Dovolená s fanclubem

 


Vydejte se společně na dovolenou s fanclubem. To je i samotný název pro další letní rubriku, díky které se opravdu budete moc vydat na dovolenou. Fanclubáci a další návštěvníci našeho webu vám doporučjí místa, která by se vám mohla líbit a kam by jste se mohli podívat.Dovolená s fanclubem - část 10
Název doporučeného místa: Zámek Opočno
Doporučuje: Ivetka24


Posílám doporučení k návštěvě zámku v Opočně. Opočenský zámek je zajímavý a patří k němu také rozlehlý anglický park. Řekla bych, že je i docela známý nejenom kvůli vleklým soudním sporům o to komu bude patřit, ale i proto že se tu natáčeli některé filmy např.: Smrt talentovaného  ševce (9. 6. se v prostorách zámecké vinárny konala jeho obonovená premiéra k výročí 30 let od natáčení) nebo méně známá televizní pohádka O podezíravém králi.
Další informace na internetových stránkách - zde

Obrázek “https://www.zamky-hrady.cz/1/img/opocno_z_dalky.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. https://pujcovna-lode-orlice.webnode.cz/_files/200000029-cc309cd2ae/zamek%20opo%C4%8Dno.jpg Obrázek “https://www.zamek-opocno.cz/data/galerie/web1.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.


(foto: obrázky google.com)
 

Dovolená s fanclubem - část 9
Název doporučeného místa: Biograd na Moru v Chorvatsku
Doporučuje: vojtiiO.o
Na dovolenou s fanclubem jsem si jako doporučení vybral město Biograd na Moru v Chorvatsku, tam jsme byli před 3 lety, a jestli chcete o něm nějaké informace, tak jeho internetová stránka je zde.
Proč doporučuji toto místo? Je tam hezky, sice ne po celý rok, tam nás jednou chytila taková průtrž mračen, že jsme normálně mysleli že to odnese i tu chatku:D ale jinak vysoké teploty, výborná zmrzlina, dávají tam nějakou kečupovou a říkají tomu-KEPUČOVÁ:), čisté moře, jídlo výborné, takže si nemám nač stěžovat .

https://chorvatsko.cz/svdal/pict/biograd_10.jpg  https://chorvatsko.cz/svdal/pict/biograd_16.jpg  https://chorvatsko.cz/svdal/pict/biograd_13.jpg


(foto: obrázky google.com)


Dovolená s fanclubem - část 8
Název doporučeného místa: Zámek Slatiňany
Doporučuje: mysicka


Rada bych doporucila zamek Slatinany. Je tam krasny park jsou krásný koně a kousek od toho je kočičí hrádek. A když vyjde počasí, tak tam je opravdu krásně a natáčel se tam seriál Dobrá voda.
Další informace na internetových stránkách - zde
https://infocentrum.slatinany.cz/images/zamek_3.jpg  https://www.oblibene.org/userdata/shopimg/zeleznehory-hm/image/gener/big/00141_01.jpg  Obrázek “https://www.zamek-slatinany.cz/data/galerie/1.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
(foto: obrázky google.com)
 

Dovolená s fanclubem - část 7
Název doporučeného místa: Festival Eldorado Sosnová
Doporučuje: Stanislav


Nabízím hudební festival folk a country hudby eldorádo sosnová na bruntálsku-já tam jezdím každý rok v srpnu-jedná se vždy o pátek a sobotu druhý víkend v srpnu-od nás to mám asi 6 kilometrů-jezdím tam na kole.
Další informace na internetových stránkách - zde
https://www.eldoradososnova.wz.cz/fotky2005_soubory/fotky%202011/eldorado/a54.jpg  https://www.eldoradososnova.wz.cz/fotky2005_soubory/fotky%202011/eldorado/a98.jpg  https://www.eldoradososnova.wz.cz/fotky2005_soubory/fotky%202011/eldorado/a50.jpg
(foto: eldoradososnova.wz.cz)


Dovolená s fanclubem - část 6
Název doporučeného místa: Řecký ostrov Kréta
Doporučuje: Katka


Kréta – největší  řecký ostrov a také jeden z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších!  Oblíbené destinace a přímořská letoviska, lákají turisty z celého světa. Nekonečně dlouhé písčité pláže, pozoruhodná architektura, rozmanitá příroda, i pestrá řecká kuchyně. Opalování se na pláži, vyhřívání se na sluníčku, kde vám oblázky masírují záda, nebo kde si vaše ratolesti staví hrady z písku. Koupání se v krásně čistém modrém moři a testovat, jestli je Středozemní moře slané. Povalování se u hotelového bazénu, kde si na bar chodíte pro osvěžující drinky. Nespočet nabízených fakultativních výletů….můžete vyrazit na lodní výlet, kde se vykoupete v nádherně průzračném, tyrkysově modrém moři. Nebo navštívit některá historická městečka, kde o zajímavé památky nebude nouze! Např. navštívit známé město Chanii, kde na místních tržištích seženete např. šťavnaté pomeranče za přijatelné množství eur, nebo dalších nespočet jiných zajímavých míst. Mimo jiné, Řecko nabízí i jiná další atraktivní zajímavá místa (Akropolis, Olymp) – zkrátka, každý si tu přijde na své a určitě se zavděčíte i dětem (aquaparky), nebo vyžití pro mladé (diskotéky, řecké večery). A nebo se jen tak po večeři projít po pláži při západu slunce, či se vydat na menší okružní procházku, kde vás místní řekové budou zvát do jejich velice oblíbených taveren. Samotná řecká kuchyně je totiž velmi chutná – sýr feta, olivy, souvlaki, ražniči, gyros, tzatziki, moussaka, halva a mnoho dalších….to všechno můžete ochutnat v Řecku! Řecká fauna a flóra stojí určitě také za zmíňku. Díky poměrně vysokým teplotám a vlhkému vzduchu, se zde daří hlavně olivovníkům a pomerančovníkům. Ovšem pěstitelé vinné révy si přijdou určitě také na své! Dalším typickým stromem pro Řecko je např. eukalyptus, nebo fíkovník.  Své domovy v korunách listnatých stromů a palem najdou zejména cikády. Při ranním probouzení, to může být někdy trochu problém J Mnohdy tu najdete taková zvířata, která jste v životě třeba ještě nikde neviděli. Není vůbec žádným překvapením, že zde uvidíte, jak se na pahorku mezi skalami prochází stádo koz. Většinou tu tedy  najdete travnaté porosty a mírné kopce a skály. Setkat se tu můžete také se šafránem, šalvějí, nebo hyacintem. Typickou řeckou raritou, jsou bílé kopulovité domky s modrou střechou.
Není nic krásnějšího, než pohled na starověké, historické a krásné Řecko. Země, která má nespočet unikátních ostrovů a ostrůvků, které rozhodně stojí za to navštívit. A já jsem se rozhodla, vám aspoň jeden z nich – ten největší a nejznámější trochu představit.
Další informace na internetových stránkách - zde
(foto: internet)
 


Dovolená s fanclubem - část 5
Název doporučeného místa: Kostelec nad Orlicí; Jizerské hory
Doporučuje: Hanálka


Chtěla bych nabídnout jako tip na dovolenou místo, kde jsem prožila své dětství a kousíček mládí, a to v Kostelci nad Orlicí. Stránky tohoto východočeského městečka najdete na www.kostelecno.cz, kde jsou nabídky na ubytování a různé zajímavosti o městě i okolí.
Krásně je i v Jizerských horách kam jezdíváme na dovolenou. Nejprve jsme jezdili do Polubnýho, konkrétně do osady Nýčovy domky. Bylo to rekreační středisko mého bývalého zaměstnavatele Filmového studia Barrandov a skutečně byl to krásný kout Jizerských hor , sám pro sebe, ovšem po revoluci se vše změnilo, jednotlivé chaloupky byly rozprodány movitějším spoluobčanům.
Když si zadáte na internetu "Nýčovy domky", určitě se před vámi rozevře krásný pohled na tuhle krajinu.
V současných letech jezdíme do Josefova Dolu v Jizerských horách, který leží nedaleko Polubnýho. V okolí jsou rozhledny jako Štěpánka, Černá Studnice u Jablonce nad Nisou.
Jsou to opravdu pěkná místa, vřele doporučuji. Přeji pěkné prázdniny.
Další informace na internetových stránkách - zde
     
(foto: soukromý archiv Hanálky)


Dovolená s fanclubem - část 4
Název doporučeného místa: Chorvatsko - letovisko Novi Vinodolski
Doporučuje: Věrka


Chtěla bych Vás pozvat na krásný pobyt v Chorvatsku, a to přímo do letoviska - NOVI VINODOLSKI , toto přímořské letovisko se nachází cca 50 km od Rijeky. Vzhledem k upraveným plážím a průzračně čistému moři bylo toto letovisko vyznamenáno mezinárodním oceněním tzv. Modrou vlajkou. Jde tu o rehabilitační pobyt s animačními programy, aerobic a agua aerobic. Cvičit nemusíte samozřejmě denně, záleží na Vaší chuti a náladě.
Ubytování je ve 2 - 3 lůžkových pokojích s příslušenstvím a balkonem orientovaným na moře, na každém pokoji je SAT - TV, i když jsme této možnosti za celý pobyt využili snad jen dvakrát, protože u moře a na procházkách je lépe. Jde o hotel LIŠANJ, hotel je přímo na břehu moře s betonovými a oblázkovými plážemi, je zde také venkovní bazén s mořskou vodou a mimochodem, bazén s mořskou vodou a protiproudem je i v suterénu hotelu. Na pláži si můžete půjčit lehátko a slunečník. Stravování je formou polopenze, což zahrnuje snídani a večeři v podobě švédských stolů. Jídlo je velmi dobré a je velký výběr.
Každý večer hraje hudba, která je moc příjemná na poslech i tanec, personál je také moc příjemný a ochotný Vám s čímkoli poradit nebo pomoci. Krásné jsou výlety na lodích, z přístavu letoviska NOVI VINODOLSKI je také výlet lodí na ostrov KRK, kterého jsem se zúčastnila a mohu jej vřele doporučit. Při přistání na ostrově jsme si vyšli do místního kostela, který je nejvyšším místem na ostrově, výhled na okolí ostrova a moře je pohádkový, odtud jsme pokračovali zpět k přístavu. Po cestě zpátky jsme procházeli nejužší uličkou v Evropě a možná i na světě. Je dlouhá sice jen 6 - 7 metrů a široká asi tak 50 cm, prošli jsme všichni.V těchto místech pěstují místní lidé rozmarýn, který je všude, kam se podíváte a ta vůně je až omamná.
Další zastávkou byla KONOBA, což je něco mezi restaurací a sklípkem, zde byla ochutnávka sýrů a jejich vynikající šunky a také rakije a místního vína. Potom jsme nastoupili na loď a pokračovali lodí zpět. Městečko NOVI VINODOLSKI je krásné, klidné a příjemné. Když procházkou zajdete do místních uliček, které jsou velmi úzké, tak máte pocit, že se tu zastavil čas. Jelikož Chorvatsko patří k nejoblíbenějším místům na evropském kontinentě, kde naleznete křišťálové moře se stovkami lagun, oblázkové pláže a kouzelná přímořská letoviska, vřele tuto zem doporučuji a výhodou pro ty, kteří neumí cizí jazyky je, že se zde domluvíte i s češtinou a opravdu si tu odpočinete v krásném a čistém prostředí.Pobyt u moře má neopakovatelnou atmosféru a plavání v moři má blahodárné účinky. Já tam letos jedu podruhé, ale mám přátele, kteří toto letovisko navštěvují každý rok a jsou moc spokojení.
Další informace na internetových stránkách - zde
(foto: soukromý archiv Věrky)


Dovolená s fanclubem - část 3
Název doporučeného místa: Pastvinská přehrada (okres Ústí nad Orlicí); Šumpersko (Region Ruda)
Doporučuje: Lenka Hudlíková


Pastviny -přehrada. Tato lokalita je pro lidi,kteří mají rádi pobyt v přírodě u vody, rádi chodí polese jen tak nebo na houby, rádi jezdí na kole, projedou se na lodce nebo šlapadle, plavou,chytají ryby, hrají hry v příroděm na chatě i na hřiští rádi si psedí u ohně nebo v hospůdce. Mají rádi klid!
Další informace na internetových stránkách - zde, zde, zde
Dále doporučuji navštívit Šumpersko,Region Ruda.
Doporučuji shlédnout videa: www.youtube.com/user/spkveverka
Tenhle pán točí videa z celé České republiky a stojí za to!
Tuhle stránku dělá děda s vnukem a jsou zde nádherné fotografie a videa : www.hrabenov.wbs.cz
(foto: soukromý archiv Lenky)


Dovolená s fanclubem - část 2
Název doporučeného místa: Kroměříž
Doporučuje: rumnělka Hanča


Doporučuji město Kroměříž přezdívaná Hanácké Athény, je okresní město ve Zlínském kraji. Leží na řece Moravě při jižním konci Hornomoravského úvalu a zároveň v jižním cípu úrodné Hané. V roce 2011 zde žilo 29 tisíc obyvatel.
V roce 1997 byla Kroměříž vyhlášena nejkrásnějším historickým městem České republiky a o rok později byl zdejší Arcibiskupský zámek spolu s Květnou a Podzámeckou zahradou zapsán na listinu světového kulturního dědictví UNESCO . V Kroměříži se natáčela řada filmů nebo seriálů.
Památky: Biskupská mincovna,Hanácké náměstí,Kaple sv. Kříže,Masarykovo náměstí,Milíčovo náměstí,Sokolský dům,Velké náměstí,Zámek ,Podzámecká zahrada,Květná zahrada,Bezručův park,Historické domy,Kostely.
Další informace na internetových stránkách - zde a zde
Obrázek “https://www.kromeriz.cz/images/Fotogalerie/km2.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.   https://www.lnb.cz/images/jaro/kromeriz-kvetna-001.jpg
(foto: obrázky google.com)


Dovolená s fanclubem - část 1
Název doporučeného místa: Zadar v Chorvatsku
Doporučuje: vojtiiO.o


Na spolupráci s fanclubem jsem si vybral hezké malé město v Chorvatsku, kde jsme byli na dovolené loni a předloni.
Město se jmenuje Zadar a zde je jeho internetová stránka.
Proč doporučuji toto místo? No na to je jediná odpověď-je tam po celý rok nádherně, mají tam čisté moře, prodávají tam obrovské zmrzliny, obyvatelé jsou milí, mají tam dobré jídlo, takže je toho hodně co bych vám o tom řekl, a pokud mohu doporučit jeďte tam někdy.
V tomto městě bych také doporučil největší památku a to je Zadarské forum.
No tak to je asi vše, co bych vám o Zadaru napsal, během června budeme přemýšlet jestli se tam vydáme, uvidíme no, ale vám doporučuji se tam podívat.
Obrázek “https://www.connexdiving.cz/domain/connexdiving/files/zadar/zadar_sv_donat1.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.    https://www.connexdiving.cz/resize/domain/connexdiving/files/zadar/zadar_8.jpg?w=570&h=570
(foto: obrázky google.com)