Ulice - 2000


Ulice již 20.5. 2011 odvysílá 2 000. epizodu

 

Je to možná neuvěřitelné, ale seriál Ulice už brzy oslaví velké výročí, na obrazovky se totiž v květnu dostane epizoda, která nese číslo 2 000, ano je to tak, za šest let jsme mohli vidět už skoro 2 000 epizod.
My pro vás spouštíme speciál, který nese název Ulice - 2000, připomeneme si zde ty nejzajímavější, nejsledovanější epizody z celé historie Ulice, zajímavé statistiky, fotky a videa, to vše a mnohem víc zde uvidíte během dubna a května. Velkou zajímavosti budou tzv. "Proměny" ve kterých si představíme postavu jak vypadala před šesti lety a jak dnes.

Podívejte se na...
 Tereza Jordánová   Lumír Nykl    Ema Toužímská    Štěpán Stránský    Ingrid Ševčenko    Matěj JordánUlice slaví 2 000. díl: Hostující hvězdy (5.část)

https://image.tn.nova.cz/media/images/365x205/Apr2010/620840.jpg?d41d

Ještě než se dnes večer podíváme na 2 000. epizodu seriálu Ulice, tak se naposledy, v páté části podíváme na hvězdné hosty, které se ukázali v seriálu Ulice, celkem jsme si již připomněli 20 takových hvězd, v tomto článku se podíváme na poslední pětici, i když jsme nejvyjmenovali všechny hvězdy, ale těchto 25 hvězd jsou ty nejvíce výrazné.

https://www.rozkvetlekonvalinky.estranky.cz/img/picture/6318/Karel-Vo%C5%99%C3%AD%C5%A1ek.jpgKarel Voríšek - moderátor
Moderátora Karla Voříška zná snad každý, je to velmi populární a oblíbený moderátor TV Nova, který moderuje Televizní noviny či Víkend. Příležitost zahrát si v Ulici měl díky exkurzi dětského domova po TV Nova, děti zamířili i do ateliérů, kde se točí Ulice a Karel Voříšek je doprovázel a zrovna se natáčelo v kadeřnictví, tak si tvůrci řekli, proč ho nezapojit do děje a tak se Ingrid stalo, že do kadeřnictví zavítal sám Karel Voríšek, aby se zeptal na cestu, protože trochu bloudil.
Na tuto epizodu s Karlem Voríškem se můžete podívat zde

https://thumbnail056.mylivepage.com/chunk56/2307994/1758/small_Vladim%C3%ADr%20%C5%A0MICER.jpg.jpgVladimír Šmicer - fotbalista
Fanouškům fotbalu snad není potřeba říkat, kdo je to Vladimír Šmicer, ale je to ten Vladimír Šmicer - známý, oblíbený a úspěšný fotbalista, který se rozhodl stát se na chvíli i hercem a příležitost mu dali právě v Ulici, kde si zahrál jak jinak než sám sebe, tedy slavného fotbalistu, který přichází k Henrymu, aby mu pogratuloval, protože hospodu někdo přihlásil do fotbalové soutěže. A tak si tým FC Hospoda zahrál na Velikonoční pondělí fotbal, který nakonec vyhráli.
Podívejte se na velikonoční speciál, kde hrál i Vladimír Šmicer přímo zde

https://www.hereckaagentura.cz/imgs/milan-steindler-f-01.jpgMilan Šteindler - herec, režisér
Milana Šteindlera většina z nás zná uričtě z legendárního filmu Vrať se do hrobu, Milan je slavným hercem a režisérem, zahrál si například ve fimech Gympl, Rafťáci, Líbáš jako bůh a další. Na Nově hrál například v seriálu Redakce a jednou malou roli v jedné epizodě dostal i v seriálu Ulice, kde přišel fandit na velikonoční pondělí fotbalu, hrál skvělého fotbalového fanouška, ale nefandil týmu FC Hospoda, což se moc nelíbilo Pepanovi, ale nakonec vše dobře dopadla a oba si zašli i na bar na panáka.
Připomeňte si Milana Šteindlera v Ulici přímo zde

https://memorialairshow.webnode.cz/_files/system_preview_detail_200000389-06edd07e7c/Ray.foto.jpgRay Koranteng - moderátor
Na TV Nova dlouhá léta moderoval Počasí, nyní už několik let je moderátorem Televizních novin a také magazínu Víkend, stejně jako jeho kolega Karel Voríšek a stejně jako Vladimír Šmicer či Milan Šteindler, tak si Ray zahrál ve velikonočním speciálu Ulice, ve kterém se objevilo opravdu spoustu známých osobností a koho si Ray zahrál? No samozřejmě sám sebe, protože FC Hospoda hrála i proti týmu TV Nova.
Chcete-li se na tento díl podívat, tak klikněte přímo zde

https://www.mujzpravodaj.cz/osoImages/Martin-Pouva.jpgMartin Pouva - moderátor
A další známá tvář ze zpráv TV Nova, tentokrát ovšem ze Sportovních novin dorazil do Ulice i moderátor Martin Pouva a který stejně jako předchozí tři pánové, tak i on se objevil ve velikonočním fotbalovém speciálu a společně s Rayem si zahrál fotbal v týmu TV Nova, takže šlo jen o malou roli, ovšem velmi důležitou, protože zahrát si fotbal proti Ulici je velmi důležité a zábavné.
Podívejte se na Martina Pouvu v Ulici přímo zde

A to je už úplně vše, připomněli jsme si tedy 25 známých osobností, kteří si zahráli malé role v oblíbeném seriálu Ulice a určitě obsazování hvězdných hostů neskončilo. Pokud si chcete připomenout i ostatních 20 hvězdných hostů, tak vše pohromadě najdete ve speciálu Ulice - 2000 nebo zde v sekci Novinky.

Admin Kuba / 20.5. 2011 /
foto: internetTV Nova dnes uvede 2 000. díl Ulice

Obrázek “https://image.tn.nova.cz/media/images/365x205/Feb2009/27960-web-e05c67.jpg?d41d” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Už dnes večer v 18:30 nás čeká 2 000. díl seriálu Ulice, žádný jiný český seriál nedosáhl takového počtu epizod jako Ulice a jen tak jí žádný jiný seriál nedožene, i po šesti letech má stále Ulice své věrné diváky, kteří pravidelně každý všední den usedají k televizi, aby mohli sledovat další osudy svých oblíbených hrdinů, Ulici se daří, sleduje jí skoro 40% všech, kteří zrovna v danou dobu sedí u televize, což je krásný výsledek i po těch letech.

To, že se bude natáčet seriál Ulice vymyslel dřívější generální ředitel Petr Dvořák spolu s bývalou programovou ředitelkou Libuší Šmuclerovou, kteří na podzim roku 2004 přišli s nápadem točit nekonečný seriál, příprav se ujal Radek Bajgar společně s Petrem Erbenem a podořilo se jim něco, co se úspěšně vysílá už šest let. Do týmu přizvali také režiséra Dušana Kleina, který se postaral o skvělé herecké obsazení a tak jsme v seriálu mohli sledovat takové hvězdy jako je Radek Brzobohatý, Alena Vránová, Hana Maciuchová, Rudolf Hrušinský a spousta dalších.

Co Ulici popřát k tomuto výročí? Asi to, aby scénáristé měli stále tak dobré nápady na dějové linky našich postav jako doposud. Aby se režisérům dobře natáčelo a hercům dobře hrálo a vůbec všem, kteří stojí za seriálem Ulice, aby se jim dařilo a my jsme mohli sledovat náš oblíbený seriál třeba dalších tisíc dílů. Určitě si nenechte ujít 2 000. díl Ulice, uvidíte už dnes večer od 18:30 na Nově.

Admin Kuba / 20.5. 2011 /
foto: Archiv TV Novaulice.nova.cz >>>
Dva tisíce slov Miriam Hejlové


Obrázek “https://image.tn.nova.cz/media/images/440x248/May2011/756594.jpg?7c50” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Jubilejní dvou tisící díl Ulice přiměl profesorku Miriam Hejlovou k malému ohlédnutí, které stylově vměstnala do dvou tisícovek slov. Dva tisíce dílů. Kdo by řekl, že nám to vydrží tak dlouho? A co bude dál? Poprvé jsme se viděli v pondělí 5. září 2005. Myslím, že to nebyla láska na první pohled. Málokomu se asi líbila přísná profesorka, která si cenila pedagogických zásad víc než obyčejné lidskosti. Ale to nebyla tak docela moje vina.


Admin Kuba / 19.5. 2011 /Online chat s... Matějem Podzimkem


Obrázek “https://image.tn.nova.cz/media/images/365x205/May2011/756306.jpg?d41d” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Ulice zítra slaví, odvysílá totiž 2 000. epizodu tohoto seriálu, vysílá se již šest let a za tu dobu bylo napsáno velké množství scénářů a pokud si chcete popovídat s hlavním scénáristou, tzv. šéfautorem tak máte jedinečnou příležitost, 2 000. epizoda Ulice se totiž bude slavit v zítřejší Snídani s novou, kam přijdou hosté jako je Ilona Svobodová, Ondřej Pavelka či Radek Bajgar. A v rámci této návštěvy bude na online chatu Snídaně s novou šéfautor Ulice Matěj Podzimek (mimochodem manžel herečky Kristýny Podzimkové, která v Ulici hraje Theu Nekonečnou).

Online chat s Matějem Podzimkem (šéfautor Ulice) - pátek 20.5. 2011 v 8:15 na snidane.nova.czAdmin Kuba / 19.5. 2011 /
foto: Archiv TV NovaUlice slaví 2 000. díl: Zajímavosti z Ulice (2)


TV Nova dnes vydala tiskovou zprávu, která se týká seriálu Ulice, konkrétně pak její páteční epizodě, kdy uvidíme na obrazovkách už 2 000. epizodu tohoto seriálu, slavit se bude už od rána, díky Snídani s Novou, pozvání do studia přijali Ilona Svobodová s Ondřejem Pavelkou, tedy herci, kteří jsou ze seriálem od samého začátku. Dalším hostem bude jeden ze "zakladatelů" Ulice pan Radek Bajgar a během rozhovorů si budete moc online povídat i s Matějem Podzimkem - šéfautorem Ulice.

A nyní už k zajímavostem, které jsme si v tiskové zprávě mohli přečíst, některé už z našeho webu znáte, ale pojďme si vše pěkně zrekapitulovat. Tvůrci a herci strávili na place od začátku natáčení až po dnes neuvěřitelných 2 237 dní, což je 26 844 hodin. Během jednoho natáčecího dne se toho hodně natočí, hrubého materiálu je to průměrně kolem 85 minut. Od prvního dne až po dnes se natočilo již neuvěřitelných 172 223 minut hrubého materiálu, pokud by se Nova rozhodla věnovat svůj program jen Ulici a tyto minuty odvysílat, museli bychom nepřetržitě trávit u televize 118 dnů.

Pokud by jste chtěli spočítat všechny herce, kteří kdy stáli na place, tak budete počítat hodně dlouho. Dlouhodobých herců se na place objevilo 180 a dalších asi 300 epizodních herců. Nejvíce natáčecích dnů mají za sebou Patricie Solaříková a Jakub Štáfek, na place byli už přes 600 dnů. A ještě jedna zajímavost, někteří herci se na place sešli se svými profesory, například Václav Rašilov (Kamil) s Bořivojem Navrátilem (Bařinka) či Jakub Prachař (Ben) a Anna Fixová (Monika) s Ondřejem Pavelkou.

Během natáčení Ulice nás opustili dvě herecké legendy a to Václav Mareš (děda Liška) a Milena Dvorská (paní Jordánová). Bylo ovšem i spoustu radostných okamžiků, několik herců se radovala z narození dítěte, konkrétně pak Petr Vacek (Tomáš), Roman Vojtek (Hynek), Míša Badinková (Lenka) s Janem Teplým (Miller), Daniel Brown (Henry), Robert Jašków (Vasil), Lenka Vlasáková (Kateřina), Lucie Pernetová (Hanka) a dvojčátka se narodila Míše Maurerové (Digi).

Doufám, že jste tyto zajímavosti přečetli a dozvěděli jste se třeba něco zajímavého. Zítra nás čeká odvysílání epizody s číslem 1 999, takže už jen dva dny a můžeme se těšit na 2 000. díl jednoho z nejoblíbenějších seriálu současnosti, seriálu Ulice, tak si tento díl určitě nenechte ujít.

Admin Kuba / 18.5. 2011 /
foto: vlastní fotoprezentace
zdroj: tisková zpráva TV NovaUlice slaví 2 000. díl: Hostující hvězdy (4.část)

https://image.tn.nova.cz/media/images/365x205/Apr2008/302568.jpg?d41d

Už je to skoro tady, už v pátek nás čeká odvysílání 2 000. dílu seriálu Ulice, k této příležitosti u nás najdete velký speciál, nově si můžete i na oficiálním webu Ulice přehrát několik videosestřihů z historie tohoto seriálu a nyní se už po čtvrté podíváme na některé české hvězdy, které hostovali v Ulice, tak se pojďme podívat, které hvězdy jsem vybral tentokrát.

https://www.karaoke-zabava.cz/obrazky/lenka-hornova.jpgLenka Hornová - moderátorka, producentka
Když se řekne jméno Lenka Hornová, tak se většina určitě vybaví například Občanské judo či Prásk, tedy pořady, které Lenka Hornová několik let na Nově moderovala. Ovšem ne všichni možná ví, že Lenka Hornová byla několik let i scénáristkou seriálu Ulice a napsala knihu Můj život s Králem, nyní je šéfproducentkou Ordinace. V Ulici si zahrála hned ve druhé epizodě a koho si zahrála? Ukázala se v kadeřnictví, kde hrála sama sebe a přišla se ostříhat, tím její působení v Ulici jako herečka skončilo.
Chcete se na tuto epizodu podívat? Tak klikněte zde

https://img.ahaonline.cz/static/old_aha/big/10_10_03/genzer_suchanek.jpgRichard Genzer a Michal Suchánek - moderátoři
Známé duo Mr. GS snad není třeba připomínat, tato dvojka diváky baví již několik let, ale věděli jste, že si zahráli i v seriálu Ulice? Byla to jen malinká role, kde v podstatě ani nepromluvili, spíše jen proběhli kolem kamery a to v díle, kde Monika Farská hledá na Nově Tomáše Savku a když Monika na něj čeká, tak kolem ní projdou právě duo Genzer se Suchánkem.
Podívat se na tuto epizodu s GS můžete podívat přímo zde

https://www.rozkvetlekonvalinky.estranky.cz/img/picture/2129/Dalimil-Klapka.jpgDalimil Klapka - herec
Herec s velkým H, tak za to dá považovat určitě Dalimila Klapku, v jeho životopise by jste našli desítky filmů, ve kterých hrál, snad každý zná také jeho hlas a to díky třeba poručíkovi Colombovi, kterému propůjčil hlas nebo dědovi ze Simpsonových. Tento herec se v epizodní roli objevil i v Ulici a to teprve před rokem, zahrál si profesora na vysoké škole a před lety učil také Miriam Hejlové, ta společně s Cyrilem Hejlem navštívila na své bývalé škole přednášku, kde přednášel právě i Dalimil Klapka.
Podívejte se na tento díl s panem Klapkou, najdete ho zde

Valerie Zawadská - herečka
Herečka, která si v Ulici zahrála epizodní roli a určitě snad každý si na ní ještě moc dobře pamatuje, není to totiž ani tak moc dávno, skvělá filmová, divadelní a televizní herečka a dabérka Valerie Zawadská si v seriálu Ulice zahrála před rokem na velikonoční pondělí ve speciálním velikonočním díle. Zahrála si Milenu, po které pátrali v lázních Nyklová, Habartová a Šmídová, jenže se spletli, hledali totiž jinou Milenu a tak jim tato Milena v podání paní Zawadské po té pravé Mileně pomáhala pátrat.
Připomeňte si velikonoční speciál s Valerii Zawadskou přímo zde

https://www.rozkvetlekonvalinky.estranky.cz/img/picture/5477/Pavel-Svoboda.jpgPavel Svobodova - moderátor
Pavel Svoboda už neuvěřitelných 17 let moderuje ranní pořad TV Nova Snídaně s Novou, objevuje se zde tedy od samého začátku vysílání této televize a není to tak dávno (přesně na podzim loňského roku) dostal příležitost zahrát si i v seriálu Ulice. Hrál zde sám sebe, tedy moderátora a to moderátora v rádiu, který zpovídá kandidáta na starostu Lumíra Nykl.
Na tuto epizodu s Pavlem Svobodou se můžete podívat zde

Celkem už jsme si mohli připomenout dvacet hvězdných osobností, kteří si zahráli malou roli v nekonečném seriálu Ulice. Příště si připomeneme další pětici známých osobností a už to bude naposledy, čeká nás pátá a zároveň poslední část tohoto malého speciálu, který je věnovaný 2 000. dílu Ulice.

Admin Kuba / 17.5. 2011 /
foto: internetUlice slaví 2 000. díl: Slavte i s oficiálním webem Ulice

https://fanclub-ulice.wbs.cz/ulice.nova.cz.jpg

Páteční epizoda se už blíží a co bude v pátek? To nás čeká už 2 000. epizoda seriálu Ulice, již několik týdnů na našem webu slavíme, najdete u nás spoustu speciálů k tomuto výročí a rozhodně ještě nekončíme, do pátku a hlavně v pátek toho u nás uvidíte ještě hodně. Jak už jsme vás informovali, tak do oslav se zapojí i TV Nova a také oficiální web seriálu Ulice, který najdete na adrese ulice.nova.cz a o tom si více řekneme v tomto článku.

V tomto článku se můžete podívat na několik speciální videosestřihů, ve kterých najdete například pouť Ulicí Hrihorije Lisečka, jak se vyvíjelo manželství Světlany a Lumíra, ty nejzajímavější osudy Miriam Hejlové či Simony Pavlicové a podívat se můžete i na ty nejzajímavější a nejdrsnější scény z celé Ulice, určitě tyto videa doporučuji, protože jsou velmi zajímá.

A to není vše, slavit se bude celý týden. Například už zítra bude hostem Snídaně s Novou herec Martin Pechlát, kterého znáte jako doktora Libora Seidla, večer si pak budete moc povídat na online chatu s Ingrid Ševčenko. V pátek nás ve Snídani čekají další zajímaví hosté, přijde Tereza Brodská (Bára Jordánová) a také Radek Bajgar, který je jedním z autorů seriálu Ulice a v pátek nás také čeká zajímavý online chat a to s Matějem Podzimkem - šéfautorem Ulice, který je zároveň manželem představitelky They Kristýny Podzimkové. O dalších zajímavostech vás budeme i nadále informovat.

Admin Kuba / 16.5. 2011 /
foto: internetUlice slaví 2 000. díl: Hostující hvězdy (3.část)

https://i.idnes.cz/06/041/maxi/GRA1217f3_sinkorova.jpg

Vítejte u třetí části našeho speciálu věnovaný hostujícím hvězdám seriálu Ulice, tento speciál vychází v rámci odvysílání 2 000. dílu Ulice, který nás čeká už tento pátek. Pokud se chcete podívat na první dvě čísla tak kliknětě zde a zde. V této části především zabrousíme k sousedům do růžovky, připomeneme si totiž tři doktory, kteří si malou roličku střihli i v Ulici.

https://oficialnistranky.cz/daniela-sinkorova/daniela_sinkorova.jpgDaniela Šinkorová - herečka
Už v minulé části jsem se zmiňoval u Davida Matáska, že Ulice se občas propojí i s jiným seriálem, byla to už Redakce a často se propojuje s Ordinací, navzájem si půjčují ateliéry nebo i herce, u Ulice to platí, když potřebuje nějaké doktory. A protože růžovka byla dříve spíše o gynekologii, tak kdyz potřebovala Jitka Farská na kontrolu, tak proč by si nemohla odběhnout do růžovky, kde jí léči MUDr. Gita Petrová, která se tak na malý okamžik v jednom díle stala herečkou i Ulice.
Jak si vedla Gita Petrová v Ulici se můžete podívat přímo zde

https://img.fdb.cz/galerie/n/n9dcef5b64c980ba0ff20cbaf363.jpgRoman Zach - herec
Úplně stejný případ jako u doktory Petrové nastal i u doktora Šebka, který také dříve v Ordinaci hrál gynekologa a opět k němu na kontrolu přišla Jitka Farská, je tedy trochu divné, že Jitka má tolik gynekologů, ale asi zrovna na place jiný nebyl. Štáb Ulice už tak podruhé zavítal kvůli Jitce do ateliérů Růžovky a vypůjčil si dalšího herce, se kterým natočili pár obrazů.
Chcete-li se na tento díl podívat, tak klikněte zde

https://img.blesk.cz/img/1/full/241325-img-ladislav-potmesil-serial-ordinace.jpgLadislav Potměšil - herec
Třetí návštěva o gynekologa, třetí lékař na scéně. Takhle to opět bylo u Jitky Farské, která byla těhotná a chodila teda na pravidelné prohlídky ke svému gynekolovi do Růžovky, ovšem vždy se střídal lékař, štáb Ulice tedy ve stejných ateliérech vystřídal tři lékaře, ten poslední byl právě Ladislav Potměšil, který hrál v Ordinace doktora Čížka, jen tak pr zajímavosti ani jeden z těchto tří herců už v Ordinace nehrají, Gita a Čížek už umřeli a Šebek odešel, hold všechno se mění.
Pokud se chcete podívat na epizodu s doktorem Čížkem v Ulici, tak klikněte zde

https://mladazena.maminka.cz/assets/mlada-zena-2/juicy/celebrity/61b_2.jpgLiboš Šula - kadeřník
Hostující hvězdy v Ulici to nebyli jen herci či moderátoři, v jednom díle se například objevil kadeřník a ne jen tak ledajaký. Ve třetím díle druhé sezóny se totiž v kadeřnictví objevil jeden z nejlepších českých kadeřníků Libor Šula, ke kterému se chodí stříhat spousta známých osobností. A mimochodem Libor Šula měl v televizi také svůj pořad a nyní účinkuje v jedné reality show.
Zaujal vás Libor Šula a chcete vidět jak stříhal v Ulici? Tak klikněte zde

https://nd01.jxs.cz/076/790/78682976b9_17001184_o2.jpgTomáš Křejčíř - moderátor, herec
Tomáš Křejčíř je herec, který má za sebou několik seriálových rolí, jednu například i v Ordinaci v růžové zahradě. Ovšem hlavně je moderátor, už několik let moderuje Snídani s Novou a díky ní se také dostal do Ulice, jako již několik jeho kolegů, ve Snídani s Novou totiž pracovala jedna z postav seriálu a to Monika Farská, takže díky ní jsme mohli vidět i několik moderátorů Snídaně a jeden z nich byl i Tomáš Křejčíř, který se tak i o se svou kolegyní Klárou Doležalovou objevil v jedném dílu.
Na Tomáše Křejčíře v Ulici se můžete podívat zde

Ve třetí části našeho speciálu jsme si tedy mohli připomenout dalších pět hostujících vzěd, kteří se třeba jen v malé roli objevili v seriálu Ulice. Mohu vám slíbit, že tohle rozhodně nebylo poslední číslo, ještě nás čekají dvě, takže nás určitě sledujte i nadále a sledujte i náš speciál věnovaný 2 000. dílu Ulice.

Admin Kuba / 15.5. 2011 /
foto: internetUlice slaví 2 000. díl: TV Nova chystá oslavy


Příští týden čeká seriál Ulice významná událost, TV Nova totiž v pátek 20. května odvysílá 2 000. díl tohoto seriálu. Rozhodně je to velká událost, které si zaslouží i velkou oslavu. Na našem webu tuto epizodu slavíme už několik týdnů a to speciály, které jsme pro vás připravili v rámci odvysílání 2 000. dílu Ulice, v oslavách se bude pokračovat i příští týden a nejen u nás, slavit by měla i TV Nova.

Podle našich zpráv totiž TV Nova chystá k odvysílání 2 000. dílu Ulice oslavy. Slavit by se mělo celý příští týden a to nejen na obrazovce Novy, ale i mimo ni, tvůrci seriálu společně s Novou totiž chystají různé marketingové aktivity, kterými zároveň oslaví již zmiňovaný 2 000. díl. Jak přesně by to celé mělo probíhat zatím nevíme, hned jak se dozvíme další informace, tak se je u nás určitě hned dozvíte, takže nás i nadále sledujete.

Admin Kuba / 14.5. 2011 /
foto: vlastní fotoprezentaceUlice slaví 2 000. díl: Režie se ujal Dušan Klein

https://www.starovice.cz/obrazky-soubory/001-reziser-dusan-klein-644a77.jpg

Přesně za týden, tedy v pátek 20. května nás čeká premiéra 2 000. dílu seriálu Ulice, o tom už samozřejmě všichni víte, už díky našemu speciálu, ve kterém se věnujeme tak trochu historie celého seriálu a v tom budeme pokračovat i v tomto článku, už je totiž známo, kdo se ujal režie tohoto dílu a protože je to opravdu speciální, významný díl, tak i režisér musí být něčím významný a produkce si rozhodně vybrala dobře.

Režie se totiž ujal samotný "otec" celého seriálu a to Dušan Klein, který stál u zrodu Ulice, podařilo se mu jí rozjet, pak ještě natočil několik epizod v první a ve druhé sezóně a pak zmizel, aby se mohl věnovat jiným projektům, na jaře ohlásil návrat do Ulice a ujal se rovnou 2 000. epizody a nejen to, režírovat bude všechny epizody z celého příštího týdne a nejen to, na epizody z režie Dušana Kleina se můžeme těšit celé dva týdny.

Režiséři to totiž mají rozdělené tak, že každý režíruje deset epizod a pak má pauzu, takhle se všichni střídají. Myslím, že můžeme být všichni velice rádi, že režie 2 000. dílu se ujal právě Dušan Klein. Určitě také sledujte i nadále náš speciál věnovaný tomuto dílu, do příštího pátku nás toho čeká ještě hodně.

Admin Kuba / 13.5. 2011 /
foto: internetUlice slaví 2 000. díl: Hostující hvězdy (2.část)

Obrázek “https://vilapohadka.wbs.cz/Jiri_Strach4.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Ještě než se příští pátek podíváme na 2 000. epizodu seriálu Ulice, tak si v dalším speciálu připomeneme něco co už možná někteří ani nevědí, v druhé části našeho speciálu si připomeneme dalších pět osobností, kteří hostovali v Ulici, pokud se chcete podívat na první část, tak klikněte zde a koho si připomeneme ve druhém čísle? Budou to tyto hvězdy.

https://www.kfilmu.net/obrazky/herci/jiri-strach.jpgJiří Strach - herec, režisér
Herec a režisér Jiří Strach má natočeno již desítky filmů, ve spoustě si zahrál a spoustu jich režíroval, Jiří Strach je totiž nejen vynikající herec, ale i režisér. Vybral si ho i režisér Dušan Klein, který ho ve dvou dílech obsadil do Ulice, dal mu jen malinkou roli doručovatele, který přinesl například v jednom díle Lídě Farské balíček, zahrál si v Ulici hned v jejím úvodu a pak ještě jednou později.
Pokud se chcete podívat, jak Jiří Strach hraje v Ulici, tak se podívejte třeba zde

https://www.ap-prosper.cz/ap/img/59p.jpgDavid Matásek - herec
Když se řekne jméno David Matásek, tak si určitě každý vzpomene především na pět filmů s Básníky, kde si zahrál kamaráda Štěpána Kendyho. Ovšem jednu malou roličku si jako hvězdný host střihnul i v Ulici a to díky projepojení seriálů Ulice a Redakce, ve druhém jmenovaném seriálu hrál David Matásek hlavní roli a tak když Monika měla bulvární informace na Tomáše Savku zavolala do novin, kde šéfredaktorem byl právě Matásek.
Podívejte se na tento díl, najdete ho zde

https://www.rozkvetlekonvalinky.estranky.cz/img/picture/6817/Ond%C5%99ej_Brzobohat%C3%BD.jpgOndřej Brzobohatý - herec, muzikant
Ondřeje Brzobohatého snad nemusím představovat. Většina ho zná i jako Marka Stránského z Ulice, ovšem věděli jste, že Ondřej si v Ulici zahrál mnohem dříve než začal hrát Marka? Objevil se totiž v 80. díle jako hvězdný host a zahrál si sám sebe, Digi ho přemluvila, aby zašel na návštěvu do dětského domova, oba se tak setkali ještě dříve, než začali tvořit v Ulici pár, ale v tomto díle se setkali jen jako Digi a Ondřej Brzobohatý. Byla to zajímavá situace, která se jen tak nevidí.
Chcete se na tento díl podívat? Tak klikněte zde

https://www.bundastranky.cz/dabing/obr/jagelka5.jpgMichal Jagelka - moderátor
Několik let moderoval Michal Jagelka ranní pořad TV Nova Snídani s Novou, jeho kolegyní byla Michaela Dolinová, o které byla řeč už v první části tohoto speciálu. V Ulici se také objevili spolu a to díky Tomášovi Jordánovi, který byl hostem ve Snídani s Novou a tento díl zrovna moderovali dvojice Jagelka - Dolinová a tak jsme je oba mohli vidět pohromadě.
Na epizodu s Michalem Jagelkou se podívejte zde

https://img.topky.sk/22049.jpg/marek-vasut.jpg
Marek Vašut - moderátor, herec
Moderátora Marka Vašuta zná snad každý a víte i to, že si zahrál v Ulici? Sice to byla jen malinká role v jednom díle, ale zahrál. A to u příležitosti, když si Lenka hledala partnera, pomáhala jí Bára s Jitkou a začali pátrat i v seznamce a když se v televizi dívali na několik videokazat s případnými partnery, tak jednoho muže si zahrál i Marek Vašut. Po té se s ním Lenka sešla i osobně v hospodě u Henryho.
Pokud se na tuto epizodu chcete podívat, tak klikněte zde

Dnes jsme si tedy připomněli dalších pět hvězdných hostů, kteří si zahráli v seriálu Ulice, známe už tedy deset takových hvězdných hostů, pokud se vám tento speciál zalíbil, tak určitě čekejte i další části. Tento speciál vychází v rámci speciálu o 2 000. dílu Ulice.

Admin Kuba / 11.5. 2011 /
foto: internetUlice slaví 2 000. díl: Zajímavosti z Ulice


Už za pár dní nás čeká premiéra již 2 000. dílu seriálu Ulice. Seriál se vysílá již skoro šest let, my jsme si pro vás k této významné epizodě připravili velký speciál, ve kterém se můžete dozvěděť spoustu zajímavostí, ale to jste již určitě zaregistrovali. V tomto článku si prozradíme takové malé zajímavosti, o kterých jste možná ani nevěděli.

Během těch šesti let se toho natočilo hodně, herci i tvůrci byly dohromady už přes 2 000 dní na place, točí se skoro každý den a každý den jsou na place dva týmy. V zimě jsou připraveny na každý den dvě varianty natáčení, protože například v únoru, kdy běžně padá sníh se natáčí už duben, kdy už sníh není. Proto jsou dvě varianty, jedna je natáčení v exteriéru a druhá v interiéru, když teda je velká chumelenice, takže se natáčení v exteriéru prostě zruší a všichni zalezou do teplíčka a natáčí se scény uvnitř.

Průměrně se denně natočí zhruba 87 minut hrubého materiálu, který pak směřuje do střižny. Za celý týden opustí ateliéry Ulice opustí natočený materiál v délce asi 3 hodin, z čehož by byl více než jeden celovečerní film. Pokud by jste chtěli zajít k Henrymu na pěkvě vychlazené pivečko, tak si musíte nechat zajít chuť, na stole vám totiž přistane nealko pivo a než se natočí potřebná scéna, tak pivo už dávno studené.

Ve spoustě domácností nebo v hospodě si naše známé postavy rádi dávají vínečko, ovšem alkohol při práci nikdo nepije, protože místo červeného vína se nalévá rybízový džus, kdo rád pije bílé víno, tak do sklenice dostane jablečný džus. Kdo by si raději dal něco ostřejšího, tak má také smůlu. Například Petr Boháč měl oblíbený nápoj whisky, místo ní ovšem dostával broskvový čaj a i ruští mafiáni nepijí pravou vodku, ale jenom vodu. A kdo by čekal dobrou kávu, tak by se také nedočkal, místo ní se totiž podává ledový čaj. Tak to bylo pár zajímavostí ohledně Ulice, už brzy se můžete těšit na další zajímavosti

Admin Kuba / 9.5. 2011 /
foto: vlastní fotoprezentaceUlice slaví 2 000. díl: Hostující hvězdy (1.část)

Obrázek “https://imagebox.cz.osobnosti.cz/foto/tomas-savka/N146357-5bb32.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Už nás čeká jen deset díl, než v televizi uvidíme 2 000. epizodu Ulice. Ještě před tím pro vás váme spoustu speciálů, kde se můžete dozvědět zajímavosti z Ulice, o kterých jste možná ani nevěděli nebo si je už třeba nepamatujete, jeden z těchto speciálů je Hostující hvězdy. V Ulici si totiž "střihly" malé role i některé známé české hvězdy a my si většinu z nich díky tomuto speciálu připomeneme.

Obrázek “https://imagebox.cz.osobnosti.cz/foto/tomas-savka/N112409-917b1.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Tomáš Savka - zpěvák
Na Tomáše Savku si určitě většina z nás pamatuje především díky účasti v prvním ročníku Česko hledá SuperStar. Ale věrní diváci Ulice, kteří ji sledují od samého začátku si Tomáše pamatují i jako jednoho z "uličníků." V Ulici si zahrál sám sebe, hrál asi ve čtyřech dílech a tehdy ho sbalila Monika Farská. Tomáš ovšem na ní později vykašlal.
Podívejte se na Tomáše Savku v Ulici například v tomto díle

https://img.aktualne.centrum.cz/143/80/1438021-michaela-dolinova.jpgMichaela Dolinová - herečka, moderátorka
Míšu Dolinovou známe jako herečku a také jako moderátorku, na TV Nova dlouhý čas moderovala předpověď počasí, po té začala moderovat Snídani s Novou a pak už to byl jen krůček do Ulice. Zde si zahrála asi ve čtyřech dílech a stejně jako Savka zde Míša hrála sama sebe, tedy moderátorku Snídaně, u které byl jako host v pořadu Tomáš Jordán, se kterým se Míša i skamarádila a dokonce se ukázala i v hospodě u Henryho, později dohodila práci Monice Farské.
Na Míšu Dolinovou se můžete podívat například v tomto díle

https://www.mediashow.cz/pic/2007-10-30_jan_tuna.jpgJan Tuna - reportér
Jan Tuna několik let působil jako jeden z reportérů Televizních Novin na Nově. Díky tomu se také dostal přímo do Ulice, kde hrál samozřejmě jak jinak sám sebe, poprvé se objevil hned v prvních dílech a to když Monika sháněla Tomáše Savku a byla za ním v televizi, tak se zde Jan Tuna ukázal jen na chviličku, větší prostor dostal, až když natáčel reportáž o firmě, kterou si založili Lenka, Bára a paní Králová. Z firmy nakonec nic nebylo, ovšem TV Nova se rozhodla o firmě natočit reportáž.
Podívejte se Honzu Tunu například v tomto díle

https://www.tyden.cz/obrazek/4a03082d21edb/jana1-4a03093d96bdb_275x413.jpgJana Boušková - herečka
Představovat herečku Janu Bouškovou snad ani nemusím, zná jí snad úplně každý a kdo ne jako herečku, tak třeba jako manželku herce Václava Vydru, toho zná určitě každý. Jan Boušková si v Ulici zahrála ve dvou dílech a koho si zde zahrála? Zákaznici v kadeřnictví, která se chtěla ostříhat a obarvit podle horoskopu, který v té době byl v kadeřnictví v Ulici docela velký hit.
Na jednu epizodu s Janou Bouškovou se můžete podívat třeba zde

https://kutzik.jirpa.cz/storage/200906160946_klain.jpgDušan Klein - režisér
Režisér Dušan Klein natočil spoustu fimů i seriálů, je o něm známo, že když režíruje nějaký film, tak si v něm i malou roličku, třeba jen komparzistu zahraje. Vyjímkou nebyl ani seriál Ulice, který několik let režíroval a byl u jeho narození (nyní se do Ulice opět vrátil). Zahrál si zde bezdomovce Josku, asi ve dvou dílech, pomáhal najít Zuzanu a také se mu to podařilo, protože jak sám tvrdí, na Josku je vždy spoleh.
Podívejte se na Dušana Kleina jako bezdomovce třeba v tomto díle

Příště si připomeneme další známé tváře, kteří hostovali v oblíbeném seriálu Ulice, takže nás určitě sledujte i nadále a nezapomeňte na náš velký speciál věnovaný 2 000. dílu Ulice.

Admin Kuba / 7.5. 2011 /
foto: internetUlice slaví 2 000. díl: Stěhování, aneb skoro nikdo na svém místě

Obrázek “https://fanclub-ulice.wbs.cz/DSCN1594.JPG” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Význámná 2 000. epizoda Ulice nás čeká až za 14 dní, do té doby si můžeme připomenout ještě spousta zajímavostí za šest let vysílání tohoto seriálu. V tomto článku si připomeneme stěhování v Ulici, víte třeba to, že už skoro žádná postava nebydlí na místě, kde bydlela před šesti lety? Postav, které se přestěhovali do jiného bytu je opravdu hodně, jen pár jich zůstala na svém místě, tak si pojďme shrnout kdo kam se přestěhoval.

Začneme samozřejmě hlavním domem v Ulici a to je dům pana Peška. Původní sestava z roku 2005: první patro: Vlastimil Pešek, později Marek Stránský s Digi. Druhé patro: Rodina Farských a Jordánových, podkroví: Lenka Drápalová. A jak se rodiny postupně stěhovali? Na svém místě zůstal pan Pešek, do bytu po Markovi se přestěhoval Pepan se Simonou, to tak napůl je zatím dodnes. Byt po Farských zažil více majitelů, nejdříve velká rodina Nekonečných a nyní Seidlovi. Část Nekonečných (Libuška s Boriskem) se přestěhovali do bytu po Lence, která se odstěhovala. Z bytu Jordánových se odstěhoval Tomáš a dvojčata, zůstala pouze Bára, které se přistěhoval nový přítel Ondra s dcerami.

V Ulici jsou i další byty, například byt po Boháčovi, zde nejdřív bydlel Petr Boháč s rodinou, nyní zde bydlí rodina Farských. V bytě kde nejdříve žil starý pan Liška bydlel později jeho syn Bedřich s rodinou, nyní už zde bydlí jen Anička s Emou a občas zde přespí František. Další byt je po Hance Petříkové a Tomášovi Jordánovi. Po nich se zde na nějaký čas ubydleli Matěj s Libuškou a nyní tento byt využívá Ingrid, aby zde ukrývala Vasila. Na svém místě zatím stále zůstávají Lumír se Světlanou.

A to je vše, tedy ne úplně, v Ulici se vyskytovala nebo vyskytuje více bytů, ale nejsou tak "stěhovavé" (studentský byt, byt po Miriam Hejlové, byt Lucie Wolfové,...). Máme zde i postavy, které svůj byt nemají a určitě by si ho zasloužili, třeba chudák Henry má jen svou hospodu nebo Vilma jen svůj krámek. Za to taková Amálka Seidlová má od svého bytu jen dveře. :)) V následujících měsících určitě dojde k dalším změnám.

Admin Kuba / 5.5. 2011 /
foto: fanclubáciUlice slaví 2 000. díl: Nejdéle vysílaný seriál v ČR


To, že se už brzy můžeme těšit na již 2 000. díl našeho oblíbeného seriálu Ulice už snad ani nemusím zmiňovat, protože hlavně u nás se toho díky speciálu věnované 2 000. dílu dozvíte až až. V dnešním článku jsem si připravil takové malé zajímavosti z historie Ulice, které se týkají významných dat a také se dozvíte, jak dlouho je Ulice nejdéle vysílaným seriálem. Víte například kdy padla vůbec první klapka tohoto seriálu? Pokud ne, tak i toto se v tomto článku dozvíte.

Obrázek “https://img.aktualne.centrum.cz/145/93/1459395-reziser-dusan-klein-a-generalni-reditel-televize-nova-petr-dvorak.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.První klapka nekončného seriálu Ulice padla už 6. června roku 2005, na první klapce nechyběl duchovní otec seriálu, režisér Dušan Klein a také bývalý generální ředitel TV Nova pan Petr Dvořák a chybět samozřejmě nesměly i naše oblíbené postavy jako byla Lenka Drápalová, Bára Jordánová, dvojčata Jordánovi, pan Král a mnozí další. Vůbec poprvé jsme Ulici mohli vidět v neděli 4. září 2005 ve 20 hodin na Nově, to byl odvysílán tzv. pilotní film k seriálu, oficiálně pak Ulice začala vysílat 5. září 2005 v 18:45.

Mimochodem vysílací čas v 18:45 vydržel přesně rok a půl, diváci si seriál velmi oblíbili, proto se TV Nova společně s tvůrci seriálu rozhodli, že vysílací čas zvětší a rozhodli se vysílat rovnou dva díly denně, poprvé jsme mohli sledovat Ulici už od 18:30 5. února 2007, kdy vždy od 18:30-18:45 byl první díl a pak následoval hned druhý díl. Ze dvou dílů se až v této sezóně stal opět jeden dlouhý díl a tak od 30.8. 2011 můžeme denně vidět jen jednu epizodu, která trvá od 18:30-19:30, vlastně se nic nezměnilo, jen značení každé epizody.

Věděli jste, že Ulice je nejdéle vysílaný seriál v ČR teprve krátce? Na prvním místě totiž do nedávna byl seriál Rodinná pouta (VKV), ten začal vysílat už v březnu roku 2004 (Ulice až září 2005) a na obrazovkách zůstal zhruba pět a půl let (skončil v prosinci 2009). Ulice vysílá pět a půl let teprve několik týdnů, takže před několika týdny Ulice překonala nejdéle vysílaný seriál Rodinná pouta a teď je na prvním místě Ulice. A mimochodem hned za Ulicí už je v tuto chvíli seriál Ordinace v růžové zahradě 2, který se začal vysílat o dva dny později než Ulice (6. září 2005). To byly takové zajímavosti ohledně Ulice, v jednom z dalších článků vám přineseme další zajímavosti.

Admin Kuba / 4.5. 2011 /
foto: Archiv TV NovaUlice slaví 2 000. díl: Nejvíce sledované epizodyUž 20. května odvysílá TV Nova další epizodu seriálu Ulice, na tom by nebylo nic tak divného, ale tato epizoda bude mít své pořadové číslo, i na tom není nic zvláštního, ovšem pořadové číslo bude už 2 000. V našem speciálu si připomínáme historii seriálu Ulice a v tomto článku se podíváme na tři nejlepší epizody, tedy nejlepší co se sledovanosti týče. Jen připomínám, že v současné době se sledovanost Ulice pohybuje mezi 1 - 1,2 mil. diváků.

Obrázek “https://image.tn.nova.cz/media/images/365x205/Dec2008/27457-web-e804a5.jpg?d41d” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. 1. místo - 1.1. 2009 - epizoda 1137,1138
Vůbec nejlepší sledovanost Ulice v divácké kategorii 15+ byla na Nový rok v roce 2009, tehdy jsme s Vlastimilem Peškem řešili jeho velké trápení - obvinění z donášení StB, toto téma se v Ulici řešilo několik týdnů a diváky opravdu zaujalo, zmiňovaný díl z 1.1. 2009 si nenechalo ujít rekordních 1 762 000 diváků a tento díl se tak stal vůbec nejúspěnšjším dílem Ulice.
Celou epizodu si můžete připomenout zde

Obrázek “https://image.tn.nova.cz/media/images/365x205/Jan2010/587801.jpg?d41d” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. 2. místo - 7.1. 2010 - epizoda 1577,1578
Co se týče druhého místa nejsledovanějšího dílu Ulice, tak v tomto dílu jsme řešili nevěru Bedřicha, který si začal s nejlepší kamarádkou Aničky Lucií Wolfovou, se kterou je mimochodem do dnes. Jde vidět, že i toto téma vás zaujalo, protože tento díl si nenechalo ujít 1 703 000 diváků, což v procentech bylo 57,68% (kategorie 15+), co se týče procent, tak ještě lépe si Ulice vedla v divácké kategorii žen a to ve věku 25-34 let, to se na tento díl dívalo 62,89% žen.
Celou epizodu si můžete připomenout zde

Obrázek “https://image.tn.nova.cz/media/images/365x205/Dec2007/17386-web-6d78a4.jpg?d41d” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. 3. místo - 7.3. 2006 - epizoda 132
U třetího nejsledovanějšího dílu Ulice jsme mohli sledovat zajímavé téma a to "modrou pilulku" tu chtěla podstrčit Monika Farská svému učiteli Viktorovi, také se jí to podařilo, viagru zabalila do papírku od bonbónu a dala jí Viktorovi, ovšem ten v domění, že to je opravdu bonbón ho před školou dal plačícímu chlapečkovi, z toho pak byl velký průser, protože do školy se vydala chlapečkova maminka, Monika si to od Viktora zchytala, ale pilulka se k Viktorovi stejně nakonec dostala, tento díl si nenechalo ujít 1 691 000 diváků ve skupině 15+, v procentech to bylo 46% a tento díl dokázal, že se na Ulici dívají i mladí lidé, v divácké skupině 15-24 let se totiž na Ulici dívalo 65% všech mladých, kteří zrovna sledovali Ulici.
Celou epizodu si můžete připomenout zde

Tak kdo má zájem, může si tyto epizody připomenout a nejen tyto, ve videoarchivu TV Nova na voyo.cz si můžete vybrat ze skoro dalších dvou tisíc dílů Ulice. V dalších dnech vám nabídneme další speciály týkající se odvysílání 2 000. dílů Ulice, tak nás určitě sledujete i nadále.
Admin Kuba / 2.5. 2011 /
foto: Archiv TV Nova


Epizoda Ulice s číslem 2 000 bude vysílána už 20.5. 2011, ti z vás, kteří správně toto datum uhádli mohli získat deset bodů v rámci projektu Hvězda měsíce, takže všem, kteří datum uhádli gratuluji.