil tak lžím Ingrid.

Lída Farská se k nevoli své rodiny vrací opět na farmu žít „lepší" a duchovní život.

Bedřich se sešel s dívkou, o které si myslel, že je to jeho Zuzana. Byl to však omyl a Bedřich pomalu ztrácí naději. Zejdová mu však slibuje, že tentokrát už pravou Zuzanu našla a hned na pondělí jim spolu domluví setkání a překvapení v kadeřnictví.


Ulice na Telce (114. díl) - čtvrtek 1.8. 2013 (17:40; 22:30); pátek 2.8. 2013 (7:50)

Byznys plán - Po Boháčovi je ve firmě velká sháňka, protože jednak přijela paní Steinnová z Německa a jednak také bude výroční schůze, na které má Boháč představit svůj byznys plán. Jenže Boháč právě prožívá opilecké ráno a na pracovní povinnosti úplně zapomněl. Zachrání ho však Bára Jordánová, která ví, že by měl být dávno ve firmě a tak ho „hodí do gala". Dá mu dokonce svůj vlastní byznys plán, který vypracovala ještě v době, kdy byla ve firmě ředitelkou. Boháč pak na schůzi před Králem a ostatními se „svým" byznys plánem zazáří, což Báru dost urazí, protože její plán vydává za svůj, přestože jí slíbil, že ho přepíše. Navíc jí za její pomoc ani nepoděkoval.

Redaktorka Zejdová říká Michalovi, že po odvysílání příběhu Bedřicha Lišky se jí ozvalo spoustu potenciálních Zuzan. Zejdová tvrdí, že má tip na jednu z nich, která je zaručeně ta pravá. Navrhne nalíčit a učesat ji před setkáním s Bedřichem u nich v salónu a pak to otisknout v časopise jako fotopříběh. Pro salón by to mohla být veliká reklama a tak s tím Michal souhlasí.

Tomáš Jordán se chystá prodávat jakési potravinové doplňky, aby si přivydělal víc peněz a děti tak mohly jet na lyžařský výcvik.


Ulice na Telce (113. díl) - středa 31.7. 2013 (17:45; 22:40); čtvrtek 1.8. 2013 (7:50)

Světlanino vystoupení - Lumír Nykl dost důrazně přesvědčuje Světlanu, aby si oblékla šaty, které jí koupil. Světlaně se ale nelíbí a tak protestuje. Nakonec Lumíra poslechne a nechá se v šatech vyfotit na plakát, který Lumír nechá vyrobit k příležitosti Světlanina vystoupení.

Děti Jordánovy mají jet na školní lyžařský výcvik, jenže cena za pobyt je dost vysoká vzhledem k jejich současné finanční situaci. Tomáš je však ujistí, že o hory nepřijdou a peníze na ně sežene. Až později mu dojde, že si na sebe šije bič, protože nemá ani zdání, kde peníze vezme.

Úplně opilý Boháč přijde za Lenkou až do třídy na vyučování. Opileckou řečí začne Lence vysvětlovat, jak moc jí miluje. Lence je z toho všeho do pláče. Studenti to pochopí a Boháče ze třídy vyvedou.


Ulice na Telce (112. díl) - úterý 30.7. 2013 (17:45; 22:45); středa 31.7. 2013 (7:50)

Monika vs. Viktor - Dvojice Viktor a Lenka budí pozornost nejen u Hejlové, ale také u drbny Nyklové, jejíž zvědavosti nový muž po Lenčině boku samozřejmě neunikl. Lenka s Viktorem jsou však nadále jen pouzí spolubydlící.

Večer přijde Boháč vrátit Lence její knihu. Doma je však pouze Viktor, který se navíc zrovna převléká, takže je oděn jen do půl těla. To Boháče značně překvapí a tak raději zase rychle odchází.

Ve třídě Moniky Farské probírá Viktor novou látku - pohlavní ústrojí. Monika se přihlásí s příspěvkem - fotografiemi z Kámasútry. Viktor však Moniku před třídou úplně shodí, protože se jí vyptává na význam a historii Kámasútry, o čemž nemá Monika ani tušení.

Ve firmě se chystá výroční schůze, na kterou je pozvaná i Bára Jordánová.

Světlana se Lumíru Nyklovi svěřila, že studovala taneční školu a moc ráda by zase tančila. Zamilovaný Lumír by pro ni udělal cokoliv a tak mu nedělá žádný problém koupit představení, ve kterém Světlaně zajistí hlavní roli.


Ulice na Telce (111. díl) - pondělí 29.7. 2013 (17:45; 22:30); úterý 30.7. 2013 (7:50)

Nový Lenčin spolubydlící - Protože Viktorovi nevyšlo ani další ubytování, přijme konečně nabídku Lenky Drápalové a nastěhuje se k ní do bytu. Lenka je ráda, Viktor se jí líbí a díky němu by mohla zapomenout i na Boháče.

Lída Farská se vrátila z víkendu na farmě a je na ní vidět, že změnila svůj životní postoj i styl. Naučila se například jíst jenom zdravé jídlo.

Jitka Farská si u doktora domluvila termín potratu. Svěřuje se s tím Ingrid a ta její rozhodnutí schvaluje. Ne už tak obě Jitčiny dcery. Obzvláště Lída Oldovi dost upřímně řekne, že to dítě nechce hlavně on, protože by neměl čas na své milenky. Olda se urazí, Jitka Lídě vynadá, jenže ta je naprosto spokojená.

Nykl se po srdeční příhodě vrátil z nemocnice. Od doktora dostal nakázanou přísnou dietu, kterou však nehodlá dodržovat i za cenu toho, že by infarkt mohl dostat znovu.


Ulice na Telce (110. díl) - pátek 26.7. 201 (17:45; 22:50); pondělí 29.7. 2013 (7:50)

Hledá se Zuzana - Ingrid opět intrikuje. Nalže Oldovi Farskému, že si Jitka chce dítě nechat jen kvůli tomu, aby udržela jejich manželství. Naznačí, že na tom není Jitka zdravotně moc dobře a tak by pro ní mohlo být těhotenství velmi nebezpečné. Olda jí to zprvu nevěří, ale Ingrid se odvolává na to, že se jí Jitka svěřila jako kamarádce. Olda pak na Jitce neustále vyzvídá, jak se cítí a říká jí, že by měli dítě ještě zvážit. Jitce tím dojde o co Oldovi jde, naštve se a řekne mu, že si o dítěti rozhodne jen ona sama.

Digi informuje Bedřicha Lišku, že za chvilku poběží v rádiu jeho příběh o Zuzaně. Když pak redaktorka Zejdová v pořadu Bedřichův příběh odvypráví jsou všichni dojati.

Králová se zmíní Královi o tom, že podle Nykla jsou v jejich domě nejspíš schované šperky ještě z dob války, které Nyklův otec schovával židům a které už nestačil vrátit. Král si dojde za Nyklem osobně, aby ho důrazně upozornil, že oni žádné šperky nenašli a kdyby ano, odevzdali by je příslušným orgánům. Tak ať se od jejich domu drží co nejdál. Nykl se rozčílí, ale než stačí cokoliv říct dostane opět záchvat.


Ulice na Telce (109. díl) - čtvrtek 25.7. 2013 (17:45; 22:20); pátek 26.7. 2013 (7:50)

Královo ultimátum - Při opravě odpadu v kadeřnictví Bedřich Liška zjistí, že existuje pořad v rádiu, který moderuje redaktorka Zejdová, a který pomáhá lidem vyřešit nějaký problém nebo najít hledanou osobu. Bedřich se svěří Digi se svým příběhem a ta se pak, už bez jeho vědomí, domlouvá s redaktorkou Zejdovou, že jeho příběh o Zuzaně odvysílají v rádiu.

Lídu Farská chce začít fotit skutečné příběhy lidí a tak se rozhodne odjet na jakousi farmu, kde se léčí narkomani ze své závislosti. Aby mohla fotit co nejlepší fotky, musí tam s nimi nějaký čas žít. Zatím si plánuje jen víkend, ale pokud se jí tam zalíbí, zůstane tam déle.

Boháč přijde do firmy neupravený a nevyspalý. Královi dojde o co tu jde, ale dá Boháčovi ještě jednu šanci. Pokud si to ale pokazí, dostane výpověď na hodinu. Boháč slibuje polepšení.


Ulice na Telce (108. díl) - středa 24.7. 2013 (17:45; 22:40); čtvrtek 25.7. 2013 (7:50)

Liškova zpověď - Boháč má stále u sebe Anežku a je jim spolu moc dobře. Proto, když si pro ní později Eva přijede, snaží se Boháč Evu přesvědčit, aby obě zůstaly tady, že jim sežene bydlení. Eva však naznačí, že s bydlením už to jednou zkoušeli a nevyšlo to.

Olda Farský s Jitkou vybírají jméno pro jejich mimino. Olda dává jasně najevo, že chce kluka. Ve skutečnosti však Olda žádné dítě nechce.

Králová má schůzku s Nyklem v hospodě. Setkají se tam se starou paní Sklenářovou, která celou Nyklových rodinu nemá ráda, protože Nyklův otec udával a okrádal za války židy. Nykl Králové vysvětluje, že jeho otec židům naopak pomáhal. Schovával jim šperky, ale některým z nich je už nestačil vrátit. A on by je rád našel, vrátil majitelům a dokázal tak otcovu nevinnu. Nykl se nakonec osmělí a zeptá se Králové odkud byly ty šperky, které chtěla nedávno prodat. Králová odvětí, že po její matce a babičce. Ujistí Nykla, že žádné šperky v domě, který vlastní Král nikdy nenašli.

Starý Liška se přizná synovi Bedřichovi, že kdysi zašel za jeho přítelkyní Zuzanou a řekl jí, že si nepřeje, aby se s Bedřichem stýkali. Zuzana se ale rozhodla starému Liškovi dokázat, že Bedřicha miluje. A vlastně kvůli starému Liškovi provokovala Bedřicha s jiným mužem, kterého Bedřich neúmyslně zabil. Bedřich se této zpovědi otce rozhodne Zuzanu najít.


Ulice na Telce (107. díl) - úterý 23.7. 2013 (17:45; 22:50); středa 24.7. 2013 (7:50)

Boháčův bolavý zub - Boháč se probouzí s kocovinou a navíc ho rozbolel zub. Do toho mu volá Eva, že potřebuje dnes odpoledne pohlídat Anežku. Boháč tedy ve firmě oznámí, že si na odpoledne bere dovolenou. Protože ho stále bolí zub, sní téměř celé plato silných prášků proti bolesti a naprosto se odrovná a usne. Pomůže mu Hrihorij s ostatními, kteří mu dají napít ruského vyprošťovacího čaje, aby byl připraven až dorazí Eva s Anežkou. Když se pak setkají, je Boháčovi ještě hodně zle, ale Eva na něm nic nepozná.

Světlana koupila lístky na ples Sdružení Ukrajinek v ČR a chce, aby tam šel Lumír Nykl s ní. Jenže ten neumí tančit a tak požádá svou matku, aby ho naučila valčík. Když oba rodiče předvádějí Lumírovi, jak se to tančí, přepadne starého Nykla slabost. Nemůže popadnout dech.

Matěj i Tereza dostanou za vysvědčení od Báry každý svou kreditní kartu.

Jitka Farská se udobří s manželem Oldou a hlavně kvůli miminku mu dá ještě jednu šanci.

Viktor Verner nevyužil Lenčiny nabídky na ubytování u ní v bytě, přestože stále nemá kde bydlet.


Ulice na Telce (106. díl) - pondělí 22.7. 2013 (17:45; 22:25); úterý 23.7. 2013 (7:50)

Nykl studentem - Jitka Farská je stále naštvaná na svého muže Oldu kvůli události se Sylvou předešlého dne. Situaci rozebírá nejprve s Bárou Jordánovou a posléze také s Ingrid. Neví, zda si má dítě nechat či nikoliv. Večer ji pak Olda pozve na usmířenou na večeři a přemlouvá ji, aby si dítě nechala.

Nový učitel Viktor Verner přišel o ubytování a tak nocoval v kabinetu. Profesorka Hejlová je ale zcela proti a odmítá, aby se to ještě znovu opakovalo a tak mu Lenka nabídne azyl u sebe doma.Viktor slíbí, že se ozve, kdyby nic jiného nesehnal. Hejlová pak následně Viktora představí Moničině třídě jako nového učitele biologie a tělocviku. Mladý učitel vzbudí velký zájem, zejména pak u Moniky, která si na něho dělá zálusk.

Boháč pokračuje v utápění své osamělosti v kořalce. Když už je pořádně opilý, vydá se za Lenkou do jejího bytu a škemrá, aby to dali znovu dohromady. Lenka, přestože to pro ní není zrovna jednoduché, je na Boháče tvrdá a jasně mu řekne, že o něj už nemá zájem. Boháč tedy smutně odejde.

Králová nakupuje u Nyklové a přitom se jí zmiňuje, že začala chodit do školy. Nyklová to vidí jako možnost přiblížit se k pokladu v Králově domě a tak navrhne Nyklovi, aby začal studovat také, sedl si ke Králové do lavice a skamarádil se s ní.


Ulice na Telce (105. díl) - pátek 19.7. 201 (17:50; 22:45); pondělí 22.7. 2013 (7:50)

Sylva se mstí - K Jordánovým přichází Tomášova matka a hned začne do Báry rýt ohledně jejich momentální finanční situace. Báru její narážky vytočí natolik, že nejprve seřve děti za to, že naschvál odmítají jíst večeři. Posléze, když u toho Tomáš není, vylíčí ze vzteku tchýni všechny Tomášovy úlety, kvůli kterým jsou teď ve finanční krizi. Bára bohužel netuší, že Tomáš vše slyšel. Později, když u nich už tchýně není, se snaží Bára Tomášovi omluvit, ale ten ji víceméně ignoruje a raději jde spát.

Lenka Drápalová se schází s Viktorem v hospodě. Viktor jí vypráví o sobě a svém životě. Lenka na něm může oči nechat.

Sylva přišla za Jitkou Farskou domů, aby jí řekla, že měla s jejím mužem Oldou ještě před pár dny vztah. Jenže když se o tom dověděl Sylvin přítel Karel, dostal Olda strach a hodil jí „přes palubu". Karel se s ní navíc rozešel také. Sylva to cítí od Oldy jako křivdu, jenže Jitka vůbec nechápe, proč jí to Sylva všechno říká. Když se Jitka zmíní, že čekají s Oldou dítě, Sylva se vyděsí a snaží se vykroutit ze všeho, co právě řekla. To už ale Jitku nezajímá. Když se pak Olda vrátí domů, hned mezi dveřmi dostane od Jitky místo pozdravu obrovskou facku.


Ulice na Telce (104. díl) - čtvrtek 18.7. 2013 (17:50; 22:25); pátek 19.7. 2013 (7:50)


Nový tělocvikář Viktor Verner - Do školy nastupuje nový, pohledný učitel biologie a tělocviku Viktor Verner. Dočasně bude sdílet kabinet s Lenkou a Hejlovou. Lenka v něm ihned najde zalíbení. To neunikne pozornému oku Hejlové, která tak Lence záměrně, ale z dobré vůle překazí hned první možnost bližšího seznámení se s Viktorem.

Olda Farský má strach z toho, že by mohla Sylva říct Jitce o jejich mileneckém poměru. Kontroluje tak poštu a je ve stresu z každého telefonátu. Divného chování Oldy si Jitka všimne, ale víc to raději neřeší. Větší starosti jí dělá smutná Lída a tak poprosí Moniku, aby vzala Lídu s sebou večer někam na diskotéku. Lída to ale odmítá a raději se utápí v žalu doma u počítače.

K Jordánovým se chystá na večeři Tomášova matka. Ubohá Bára však nemá peníze ani na nákup surovin, ze kterých by večeři uvařila. Večer se od Tomáše dozví, že matku pozval on a zcela záměrně. Jednak si chce od ní půjčit peníze a také proto, že má matka dobré konekce a tak by mu mohla dohodit nějakou práci.

Ingrid pokračuje ve svých intrikách vůči Světlaně a Lumírovi. Zcela záměrně, byť nepřímo dá Lumírovi tip, jak Světlanu svádět - zmíní se mu o erotických hrátkách z filmu Devět a půl týdne. Lumír sice před Ingrid dělá lhostejného, ale večer se pokusí Světlanu svádět tím, že jí pokape tělo medem a poskládá jahodami. Světlaně se to však vůbec nelíbí, přijde jí to úchylné. Naštve se a Lumírovi ostře vynadá. Žádá ho, aby na ni nespěchal a dal jí čas.


Ulice na Telce (103. díl) - středa 17.7. 2013 (17:50; 22:35); čtvrtek 18.7. 2013 (7:50)

Karel Stránský srovnává účty - Sylva Oldovi sdělí, že o nich dvou už Karlovi řekla sama. Později se za Oldou staví i sám Karel a vrazí Oldovi facku. Večer Oldovi volá Sylva a říká mu, že se s ní Karel nadobro rozešel a zcela vážně Oldovi pohrozí, že se mu pomstí.

Rodina Jordánových je díky vysoké pokutě za chov štírů ve finanční krizi a tak všichni musejí šetřit, kde se dá. Třeba na jídle, elektřině nebo i kapesném.

Lumír Nykl chce od Ingrid vrátit klíče od bytu, kde se spolu scházeli. Ingrid je ale u sebe nemá, slíbí je přinést zítra. Tím má Ingrid čas a možnost se v bytě sejít se Světlanou a zákeřně jí poradit, aby se Lumírem nechala dobývat a hned tak se mu nedávala. Naivní Světlana to vezme jako dobrou radu a hodlá to tak udělat. Netuší samozřejmě, že je to další Ingridina intrika...


Ulice na Telce (102. díl) - úterý 16.7. 2013 (17:50; 22:40); středa 17.7. 2013 (7:50)

Sylvino přiznání - Intrikánka Ingrid se chlubí Lumíru Nyklovi, že už zpracovává majitele fitka Oldu Farského a dokonce se jí podařilo od něj odehnat jeho milenku Sylvu. Té totiž nalhala, že poslala jejímu příteli fotky, na kterých je se svým milencem Oldou. To však ve skutečnosti není pravda. Lumír jí dá také slíbený kontakt na jakéhosi Rossberga, který hledá kadeřnictví ke spolupráci na politické kampani. Ingrid nápad dělat image politikům pro kampaň předloží Michalovi a ten se spoluprácí velmi rád souhlasí.

Jordánovi po celém domě stále, leč neúspěšně, hledají ztraceného štíra. Štír se nakonec objeví na kabátě Peška, který si ho, nic netušíc, odnesl až do hospody. Protože situaci řešila policie, musí Tomáš zaplatit vysokou pokutu a štírů se urychleně zbavit. Navíc mu ještě dost nepříjemně vynadá rozzuřený Pešek.

Za Lenkou do bytu přichází Boháč a chce po ní, aby se k němu vrátila. Lenka je k němu však nekompromisní a tvrdá. Do Boháčova škemrání přichází Hejlová, která je s Lenkou domluvená na večeři a Boháč se tak raději poroučí pryč. Lenku ale Boháčova návštěva vrhla opět do zoufalství.

Sylva se na večeři se svým přítelem Karlem vinou nedorozumění prořekne o fotkách, na nichž je s Oldou a vyjde tak najevo, že má milence. Svůj omyl už ale nemůže vzít zpět, Karel vše pochopil...


Ulice na Telce (101. díl) - pondělí 15.7. 2013 (17:50; 22:30); úterý 16.7. 2013 (7:50)

Útěk štírů - Sylva je na Oldu Farského hodně naštvaná a vynadá mu za to, že se na ní vykašlal. Olda má teď strach, aby se mu nemstila tím, že o jejich vztahu řekne jeho ženě.

Jitka Farská se od lékaře dozví, že je v šestém nebo sedmém týdnu těhotenství. Olda však dítě nechce, ale neví, jak to má Jitce říct.

Michal opět pozval Lídu do hospody. Je nešťastný a potřebuje útěchu, protože se s ním rozešel jeho přítel Marek. Jenže namísto útěšných slov se od Lídy dočká jen chladných a nenávistných výčitek na svou osobu.

Jordánům utekl z klece jeden ze štírů, které Tomáš chová za účelem jejich rozmnožení a dalšího prodeje. S dětmi převracejí byt vzhůru nohama pod záminkou úklidu. Bára totiž o ztraceném štírovi vůbec nic netuší. Jenže je to právě ona, která ho náhodou najde v ložnici. Tomáš je šťastný, že se našel, ale má Báře hodně co vysvětlovat. Jenže nakonec se zjistí, že utekl i ten druhý a hledání začíná znovu.

Hejlová pozve Lenku Drápalovou k sobě na večeři. Chce jí pomoct zahnat nešťastné myšlenky na Boháče.

Sylva chce od Ingrid koupit fotky, kde je vyfocená s Oldou, jenže mrcha Ingrid už je nemá, poslala je totiž Sylviinu příteli Karlovi.


Ulice na Telce (100. díl) - pátek 12.7. 201 (17:50; 22:50); pondělí 15.7. 2013 (7:50)

Tomáš chovatelem - Bedřich Liška nabídl Světlaně, že může pár měsíců bydlet u jeho otce, ale Světlana, k velké nevoli bratra Hrihorije, chce využít nabídky Lumíra Nykla a bydlet tak sama.

Králová potřebuje peníze pro pomoc dětskému domovu, kterou plánuje společně s Digi. Rozhodne se prodat staré šperky, které má po rodičích. Když si jde pro kontakt na starožitníka k Nyklovým, vzbudí u nich podezření, že šperky, které chce prodat, jsou ve skutečnosti z pokladu v Králově domě.

Lumír Nykl si nechá před schůzkou se Světlanou udělat kompletní kosmetiku obličeje. Jenže procedura pro něj nedopadla nikterak lichotivě a tak je se svým spařeným obličejem Světlaně spíš k smíchu.

Michal chce na schůzce Lídu seznámit s jeho přítelem Markem. Jenže ta má pořád Michala ráda víc než kamaráda a tak jí to urazí a ze schůzky odejde.

Tomáš Jordán s Matějem potají nainstalují v dětském pokoji terárium se dvěma štíry. Ani Bára, ani Tereza o tom nemají nejmenší tušení.

Olda se sešel se Sylvou na parkovišti, aby s ní na čas přerušil jejich vztah, protože se chce teď věnovat své těhotné manželce. Jako naschvál jde ale kolem Bára Jordánová, která oba milence vidí.


Ulice na Telce (99. díl) - čtvrtek 11.7. 2013 (17:50; 22:30); pátek 12.7. 2013 (7:40)

Přepadení Liškových - Bedřich Liška přišel svému otci popřát k narozeninám. Když jde pak otce vyprovázet do práce na noční, přepadnou je dva chuligáni, kterým se nakonec zdárně ubrání. Starému Liškovi tím dojde, že k vině se dá přijít velmi snadno. Stejně tak, jako se to stalo tenkrát Bedřichovi. Otec pochopí, že za to Bedřich tak úplně nemohl.

Lumír Nykl nabídne Světlaně k bydlení jednopokojový byt, kde se předtím scházel s Ingrid. Světlana je tím nápadem nadšená, tím spíš, že jí tam Lumír z lásky nechá bydlet zadarmo.

Olda Farský se schází s Ingrid, aby jí vynadal za její intriky vůči Sylvě a chce po ní vysvětlení. Ingrid mu zcela překvapivě řekne, že to vše dělala jen proto, že ho miluje.

Lída Farská dostala od redaktorky Zejdové další práci. Tentokrát nafotit muže, kteří pracují na zkrášlování žen. Jako prvního bude fotit Michala z kadeřnictví. Ten má z jejich další spolupráce velikou radost. Navíc Lídu pozve na zítra do hospody, protože by jí rád někoho představil.


Ulice na Telce (98. díl) - středa 10.7. 2013 (17:45; 22:40); čtvrtek 11.7. 2013 (7:40)

Boháč v krizi - Boháčova krize pokračuje. Jediné, co mu teď dělá radost a společnost je alkohol.

Na schůzce se Světlanou luplo Lumíru Nyklovi v zádech a tak ho Světlana odvedla do Králova domu na pokoj Hrihorije. Bolest je tak veliká, že Lumír, k velké nelibosti Hrihorije, musí zůstat přes noc. Cestu do firmy na ubytovnu si i tuto noc našel již zcela opilý Boháč.

Olda pozval svou ženu Jitku na večeři, aby se jí přiznal ke všem nevěrám. Jitka to zase bere jako příležitost, jak Oldovi oznámit, že je těhotná. K Oldovu přiznání nedojde, protože Jitka mu stačí dřív sdělit tu radostnou novinku, nad kterou Olda zůstane jen nevěřícně koukat.

Tomáš Jordán přišel na nápad jak vydělat peníze. Začne pěstovat brouky a následně je pak velmi výhodně prodávat.


Ulice na Telce (97. díl) - úterý 9.7. 2013 (17:45; 22:45); středa 10.7. 2013 (7:40)

Ingridino vydírání - Boháč se po noci strávené na ubytovně u Hrihorije a Bedřicha Lišky probouzí značně unavený a nevyspalý. Po práci však odchází do hospody, kde se opět zpije do němoty. Na ulici ho pak později najde Bedřich Liška, kterému nezbude, než ho vzít zase k nim na ubytovnu.

Tomáš Jordán se dovídá, že zálohu, kterou zaplatil za dovolenou mu cestovní kancelář už nevrátí. A protože ji zaplatil z rodinných úspor, jejich rodinná finanční situace je rázem hodně špatná a tak budou muset šetřit kde se dá. Tomáš s Bárou pak oznámí novou situaci oběma dětem, jenže ty už stihly ve škole rozhlásit, že jedou do Venezuely.

Ingrid navštíví Sylvu v hotelu a začne jí opět vyhrožovat, aby se rozešla s Oldou nebo ukáže její hanbaté fotky jejímu příteli Karlovi. Sylva s pláčem uteče za Oldou k němu domů a chce po něm, aby s tím něco udělal. Olda slíbí, že zítra s Ingrid promluví, jenže to Sylvě nestačí, na Oldu se naštve a odejde pryč.


Ulice na Telce (96. díl) - pondělí 8.7. 2013 (17:45; 22:25); úterý 9.7. 2013 (7:40)

Posudek pro Lumíra - Marie Králová se zcela vážně chystá studovat na místním gymnáziu, který pořádá kurzy pro seniory. Vybere si kurz Dějiny filosofie.

Tomáš Jordán se nechal zlákat vidinou velkých peněz za práci od Lumíra Nykla a tak, aniž by měl peníze již v ruce, zaplatil zálohu na rodinnou dovolenou do Venezuely. Tomáš navíc nepochopil, že měl pro Lumíra Nykla udělat posudek kladný, nikoliv záporný. Lumír mu dá jednodenní ultimátum, aby vše předělal, jinak nedostane slíbené peníze. Jenže nešťastnému Tomášovi je jasné, že kladný posudek udělat nemůže, protože by to byla lež. Vidina báječné dovolené s rodinou se tak pro Tomáše mění v noční můru.

Světlana si postěžuje Lumírovi Nyklovi, že jí Král brzy vystěhuje z ubytovny ve firmě. Lumír kolem Světlany zamilovaně skáče, což je ale naprosto proti srsti Nyklové.

Boháč se v hospodě opil z žalu tak, že ho Bedřich Liška musel odvést domů. K sobě ale Boháč odmítl jít, a tak skončil u Bedřicha a Hrihorije na pokoji ve firmě.

ngrid chce po Lumírovi Nyklovi, aby jí pomohl sehnat nějaký opravdu dobrý kšeft pro kadeřnictví. Lumír naznačí, že má známého, co se stará o image politiků během volební kampaně.Schůzku s ním jí domluví, ale musí mu vrátit klíče od bytu, kde se spolu delší dobu scházeli. Ingrid je ponížená.


Ulice na Telce (95. díl) - pátek 5.7. 201 (17:45; 22:50); pondělí 8.7. 2013 (7:40)

Opuštěný Boháč - Lumír Nykl se rozhodl chodit do posilovny, aby zhubl přebytečné kilogramy a líbil se Světlaně.

Tomáš Jordán je naprosto nadšen z nové spolupráce s Lumírem Nyklem a už plánuje jak za vydělané peníze pojedou všichni na dovolenou do Venezuely. Bára je ale naopak hodně skeptická, spojení s Lumírem Nyklem se jí vůbec nezamlouvá.

Ingrid dostala od Lumíra Nykla kontakt na soukromého detektiva a začíná spřádat další intriky.

Jitka Farská pozve svého muže Oldu na večeři, kde mu chce oznámit své těhotenství. Jenže Olda večeři zmešká kvůli schůzce se Sylvou, z průšvihu se ale bravurně vymluví a Jitka mu odpustí.

Petr Boháč je Evou tlačen k rozhodnutí - buď ona nebo Lenka. Nakonec to ale Eva vyřeší za Boháče tak, že se s Anežkou sbalí a odjedou do Ostravy. Boháč pak oznámí Lence, že se rozhodl pro ni, aniž by tušil, že Lenka s Evou mluvila těsně před jejich odjezdem, takže ví, že mu vlastně ani nic jiného nezbylo. Oznámí mu, že ani ona už o něho nestojí a Boháč tak zůstává sám a opuštěn.


Ulice na Telce (94. díl) - čtvrtek 4.7. 2013 (17:50; 22:25); pátek 5.7. 2013 (7:40)

Druhá šance pro Ingrid - Ingrid končí v kadeřnictví dvouměsíční výpovědní lhůta a tak se chystá odejít. Jitce Farské se ale podaří přesvědčit Michala, aby Ingrid v kadeřnictví nechal, její výpověď stáhnul a dal jí ještě šanci.

Boháč je smutný z toho, že Eva s Anežkou odjedou a tak se snaží Evu přesvědčit. Přesvědčování se trochu zvrtne a manželé se pomilují. Eva Boháčovi naznačí, že pokud se vzdá Lenky, ona a Anežka tu zůstanou.

Ingrid se schází s Lumírem Nyklem a prosí ho o pomoc s nápadem pro záchranu kadeřnictví.

Bára Jordánová má najednou spoustu času a neví, co s ním. Navíc si v rodině začíná připadat zbytečná a nepotřebná.

Světlana se musí odstěhovat z ubytovny ve firmě, aby se Král nedostal do problémů s cizineckou policií. Hrihorij se tedy hodlá zeptat starého Lišky, zda by u něho mohla Světlana bydlet.


Ulice na Telce (93. díl) - středa 3.7. 2013 (17:45; 22:45); čtvrtek 4.7. 2013 (7:35)

Jitka je těhotná - Lenka Drápalová se svěří Hejlové, že se rozešla s Boháčem. Hejlová , aby ji rozveselila, pozve Lenku k sobě na večeři, kde si dámy skvěle popovídají.

Lumír Nykl se nechá v kadeřnictví ostříhat a upravit tak, aby vypadal moderně a líbil se Světlaně.

Jitka Farská má potvrzeno od lékaře, že je těhotná. Rodině to ale zatím zatají, bojí se záporných reakcí svého muže Oldy.---Tomáš Jordán přijímá již konkrétní nabídku od Lumíra Nykla - má vypracovat kladný posudek pro jakousi německou stavební firmu. Jako odměnu za to Tomáš dostane sto tisíc korun.

Eva Boháčová dostala nabídku pracovat v Ostravě a hodlá ji přijmout a i s Anežkou se tam odstěhovat. To se ale vůbec nelíbí Boháčovi.


Ulice na Telce (92. díl) - úterý 2.7. 2013 (17:45; 22:45); středa 3.7. 2013 (7:40)

Lenka a Boháč: rozchod - Marie Králová domlouvá svému muži, aby vzal zpět výpověď Báry Jordánové. Král si ale stojí za svým, Báru vzít zpět nehodlá.

Lumír Nykl nabídne Tomášovi Jordánovi, aby pro jeho stavební firmu dělal posudky ohledně životního prostředí. Nabízí mu velmi dobrou finanční odměnu.

Lenka Drápalová nechtěně zaslechne, jak Boháč Anežče říká, že po tom, co ji kvůli Lence málem unesli, ji už Lenka hlídat nebude. Boháč si nakonec Lenky všimne, dojde mu, že vše musela slyšet a tuší, že je zle. Když pak Boháč Lence později s omluvou volá, navrhne mu Lenka, aby jejich vztah raději ukončili.


Ulice na Telce (91. díl) - pondělí 1.7. 2013 (17:45; 22:45); úterý 2.7. 2013 (7:40)

Bářina výpověď - Tomáš Jordán je pozvaný do pořadu Snídaně s Novou, aby povyprávěl o tom, jak zachraňoval Anežku Boháčovou ze spárů únoskyně Popelkové. Moderátorku Dolinovou nadchne natolik, že mu naznačí možnost mít svůj vlastní pořad v televizi. Díky vystoupení v televizi kontaktuje Tomáše, trochu překvapivě, i Lumír Nykl s nabídkou možné budoucí spolupráce.

Bára Jordánová se rozhodla nabídnout Královi svoji výpověď, nicméně ale očekává, že ji Král bude přemlouvat. Jenže Král je hrdý a Bářinu výpověď přijme. Bára tak nadobro z firmy odchází.

Světlana dostala od Lumíra Nykla jako dárek zlaté náušnice.

Hejlová se hrdě studentům přizná, jak to bylo s jejím notýskem a k tomu, že si známky musela vymyslet. A přestože by si studenti zasloužili známky horší, dá jim všem hodnocení o stupeň lepší. Jako trest za svou chybu. Studenti to ocení.


Ulice na Telce (90. díl) - pátek 28.6. 201 (17:50; 22:25); pondělí 1.7. 2013 (7:40)

Únos Anežky - Světlana při úklidu bytu Hejlových najde ztracený klasifikační notýsek profesorky Hejlové.

Při hlídání nechala Lenka na malý moment Anežku bez dozoru a té se tak zmocnila Popelková. Měla v úmyslu Anežku unést, ale díky duchapřítomnosti Tomáše Jordána se jí to nepodařilo a tak Popelkovou ihned zatkla policie. Boháč je na zoufalou Lenku hodně naštvaný a dává jí to patřičně najevo. Eva je naopak naštvaná na Boháče, protože i přes její výslovný zákaz nechal Anežku Lence na hlídání.

Tomáše Jordána si díky jeho hrdinskému činu pozvali jako hosta do pondělního vysílání Snídaně s Novou.


Ulice na Telce (89. díl) - čtvrtek 27.6. 2013 (17:50; 22:05); pátek 28.6. 2013 (7:50)

Jak se zbavit Ingrid - Olda Farský s Danem sehrají na Ingrid scénku, že podmínkou práce u nich na recepci je také úklid celé posilovny. Ingrid podle předpokladu odmítne smlouvu podepsat a pánové se jí tak nadobro zbaví.

Lenka navrhne Hejlové, aby si vymyslela známky studentů podle těch Lenčiných. Hejlová je nejdřív zásadně proti, ale později ji dojde, že nemá na vybranou a známky si za Lenčiny pomoci vymyslí.

Popelková se opět vkradla do Lenčina bytu a nechala za sebou hotovou spoušť. Vyrušil ji až Pešek, který dělal obvyklou kontrolu topení. Do bytu se ale kvůli špatnému klíči nedostal a tak Popelková stihla z bytu nikým nezpozorována utéct. Když pak do bytu dorazí Lenka, je naprosto vyděšená z nepořádku, který v bytě úmyslně udělala Popelková. Lence je jasné, že v bytě musel někdo být, ovšem zatím netuší kdo.

Hrihorije napadne, že s generálním úklidem, který je potřeba udělat u Hejlů v bytě, by mohla Hejlovi pomoci Světlana.


Ulice na Telce (88. díl) - středa 26.6. 2013 (17:50; 22:20); čtvrtek 27.6. 2013 (7:50)

Dělení firmy - Bára Jordánová se na schůzce s Boháčem a Králem zmíní, že na koupi firmy napůl s Boháčem přistoupí, ale jen když bude podílnictví 49 ku 51, aby měl někdo rozhodující slovo. A pokud Boháč nechce mít zodpovědnost, je Bára ochotná to klidně vzít na sebe. To Krále naštve, špatně Báru pochopí a obviní ji, stejně jako Boháč, že jí jde jen o moc.

Hejlová ztratila svůj klasifikační notýsek, bez kterého nemůže udělat hodnocení.

Olda Farský si myslí, že po něm Ingrid jede. S kolegou Danem se navíc shodnou, že Ingrid ve fitku nechtějí a tak musí vymyslet důvod, jak se jí zbavit.


Ulice na Telce (87. díl) - úterý 25.6. 2013 (17:50; 22:10); středa 26.6. 2013 (7:50)

Nezvaný návštěvník - Starý pan Liška pozval svého syna Bedřicha k sobě na večeři. Počáteční nervozita způsobí drobnou rozepři a výměnu názorů, ale nakonec se všemu oba muži zasmějí a udobří se.

Hejlová si před studenty zmateně vymýšlí známky z písemek. Studentům neunikne trochu nesmyslné ohodnocení a celé Hejlové chování jim všem přijde prapodivné.

Popelková zašla na návštěvu za Peškem s úmyslem vzít si od něj náhradní klíč od Lenčina bytu. To se jí, aniž by to Pešek postřehl, povede a tak si počká až nebude Lenka doma a vkrade se do jejího bytu. Nic neukradne, jen si to tam znechuceně prohlédne a trochu rozhází pár Lenčiných věcí.


Ulice na Telce (86. díl) - pondělí 24.6. 2013 (17:30; 22:10); úterý 25.6. 2013 (7:50)

Ančino přiznání - Anča Málková navštívila starého Lišku, aby mu vysvětlila, jak to bylo doopravdy s obviněním Bedřicha a za vše se mu omluvila. Starý Liška už vše ví od Hrihorije, nicméně Anču vyslechne.

Hejlová se pustila do každoročního předvánočního úklidu bytu, jenže ho naopak rozkramařila tak, že v něm není k hnutí. Vrcholem celého nepořádku je, že nechtěně polije vodou písemky studentů tak, že jsou naprosto nečitelné.

Báře Jordánové právník doporučil, aby se nepouštěla do spolupodílnictví půl na půl, protože to prý přinese jen problémy.

Ingrid se od Dana dozví, že jen díky přímluvě Oldy Farského dostala místo u nich v posilovně na recepci.