Rozhovory

Rozhovory s hvězdami sedmé sezóny Ulice

Obrázek “https://nd05.jxs.cz/356/356/e317b95f3e_78443107_v1.jpg?1312199830” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. Ljuba Krbová alias Anička Lišková


Cítíte nějaký vývoj své postavy, nebo je to stejná Anička jako před šesti lety?
Naštěstí pro diváky i pro mne ano. Jinak by to byla asi nuda pro všechny. Zapšklá stará panna na začátku, pak neuvěřitelně tolerantní a milující manželka a teď vlastně fáze nejzábavnější, emancipující se hlava polorozpadlé rodiny.

Jak se vám spolupracuje s vašimi seriálovými dětmi Aničkou a Matyášem Valentovými?

Skvěle. Oba jsou profíci. Mají moc fajn rodiče, takže celá Valentovic rodina jsou dnes moji přátelé.

Anička a její nová láska – prozradíte nám o ní něco?

Dobře, že se někdo objevil a nemusela jsem neustále truchlit po svém uprchlém manželovi. Baví mě, že je to protipól mého seriálového bývalého, chlapík bezstarostný, zábavný, a navíc učitel mých dětí. Taky je o krapítek mladší, ale to snad nevadí.

Co byste přála Aničce do další sezóny?

Samá překvapení. Aby se dobře bavili diváci i já.

Stýská se vám v čase dovolených po tom každodenním uličním frmolu, nebo ráda vypnete a odpočíváte, od všeho a od všech?

Většinou využiju prázdniny k nějaké větší cestě nebo fotoexpedici. Tentokrát zůstáváme doma. Ale „cestuju“ třicetkrát do Švandova divadla zahrát si v Románu pro ženy. Je to trochu jako ve škole, na poprázdninové uličníky se moc těším.Obrázek “https://nd05.jxs.cz/296/284/be03d8dfce_78443102_v1.jpg?1312199826” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. Dana Syslová alias Amálie Seidlová


Stíháte kromě natáčení Ulice sledovat seriál i v televizi?
Pokud jsem doma, tak se dívám, i když ne často.

Rozhodovala jste se dlouho, než jste na roli v Ulici kývla?

Ani ne. Režisér Sládeček mi ji popsal a hned se mi zalíbila. Navíc jsem neměla zrovna žádnou práci kromě té normální, takže jsem vlastně kývla hned.

Jak jste si sedla se svou seriálovou rodinou?

Miluji ji skoro jako tu svou. A navíc, jsou to dobři herci, a to je vždy potěšující.

Je vám postava Amálie blízká?

Je mi blízká svým humorem a nadhledem.

Co všechno máte s Amálií společného a naopak?

Stejně jako ona se snažím dívat na svět pozitivně, zajímám se o energie, čakry a zdravou výživu, také různých kamenů mám plný byt. Na rozdíl od Amálie bývám občas smutnější.

Co byste Amálii popřála do další sezóny?

Přála bych jí, neb si taky prožila své a nestala se zakyslou babou, aby byla dál tím pozitivním sluníčkem, ale aby také odkryla nějakou větší hloubku své osobnosti.Obrázek “https://nd05.jxs.cz/701/260/f9dee4f1ca_78443100_v1.jpg?1312199825” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. Petra Jungmannová alias Marta Seidlová
Stíháte sledovat seriál Ulice v televizi?

Na televizi se všeobecně dívám velmi málo. Takže i Ulici jsem za rok svého natáčení viděla jen párkrát. Až si někdy říkám, že z profesního hlediska bych se na ni měla sem tam mrknout.

Co máte s Martou společného a naopak?

Asi lásku k dětem. Jinak nevím, jak srovnávat, musely bychom se asi ocitnout v podobné situaci, a jsem moc ráda, že nezažívám to co Marta. Ale myslím si, že já už bych se Seidlem dávno nežila.

Jaký je Martin Pechlát herecký partner?

Martin je skvělý herec i herecký partner. Jsem ráda, že hraju právě s ním. Takže vlastně Martě fandím, aby s ním zůstala.

Co byste Martě přála do další sezony Ulice?

Martě přeji hodně sil, úctu k sobě samé a pěkný vztah s jejím synem Mikulášem.Obrázek “https://nd05.jxs.cz/612/855/e1e5ebd1c0_78443078_o2.jpg?1312199814” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. Míša Badinková alias Lenka Drápalová
Sledovala jste osudy postav Ulice v televizi?

Bohužel, více než sledování televize jsem se věnovala sledování dcery Evelíny.

Po prázdninách znovu začínáte s natáčením Ulice, stýskalo se vám?

Ano stýskalo se mi, Ulice mi chyběla, i když ta „mateřská pauza“ mi přišla velmi vhod. Na návrat se moc těším!

Prozradíte, co čeká Lenku Drápalovou v další sezóně?

Život Lenky a Jardy bude velmi zajímavý, scenáristé jim vymysleli velice zajímavé peripetie. Aby se diváci Ulice měli na co těšit, více neprozradím.

Také váš partner Jan Teplý hraje v seriálu Ulice, nečeká vás společné natáčení? Bavíte se o Ulici „mimo plac“, například doma?

O společném natáčení zatím nevím. Vzhledem k tomu, že to je naše práce, tak se o Ulici bavíme a rozebíráme ji i doma.

Obrázek “https://nd05.jxs.cz/658/072/16ada600ad_78443097_v1.jpg?1312199824” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. Rudolf Hrušínský alias Vlastimil Pešek
Posunula se někam vaše role za šestileté působení v Ulici?

Postava Vlastimila za těch šest let v Ulici prodělala velký vývoj. Když začínal, byl jenom nerudnej dědek, a jsem rád, že se nám podařilo spolu s autory dát postavě daleko větší rozměr.

Teď když se Vlastimil Pešek konečně „uzdravil“ z odchodu Miriam Hejlové, znovu se mu vrátí do života. Prozradíte, jak to zvládne?

Neprozradím, protože to zatím sám nevím.

A co bude s Amálií? Jak se vám spolupracuje s vaší novou hereckou kolegyní Danou Syslovou?

Skvěle! Je to znamenitá herečka! Vždycky je potěšení hrát s dobrým hercem.

Co byste přál své roli do další sezóny?

Přeji mu, dědkovi, hodně ryb, hodně zdraví a ať se mu všechno daří.Obrázek “https://nd05.jxs.cz/588/469/2243a8e249_78443767_v1.jpg?1312200719” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. Adrian Jastraban alias Bedřich Liška


Jak se díváte na momentální životní situaci Bedřicha? Cítíte s ním?
Tyto otázky mě pokaždé pobaví. Bedřich není můj kamarád ani soused. Je to jedna z rolí, které hraju, ať už v televizi nebo v divadle, takže nemůžu s ním cítit ani jej litovat. Naopak mám docela radost, když se mu příběh trochu komplikuje, protože je to zábavnější práce.

Dostal jste se někdy do podobné situace jako Bedřich?

Ne nedostal. Bedřichův způsob života mi není moc vlastní. Já bych situace řešil jinak. Alespoň doufám, protože „nikdy neříkej nikdy“.

Jste manuálně zručný? Myslíte, že byste se dokázal uživit jako truhlář?

Jednou jsem vyrobil sám vestavěnou skříň, a to od papírového návrhu, výběr materiálu až po finální nátěr, ale zručný nejsem. Umím se pěkně zapotit i u stavebnice.

Vaše partnerky v Ulici ztvárňují jen krásné ženy, např. Ljuba Krbová, Lucie Benešová, jak se vám s nimi hraje?

Krásně!Obrázek “https://nd05.jxs.cz/468/578/09a96c5855_78443085_v1.jpg?1312199818” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. Martin Myšička alias Eliáš
Postava Eliáše se v další sezóně Ulice dost „vybarví“, absolvoval jste nějakou speciální „přípravu“ na tuto roli?

Nejsilnější zážitek při hledání možných podob Eliáše pro mě byl, když jsem navštívil odborníky v organizaci BKB (Bílý kruh bezpečí), kteří se touto problematikou zabývají. A díky tomu jsem se s domácím násilím setkal takříkajíc natvrdo. A musím přiznat, že mi z toho bylo trochu úzko.

Mezi Eliášem a Libuškou dojde k fyzickému násilí, co bylo spouštěčem toho, že se takhle Eliáš zachoval? 

Eliáš se v průběhu času dostal do situace, kdy se mu nedaří v práci, ztratil velké peníze, změnil způsob života a někde v sobě uvnitř to Libušce má za zlé. Udělal to přece kvůli ní. Chce své blízké vlastnit a rozhodovat o jejich životě, a když se začnou chovat jinak, než on chce, pociťuje velké ohrožení a nejistotu, která se přetavuje v agresi.

Setkal jste se s tématem domácího násilí v reálném životě ve svém okolí?

Nesetkal. A musím říci, že po tom všem, co jsem se dozvěděl, vůbec nevím, jak bych případné takové setkání zvládl.

Co byste poradil ženám, které mají doma možná třeba jen podobný typ muže, jako je Eliáš?

Aby svou situaci nepodceňovaly ve smyslu, že se to samo nějak urovná, a rozhodně kontaktovaly nějaké odborníky, například odborníky z BKB.