Stroj času


Stroj času - Pavla TomicováV našem vánočním Stroji času jsme si představili čtyři pohádkové role čtyř herců ze seriálu Ulice. Dnes vychází poslední vánoční speciál, ve kterém se podíváme na jednu oblíbenou seriálovou postavu. Tentokrát ovšem nebudeme cestovat do žádné pohádky, ale k zimě tento film rozhodně patří, protože se celý odehrává na horách a ve filmu se slaví i Vánoce a hlavně Silvestr.
Řeč je o filmu Snowboarďáci, o jeden z nejúspěšnějších filmů za poslední roky. Tento film proslavil duo Kotek-Mádl a nejen je. "Velkou" a hlavně nezapomenutelnou roli zde měla i Pavla Tomicová. Všichni si její ztřeštěnost okamžitě zamilovali a není tedy divu, že pro Pavlu jsou Snowboarďáci společně s Rafťáky jedny z nejdůležitějších filmových rolí v jejím životě. Sama Pavla Tomicová o tomto filmu říká, že to pro ní byl zlomový film.
Film natočil v roce 2004 režisér Karel Janák a dokázal z filmu udělat opravdu jeden z nejoblíbenějších filmů. Obsadit Pavlu Tomicovou do role Gábiny byl určitě skvělý nápad. Gábina je ztřeštěná osoba, která touží po jediném - po sexu. A je jí jedno s kým to bude, hlavně potřebuje chlapa, to je také její hlavní úkol po celou dobu trávených na horách. Mezi její nejlepší momenty z filmu určitě patří např. ten, kdy jí dojdou baterky ve vibrátoru a jde hledat nové. V naší ukázce se pak můžete podívat na další jednu z oblíbených scén.

Stroj času - Radoslav BrzobohatýZ pekla štěstí, Kouzlený měšec a Dešťová víla, to jsou pohádky, které jsme si díky našem Stroji času připomněli. Minule to byla pohádka, která byla natočena prakticky nedávno, dnes se podíváme opět do vzdálenější minulosti. Opět samozřejmě zústaneme u toho, že se podíváme na jednu z nejkrásnějších českých pohádek a tentokrát to je Princ a Večernice s Libuškou Šafránkovou v hlavní roli.
Jednu velmi výraznou roli zde měl také jeden z našich nejlepších herců a to Radoslav Brzobohatý. Kterého jsme mohli vidět i v Ulici coby Václava Krále. Pan Brzobohatý nás bohužel v září letošního roku (2012) opustil, jeho role tu ovšem budou stále. Princ a Večernice patří určitě k těm nejpovedenějším. Pohádka byla natočena v roku 1978 a do dnešního dne se pravidelně reprízuje, především samozřejmě na Vánoce. Radoslav Brzobohatý si zde zahrál velmi zápornou roli a to Mrakomora, který se uchází o krásnou Večernice, nakonec jak všichni určitě moc dobře víte tento boj prohraje a Večernici získá princ.
Pokud jste tuto krásnou pohádku režiséra Václava Vorlíčka o letošních Vánocích neviděli, tak si jí můžete aspoň připomenout s námi a to díky nezapomenutelné roli Radoslava Brzobohatého, jako vždy kromě fotek je připravena i videoukázka.

Stroj času - Lenka VlasákováTaké ve třetím čísle speciálního pohádkového vydání Stroje času se podíváme na jednu krásnou pohádku. Samozřejmě jako vždy se jedná o pohádku, ve které jsme mohli vidět někoho ze seriálu Ulice. V tomto případě dokonce jedna "uličnice" hrála v pohádce přímo hlavní roli. A tentokrát jsme necestovali nikam do minulosti, pohádka byla natočena teprve před dvěma roky.
Herečka, kterou známe ze seriálu Ulice se jmenuje Lenka Vlasáková, z našeho oblíbeného seriálu jí známe jako Kateřinu Nekonečnou. Lenka Vlasáková má na svém kontě ovšem i další seriály a filmy. Mezi ně patří i nějaké pohádky. Ta nejznámější se jmenuje Dešťová víla a Lenka si zde zahrála přímo hlavní roli, tedy dešťovou vílu. Pohádka byla natočena v roku 2010 a tento rok se také o Vánocích poprvé vysílala na prvním programu České televize. A jak bývá zvykem u štědrovečerních pohádek, tak i Dešťová víla měla úspěch.
Kromě Lenky Vlasákové měl v pohádce menší roli i Robert Jašków (Vasil) nebo Aneta Krejčíková (Gábina), my se ovšem věnujeme právě Lence Vlasákové.
Tak se určitě podívejte na naši další ukázku, ve které by jste možná ani Lenku vůbec nepoznali. K dispozici jsou samozřejmě i fotky.

Stroj času - Rudolf HrušinskýPojďte se v našem vánočním speciálu Stroje času podívat na další krásnou pohádku, ve které zářil jeden z herců ze seriálu Ulice. A tentokrát to je jeden z nejlepších herců, kterého v současné době máme, také byl dostal několikrát ocenění jako nejlepší herec v anketě TýTý.
Samozřejmě, že řeč je o herci se jménem Rudolf Hrušinský. I ten má na svém kontě pohádky a ta jeho nejznámější určitě je pohádka Kouzelný měšec, kterou v roce 1996 natočil pohádkový režisér Václav Vorlíček, takže je jasné, že tato pohádka bude ta, kterou diváci milují. Proto je také každým rokem reprízovaná (např. už tuto sobotu - 8.12.2012 jí odvysílá Nova Cinema).
A koho v této krásné pohádce oblíbený Rudolf Hrušinský, alias seriálový Vlastimil Pešek hraje? Zahrál si zde pomocníka zlé čarodějnice Bludimíry, kterou si zahrála Mahulena Bočanová a jeho postava má jméno Huhla. Bludimíra se chce zmocnit kouzelného měšce a Huhla jí v tom pomáhá.
Pro Rudolfa Hrušinského nebyla pohádka Kouzelný měšec jedinou pohádkou, ve které si zahrál, za zmínku určitě stojí třeba i Jezerní královna a další pohádky, ve kterých si zahrál třeba jen malou, ale důležitou roli. Podívejte se tedy s námi na krátkou videoukázku a fotoukázku.

Stroj času - Vladimír BrabecStroj času začíná své vánoční vydání. V tomto speciálu se nebudeme zaměřovat na první filmové role herců ze seriálu Ulice, ale podíváme se na pohádky nebo filmy s vánoční tematikou. Ale nebudou to samozřejmě jen tak obyčejné pohádky a filmy, ale budou to ty, ve kterých hráli naši herci.
Jako první pohádku jsem vybral Z pekla štěstí, zde si zahrál jednu z důležitých rolí vynikající herec Vladimír Brabec (alias profesor Kreuzer z Ulice), kterému režisér Zdeněk Troška svěřil roli krále, který není příliš hodný, spíše naopak. I přesto, že se jedná o negativní roli, tak jí Vladimír Brabec zahrál přímo výborně.
Pohádka Z pekla štěstí byla natočeno podle námětu Jana Drdy v roce 1999, byla tak úspěšná, že se režisér Zdeněk Troška rozhodl pro pokračování a tak o dva roku natočil pokračování a nazval ho Z pekla štěstí 2. Pro Vladimíra Brabce nebylo Z pekla štěstí žádné nové natáčení, do té doby totiž natočil desítek filmů a mezi nimi bylo i několik pohádek.
Více tato pohádka určitě není třeba představovat, TV Nova jí vysílá pravidelně minimálně jednou za rok a stále má velkou základnu fanoušků. Také o letošních Vánocích u toto krásnou pohádku nepřijdeme, TV Nova jí bude vysílat přímo na Štědrý den, o den později pak i pokračování, ve kterém si samozřejmě Vladimír Brabec zahrál také.